Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 kako procjeniti je li dijete dehidrirano?

Go down 
+4
Josipa
Aca
Angie
Anna
8 posters
Autor/icaPoruka
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Empty
PostajNaslov: kako procjeniti je li dijete dehidrirano?   kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Icon_minitimeuto kol 24, 2010 7:28 pm

pogledajte usnice- jesu li suhe i ispucane?
pogledajte djetetov jezik- ako je ruzicast i vlazan sve je u redu.
ako je bijel i vlazan- rijec je o manjem nedostatku tekucine
ako je bijel i suh- treba zatraziti lijecnicku pomoc

ako imate malo dijete koje jos ima otvorenu fontanelu, ona moze biti uvucena kod nedostatka tekucine.



nadoknada tekucine preporucuje se uvijek na usta- a ako ne intravenski

cajevi i REHIDROMIX tekucina koja se dobije otapanjem praska a sadrzi elektrolite- kupiti u ljekarni.

kod povracanja daje se jedna cajna zlicica ohladjene tekucine svakih 2 min.
ako bismo dali cijlu salicu odjednom izazvali bi povracanje.

kod proljeva izgubljena tekucina daje se 50-100 ml po kg djeteta kroz 4 sata pa ponovno.

kontrolu stanja djeteta treba raditi svaka dva sata- oblozenost i suhoca jezika.

cim se uspostavi hidracija moze se zapoceti s adekvatnom prehranom
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Empty
PostajNaslov: Re: kako procjeniti je li dijete dehidrirano?   kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Icon_minitimesri kol 25, 2010 9:09 am

sjajan članak kako procjeniti je li dijete dehidrirano? 31338
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Empty
PostajNaslov: Re: kako procjeniti je li dijete dehidrirano?   kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Icon_minitimesri kol 25, 2010 9:25 am

S tim hvala bogu nikad problema, jer LUka pije ko lud, jako puno tekucine, pogotoov dok je bubani......a i ovako.....

Super tekst! kako procjeniti je li dijete dehidrirano? 31338
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Empty
PostajNaslov: Re: kako procjeniti je li dijete dehidrirano?   kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Icon_minitimesri kol 25, 2010 1:04 pm

Anna kako procjeniti je li dijete dehidrirano? 31338
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Empty
PostajNaslov: Re: kako procjeniti je li dijete dehidrirano?   kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Icon_minitimesri kol 25, 2010 1:21 pm

i moji piju puno tekucine pa nikad nismo imali problema s dehidriranjem. Dobar clanak Anna
[Vrh] Go down
ira
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ira


Female
Broj postova : 171
Age : 40
Registration date : 20.05.2010

kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Empty
PostajNaslov: Re: kako procjeniti je li dijete dehidrirano?   kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Icon_minitimečet kol 26, 2010 8:30 pm

kako procjeniti je li dijete dehidrirano? 42762
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Empty
PostajNaslov: Re: kako procjeniti je li dijete dehidrirano?   kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Icon_minitimepon stu 29, 2010 3:51 am

Moj pije non stop,što čaj što cica!
Dobro ja njemu dajem jednom dnevno kašicu i to oko 4 sata,sve ostalo je cica,cica i cica. Još smo bili na isprobavanju,jer sam mu sad počela kuhat i sviđa mu se. Sad čemo počet s doručkom cica,neki ručak kašica i večera kašica i prije spavanja cica. i onda ću samo za navečer mu ostavit cicu jer kad počnem radit samo ću mu je navečer uvijek u isto vrijeme moć dat a volim neki red u njegovim navikama. A pije stalno,stvarno stalno,neznam valjda svaka 2 sata il čaj il cica,al to mu je najdraže i gunđa dok ne dobije. Ne vjerujem da će on ikad dehidrirat osim kad bude povračo možda,jer ja brzo dehidriram,pa nadam se da nije na mene!
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Empty
PostajNaslov: Re: kako procjeniti je li dijete dehidrirano?   kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Icon_minitimened pro 05, 2010 2:31 pm

super je članak... mi nažalost imamo iskustva s tim.... kako procjeniti je li dijete dehidrirano? 246242

kad je Sara jednom bila bolesna, imala je afte, ali baš jako, nije 3 dana skoro ništa jela ni pila, i mi ošli u dežurstvo (2.dan Uskrsa 2009. ). Dežurna pedijatrica nam kaže da nije dehidrirala, ali da mi sami odlučimo hoćemo je voditi na infuziju ili ne jer tako dugo nije jela ni pila a tko zna hoće idući dan moći... mi se odučili ipak je odvesti na infuziju, kad je tamo doktorica pregledala nam je rekla da je ona već dehidrirana, čak je nakon infuzije htjela ostaviti da primi kasnije još jednu ali smo se uspjeli dogovoriti da je ipak pusti kući...

Samo sam htjela napisati da je to teško procjeniti u nekom ranom stadiju.... a kad su pravi simptomi tu onda je 5 do 12....
[Vrh] Go down
Sponsored content





kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Empty
PostajNaslov: Re: kako procjeniti je li dijete dehidrirano?   kako procjeniti je li dijete dehidrirano? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kako procjeniti je li dijete dehidrirano?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako upropastiti dijete
» 5 trikova kako uspavati dijete
» Kako pravilno odgajati dijete
» kako posumnjati da dijete slabije cuje?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Razno-
Forum(o)Bir: