Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 sjedenje

Go down 
+16
vedrana87
ana nikola
mucica
leobaby
žuža
pcelica8
ninana
Mateja
ivany
Enea
zvrk06
Aca
ivana86
becky
happyness
morena
20 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimesri srp 29, 2009 8:24 pm

Mi smo negdje pred more jer nam je bilo zgodnije za nositi, tad je Sara imala 8mjeseci.
[Vrh] Go down
mucica
Novorođenče
Novorođenče
mucica


Female
Broj postova : 17
Age : 41
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 10.07.2009

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimesri srp 29, 2009 8:45 pm

jedva cekam kisobran kolica jer su ove teska za poludit...... sjedenje - Page 3 735845 thx cureee sjedenje - Page 3 790354
[Vrh] Go down
http://[URL=http://www.trudnoca.net/][IMG]http://www.trudnoca.ne
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimečet lis 07, 2010 8:10 pm

Meni sin ima 6mj i sjedi jedino u krilu a sam još ne može nikako, pada.... :(
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimečet lis 07, 2010 8:14 pm

ana nikola,jos je on mali,bude bez brige,dijete do 9mj mora samostalno sjediti,do onda nije nist za zabrinuti sjedenje - Page 3 13329
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimečet lis 07, 2010 8:17 pm

meni se iva sa onog polusjedećeg položaja sama digla u sjedeći i sjedi djete, al sam ju ja vratila na onaj jer mi nekako prerano...
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimečet lis 07, 2010 8:18 pm

vedrana87 je napisao/la:
meni se iva sa onog polusjedećeg položaja sama digla u sjedeći i sjedi djete, al sam ju ja vratila na onaj jer mi nekako prerano...

je vedrana,samo ju jos ti spusti natrag,jos joj kicmica nije dovoljno cvrsta i misici ledni dovoljno jaki za sjedenje,da joj se nebi iskrivila,sve stigne cura
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimepet lis 08, 2010 9:56 am

Enea je napisao/la:
vedrana87 je napisao/la:
meni se iva sa onog polusjedećeg položaja sama digla u sjedeći i sjedi djete, al sam ju ja vratila na onaj jer mi nekako prerano...

je vedrana,samo ju jos ti spusti natrag,jos joj kicmica nije dovoljno cvrsta i misici ledni dovoljno jaki za sjedenje,da joj se nebi iskrivila,sve stigne cura
potpis
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimepon stu 08, 2010 3:52 am

Moj mali isto sjedi s potporom,nekad ga stavim da sjedne pa ga pustim i hvatam kad počne padati,nekad ga i pustim da se legne da vidi da neću ja bit stalno tu i da se mora sam naučit da se digne,al obožava sjediti to mu je sad novo,i neče mi puzati nikako,pokušava al nije dovoljno uporan,ja ga potičem,al ima vremena za sve polako će on sve skužit.
Sad je skužio da me može malo zekat pase cendra,u biti može kad je tata doma jer on odma joj pakaj se plače,pa daj ovak pa daj onak,al idu mu i zubi pa je nervozni,al ja ga opet i bez obzira na zube neču sad dizat za svaku sitnicu,nek se malo nauči sam igrati u kindaču,prije mi je bio po sat i pol u igri,sad cendra čim se maknem da si malo pospremim,al pustim ga mislim si,strpi se malo i cendra se al ubrzo nađe neku igračku pa žvače.
[Vrh] Go down
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimepet stu 19, 2010 3:58 pm

Neznam pod koju temu da se izjadam pa mislim da bi ovo bila dobra :)
Dijete mi ima 7,5mj i ne sjedi samostalno. Od 5 mj se je sam pokušavao dizati pa samo ga mi prije 6mj držali na nama u krilu sjedeći. Zadnjih 2tj kada leži nekontrolirano počne trzati gornjim dijelom tijela, ne plače kad to radi nego se kasnije nasmije. Nisam zvala pedjatricu niti išla tamo jer sam mislila da je bezazleno i da će to proći. To se ne događa često, neki dan više neki manje. Imam sumnje da nije zbog posjedanja pa da mu se nije možda kičmica ošetetila. Dali bi netko znao?
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimepet stu 19, 2010 6:55 pm

Neznam kaj bi to bilo,zovi ti pedicu,mislim kak nekontrolirano? Jel se izvija rasteže,ko da je pospan,tak moj radi?
Imaš inače vremena s sjedenjem kak kažu cure do 9 mjeseca,i moj se nadigava od 5 mjeseca isto ga tak malo posjedavali smo u krilo,sad izrži nekih 15 sekundi da sam sjedi dok se ne zruši sjedenje - Page 3 386911 ,ima vremena,svako ima svoj ritam,ne treba se po nikom ravnat,al ako sumnjaš na nešto lijepo ti pedici,da ako nešto je da se sanira,makar mislim da to nije niš,a i ako je nije zbog toga kaj ste ga držali u krilu sjedećki,5 mjesec nije sad puno prerano,a nije da je cijeli dan samo sjedio!
[Vrh] Go down
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimepet stu 19, 2010 7:56 pm

ma neznam više na šta da pomislim i šta bi bio uzrok tome...nije to jako uvijanje, to mu dođe ponekad većinom kad leži samo se počne uvijati, kao da pleše al liči kao da je nekontrolirano, moj muž misli da mu možda neki živac to radi.... Ja sam isto tako sumnjala da nije hrana pa da mu je želudac u pitanju al jede sve isto nije bilo nikakve promjene u hrani. U ponedjeljak idem obavezno do pedijatrice. Inače, on je vesel, razigran i smije se i ne čini se kao da ga nešto boli :///
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimepet stu 19, 2010 9:11 pm

jel se treska ili izvija, ako se izvija to je normalno, kad se iva hoće okrenut kako se izvija da izgleda da ju želudac boli ali se ona to samo hoće vrtiti i kretati...
[Vrh] Go down
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimesub stu 20, 2010 10:58 am

pa neznam kako da to opišem, počne se uvijati i sada cijelim tjielom...neznam dali je moguće da je to neki živac ili....
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimesub stu 20, 2010 11:56 am

jel on tebi savladao rotacije s leđa na trbuh i s trbuha na leđa???
možda se pokušava okrenuti,dignuti u sjedeći položaj??
[Vrh] Go down
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimesub stu 20, 2010 12:01 pm

Zna s trubuha na leđa i obrnuto, još samostalno ne sjedi a pokušali smo vidit kako je s nogama i to samo jednom i stajao je bez problema s tim da smo ga držali jednom rukom. Kad ga dižemo s kreveta on odmah nogama krene kao da bi se penjao, stavimo ga na prsa a on nogama mlatara....
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimesub stu 20, 2010 12:10 pm

nemam ti neki savjet,samo kad ga stavljaš u sjedeći položaj-leđa ne smiju biti savijena u luk,nego ravna,ako su savijena-prstima palcom i kažiprstom ga masiraj netom iznad kukova,ali samo toliko da se ispravi,čim vidiš da ih savije,opet ga malo po leđima...tako ti jača leđne mišiće i uči ravnotežu sjedenje - Page 3 13329
uvijek neka sjedi na podu,na čvrstoj podlogi,nikako ne na krevetu,a isto tako kad ga kreneš stavljati na noge-samo na ravnoj i čvrstoj podlogi(prije toga,forsiraj puzanje,jer tek kad budu mogli na koljenima mi dlanovima držati svoje tijelo-tek tada je kralježnica dovoljno čvrsta da podnese težinu u okomitom položaju)
[Vrh] Go down
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimesub stu 20, 2010 1:24 pm

hvala puno na savjetima....pokušat ćemo vježbom pa da vidim ako će pomoć.
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimepon stu 22, 2010 4:57 am

Sven uvijek kad se diže ima leđa ravna,ja ga držim za rukice,jel to ok?
Zanima me još jedna stvar,kad je počinjo nadigavat glavicu da sjedne ja sam ga kad sam to vidla primila uvijek za ruke i podigla,možda nisam smjela to radit jer sad više ni nadiže glavu,nit hoče šta radit. Stavljam da na trbuh on nešto mlatara i drži se gore obično ima neku zvečku u blizini i to brže bolje u zube i on se zabavlja tih 5 min koliko mu je to zanimljivo,kad mu dosadi se počne cendrat i ako ga ne podigneš odmah to preraste u očaj,i na kraju kad ga podignem uvrijeđeno se još plače.
Jesmo ga previše razmazili? Kad mu stavim zvečku dalje od njega da bi se pokušo odvuč do nje gleda ju i pokušava neš malo,al kad vidi da nemože u 2 pokušaja strpa ruke u zube i slini opet dok mu ne dosadi,jel to lijenost ili je takav. Ne kužim,ujutro je drukčiji,onda se voli zabavit sam u onom šatoru,al opet nikam se ne okreče nego samo gleda i navlači one igračke.
Koliko ste vi nanašale svoju djecu? Koliko ste ih pustile da se plaču? Mene strah da nebi imo neke frustracije ako ga ne utješim kad plače.
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimepon stu 22, 2010 1:35 pm

tina on je je jos mali,samo ga utjesi,a opet dovokjno veliki da kuzi kak moze dobiti kaj hoce,vidis sama kad ga treba uzeti ili ne ,probaj ga zabaviti sa necim,pa odvratis paznju,on je sad u fazi kaj nezna kaj bi sa tim igrackama pa sve stavlja u usta,to je normalno,zacas bude ti probao dovuči se do necega,tam oko 8mj,obicno ti tak mali cendraju na trbuhu jer im je tesko,a nemogu nikam,pa ne vole tam biti,nemoj ga forsati ako jos nije spreman,on bude ti se poceo dizati na koljena tj dizati guzu,pa onda probaj pokazati kak da puze,a opet gdi pise da bude puzao,ne...samo polako
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimepon stu 22, 2010 2:02 pm

Ja sam mislila da samo on ne voli biti na trbuhu sjedenje - Page 3 13329
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimepon stu 22, 2010 6:45 pm

tina,kaj ti se sven uopće ne okreće??? sjedenje - Page 3 877388
evo malo si prouči razvoj motorike http://www.poliklinika.org/home.aspx?Id=1&Type=2&IdLang=2
i kako zaigrati dijete da ga potakneš malo http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=166&Tekst2ID=170&Show=988
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=166&Tekst2ID=170&Show=1127
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 1:28 am

Evo vidiš moj Sven opče recimo ne hvata noge,mislim kad se presvlači ih diže i gleda al ih ne pokušava uhvatiti,sad sam se zabrinula,i ne okreče se s leđa na trbuh,pokušavao je danas s trbuha na leđa,ja sam mu malo pripomogla.
Ovo s sjedenjem radi,znači kratko se zadržava i onda hvata ravnotežu i pada.
Dal je to tako stvarno za svako dijete isto? Jer on se fakat ne okreče.
E da danas sam primjetila ono isto ko i ana nikola kao da pleše,al meni se učinilo ko da ga je stresla zima,al bez bolnog izraza nego s osmijehom na licu,ko da je od dragosti streso.Kratko,baš ko kad nekog strese zima,a možda i je jer sam ga tada baš imala samo u peleni.
Al stvarno cure,jel moguče da se on ne okreče,jel i to normalno il trebam nešto poduzeti,baš sam sad sva uplašena,ne volim paničariti,al ne želim da nekaj nije u redu s njim pa da ja to neprimjetim na vrijeme.
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 6:40 am

Posavjetuj se s pedijatricom, ali mislim da ne trebaš paničariti, da nešto je oni bi o primjetili na redovitim kontrolama.
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 10:32 am

Pa ne paničarim(jako),al kad se angie baš začudila kaj se ne okreče,a on se fakat ne okreče ma vjerujem da će krenut samo kaj je malo lijen vjerojatno naučio je da ako mu recimo ne paše položaj da mi odmah uskačemo i mjenjamo ga pa se dečko ulijenio,nazvat ću ja pedicu radi popodne da budem sigurna. A i rekla je ona prošli put da je veliki pa da mu je možda zbog kilaže teško sjedenje - Page 3 605248 ,neznam vidjet čemo,nadam se da još ima vremena sve nadoknaditi.
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 12:54 pm

gle,nisam te htjela plašiti,nego ukazati da bi trebala napomenuti pedijatrici na kontroli-kakva ti je ona,mislim na pedijatricu,jel samo šutke obavi pregled,upiše šta treba u karton ili te ispituje i kroz razgovor što djete može i zna nadopunjuje svoj klinički pregled??
sa 6 mj bi se trebao okretat svakako,ne samo kad ti želiš,nego to okretanje mu treba biti dio igre sjedenje - Page 3 13329
opet ću ti napisat-ne plašim te!!
kad smo mi s markom bili na goljaku jednom,fizijatrica je rekla"ne postoji lijeno dijete...80% rođene dijece ima krvarenje u mozgu 1 stupnja,koje ne ostavlja nikakve posljedice,ali se uzv po rođenju ne radi svoj djeci,nego samo nedonošćadi,ako je bio iznimno dug porod,komplikacije,prometna..a sve ono što seoske babe su govorile:joj lijen je,pa kasno je prohodao,pa nije htio pričat do 2-3 godine,pa neće puzat...sve su to blaže posljedice tog krvarenja u mozgu-lagano zaostajanje u motorici"
[Vrh] Go down
Sponsored content





sjedenje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sjedenje   sjedenje - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
sjedenje
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Bebe 0-1-
Forum(o)Bir: