Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 kad vas dijete razbjesni

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

kad vas dijete razbjesni Empty
PostajNaslov: kad vas dijete razbjesni   kad vas dijete razbjesni Icon_minitimepon kol 23, 2010 8:29 pm

- uklonite svoj stres pred djetetom jer ono zivi kroz vas
- disite polako i duboko i brojite do deset
- sjetite se da ste odrasli i da djetetu predstavljate primjer ponasanja
- razmislite kako bi se vi osjecali da vam neka odrasla osoba govori ono sto vi govorite svom djetetu
- otidjite na trenutak u drugu sobu i promislite zasto ste ljuti. je li stvarno zbog vaseg djeteta ili vas je uzrujalo nesto drŽ?
- nazovite nekog s kim mozete razgovarati, problem prestaje biti tako velik ako ga podjelite s dr odraslom osobom.



Šamar se cini djeluje na tren ali roditeljima se moze dogoditi da samaraju sve cesce a sa sve losijim rezultatom.
vikanje na djecu i omalovazavanje prigovaranjem bez kontrole moze dovesti do stetnih emoc posljedica, dijete upija odgoj a ovakvo kaznjavanje ne pomaze djetetu da kontrolira vlastite osjecaje i ponasanje.


humor zna biti djelotvoran lijek. pronadjite sto vas veseli u podzanju djece ali i sto vas unistava. to moze biti najvazniji korak ka zblizavanju s djetetom koji ce pomoci da odraste zdravo.


mjenjajte okolinu a ne dijete- bolje je maknuti dragocjene i opasne predmete izvan dosega djeteta nego kazniti njegovu radoznalost
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

kad vas dijete razbjesni Empty
PostajNaslov: Re: kad vas dijete razbjesni   kad vas dijete razbjesni Icon_minitimeuto kol 24, 2010 12:48 am

Ovo je super tekst i velika istina,a roditelji se znaju zanjet i bit grubi prema djetetu ne misleči na posljedice.
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

kad vas dijete razbjesni Empty
PostajNaslov: Re: kad vas dijete razbjesni   kad vas dijete razbjesni Icon_minitimeuto kol 24, 2010 6:46 am

Anna baš sam od tebe očekivala ovakav post...sve je istina...mislim da je najbitnije ostati hladne glave i tek onda razmisliti kako postupiti...
jednom sam čula izreku koja mi se je jako urezala u pamćenje...
" ne postoje živčana djeca,postoje živčani roditelji!"
[Vrh] Go down
Sponsored content





kad vas dijete razbjesni Empty
PostajNaslov: Re: kad vas dijete razbjesni   kad vas dijete razbjesni Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kad vas dijete razbjesni
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako upropastiti dijete
» Moje dijete je danas....
» Moje dijete je danas...2.dio
» kako procjeniti je li dijete dehidrirano?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Razno-
Forum(o)Bir: