Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 prehrana dojilje?

Go down 
+13
Zabica
Mateja
Josipa
Martina
Anna
Tina
mommy
pcelica8
žuža
mamajaja
becky
happyness
valerija
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
valerija
Novorođenče
Novorođenče



Broj postova : 4
Registration date : 27.03.2009

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesub oľu 28, 2009 3:31 pm

drage tete dojilje recite mi šta jedete?ja sam u početku jako pazila na prehranu.zadnjih par dan jedem uglavnom sve(bebe ima 3 mj)-osim graška,graha,luka...ustvari me zanima do kad trebamo paziti šta jedemo.
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesub oľu 28, 2009 8:35 pm

Valerija, evo ovdje ti piše o prehrani dojilja

http://www.nutricionizam.com/PG/ms020505.htm

prehrana dojilje? 569627
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesub oľu 28, 2009 9:00 pm

odličan link!
valerija, ja sam "pazila" što sam jela do nekih 4-5.mj. prvih mjesec/dva su dosta bitni zbog grčeva. hvala bogu rebeka ih nikada nije imala. mislim da možeš lagano uvoditi i ostale namirnice u prehranu.
prehrana dojilje? 13329
[Vrh] Go down
valerija
Novorođenče
Novorođenče



Broj postova : 4
Registration date : 27.03.2009

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimened oľu 29, 2009 9:11 am

ni moja stefani nije imala grčeve.jedino je imala problema sa kakanjem odnosno nekakanjem kad bi jela čokoladu,zelenu salatu,zelje-to sam jela tek nekidan i ta noć je bila vesela.
[Vrh] Go down
mamajaja
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamajaja


Female
Broj postova : 392
Age : 40
Lokacija : Varaždin
Registration date : 21.08.2008

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimened oľu 29, 2009 12:58 pm

Ja sam pazila do negdje 5 mjeseci s Jurom. Dugo je imal grčeve.
Znaš kaj, mene je uvijek to mučilo i sva sam bila zabrinuta, al nekak s vremenom skužiš kaj djetetu smeta pa se toga kloniš. Te stvari kaj napuhavaju izbjegavaj, i da, zelena salata može dosta smetati malenima, mineralna voda, u stvari sve gazirano, itd. A čudno mi je to za zelje, od zelja se obično dobro kaka prehrana dojilje? 691353 pa mi je čudno kak ti mala nije kakala od toga. Ja to ne znam jer ne volim zelje.
[Vrh] Go down
valerija
Novorođenče
Novorođenče



Broj postova : 4
Registration date : 27.03.2009

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimened oľu 29, 2009 2:19 pm

ma jela sam sarmu al samo ono unutra.zelje nisam ni pojela al kako se to sve zajedno kuhalo pa je zelje pustilo.uglavnom kad se pokakala smrdilo je po kiselom zelju.ne znam možda umišljam al mi cijelu noć nije spavala osim na rukama.a vjerovatno treba paziti dok god se doji.
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimened oľu 29, 2009 2:59 pm

ma to zavisi od djeteta do djeteta,ja sam klopala sve prehrana dojilje? 782419
najbitnije je ne pušiti,ne piti kavu i alkohol,i nekakva smeća i sl,al klopa manje više sva
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimened oľu 29, 2009 3:05 pm

joj, ja puno toga nisam smela jesti ali iz drugog razloga jer je Luka alergičar. a kaj se zelja tiće, ja sam isto čitala i vidim na našem primjeru da mu zelje paše kaj se tiće kakanja. čitala sam da zelje ko ralica čisti crijeva i pomaže pražnjenju. prehrana dojilje? 877388
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimepon oľu 30, 2009 12:01 pm

valerija je napisao/la:
ma jela sam sarmu al samo ono unutra.zelje nisam ni pojela al kako se to sve zajedno kuhalo pa je zelje pustilo.uglavnom kad se pokakala smrdilo je po kiselom zelju.ne znam možda umišljam al mi cijelu noć nije spavala osim na rukama.a vjerovatno treba paziti dok god se doji.

onda svakako izbjegavaj zelje. ali ovo boldano nije baš tako. neka djeca su osjetljivija (kao npr.tvoja djevojčica), ali vidjet ćeš i sama. ne treba paziti cijeli period dojenja, to bi zaista bilo too much.
ti ćeš s vremena na vrijeme vidjet što njoj odgovara, a što ne. zasad izbjegavaj namirnice koje nisu preporučljive. kasnije se slobodno opusti uz tanjuh graha prehrana dojilje? 38980
[Vrh] Go down
mamajaja
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamajaja


Female
Broj postova : 392
Age : 40
Lokacija : Varaždin
Registration date : 21.08.2008

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimečet tra 02, 2009 12:56 pm

potpis
[Vrh] Go down
pcelica8
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
pcelica8


Broj postova : 347
Age : 38
Lokacija : okolica Siska
Registration date : 21.04.2009

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimepet lip 26, 2009 2:37 pm

bok... i ja sam pazila prva tri mjeseca što jedem jer je imao užasne grčiće ako bi nešto krivo ili teško pojela... no kada su mu prošla 3 mj svaki tjedan sam počela kom tu tešku hranu sa nečim lakšim i sada jedem sve niš mu ne smeta hvala bogu
prehrana dojilje? 13329
[Vrh] Go down
mommy
Dojenče
Dojenče
mommy


Female
Broj postova : 86
Age : 42
Lokacija : Slavonija V
Registration date : 02.09.2009

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimepon ruj 07, 2009 6:12 am

Evo ja papam sve i pijem mineralnu. Pazila sam prva 3mj, iako je grčeve imao samo prvih par tjedana
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesri srp 14, 2010 1:52 am

Ja pazim stvarno da ne jedem neke zabranjene stvari sad dok su grčevi moguči. Sven ih nema,a kažu ak ih nema odma da ih neče ni imat,al počet ću jest normalno sve kad navrši bar 4 mjeseca.
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimeuto srp 20, 2010 8:14 pm

prehrana je u biti individualna, ovisno o bebi,

nekim bebama smeta grasak dok druge bez probl podnose nasu prehranu mahunama i grahom, a isto je i sa zacinima.

sami sebi stvorite tablicu zabrane kad opazite grcice ili poteskoce.

u pravilu hrana mora biti raznovrsna, kaloricna, svjeze namirnice, kuhane.
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimeuto sij 18, 2011 10:39 pm

Nažalost onaj link s početka teme se ne otvara! Ili ga to samo ja ne mogu otvoriti?
Htjela sam se samo nadovezati... na prehranu za vrijeme dojenja treba pripaziti, ali ne treba pretjerivati. Koliko ja znam ne treba jesti mahunarke, a ostalo ovisi o bebi.
Za zelje (svježe), npr. u salati sam sigurna da smijemo papati jer smo ga mi u bolnici dobivali svaki dan. Baš je bila sezona :)))
Znam i da kuhano povrće napuhava, ali nisam sigurna kakva je situacija sa filanom paprikom? Mislim, ja jedem samo ćufte, jer ne volim kuhanu papriku. To valjda smijemo, ili?
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesri sij 19, 2011 9:57 am

Ma vidiš po bebi šta smiješ, npr moja šoigorica je jela grah i bilo sve ok a kad je jela grašak mala se previjala od grčeva!

Šteta da se stranica neotvara! evo ovdje ima pa si pročitaj
http://www.coolinarika.com/clanak/prehrana-dojilja/
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=142&Show=1049
http://www.ringeraja.hr/clanek/prehrana-dojilje_355.html
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesri sij 19, 2011 9:50 pm

Super su članki. Pogotovo ovaj iz coolinarke, baš je lijepo pisan. Svaka čast autoru.
Hvala ti puno!prehrana dojilje? 13329
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesri ruj 28, 2011 8:56 am

Evo koga zanima, nove smjernice su da se smije apsolutno sve jesti prehrana dojilje? 877388

U bolnici sam drugi dan nakon poroda dobila grasak pa mi nije bilo jasno... kazu sestre da nema vise ogranicavanja, prema novim istrazivanjima! Stalno nesto novo, strasno! prehrana dojilje? 66333
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesri ruj 28, 2011 9:34 am

Meni je još prije nepune 3 g. pedica rekla da se smije jesti sve. Ne preporučavaju se samo luk i začini jer se luče kroz znoj i mijenjaju mami prirodan miris što može zbuniti bebu. Grčevi kao nemaju veze sa hranom nego sa progutanim zrakom. Ja sam svejedno pazila.
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesri ruj 28, 2011 9:59 am

I nama su rekli da nije prehrana dojilje presudna kod grčeva. Ali nemoj baš jesti ono što je tebi teško za želudac. Znači grah, kuhano zelje i sl. I ne previše slano, jer da, to mijenja okus mlijeka, pa beba zna odbijati cicu. Ali ni ja se nisam previše ograničavala, gledala sam samo to, ono što mi je inače teško za želudac, to nisam jela.. i bilo je sve ok!
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesri ruj 28, 2011 10:31 am

Ja kad se sjetim sebe....kud nisam smjela ništa zbog bubrega i tlaka, tu još zbog mlijeka....jela rižu, jaja, tjesteninu i kruh...kuhana piletina...i naravno sve bez trunke soli....
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesri ruj 28, 2011 7:57 pm

Ma ja se sjećam kad sam Luku rodila, sve se nešto kao ne smije... ja sam u početku malo pazila ali brzo sam počela sve jesti i nikada nije imao grčeve...
Nisam ni sada mislila ograničavati ali sam se iznenadila tome! Uglavnom ja ću kao i sa Lukom jesti manje-više sve a ako skužim da baš nešto smeta to ću izbaciti i to je to!
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimečet ruj 29, 2011 7:00 am

Mateja je napisao/la:
Ma ja se sjećam kad sam Luku rodila, sve se nešto kao ne smije... ja sam u početku malo pazila ali brzo sam počela sve jesti i nikada nije imao grčeve...
Nisam ni sada mislila ograničavati ali sam se iznenadila tome! Uglavnom ja ću kao i sa Lukom jesti manje-više sve a ako skužim da baš nešto smeta to ću izbaciti i to je to!

prehrana dojilje? 31338 prehrana dojilje? 31338
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimesub lis 22, 2011 8:10 pm

Ja nejedem grah,grašak, mahune i kelj , ostalo sve jedem! kelj nejedem isključivo jer je Marija imala grčeve 2 puta i to svaki put poslije kelja koji sam pojela!
Pijem jako puno mlijeka i jogurta, ledenog čaja i naravno one vitamine za trudnice! prehrana dojilje? 13329
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitimened lis 23, 2011 2:31 pm

Ja jedem sve, neki dan sam jela grah i sve ok! Isto i dalje pijem te vitamine!
[Vrh] Go down
Sponsored content





prehrana dojilje? Empty
PostajNaslov: Re: prehrana dojilje?   prehrana dojilje? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
prehrana dojilje?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Prehrana i zdravlje beba :: Dojenje-
Forum(o)Bir: