Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što protiv kašlja??

Go down 
+12
Kikica
pcelica8
ivana86
leobaby
Aca
mamajaja
Mateja
happyness
žuža
zvrk06
becky
ivany
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepet sij 30, 2009 8:03 pm

Evo ovako, kašljala je zrelo, ja kupila Prospan, malo se smirio kašalj, popila cijeli Prospan.
Nakon tjedan dana kašalj se pojačava i nosić počinje curiti (jako malo, ali ipak), probala sam 2 dana sljezov čaj, mazanje eukaliptusom, fiziološkom čistimo nosić, operil po potrebi... no sad imam osjećaj kao da se kašalj pojačao, nije nešto ekstra strašno ni prečesto, ali bome kad se zakašlje baš gadno zvuči....

jel ima tko kakav savjet? što vi koristite? glupo mi sad ponovo joj davati prospan, ili?
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepet sij 30, 2009 8:18 pm

ja bi ti preporučila puno kapanja fiziološke, možda tu i tamo efedrina. a za kašalj je navodno super Bisolvon. moja frendica je to maloj davala i kaže da je super.
plus malo inhalacije ili barem kapanja eukaliptusova ulja u ovlaživač (bilo onaj za radijator ili ako imaš pravi).
nama inače savršeno pomažu homeopatske kuglice za hunjavicu.

nadam se da sam barem iole pomogla Što protiv kašlja?? 13329
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimesub sij 31, 2009 1:34 pm

Ja Lani isto dajem prospan,njega jedinog voli i popije ga bez problema,i pomogne joj,bar zasad je,neznam sve ovisi o vrsti kašlja,i ja sam čula da je bisolvon dobar,al ja njoj nikako da ga uvalim Što protiv kašlja?? 877388
+ fiziološka i kapi

Ako ti potraje a zvuči ružno,odvedi je kod pedice na inhalaciju,nama je to super pomoglo
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimesub sij 31, 2009 2:03 pm

http://www.tegobe.com/samolijecenje/informacije_new/naturprodukt/eukaliptusov_balzam.html

ja se sjećam ovak balzama da je bil super kad mi je matej bil mali,al mi smo to koristili za bronhitis,a čula sam da također ima od dr theisa nekaj za kašalj dobroga ali neznam kaj

eto našla sdam Što protiv kašlja?? 534560
http://www.tegobe.com/samolijecenje/informacije_new/naturprodukt/trpucev_sirup.html

ja ga mislim kupiti jer znam da su proitvodi od dr,tajsa il kak se već piše odlični
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimesub sij 31, 2009 2:07 pm

Ivany, sve potpisujem kaj su curke napisale, a možda je sad kod tvoje Sare kašalj sazrio pa sad izbacuje van, iskašljava taj sadržaj? Što protiv kašlja?? 877388

pojma nemam, pitaj pedicu, neće škoditi. Što protiv kašlja?? 569627
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimesub sij 31, 2009 7:13 pm

hvala na odgovorima cure
pošto je vikend ja se uputila u ljekarnu i pitala tamo, preporučila mi sirup od jaglaca (Tucol)
fiziološke ionako stalno kapamo i kad nije bolesna

Becky, nisam htjela Bisolvon jer mi nekako draže probati prvo nešto na biljnjoj bazi

Žuža, mi imamo Mucoplant od Dr.Teiss, mažem je već par dana ali nevidim nikakvo pobljšanje što se tiće kašlja, meni je taj balzam isto super i jako pomaže kod začepljenog nosića (kad je Sara prošli put bila bolesna sam je mazala s tim i nosić joj se cijelu noć nije začepio)

Happy, može biti da je sazrio ali ona ga nemože ili ne zna iskašljati, a nevalja da joj se nakuplja
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimesub sij 31, 2009 7:53 pm

e, u tom slučaju vele ljudi da je zakon baš Bisolvon ili Bisolex. Al, ma i ovo kaj si kupila će pomoći sigurno. Držim fige! Što protiv kašlja?? 269704
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimesub sij 31, 2009 10:57 pm

Mi pijemo bisolex kapi jer nam sirupi baš neleže Što protiv kašlja?? 66333
To nam je doktorica preporučila kad je imao bronhitis!
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepon vel 02, 2009 11:39 am

Evo ja došla pohvaliti onaj sirup i ispraviti grešku, zove se TUSOL sirup od jaglaca, od Dietpharm.
Prezadovoljna sam, pije ga 2dana i već vidim da joj bolje, tj. već jučer nije bilo povraćanja, noćas se skoro nije ni budila, a ako se i zakašljala onda je bilo samo par puta!!
Mogu samo preporučiti!
[Vrh] Go down
mamajaja
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamajaja


Female
Broj postova : 392
Age : 40
Lokacija : Varaždin
Registration date : 21.08.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepon vel 02, 2009 12:02 pm

A jesi bila kod pedice?

Ja sam uvijek u strahu da ne pređe u bronhitis.
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepon vel 02, 2009 12:26 pm

nisam bila
nekašlje baš previše, tu i tamo se zakašlje, a sad još manje
neide mi se ići kod pedice jer će tamo još nešto gore pokupiti Što protiv kašlja?? 896458
naravno da joj ovaj sirup nije pomogao ili da je dobila temp bi ošla ali kakvo je stanje trenutno nećemo ići
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimeuto vel 03, 2009 10:53 am

happyness je napisao/la:
e, u tom slučaju vele ljudi da je zakon baš Bisolvon ili Bisolex. Al, ma i ovo kaj si kupila će pomoći sigurno. Držim fige! Što protiv kašlja?? 269704

Nama opcenito Bisolvno strasno pomaze, ja neznam sta bi bez njega, tocno vidim da slajm izbacuje, iskasljava, cak ga ima i u peleni, ja si bez toga nemogu ni zamislit da prodjemo kasalj.
Dobro moj Luka i ima puuuunooo slajma zbog bronhitisa, uglavnom nama je to super.

I ja sam prije mazala tom kremom od eukaliptusa, nije nam nesto pomoglo.
Sad imam 100% eukaliptus u kapima, i to mu mazem svako jutro i navecer sa majcinom dusicom po prsima i ledjima, isto tako to stavljam u ovlazivac stana, i kad se kupa kapenm par kapi tog eukaliptusa. Eto nama to pomaze. Što protiv kašlja?? 13329
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepet vel 13, 2009 10:38 am

Od Gost Za leobaby, Today at 11:27 am
prije 10 dana moja lana je pocela kašljat,pedijatrica joj je dala antibiotik,navodno je grlo bilo crveno!nakon 8 dana otisle smo na kontrolu jer kašalj nije prošo,da bi nam rekla da joj sad dajem BISOLVON otopinu da pocne iskašljavat,i bivacin kapi za nos!iskreno malo me strah davat joj sve to nakon doze antibiotika!jel imo netko slicnih problema???help
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepet vel 13, 2009 11:25 am

Nakon što dijete počne piti antibiotik NORMALNA je reakcija da počne kašljati, ili da kašalj ne prestane, jer se tako grlo i ako je kaj na plučima, čisti. Bisolvon je super otopina za iskašljavanje, al baš me jučer Žuža podsjetila da se ne daje djeci poslije 17h navečer, to je dobro znati, da se ne muče u noći sa iskašljavanjem.
Bivacin za nos?hm...a rađen vam je bris nosa pa znate da je tam bakterija? mi smo redovito pili antibiotike ali baš nikad, ni kad je bila upala uha, koja se redovito proširi na nosić, nikad nismo dobivali savjet za bilo kakve kapljice osim onih uobičajenih, aquamaris, miramar, operil...eto...
( a koji gost je u pitanju?)
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepet vel 13, 2009 11:40 am

happyness je napisao/la:
( a koji gost je u pitanju?)
ivana86-nova forumašica.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepet vel 13, 2009 11:42 am

aha, ok. Što protiv kašlja?? 877388
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepet vel 13, 2009 11:51 am

Zabunila se ženskica, umjesto da otvori temu ili piše na ovoj,
poslala mi pp a valjda nije bila regana tada, nemam pojma,
poslala sam joj pp da joj je tu pitanje i odgovori.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepet vel 13, 2009 3:24 pm

I meni je poslala pp

Ivana predstvai se i nadam se da će sve bit ok sa malenom ~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ivana86
Još malo pa neću bit baba
ivana86


Female
Broj postova : 750
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.02.2009

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimesub vel 14, 2009 10:00 am

sorry zbog pp jucer!nije bilo namjerno Što protiv kašlja?? 605248
[Vrh] Go down
ivana86
Još malo pa neću bit baba
ivana86


Female
Broj postova : 750
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.02.2009

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimened vel 15, 2009 9:09 am

Lana uopce ne kašlje,sad kad bi trebala iskašljavat od Bisolvona,ništa!? Što protiv kašlja?? 877388
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimened vel 15, 2009 9:13 am

ivana86 je napisao/la:
sorry zbog pp jucer!nije bilo namjerno Što protiv kašlja?? 605248
Nemaš beda! Što protiv kašlja?? 569627
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
pcelica8
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
pcelica8


Broj postova : 347
Age : 38
Lokacija : okolica Siska
Registration date : 21.04.2009

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimeuto sij 08, 2013 11:44 pm

mi već dosta dugo koristimo od dr.thaisa od trputca noćni sirup i prva liga je za 2-3 dana kašalj gotov iskašlje sve a i iz nosića sve ode... probala sam svakakve dok mi ženskica u ljekarni nije savjetovala taj i stvarno sam prezadovoljna jer ni bisolex propolis ili kaj već ima nisu tako djelotvorni da mi iskašlje i ujedno i nosić očisti bar ja nisam primjetila.....a znali su se gušit u kašlju ....
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimesri sij 09, 2013 9:05 am

Super da si našla terapiju koja im pomogne....
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepon sij 20, 2014 8:00 am

http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/zdravlje_i_prehrana/recept-za-prirodni-lijek-protiv-kaslja-idealan-i-za-djecu---319187.html

Sastojci za domaći lijek protiv kašlja

Med (po mogućnosti domaći)
Crna rotkvica

1. Izdubite unutarnji dio rotkvice
2. U izdubljeni dio uspite med (vodite računa da će rotkvica pustiti sok i zato nemojte ispuniti udubinu do samog vrha)
3. Stavite rotkvicu u dovoljno široku šalicu da posluži kao stalak
4. Ostavite da odstoji preko noći na sobnoj temperaturi
5. Dobiveni sirup ujutro izlijte u posudicu s poklopcem

>> Sami napravite ukusan lijek protiv kašlja

Budući da med obogaćen sokovima iz rotkvice nema nuspojava, možete ga piti po želji – svakih sta vremena, nakon 'napada' kašljanja i svakako prije spavanja kako biste umirili grlo. Ovaj je sirup pogodan i za djecu najmlađeg uzrasta.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitimepon sij 20, 2014 8:31 am

Što protiv kašlja?? 31338 Što protiv kašlja?? 31338 

Imam ja, još jedan, jako dobar provjereni recept za kašalj!
Znači kuha se:
3dcl vode, sa 3 dcl šećera, 3 sviježa lovorova lista(ako nema može i suhi)
pola limuna prerezana na 4 dijela!
Sve to skupa kuhati 20 min na laganoj vatri! Povremeno promješati, kasnije izvaditi limun i lovor,
pustiti da se ohladi i davati kao sirup 3x na dan!
Nama je to genijalno i pomaže, zaista!
 Što protiv kašlja?? 31338 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što protiv kašlja?? Empty
PostajNaslov: Re: Što protiv kašlja??   Što protiv kašlja?? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što protiv kašlja??
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» protiv kaslja
» Tablete protiv komaraca
» Cjepljenje protiv pneumokoknih bolesti
» Medo protiv stresa
» krema protiv insekti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Prehrana i zdravlje beba :: Bubani smo :(-
Forum(o)Bir: