Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kada antibiotik??

Go down 
+2
zvrk06
ivany
6 posters
Autor/icaPoruka
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimesri pro 10, 2008 12:46 pm

Naslov je sve rekao, jel mi može netko objasniti kada se djeci (u kojim situacijama) prepisuje antibiotik???
Jel se može dijete izlječiti bez antibiotika??
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimesri pro 10, 2008 1:06 pm

Antibiotik se daje samo kad je u pitanju bakterija,za sve ostalo on ne vrijedi,e sad dali je bakterija u pitanju to je teško otkrit najbolji pokazatelj je krvna slika,a šta se tiče povraćanja i proljeva,koliko ja znam uvjek je u pitanju viroza tj virus koliko ja znam Kada antibiotik?? 877388 ma je sigurno

Može li se izlječit bez antibiotika?ako je bakterija u pitanju,hm moguće da bi se izlječilo samo,al treba puno vremena i možda,neznam nisam o tome nikad razmišljala Kada antibiotik?? 877388
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimesri pro 10, 2008 1:12 pm

I ja isto tako razmišljam.

Ali evo od kume djeca su bolesna, dvojica imaju prolje i povraćanje i dobili su antibiotik a treći ima samo temp. i isto je dobio antibiotik.
Sinersul i Amoxil.
Nikome nije vađena krv.

Nije mi jasno zašto?
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimesri pro 10, 2008 1:18 pm

Ni meni nije jasno zašto Kada antibiotik?? 877388 ,mislim da im on nemože pomoć,i glupo je od pedice što tako djeli antibiotike Kada antibiotik?? 896458
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimesri pro 10, 2008 3:36 pm

moja ne da nikad bezveze,čak izbjegava.
a može ti dati bez vađenja krvi kod upale uha ili grla,to vidi na oko,i tu se mora liječiti antibiotik jer je bez njega još gore...
a za samo povraćanje i proljev ne bi se smjelo dati nikako Kada antibiotik?? 34451
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimesri pro 10, 2008 4:12 pm

Evo, Ivany, tu piše nekaj za davanje antibiotika

http://www.plivazdravlje.hr/?section=home&cat=t&id=22524&show=1
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimesri pro 10, 2008 4:34 pm

eto tak sam i ja rekla Kada antibiotik?? 967987
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimečet pro 11, 2008 1:35 pm

Hvala happy, stranica je odlična.
To je samo potvrdilo ono što sam već znala.

Ovaj topic sam otvorila zato što su me Josipa i Aca totalno zbunile.
Cure šteta što niste napisale svoje mišljenje i ovdje.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimečet pro 11, 2008 1:55 pm

Da baš i mene sad zanima,šta su to Aca i Josipa rekle?
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimečet pro 11, 2008 2:22 pm

Ja sam rekla da moj dokotor za povraćanje i proljev daje sinersul tabletice jer one se daju kod crijevnih viroza!
Općenito naš doktor rijetko daje da se vade krv i mokraća neznam zašto a isto tako i za bris nosa!
Ja nisam za to da se odmah čim djetetu curi nos da mu se da antibiotik ali ako je uz to temperatura prisutna onda se mora dati jer znači da je u tijelu negdje upala koja se treba lječiti! Kada antibiotik?? 13329
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimečet pro 11, 2008 4:40 pm

Josipa nije svaka temperatura znak bakterijske upale,vrlo često je rječ o virusima,gdje antibiotik apsolutno ništa ne znači,a samo šteti organizmu

A nije mi jasno zašto vaš dok nije za vađenje krvi i mokraće,pa po tome se najbolje vidi što je,baš čudno Kada antibiotik?? 877388
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimečet pro 11, 2008 10:07 pm

Zvrk ja nisam ni rekla da je kod temperature bakterijaska upala nego općenito upala koju se treba lječiti!
Znam da kod virusa antibiotici nepomažu!
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimečet pro 11, 2008 10:15 pm

Evo Sara je prošla dvije godine, naša pedica nas još nikada nije slala vaditi krv, ok Sara nije često bila bolesna ali hoću reći da ni naša nešalje odmah vaditi krv a ni mokraću, valjda po nečemu drugom zaključi da li je potreban antibiotik ili nije.

Nije mi jasno zašto vama vaš pedijatar daje sinersul tabletice kod crijevnih viroza jer je sinersul antibiotik i nema nikakvo djelovanje na viruse. Kada antibiotik?? 959498

Temperatura se nelječi antibiotikom.
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimečet pro 11, 2008 10:41 pm

Nisam ni rekla da se temperatura liječi antibiotikom ali do temperature dođe od nečega znači imaš upalu krajnika i dobiješ temp. dobiješ antibiotik za upalu grla ili npr. kad imaš upalu uha uz tempeaturu isto dobiješ antibiotik!
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimepet pro 12, 2008 5:34 am

zvrk06 je napisao/la:
Ni meni nije jasno zašto Kada antibiotik?? 877388 ,mislim da im on nemože pomoć,i glupo je od pedice što tako djeli antibiotike Kada antibiotik?? 896458

ovo je bilo i moje misljenje i to je ono sto sam i ja rekla.
Da mi stvarno nije jasno da bez nekih pretraga samo tako su svi doblili antibiotike.I jos uvijek mi nije jasno, sto i vi kazete da za povracanje i proljev su dobili svi antibiotik.

Moguce da nesto nisam u toku, jer nemam bas vremena sve citati.Ali vidim Ivany da si me prozvala pa reko da onda kazem sta sam mislila. Kada antibiotik?? 782419
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimepet pro 12, 2008 8:34 am

moje laičko mišljenje je da ako dvoje djece nekaj ima, nekaj kaj se liječi antibiotikom, da su veeeelike šanse da i treće dijete dobije, pa preventivno se u startu spriječi antibiotikom. To je kaj se tiće ovog tvog slučaja Ivany. Naravno, samo nagađam doktorov postupak.
A ovak kaj se tiće naših iskustva...naša pedica uvijek prvo Luku pregleda, uha, grlo, posluša da li ima kaj na plućima i ak je upaljeno grlo ili uho - nema kaj razmišljati, i to mi je jasno i tu antibiotik ide odmah. a jedamput smo išli vaditi krv i urin pa nam je onda dala terapiju, isto antibiotik. a kad je bila viroza u pitanju, tu nam nije niti mogla nikak pomoći, puno tekućine piti i doći na kontrolu. jedamput, kad je Luka imal jako visoku temp. pa smo išli na hitnu, tam su mu prepisali antibiotik, al kad smo u pon., došli k pedici, pogledala ga je, i rekla odmah prestati s antibiotikom, jer to je voriza u pitanju. Tak da joj ajde u tom pogledu vjerujem da već zna prepoznati i bez vađenja krvi da li treba ili ne antibiotik.

i opet cijeli roman... Kada antibiotik?? 605248
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimepet pro 12, 2008 1:02 pm

Josipa ma skužila sam ja tebe što hoćeš reć,ja sam samo rekla da nije svaka temeratura dokaz upale,recimo ako djetetu curi nos a uz to ima temp ne znači da je upala može vrlo lako bit virusna prehlada,eto sam jedan primjer Kada antibiotik?? 13329

Kod Lanine zadnje 2 doze antibiotik,dok nije vidila ni upaljeno grlo niti uho,iako je Lana imala temp,slina,kašalj,a nalaz krvi je pokaza da jaka upala u pitanju,tako da je čak moguće da se kod neke djece kao recimo moje Lane nemože uvjek okom vidit kad je grlo ili uho u pitanju,neznam

Kada antibiotik?? 877388
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimepet pro 12, 2008 1:27 pm

Aca, prozvala sam te zato što nisi na skype-u bila tog mišljenja kojeg navodiš ovdje da jesi.

10.12.2008 12:00:22i Aca: moja bi tak napravila
[10.12.2008 12:00:23] Aca : isto
[10.12.2008 12:00:27] Aca : dala antibiotik

Meni je prepisivanje antibiotika radi preventive totalno bezveze. Onda znači dijete svaki put kad ima prve simptome treba voditi kod doktora da odmah da antibiotik da se spriči da bude gore ili što???
U ovom slučaju su prepisane tri doze antibioka, zato što su dvoje djece imali proljev i povraćanje (što je crijevna viroza).

Ne znam, a očito se neslažemo s mišljenjima. Dobro, svako ima pravo svoje reći, samo nebi htjela da se vas dvije, Josipa i Aca nešto naljutite na mene, bila sam totalno zbunjena nakon razgovora s vama i već sam počela sumnjati u svoje mišljenje pa sam zato otvorila ovu temu.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimepet pro 12, 2008 2:04 pm

Moje konačno mišljenje je recite NE antibiotiku Kada antibiotik?? 386911 Kada antibiotik?? 386911 šalim se

al sad ozbiljno antibiotik samo kad je stvarno potreban tj kad je bakterija u pitanju

Kada antibiotik?? 616445
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimepet pro 12, 2008 2:59 pm

sam da vas pitam ,vi plaćate antibiotik?
zadnji put dok je sra bila bolesna smo platili i jučer je dobila ,ima upaljeno grlo i platili smo 35 kn Kada antibiotik?? 877388 ,a nikad do sad nismo plaćali,jedino naravno kaj smo ono kaj smo kupili prospan ,prolife i sl.
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimepet pro 12, 2008 4:59 pm

Joj Ivany, e.Ja sam rekla da MOJA PEDICA kakva je , bi dala isto antibiotik, zato sto nema blage veze, i nisam s njom zadovoljna, ali sam toga misljenja da ne treba bezveze davati antibiotik.I nije mi jasno za povracanje i proljev davati antibiotik, to mi stvarno nije jasno, ali ako je ona tako odlucila mene boli briga.
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimepet pro 12, 2008 5:08 pm

Ivany Kada antibiotik?? 204166 to ti je zato što si nas prozvala i što stavljaš ovdje ono što smo pisali na skype-u!
Žuža da plaćam ali ne sve, npr. Zinnat sam doplatila kojih 7 kn a još prije sam Lari za Cedax dala kojih 25 kn!
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimepet pro 12, 2008 8:52 pm

Prozvala sam vas jer niste same ništa htjele napisati Kada antibiotik?? 470300
pa malo da otvorim raspravu

žuža, ja nikada nisam morala platiti antibiotik za Saru
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitimesub pro 13, 2008 12:26 pm

Ni mi nismo dosad nikad platili antibiotik,al smo zasad pili samo 2,klavocin,i summamed,a za druge neznama,al zato sve drugo plaćamo Kada antibiotik?? 66333
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Sponsored content





Kada antibiotik?? Empty
PostajNaslov: Re: Kada antibiotik??   Kada antibiotik?? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kada antibiotik??
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kada? kada?
» kada dovesti psa???
» kada dijete odvesti okulisti?
» Kada preci na kravlje mlijeko?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Prehrana i zdravlje beba :: Bubani smo :(-
Forum(o)Bir: