Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 sjedenje

Go down 
+16
vedrana87
ana nikola
mucica
leobaby
žuža
pcelica8
ninana
Mateja
ivany
Enea
zvrk06
Aca
ivana86
becky
happyness
morena
20 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 1:02 pm

tina ajd da te malo utješim, meni ema isto tako nije se okretala, sama se nije dizala, nije hvatala noge, baš je oko takvih stvari bila "lijena i nezainteresirana" da bi sa 7 i pol mjeseci počela sve odjednom, sa osam propuzala sa 10 prohodala, a ja sam takva da ću pročitati sve knjige ali i pustiti svoje dijete neka samo odredi što hoće i može a što neće i ne može, a isto je bila bucko kao i tvoj sven...
iva je totalna suprotnost, ona se već sa 3 mjeseca okretala, a sad se sama digne i sjedi 10-20 sekunbdi onako fino pravilno...
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 2:11 pm

Angie je napisao/la:
gle,nisam te htjela plašiti,nego ukazati da bi trebala napomenuti pedijatrici na kontroli-kakva ti je ona,mislim na pedijatricu,jel samo šutke obavi pregled,upiše šta treba u karton ili te ispituje i kroz razgovor što djete može i zna nadopunjuje svoj klinički pregled??
sa 6 mj bi se trebao okretat svakako,ne samo kad ti želiš,nego to okretanje mu treba biti dio igre sjedenje - Page 4 13329
opet ću ti napisat-ne plašim te!!
kad smo mi s markom bili na goljaku jednom,fizijatrica je rekla"ne postoji lijeno dijete...80% rođene dijece ima krvarenje u mozgu 1 stupnja,koje ne ostavlja nikakve posljedice,ali se uzv po rođenju ne radi svoj djeci,nego samo nedonošćadi,ako je bio iznimno dug porod,komplikacije,prometna..a sve ono što seoske babe su govorile:joj lijen je,pa kasno je prohodao,pa nije htio pričat do 2-3 godine,pa neće puzat...sve su to blaže posljedice tog krvarenja u mozgu-lagano zaostajanje u motorici"

Pa sad neznam dal postoji lijek tome krvarenju.ako ima daj mi napiši,ako nema ja nemam sad kaj napraviti,ako bude zaostajo u motorici a uzrok je to ja neznam kaj se može napraviti,ako se to dešavalo prije i djeca kasnije nisu imala problema onda mi je bolje da se ne sekiram,osim ako mu mogu nekako pomoči,i samo ti meni napiši bolje da ja znam jer sam još balava,neznam dal bi si mogla dopustit da se nešto desi zbog mojeg neznanja.A moja pedica ti meni veli da bude,da je to još rano za ikakvo zabrinjavanje,ak hoču baš da dođem do nje,al veli da bi nas ona mogla samo dalje prosljedit specijalistima jer ona nemre tu niš vidjet,a veli da vjerojatno nije niš i da bude on krenuo,a sad da ga navlačim po pretragama nekim za bezvze po zimi veli da mi se ne ispalti. Pa evo strpit ću se do 8 mjeseci,ako nebude pomaka idemo vidjet dal šta nije u redu.

Nadam se da če Vedrana tako i moj,jer imam osječaj da može,al se ne trudi,i ne kuži koliko je to zapravo super,nego se buni jer mu ne uspjeva od prve pa brzo odustane.
Al velim teže je njemu jer je velik,pa se i time tješim,vidim ove bebače koji več pužu ko pravi sve neki mali sitnički,8 kila najviše,a bude poticat ću ga,al neču ga forsirat,nisu sva djeca ista,vidiš da seke nisu iste,a kamoli da ja uspoređujem s drugom djecom.
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 4:16 pm

lijek nema,ali vježbe i samo vježbe pospješuju razgrađivanje nastalog hematoma sjedenje - Page 4 13329
a to će ti najbolje pokazati i objasniti fizijatar sjedenje - Page 4 13329
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 4:28 pm

pa nije mu valjda to bože dragi,kam idem provjeriti?
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 5:09 pm

ma daj tina ne brini, ako u ničemu drugom ne zaostaje onda nemaš razloga za brigu... pričekaj još mjesec, dva pa ćeš vidjeti jel ima razloga za brigu ili ne
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 5:11 pm

daj ne paničari sjedenje - Page 4 13329
na sljedećoj kontroli popričaj s pedijatricom,pa ćeš vidjeti šta ona kaže i jel će te kuda slati sjedenje - Page 4 13329
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimesri stu 24, 2010 1:51 pm

Tina bez panike

Lana je bila toliko lijena da je to bilo strašno sjedenje - Page 4 386911
Ja sam ludila s njom, okretanje nikako, pa nikako, doma sam sve svoje izludila da to nije normalno da se bebe puno manje od nje okreću, pitala pedicu onda rekla da je Lana skroz ok i da pustim knjige, da je svako djete individualno. Znaš kad se počela okrećat u oba smjera? s 8mj tek sjedenje - Page 4 386911 (ja sam uvjerena da je to uza sve uzrokovalo šta je prvih par mjeseci nisam stavljala na trbuh jer nije to volila) nije prošlo mjesec dana, već se na noge dizala uz naslon kauča.... iako je prohodala tek s 13,5mj sjedenje - Page 4 13329 a od dana kad je prohodala ja nisam vidila spretnije djete, motorički je ono ful napredna
Iz nekog drugog razloga je sa 7mj išla na ultrazvuk mozga, i sve je bilo besprjekorno, nikakvi tragovi krvarenja.....
U knjizi moja prva godina piše da je kranja granica za okretanje 9mj sjedenje - Page 4 13329
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimesri stu 24, 2010 3:10 pm

Evo da i tu napišem da se jučer sam okrenuo,i to u gostima,bio je veseli i stavili smo ga na bušeka i hop s trbuha na leđa,tak sam bila iznenađena. Ma panika me uhvatila jer je 80% djece s tim krvarenjem ogroman postotak,al dobro on ima svoj tempo,i još k tome je prava mala lijenčina. A i ono živčan je kad nemože pa odma plače,baš je tatin sinek,samo kaj se veliki ne plače nego gunđa sjedenje - Page 4 386911
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimesri stu 24, 2010 5:31 pm

opet čitaš na preskokce sjedenje - Page 4 386911 da 80% je veliki postotak,ali poanta je baš u tom velikom postotku-kod sve te djece nema posljedica,nikakvih,samo malo odstupanje po njihovim tablicama razvoja sjedenje - Page 4 569627

već sam ti pisala,moj marko je imao izljev krvi u mozak na 3 mjesta,na jednoj polovici mozga 1.stupanj,na drugoj 1. i 2. stupanj-pa mu faktički (hvala bogu) nije ništa,u svemu je kasnio,okretao se s 5 mj,sjedio samostalno s 8,dizao se uz namještaj s 11,prvi zubić dobio par dana prije prvog rođendana,prohodao sa 16 mj,progovorio sa 2,5 godine...
a s druge strane,to je toliko pametno dijete( ne zato što je moj) to je psihologica rekla,da je on sa 2 godine znao sva slova pokazat,sve boje i nijanse boja i zbrajati(pokazati na prstiće) do 5...po njenoj procjeni,što se tiče inteligencije-da je 1,5-2 godine ispred vršnjaka,a priča tako da bi se nekad najradije plakala jer ne znam šta trkelja...pogotovo sad kad dođe iz vrtića,pa uče neku pjesmicu,zna ju napamet,a pola slova ne zna izgovoriti,a od one druge polovice još pola proguta...

ti svena samo stavi na pod,ili se igraj s njim tako da mu staviš igračku ispred njega-toliko da ju ne može uhvatit i pusti da,nek se muči da ju uzme...
ili ga ostavi na podu i nek istražuje boravak...kad zakmeči,nemoj skakat i uzimat ga odmah,okretat ga ili mu dohvatiti šta hoće...nek se sam pomuči...i da vidiš kak će se potrudit,iz čiste znatiželje i/ili dosade sjedenje - Page 4 481653
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimesri stu 24, 2010 9:05 pm

Još jedan primjer.
Moj mali susjed do 3 godine nije htjeo ništa reći, nego dođe do sudopera i pokaže na slavinu MMMMM......do frižidera MMMMM i sve mu bilo MMMM. Vikendom ide u Rijeku kod bake, 2 dana ga nismo vidjeli, on dolazi u ponedjeljak i viče sa ulice mm......."ej, Marinko, ća delaš, lipi je dan danas, ka di je Kristina" nijedno slovo nije promašio sve čisto izgovara, sad ima 9 godina, ako vam je pokvaren auto ili možda kamion on će to bez beda popraviti, mali je lumen. Uvijek se igrao sa tatini alatom.
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimečet stu 25, 2010 1:13 am

Ma da vjerujem da svako dijete ima svoj tempo,nemora moj mali biti lumen,al ne želim da napreduje kak treba,joj tak sam sretna okreče se ko mala loptica,preslatki mi je!
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimečet stu 25, 2010 11:46 pm

Tina je napisao/la:
Ma da vjerujem da svako dijete ima svoj tempo,nemora moj mali biti lumen,al ne želim da napreduje kak treba,joj tak sam sretna okreče se ko mala loptica,preslatki mi je!


Samo nek se okreće, šećer mali.
Nadam se da me nisi krivo shvatila, htjela sam reći kako nas djeca iznenade.
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimepet stu 26, 2010 1:03 am

Kikica je napisao/la:
Tina je napisao/la:
Ma da vjerujem da svako dijete ima svoj tempo,nemora moj mali biti lumen,al ne želim da napreduje kak treba,joj tak sam sretna okreče se ko mala loptica,preslatki mi je!


Samo nek se okreće, šećer mali.
Nadam se da me nisi krivo shvatila, htjela sam reći kako nas djeca iznenade.

Da upravo sam tako shvatila,napisala sam to da ne mislite da ja sad malog forsiram ko luda jer mu nekaj ne ide,fakat ne al malo treba pogurat
[Vrh] Go down
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimepet pro 03, 2010 3:32 pm

Neznam dal imam razloga brinuti se šta moj zlato ne želi sjediti, napunio je 8mj i kad god ga stavimo da sjedi on se ukoči i oće ležati....za 20 dana idemo kod pedijatrice na redovnu kontrolu. a od susjede mali ima 5,5 i sjedi....
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimepet pro 03, 2010 3:53 pm

svako dijete ima svoj tempo razvoja, ako ne zeli nemoj g forsirati. A u svakom slucaju cut ces sta ce ti i pedica rec.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimesub pro 04, 2010 12:38 pm

Nema panike, svako djete ima svoj tempo, sjedit će on već sjedenje - Page 4 38980
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimened pro 05, 2010 3:40 pm

A znam nego nekad kad vidim drugo dijete njegovih mjeseci i kad vidim kako samo sjedi i već se diže na noge e onda mi je malo to zabrinjavajuće....al valjda će i on s vremenom....meni mama isto govori da sam i ja jako kjasno prohodala da su druga dijeca već sama mogla a ja sam se tek digla na noge, možda je to naslijedio od mene sjedenje - Page 4 386911
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimened pro 05, 2010 6:35 pm

ja sam se naučila sada od kada imam ivu da su sestre totalno drugačije a kako tek druga djeca... neko dijete prohoda sa 18 mjeseci a neko sa 10... ništa ti to nije zabrinjavajuče i pokušaj ne misliti što druga djeca mogu što tvoj ne može, sve će on znati kad on odluči da hoće i može!
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimepon pro 06, 2010 10:25 am

Gle ja sam se sama uvjerila u to da dijete kad hoče može samo kaj znaju fakat biti lijeni,moj mali isto nije nešto oran da bi sjedio,puzao il se okreto,al kad mu dođe volja radi stvari da nemreš vjerovat da je to moje dijete kak je inače miran ko bubica.
Zato nemaš panike bude kad on osjeti da je spreman!
[Vrh] Go down
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimeuto sij 18, 2011 12:43 pm

Nisam se dugo javljala samo da javim da je maleni počeo sjediti malo prije svog 8mj sjedenje - Page 4 386911
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimeuto sij 18, 2011 1:31 pm

sjedenje - Page 4 848286
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimeuto sij 18, 2011 7:37 pm

iva je skolska beba. Sa oko 6 mjeseci pocela lijepo sjediti
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitimeuto sij 18, 2011 8:39 pm

sjedenje - Page 4 42762 za naše bebice...
Sve u svoje vrijeme sjedenje - Page 4 38980
[Vrh] Go down
Sponsored content





sjedenje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
sjedenje
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Bebe 0-1-
Forum(o)Bir: