Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako naučiti dijete da jede žlicom

Go down 
+5
pia2
ivany
zvrk06
garfieldic
leobaby
9 posters
Autor/icaPoruka
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimečet oľu 27, 2008 6:09 pm

Dok ste bili solo vjerojatno ste se grozili od prizora u kojem malo dijete samostalno jede, recimo, špinat. Vjerojatno ste si, kao i mnogi, mislili kako takve scene jednostavno nećete moci podnijeti. Sada, kad ste se kao roditelji jednogodišnjaka našli u istoj situaciji, vjerojatno ćete kao i mnogi istog trena odjuriti po foto aparat kako biste ovjekovječili taj važan i prekrasan prizor... No, budimo realni, ushićenje će proći nakon nekoliko dana, a vaše dijete vrlo brzo će - na opću radost i olakšanje - naučiti samostalno jesti žlicom



Vaše dijete već je vjerojatno mali profesionalac u hranjenju prstima. No, kako ga naučiti da se služi žlicom? To će za njega predstavljati novi izazov. Pošto vas već dugo gleda kako jedete, vjerojatno će samo shvatiti na koji način da upotrijebi žlicu. Djeca koja s godinu dana krenu u jaslice već tada jedu žlicom, jer tete nemaju vremena hraniti jedno po jedno dijete. Ako je i dijete doma – možete sa žlicom početi oko prvog rođendana, a s viljuškom ipak pričekajte dok ne navrši 18 mjeseci.



1. Za početak, dajte mu hranu koja će ostati na žlici, kao što su pire krumpir, gris ili jogurt.

2. Ponudite mu žlicu na početku obroka, dok je najgladnije, pa će vjerojatno imati više strpljenja učiti.

3. Budite spremni na male nezgode. Pomozite mu da zagrabi jelo žlicom ili da ju primakne ustima.



4. Zanemarite nered koji će se stvoriti prilikom učenja - to je neizostavni dio ovog važnog procesa, a i faza koja će vrlo brzo proći.

5. Neka uvijeke jede u stolcu za hranjenje – bit će vam dosta posla i oko čišćenja djeteta i stolca, zato si nikako nemojte dopustiti da sa žlicom jurite za djetetom koje razbacuje hranu po cijeloj kući.

Izvor: www.parenting.com i http://www.sretnodijete.net/news.php?readmore=37
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
garfieldic
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
garfieldic


Female
Broj postova : 457
Age : 44
Lokacija : Tuzla
Registration date : 31.01.2008

Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimeuto tra 22, 2008 5:49 am

Mi se bacamo na ucenje ovih dana. ALi je Arijana malo lijena. Ona samo otvori usta i ceka da joj mi stavimo hranu. Kao mala sasvim cak je znala povuci kasiku ako se ja zapricam pa joj ne stavim odmah u usta. Ali nadam se da cemo uskoro savladati i ovo.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimeuto tra 22, 2008 7:59 am

Lana jede sama već neko vrime,ali neke stvari joj ipak ja dajem
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimeuto tra 22, 2008 11:27 am

Sara isto već neko vrijeme jede sama, ponekad joj moram pomoći jer nemože staviti hranu na žlicu pa bude ljuta Kako naučiti dijete da jede žlicom 66333 Najbolje mi je kad nešto jedemo vilicom jer s njom već kao velika zna jesto.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimepet lip 20, 2008 9:08 pm

Nama je Dominik sam od sebe naučio jesti žlicom i to sa 1.5 godinu..promatrao je nas kako jedemo i počeo i on sam jesti..
[Vrh] Go down
pia2
Još malo pa neću bit baba
pia2


Female
Broj postova : 930
Age : 40
Lokacija : Split
Registration date : 19.03.2009

Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimesri stu 04, 2009 1:43 pm

kako da jede sam kad neće uopće da dotakne žlicu? ja mu je stavin u ruku i zagrabim i pokušan mu je primaknit ustima al on je odma pušta i dere se...
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimesri stu 04, 2009 1:57 pm

pia, same here. ajde, sad neeekaaak i primi žlicu i lijepo pokaže kak zna sam jesti, i stvarno mu dobro ide, ali onda ostavi žlicu i veli nek mu ja dam. Pogađate, ak neću - protest. Al ne brinem se uopće. kad je išel u vrtić teta mi je rekla da je uredno sam jel, tak da nije da nezna, nego eto koristi priliku pa kad ne mora - neće. Kako naučiti dijete da jede žlicom 66333
[Vrh] Go down
pia2
Još malo pa neću bit baba
pia2


Female
Broj postova : 930
Age : 40
Lokacija : Split
Registration date : 19.03.2009

Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimesri stu 04, 2009 2:03 pm

ahaha, koja mudrica... pa je, lipše je kad ti neko lipo daje, a ti sidiš ko kralj...
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimesri stu 04, 2009 4:25 pm

pia samo polako sam ce. kod mene Aco je imao god i po kad je sam poceo jesti. Ali prvo samo kod kuce jer nisam dala da pravi nered kad idemo u goste
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimepet sij 08, 2010 6:48 pm

Ja Eni dam jednu žlicu a drugom je ja hranim. Onda ona usput mlatari i trpa si u usta :-)
I kaže da sama papa.
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimepet sij 08, 2010 7:45 pm

ninanana je napisao/la:
Ja Eni dam jednu žlicu a drugom je ja hranim. Onda ona usput mlatari i trpa si u usta :-)
I kaže da sama papa.

tak i mi,ali dok papamo hrenovke,stavlja si i ona u usta Kako naučiti dijete da jede žlicom 386911
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitimepet sij 08, 2010 9:09 pm

O, Ena henuke sama pojede, ali prstima, naravno. Kad zaključi da je pojela dosta, lijepo zgrabi zdjelicu i ostatak prosipa po podu, i kaže-papala cve. I onda je ja pitam je l ona praščić jer se tako ponaša, a ona kaže - Bejb
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako naučiti dijete da jede žlicom Empty
PostajNaslov: Re: Kako naučiti dijete da jede žlicom   Kako naučiti dijete da jede žlicom Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako naučiti dijete da jede žlicom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako upropastiti dijete
» Kako pravilno odgajati dijete
» kako procjeniti je li dijete dehidrirano?
» 5 trikova kako uspavati dijete

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 1-3-
Forum(o)Bir: