Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 odvikavanje od pelena

Go down 
+7
Mateja
morena
happyness
ivany
zvrk06
Aca
ivana86
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
ivana86
Još malo pa neću bit baba
ivana86


Female
Broj postova : 750
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.02.2009

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimečet tra 09, 2009 9:35 pm

kad je idealno vrijeme za odviknut dijete od pelena?
dali je sa 13-14 mjeseci starosti dijeteta ipak prerano,kakva iskustva imate vi?
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 10, 2009 5:45 am

Pa ako je spremna nije rano, to ti moras znati i vidjeti! jel reagira na tutu, jesi ju vec stavljala?Ako zeli ici probaj!
Neznam ja sam citala negdje kao znak je i da kaze, evo mene LUka ni ne trazi niti kaze da mu se piski ili kaka, pa uspjevamo, zna cemu sluzi tuta.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 10, 2009 6:41 am

Ja ipak mislim da je to prerano,to je ipak malo djete od jedva godine dana,naravno možete pokušat al bez ikakve obveze čisto da vidiš kako ona prihvaća tutu,vama će sljedeće ljeto bit idealno odvikavanje od pelena 13329
Lana još uvijek nosi pelenu,ovo ljeto ćemo je maknit.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 10, 2009 6:43 am

Aca je napisao/la:
Pa ako je spremna nije rano, to ti moras znati i vidjeti! jel reagira na tutu, jesi ju vec stavljala?Ako zeli ici probaj!
Neznam ja sam citala negdje kao znak je i da kaze, evo mene LUka ni ne trazi niti kaze da mu se piski ili kaka, pa uspjevamo, zna cemu sluzi tuta.

Aco pa kako uspijete,ako ti ne kaže kad će piškit,stavljaš ga na tutu kad misliš da bi treba piškit/kakit ili?
Lana zna najavit nuždu,pa opet neće da ide na tutu odvikavanje od pelena 66333
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 10, 2009 9:42 am

Slažem se s curama, ništa te nekošta probati... ma da i ja mislim da je još mala...
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 10, 2009 10:29 am

No, to i mene zanima...Ja nema šanse da skužim kad će pišati, jer opće se ne ponaša drukčije. Ok, možda bude kad ga stavim u gaće pa skuži da je mokar, pa će početi primjećivati da piše, pa ću skužiti kak se u tim trenucima ponaša. A za kakanje je počel odlaziti od nas, nekaj radimo, i samo ode van iz prostorije, i vrati se i veli da se pokakal. Tak da tu mogu skužiti. Al na to se spremam na ljeto kad će biti samo u gaćama. A kad mu ponudim da ide na kahlicu - oće, ali samo obućeni. Oće i goli, ali samo kao demonstracija, neće ništ napraviti, pa ga neću ni siliti. Čekam gaće.
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 10, 2009 11:11 am

joj moram se smijati, bas kazem i Happy na skype! odvikavanje od pelena 386911

i sad cu vam reci kak sam i njoj!
LIjepo Luka se pocne vrpoljiti i onako se onda smiri, i gleda u pisana dolje i onda znam da bude, i onda ga pitam hoces piskiti idemo na tutu i on krene zamnom i to je to.
Nema preivse pricanja nego ga ja pratim, i kuzim ga kad hoce, i kad treba, jer on je svjestan toga kak da kazem da mora piskiti.Eto! odvikavanje od pelena 386911
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 10, 2009 11:13 am

Aca je napisao/la:
, jer on je svjestan toga kak da kazem da mora piskiti.Eto! odvikavanje od pelena 386911

eto, i tu je ključ svega, on MORA BITI SVJESTAN te radnje i tada kreće odvikavanje. Bravo za vas dva! Sad samo tak nastavite! odvikavanje od pelena 31338
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 10, 2009 11:17 am

odvikavanje od pelena 42762 odvikavanje od pelena 42762 odvikavanje od pelena 42762 odvikavanje od pelena 42762 odvikavanje od pelena 42762 odvikavanje od pelena 42762
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 10, 2009 2:34 pm

Ma i Lana je svjesna radnje al neće na tutu nikako,recimo danas kad je rekla da će kakit,sam je sjela na tutu,ona sjedi minutu vrpolji se kao da joj je neduobno,i digne se i neželi se vratit na nju nema šanse,prije bi se raspalakala.Možda je stvarno tuta neudobna pa je žulja odvikavanje od pelena 877388
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 10, 2009 2:39 pm

Jesi ju probala stavljati na wc, sa nastavkom ili bez, mozda joj se to vise svidi, ili sad stvarno neznam kakvu imate tutu da bi joj bila neudobna.Pa da promjenis, isprobavas, mozda je cura spremna ali joj se tuta jednostavno ne svidja.

Mi smo danas evo 2 puta piskili u tutu! odvikavanje od pelena 967987
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 10, 2009 6:15 pm

Upravo to Happy,
on mora razumijeti što se to događa, a mislim da tako malo dijete to nekuži.
Aco, nema veze što on nepriča, on je pronašao način da ti da do znanja da će piškiti. Ja mislim da je najbolje doba iza 2. godine, pa na dalje!
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimesub tra 11, 2009 12:43 pm

Aco imamo najobičniju tutu
https://2img.net/h/oi41.tinypic.com/k49gyv.jpg

Možda joj stvarno smeta,al šta ako kupim drugu pa joj ni ta nebude odgovarala odvikavanje od pelena 877388
Kad je ja držim na wc-u onda se nemože opustit jer se boji da će past,samo govori past ću,past ću,a dodatak nemamo trebat ću to kupit kad budemo krenili sa odvikavanjem.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimeuto tra 14, 2009 7:46 pm

Ma tuta je super, nije nista drugacija nego i nasa, ne vjerujem da joj je neudobna, jednostavno nece.
Mene brine kak cemo za spavanje odviknuti pelenu, jer luka puno popije prije spavanja, valjda ce nauciti zadrzati a mi malo smanjiti to pijenje.
Inace smo preko dana bez, i nudimo mu malo malo tutu, sam jos ne trazi.Danas se uspio usrati u gace, i mojem muzu se vani popiskio, jer je proslo dosta vremena, on zaboravio. odvikavanje od pelena 66333

Eto ide nam, kazem samo me brine to za spavanje, i da me Luka pocne traziti tutu, to jos cekamo odvikavanje od pelena 782419
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimesri tra 15, 2009 8:51 am

Luka još ima pelenu za spavanje, iz istog razloga kao i kod tebe Aco, ali ništa neobično jer uglavnom djeca imaju dosta duže tu noćnu pelenu. Ja čekam da još malo otopli pa ćemo se nekako i nje riješiti, ma da neznam kako, nadam se da će nam i to uspjeti!
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 17, 2009 7:32 pm

e ovako curr da ja s vama podjelim moje iskustvo odvikavanja od pelene koje sam prosla sa Nellom ................osobno mislim da je 13 - 14 mjeseci prerano ali svatko za sebe zna najbolje
moja Nella nocnu pelenu jos nosi i morati cu je i od nje odviknuti ali nemam sada snage jer to znaci i nocno budenje odvikavanje od pelena 168724

mi smo pitali u vrticu kako je najbolje dijete odviknuti od pelene i dobili ovaku uputu (naravno dijete mora biti svjesno da se piskiti ide na /u mom kraju se kaze/ nonu ili na WC .................Nella je isla na WC jer je tako imala osjecaj da je odrasla kak i mi - imala je onaj dodatak i super
teta nam je rekla slijedece: kada se krene sa odvikavanjem treba dijete jednostavno svakih 15 - 20 minuta odvesti na WC (ili nonu) skinuti i posjesti neka piski .............rekla nam je da ne pitamo jel mora ili ne jer ce vecinom odgovoriti da NE iako mora!! bitno je da kazes idemo sada piskiti i odvesti ga ...............eto nakon nekog vremena produzimo to na 30 - 35 minuta pa na sat vremena itd. i bilo kada ono postane svjesno i pocne samo traziti

Kod nas je to odlicno funkcioniralo i dosta se brzo odvikla od pelene preko dana
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 17, 2009 7:43 pm

odvikavanje od pelena 588215 Conny!
Tako sam i ja počela raditi ali svaka 2 sata. odvikavanje od pelena 648231
I da, upiški se u pelenu tu i tamo ali sama ne traži nego idemo pa obavi curka svoje.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimepet tra 17, 2009 8:37 pm

Zvrk, mislim da Lani tuta nije neudobna i da jednostavno neće ili joj se možda i neda. Imaš onih običnih nastavaka za wc za 20-30kn pa probaj tako, Sara je od prvog dana išla na nastavak, a tutu je koristila samo par puta...

Aco, vidiš ti kako to Luki ide, super!!!

I Sara ima noćnu pelenu i nemam nimalo volje početi s odvikavanjem, ma da sam sad kad je imala onu urinoinfekcije skužila da piški 2 puta noću (oko 23 sata i ujutro oko 4,5) e sad bi se ja trebala malo potruditi i staviti sebi sat da je ponudim na wc a to mi se neda odvikavanje od pelena 896458 , još je mala, ima vremena
A za dnevno spavanje smo jako brzo skinuli pelenu jer je bila uvijek suha...

Evo jedan ohrabrujući primjer: nećak, 2 tjedna stariji od Sare, nije htjeo sjesti na tutu, ma ni blizu, nije dao da mu se pelena skine da bude bez nje, i od jednom ide bez problema na tutu, u par dana svladao i malu i veliku nuždu i čak odmah ostavio noćnu pelenu (sam se budi piškiti noću)!!
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimesub tra 18, 2009 6:18 am

bravo za male pelenaše!!!!
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimesub tra 18, 2009 6:23 am

Sve Conny sta si napisala si u pravu, recimo ono ja pitam LUku ides na tutu, on ce reci NE, a kad ju donesem obavi lijepo sta treba odvikavanje od pelena 66333 Samo ovo svakih 15-20 min. jel to obavezno tak, meni se cini to malo too much, ja mu ponudim nakon sat ili cak 2 sata.Imam osjecaj da mu nutkam svakih 15 min da bi popizdio.A i suh je, nema potrebe za tako cesto.Valjda onda ima vec dobar osjecaj za mjehur kad izdrzi ttoliko ili?

Uglavnom sam skuzila ako napravi nezgodu, jako mu je neugodno,, ne svijda mu se ni najmanje to.

MOje pitanje glasi, dali da ga ukorim na to sto je napravio, ili da ostavim?Mislim vikati znam da ne, jer cu mu srusiti samopouzdanje nego ono ukoriti da je trebao na tutu a ne u gace.
I malo sam ga tako ostavila da osjeti kak je to neugodno, i nije mu se svidjelo odvikavanje od pelena 386911

Mama mi je rekla da kroz igru to napravim, kao ono, uf sto smrdi, bljak, itd....
A i sam kad je prino nosio pelene u smece je rekao bljak,to zna reci perfektno! odvikavanje od pelena 386911

No ja sad napisala roman, nadam se da se kuzi sta sam uopce htjela reci i pitati! odvikavanje od pelena 386911
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimesub tra 18, 2009 6:35 am

Leo super ako ste poceli samo tako nastavite! odvikavanje od pelena 269704 odvikavanje od pelena 269704

Meni je mama rekla da cemo Luku tamo oduciti od nocne pelene i popodnevne!Da ce se ona dizati po noci i stavljat ga na tutu kak je samnom.Neka joj, nadam se da cemo tamo to uspjeti, odnosno ona! odvikavanje od pelena 269704
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimesub tra 18, 2009 7:34 am

Aco odvikavanje od pelena 269704
Leona opet neće na tutu, nije joj više fora, samo ujutro, navečer i prije kuhanja.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimesub tra 18, 2009 8:20 am

Aco, svakako mu trebas reci da to nije lijepo, da je fuj... ali ne bas grditi, jer on to ne radi namjerno jer je ocito vec svjestan toga. Super je sto pokazuje da mu nije drago kad se upiski, znaci da zna da to nije trebao napraviti. Super napredujete, a piskanja u gace ce ponekad i dalje bit, i kad se skroz odvikne, to je normalno!
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimesub tra 18, 2009 10:04 am

Joj, curke, kak vam svima super ide! odvikavanje od pelena 534560 Moj Luka je jučer pišao u kahlicu ( gle kak ni curke s mojeg kraja tak ne zovu, nego tuta, a ja nikad tu kod nas nisam čula za tutu odvikavanje od pelena 386911 baš zanimljivo) i danas mu budem kupila onaj nastavak za wc i počet ćemo polako. Mada, ne čini mi se spreman, ali eto, čisto da se upoznaju. Možda i bude kaj s vremenom.

Zaboravih Aci napisati da ti je Mateja dobro rekla, ne grditi, ne smije shvatiti da je enkaj " loše " napravio, nego ga samo uputi, reci kak drugi put treba i to bi trebalo biti ok. ma vi ste već super napredovali s tutom. odvikavanje od pelena 782419
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitimesub tra 18, 2009 12:19 pm

Aco super vam ide, baš mi je drago.
Slažem se s curama, i ja sam tako Sari rekla da je to bljak i fuj i da idući put bolje ide na wc, ili sam je pitala zašto je piškila ili kakila u gaće pa ljepše je ići na wc... sve to naravno normalnim tonom.

Zašto ovdje pišete o odvikavanju od pelena?? odvikavanje od pelena 877388
[Vrh] Go down
Sponsored content





odvikavanje od pelena Empty
PostajNaslov: Re: odvikavanje od pelena   odvikavanje od pelena Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
odvikavanje od pelena
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Odvikavanje od pelena
» Odvikavanje od pelena 2. dio
» Savjeti za odvikavanje od pelena

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Bebe 0-1-
Forum(o)Bir: