Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 brisanje vlažnim maramicama

Go down 
+9
iana 2
ninanana
vedrana87
Josipa
Zabica
nanino
Enea
zvrk06
prinčipessa
13 posters
Autor/icaPoruka
prinčipessa
Novorođenče
Novorođenče
prinčipessa


Female
Broj postova : 26
Lokacija : najlipši grad na svitu :)
Registration date : 02.01.2011

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesri sij 05, 2011 2:02 pm

hej cure, da li ste svoju dječicu brisali s vlažnim maramicama (kad bi mijenjali pelene)?? meni su nedavno rekli da se curice ne smiju brisati s vlažnim maramicama brisanje vlažnim maramicama 877388
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesri sij 05, 2011 2:03 pm

brisanje vlažnim maramicama 877388

Od rođenja pa sve dok je skinula pelene sam joj koristila vlažne maramice, nikad problema brisanje vlažnim maramicama 34451
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesri sij 05, 2011 2:03 pm

a zbog cega?ja sam skros brisala sa vlaznim,sad ih za brisanje pise ne koristim jer nemamo pelenu
[Vrh] Go down
prinčipessa
Novorođenče
Novorođenče
prinčipessa


Female
Broj postova : 26
Lokacija : najlipši grad na svitu :)
Registration date : 02.01.2011

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesri sij 05, 2011 2:06 pm

a ne znam,to je rekla patronažna frendici koja je tek rodila...ja ih isto stalno brišem vlažnima ali navodno da nije dobro za ženski reproduktivni nešto (ne znam ni ja točno šta joj je rekla)
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesri sij 05, 2011 2:08 pm

Ma uvijek nešto novo izmišljaju brisanje vlažnim maramicama 66333
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesri sij 05, 2011 3:18 pm

ovo još nisam čula, ja miu svaki dan brišem vlažnim maramicama, iako ona već nema pelene godinu dana, uredno nakon svake nužde je obrišem vlažnim maramicama za wc (kupljene u dm ..miris šumskog voća)...
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesri sij 05, 2011 4:11 pm

Moje isto bz pelene, poslije nužde ih brišem s vlažnim maramicama i u vrtiću ih koriste, nikad nisam čula da nisu dobre. Jedino sam čula da ih nije pametno koristiti prva 2 mjeseca bebina života zbog kože.
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesri sij 05, 2011 6:03 pm

[Vrh] Go down
prinčipessa
Novorođenče
Novorođenče
prinčipessa


Female
Broj postova : 26
Lokacija : najlipši grad na svitu :)
Registration date : 02.01.2011

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimečet sij 06, 2011 6:47 pm

vidila sam da ima tema koje maramice koristite, ali baš sam tila postavit pitanje o štetnosti ili ne maramica.... ja svoje 2 isto brišem maramicama ali ovo me malo uznemirilo......
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimečet sij 06, 2011 6:51 pm

ja brišem i jednu i drugu od rođenja i nikad nikakvih problema niti su imali pelenski osip, a iva je recimo ljetno djete...
i znam i ja hrpu budalaština što jedan kaže ovako drugi onako i više sam imuna na to sve. radim što mislim da je najbolje i to je to
a vlažne maramice imaju kremu u sebi a bebu u pelenama mažeš kremicama i ništa joj nije i nikakve posljedice nema tako da mi ova budalasta izjava ne drži vodu!
ja jedino ne koristim vl. maramice intenzivnih mirisa i to je to...
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimečet sij 06, 2011 7:50 pm

Također konstantno koristimo vlažne maramice..i nikad joj guza nije crvena. (Kuc kukc kuc o drvo!)
Ma, to su već nebuloze, svašta će izmisliti. Još će vlažne maramice biti krive u slučaju da neka žena (daj bože dragi da sve mogu) ne može ostati trudna. Gluposti.
[Vrh] Go down
iana 2
Novorođenče
Novorođenče



Female
Broj postova : 10
Registration date : 16.09.2010

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimepet sij 07, 2011 8:49 pm

Čitam ovo i ne mogu vjerovati. Malo, malo pa se neko sjeti reći da je nešto štetno. Izluđuje me to.
Please prinčipessa, pitaj frendicu kojoj je to patronažna rekla zašto su vlažne marmanice štetne? I da li samo ako ih se koristi za brisanje prilikom presvlačenja pelena ili i drugdje?
Ja maloj kad smo negdje u štenji pa svašta dira vlažnom maramicama obrišem ruke pa čak i lice..
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesub sij 08, 2011 10:40 am

brisanje vlažnim maramicama 158414

ko je to izmislio da mi je znati!?

to su gluposti i zanemari to!
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:59 pm

jedino što sam čula a s time se slažem što se tiće vl. maramica je da je bolje tek rođenu bebu toplom vodom ili kamilicom i vaticom prati i čistiti nego maramicama... emu sam na početku tako, prvih mjesec dana, a ivu još u bolnici sam sa vl. maramicama...
[Vrh] Go down
biba
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
biba


Broj postova : 135
Registration date : 07.01.2011

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesub sij 08, 2011 2:33 pm

iana 2 je napisao/la:
Čitam ovo i ne mogu vjerovati. Malo, malo pa se neko sjeti reći da je nešto štetno. Izluđuje me to.
Please prinčipessa, pitaj frendicu kojoj je to patronažna rekla zašto su vlažne marmanice štetne? I da li samo ako ih se koristi za brisanje prilikom presvlačenja pelena ili i drugdje?
Ja maloj kad smo negdje u štenji pa svašta dira vlažnom maramicama obrišem ruke pa čak i lice..

meni je isto to rekla naša patronažna (Blaženka, ona ti je za kaštela zadužena) kad sam rodila curu. tako da mi rijetko koristimo vlažne, uglavnom se čistimo blazinicama i običnom vodom.
uglavnom nije dobro vlažnima po pipici (za lice i ruke nije ništa rekla) radi nekih infekcija jer u vlažnima ima valjda nekih sastojaka koji mogu štetiti curicama . kad sam rodila momke njih sam najnormalnije vlažnima i to je bilo ok (njima kao nije opasno koliko curicama radi rodnice isl).
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesub sij 08, 2011 7:23 pm

ja sam svoju curku od prvog dana brisala vlažnim maramicama i sad drugu bebu isto tako planiram...slažem se sa vedranom pa današnje maramice imaju i kremice i aloe vere i sebi tak da nemreju štetiti osim ako beba već nije predodređena da ima jako osjetljivu kožu...
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesub sij 08, 2011 9:33 pm

žabica je napisao/la:
Moje isto bz pelene, poslije nužde ih brišem s vlažnim maramicama i u vrtiću ih koriste, nikad nisam čula da nisu dobre. Jedino sam čula da ih nije pametno koristiti prva 2 mjeseca bebina života zbog kože.

Da ni ja nisam prva tri mjeseca koristila niš osim krpice i vode,al sad normalno,i nijedna mama koja ima curicu koje poznam nikad nisu ništa drugo koristile osim tih maramica i nikad nijedna nije rekla da bi to bilo možda štetno.
Te babetine od patronažnih su budale,kaj da kažem,imam osječaj da te zajebavaju namjerno i rade budalu od tebe,one su za mene tipa svekrve. Šalim se,nisu vjerojatno sve takve brisanje vlažnim maramicama 386911 ,al mislim da je ta tvrdnja jedna velika izmišljotina,eto.
[Vrh] Go down
prinčipessa
Novorođenče
Novorođenče
prinčipessa


Female
Broj postova : 26
Lokacija : najlipši grad na svitu :)
Registration date : 02.01.2011

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesub sij 08, 2011 9:55 pm

nanino je napisao/la:
ja sam svoju curku od prvog dana brisala vlažnim maramicama i sad drugu bebu isto tako planiram...slažem se sa vedranom pa današnje maramice imaju i kremice i aloe vere i sebi tak da nemreju štetiti osim ako beba već nije predodređena da ima jako osjetljivu kožu...

ovde se ne govori o osjetljivosti kože nego o mogučim infekcijama rodnice i ostalog kod curica. ma ne znam, izmišljotina ili ne ipak je da se zamisliš
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesub sij 08, 2011 10:08 pm

Kad pogledaš onda može dobit to lakše od recimo pelene koja je u stalnom dodiru s kožom i kad je puna ima bakterija.Neznam pitaj pedicu ona će ti najbolje reč,mislim svako dijete je posebno i možda će nekome doć do infekcije,nekome ne sad dali su razog maramice ili nisu to je na znanstvenicinma da otkriju. Sam primjer ti je na onoj temi da li dečkima navlačite kožicu,netko nije,netko je i ovima ko nije nekima se ništa nije desilo,a jedan dečko je dobio temperaturu,neznam čiji,jer je pedica rekla da se ne dira. Tako da na kraju nisu ni oni uvijek u pravu,kad pogledaš mama zna najbolje,napraviš po instinktu.
Imaš onaj sprej antibakterijski,mi imamo za pišu,mislim da mogu i curice.
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimesub sij 08, 2011 11:24 pm

i ja sam obojici od rodjenja koristila vlazne maramice
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimened sij 09, 2011 2:05 pm

Moja Lucija je sa 7,5 mj završila na nefrologiji na Rebru zbog E. coli i tamo je ležala tjedan dana. Nikada nijedna sestra nije rekla da se curice ne smiju brisati vl. maramicama, a u njenoj sobi je bila ona i još 2 curice u dobi od 6 i 11 mjeseci. Nas sve 3 mame smo koristile vlažne maramice i nitko nam ništa nije rekao, sestre su dosta često bile u sobi i znale da ih koristimo. Samo su jednoj mami rekli da bi se curicama kod prematanja trebalo područje između velikih i malih usana namazati baby uljem da ne bi došlo do sljepljivanja usana, za to sam pitala pedijatricu, ona mi je to potvrdila, ali i također rekla da ako uoče potrebu za time, pedijatri prvo pošalju curicu kod dječijeg gina koji to onda preporuči.
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitimepet sij 14, 2011 8:04 am

Pitala sam jučer pedijatricu za vlaćne maramice i rekla mi je da ih se može koristiti samo se mora paziti da se ne briše s istom maramicom spolovilo i čmar i da se uvijek prvo obriše čmar pa onda spolovilo. A da se infekcije dobivaju od nepravilnog brisanja odnosno treba brisati odozgora prema dole i da ih se može dobiti od brisanja bilo ime ako se nepravilno briše.
[Vrh] Go down
Sponsored content





brisanje vlažnim maramicama Empty
PostajNaslov: Re: brisanje vlažnim maramicama   brisanje vlažnim maramicama Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
brisanje vlažnim maramicama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 1-3-
Forum(o)Bir: