Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 strah od mraka

Go down 
+3
vedrana87
Aca
Anna
7 posters
Autor/icaPoruka
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

strah od mraka Empty
PostajNaslov: strah od mraka   strah od mraka Icon_minitimepon kol 23, 2010 8:04 pm

javlja se mnoge djece krajem druge godine-
dijete pocne protestirati pred odlazak na spavanje, paralelno s tim mogu se pojaviti strahovi od buke, nevremena, vode ili zivotinja.
treba znati da su oni normalna pojava i prolaze sami od sebe.

Ako se dijete boji mraka majka mu trebapomoci, upaliti svjetlo, biti s njim.
Najvaznije je da se dijete osjeca zasticeno i voljeno.
I naravno, shvaceno- pogresno je reci " nemoj izmisljati, nema nista"
time djetetu pokazujete da ga ne zelite ni cuti...

recite mu:" znam da se bojis, i ja sam se kao mala bojala mraka, upaliti cemo svjetlo, biti cu sa tobom"


ovaj strah je sastavni dio odrastanja. djetetu treba pomoci, smiriti ga kad se prepadne, objasniti mu opasnost a ne strasiti ga.
svjedok sam nekih roditelja koji kad su mi pricali o strahu nih, djeteta rekli su malom- " ako se ne prestajes bojati stvarno ce ti doci bau bau" - no coment

[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

strah od mraka Empty
PostajNaslov: Re: strah od mraka   strah od mraka Icon_minitimepon kol 23, 2010 8:08 pm

Luka nece spavati u mraku.... E sad od rodjenja je bila lampica upaljena da vidim ja u biti i tako je ostalo i sad ne da to ugasiti.Ja sam mu to ostavila.
E sad jel bi mozda trebala krenuti na to da mu to gasim ili da ostavim da odluci sam kad ce....To je lagana lampica i slaba.
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

strah od mraka Empty
PostajNaslov: Re: strah od mraka   strah od mraka Icon_minitimepon kol 23, 2010 8:11 pm

svakako mu ne smeta jer je svjetlo priguseno no kasnije mozes probati postepeno mu gasiti kad zaspe i privikavati ga, on je dijete a oni brzo uce i prilagodjavaju se strah od mraka 31338
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

strah od mraka Empty
PostajNaslov: Re: strah od mraka   strah od mraka Icon_minitimepon kol 23, 2010 9:46 pm

mi imamo svjetlo koje možeš prilagoditi jačinu i uvijek je upaljeno cijelu noć pošto sama u sobi spava, prije smo joj gasili ali se često probudila preko noći i vrištala od straha... tako da je i meni lakše lagano svjetlo ostaviti i onda znam da se nema čega bojati
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

strah od mraka Empty
PostajNaslov: Re: strah od mraka   strah od mraka Icon_minitimeuto kol 24, 2010 12:44 am

Pa da svjetlo i onda vidi da se nema čega bojati,neka zgodna nočna lampica ili kao vi prigušeno svjetlo.
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

strah od mraka Empty
PostajNaslov: Re: strah od mraka   strah od mraka Icon_minitimeuto kol 24, 2010 8:12 am

Aco je u fazi da se boji mraka, spava s lampom upaljenom. U kupatilu moram imati upaljeno svijetlo cim pocne padati mrak jer on ide sam na wc ali me zove ako je ugaseno svijetlo.
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

strah od mraka Empty
PostajNaslov: Re: strah od mraka   strah od mraka Icon_minitimečet lis 07, 2010 8:46 am

i moja lorena od prvog dana spava sa prigusenim svjetlom,ak joj ugasim odmah se probudi nece spavati.navika je navika.mada ni ja nevolim spavat bas u potpunom mraku
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

strah od mraka Empty
PostajNaslov: Re: strah od mraka   strah od mraka Icon_minitimepet lis 08, 2010 9:35 pm

mrak nevolimo nitko
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

strah od mraka Empty
PostajNaslov: Re: strah od mraka   strah od mraka Icon_minitimesri lis 27, 2010 9:47 pm

Ni ja ne volim mrak.
Rolete su malo razrjeđene pa je u sobi uvijek malo svijetla, i sama kad ružno sanjam prvi tren sam dezorijentirana. Neću ni misliti kako je jadnoj dječici.
[Vrh] Go down
Sponsored content





strah od mraka Empty
PostajNaslov: Re: strah od mraka   strah od mraka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
strah od mraka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» strah od poroda
» strah od odvajanja
» Strah od odvajanja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Razno-
Forum(o)Bir: