Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 kašice

Go down 
+22
Tinna
ancy
Angie
Anna
lighty
Bea
ninana
nanino
pcelica8
kizzy
leobaby
Enea
ivany
Aca
becky
mamajaja
žuža
happyness
Mateja
zvrk06
ivana86
morena
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimened oľu 08, 2009 7:45 pm

Enea je napisao/la:
sad bas malo gledam onu knjigu,moja prva godina i tam ne preporucaju dohranu prije 6mj,tak da sam definitivno odlucila,da nema potrebe prije poceti,bez obzira dali je beba na majcinom ili adaptiranom kašice - Page 2 13329

upravo zbog ovoga, mnoge mame čije su bebe na adaptiranom počnu ranije sa dohranom. danas se preporuča početi sa dohranom kada beba navrši 6.mj. kako će biti za par godina, ne znam. živi bili pa vidjeli!
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimesri oľu 18, 2009 7:16 pm

evo cure imam novosti koje vam se vjerovatno nece svidjeti ali drugacije neide... danas sam prvi puta dala Niki bananu na zlicicu.... razgovarala sam sa Nikinom pediatricom i rekla je da joj pocnem davati jedan obrok dnevno bananu,mrkvicu,rižu,cvijetacu ili jabuku jel Niki mlijeko jednostavno nije dovoljno... stalno je gladna i trebalo joj je nesto sto ce je dulje drzati sitom... papala je kao velika... he he... i sve je proslo super...krasno je to podnjela.... rekla nam je sam da joj dajem jedan dan tjedan dajem jedno pa svaki tjedan nestto drugo znaci da ne mijesam svaki dan drugo jel ako je na nesto alergicna necu znati na sto...
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimesri oľu 18, 2009 7:25 pm

meni istorekla pedica da pocnem sa dohranom,ali slusat cu cure i pricekati do 6mj,stigne sve isprobati,a po cemu si zakljucila da je gladna?mi jedemo svaka 4h,jedino nam je jos ostao 1 obrok kroz noc,i to joj je ok.kolicinski ne jedemo kolko pise nego manje,ali na 4h
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimesri oľu 18, 2009 7:43 pm

evo do danas je jela puno vise... imala je stolicu vise puta dnevno... i stalno je plakala... kad bi joj dali mlijeko bi se smirila na recimo sat i pol i onda opet suze... i stalno sam mislila pa nemre opet bit gladna... ali je bila i danas sam joj dala bananu u 14h do 18 nije ni buuu rekla...kao da mlijeko prebrzo probavi
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimesri oľu 18, 2009 7:57 pm

jesi joj pocela davati cajice ili vodu,mozda je zedna?meni je Enea zadnja 4 dana htijela vise piti vodu nego caj,izgleda da si sa vodom bolje ugasi zed nego sa cajem.a kaj se tice stolicw,mi imamo 1 put na dan,uredno
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimesri oľu 18, 2009 8:04 pm

morena, ja mislim da ti je to prerano. rađe joj daj mlijeko. koliko popije? sada joj treba više, što je starija. koliko je dobila na težini i visini?
mnoge mame daju nakon navršenog 4.mjeseca, iako osobno nisam za to. moje mišljenje je da je full prerano i da bi joj trebala davati mlijeko. njen želuček definitivno nije spreman za krutu hranu.
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimesri oľu 18, 2009 9:16 pm

Ja sam isto za da se kruta hrana što kasnije daje!
Morena, pa možda joj treba to češće hranjenje! kašice - Page 2 877388 Ili joj probaj između uvaliti čaja malo. Ili možda da joj staviš u mlijeko žlicu keksolina na primjer, to bi je zasitilo (ispravite me ako nisam u pravu, luka to nikada nije jeo tako da neznam jel to pametno tako davati...)
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 6:19 am

davala sam joj cajica i vode... vodu nece to ispljune pa se namrsti.... ona je lijepo dobila na tezini i sve to stima ali nije ok da mlijeko nemoze zadrzat vise od 1,5h... ponekad i to moramo razvlaciti...
velim i meni je moja mama davala puno prije( iz zdravstvenih razloga) pa mi dan danas nis ne fali... a i pedica nebi rekla da joj dajem ako se nesmije
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 8:21 am

Ma gle,neće još ništa bit,i ja sam Lani uvela sa 4mj dohranu,na preporuku pedijatrice,nije smak svijeta ako joj daš kašice - Page 2 616445
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 9:31 am

morena, istina je da ti ništ ne fali, ali danas se znaju neke stvari koje se prije 17, 18 godina nisu znale i zato se radi na tome da se dohrana stvarno odgodi do 6. mjeseca života. pedijatri su išli u škole prije x godina i onda se tako učilo, al pošto se uvijek i neprestano istražuje došlo se do zaključka da stvarno ako beba dobro napreduje nema potrebe za krutom hranom, a ni za tekućom prije 6. mjeseca života. i neće joj se ništa desiti strašno ako joj ipak daš nešto, al pošto je već na umjetnom mlijeku, stvarno joj ne treba još nešto da joj opterećuje mali želučić. naravno, odluka je tvoja, i ti napravi kako želiš i misliš da je najbolje, a na netu imaš jako puno mjesta na kojima možeš pročitati baš o tim problemima. i baš kao što se djeca doje na zahtjev, te svako djete ima drukčije potrebe - neko doji svakih sat vremena, neko svakih tri sata, tako i tvoja curica možda želi češće jesti pa joj i daj. nek te to ne brine. djeca ne jedu previše, djete kad osjeti da je sito prestati će jesti.
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 9:41 am

ja sam isto Luki pocela davati sa 4 mjeseci kasice, ali prvo mlijecne one kasice, pa onda onako malo jabuka i te vocne.. I ne keksolino nego rizolino joj daj malo u mlijeka to je za pocetak, Keksolino ide tek od 6 mj, ako se ne varam.
Probaj joj zgusnuti sa rizolinom, to bi ju moralo zastiiti bolje. kašice - Page 2 31338
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 9:45 am

slazem se s Acom,probaj joj zgusnuti mlijeko prije nego pocnes s kasicama,bar do 4mj.ti budes najbolje vidla kak ce to biti kašice - Page 2 13329
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 9:45 am

kašice - Page 2 959498 AKo se dobro sjećam, mi smo počeli nešto prije 5.-og mj. sa kašicama i to sa mrkvom,
pa jabukom i nakom toga mrkvom+jabukom. kašice - Page 2 386911
A lino smo nakon 6mj.(s bebimilom)
Probaj umjesto rižolina radije dati rižine pahuljice.(klik!)
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 11:44 am

ah happy medicina je kao moda... stalno se nesto mijenja... skoro svi smo bili hranjeni na takav nacin pa nam nis nije... ja cu nastaviti sa kasicama jel sam jakoooo zadovoljna kako je to prihvatila i nije bila toliko cendrava... napapala se i mir.... smijanje gugutanje itd...
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 11:52 am

morena, kak si me nasmijala sa komentarom za medicinu... kašice - Page 2 386911 , ajde, možda bi i ja tak napisala prije 14 godina...

ma super kaj si ti zadovoljna, to je jedino i važno. kašice - Page 2 38980
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 11:57 am

ja ću potpisati sve postove od Happy.
glavno da ste ti i malena zadovoljne kašice - Page 2 616445
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 12:02 pm

eto bas mi je drago da sam vas nasmijala... kašice - Page 2 386911
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 12:04 pm

ma samo vi papajte,ako je ons onda vesela kašice - Page 2 13329
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 3:28 pm

kašice - Page 2 386911

Mi smo isto prvo krenili sa voćem i ne keksolinom,rižolinom i sl,nego sa ovim pahuljicama koje ti je Leo pokazala kašice - Page 2 38980
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimečet oľu 19, 2009 8:07 pm

morena bitno da ste ti i malena zadovoljne kašice - Page 2 569627

moj lovro je do osam mjeseci samo cical kašice - Page 2 34451 ,na vlastiti zahtjev ,rek je počel jedan pošteni obrok s godinu dana
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimepet oľu 20, 2009 12:07 pm

ma žuža mi smo bile bez brige, jer do godinu dana klinci niti ne trebaju ništ osim cike, i ako hoće nekaj uz to - super, a ako ne - nikom ništ. Lovrek je prek cike dobil sve kaj ja trebal. kašice - Page 2 38980
[Vrh] Go down
mamajaja
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamajaja


Female
Broj postova : 392
Age : 40
Lokacija : Varaždin
Registration date : 21.08.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2009 1:46 pm

morena je napisao/la:
ah happy medicina je kao moda... stalno se nesto mijenja... skoro svi smo bili hranjeni na takav nacin pa nam nis nije... ja cu nastaviti sa kasicama jel sam jakoooo zadovoljna kako je to prihvatila i nije bila toliko cendrava... napapala se i mir.... smijanje gugutanje itd...

Super ak je zadovoljna.. Al s ovom dosjetkom o medicini se ne bi s tobom složila.
Jer gle, prije 5 godina se nije znalo da su dječje flašice otrovne. Prije 20 god se nije znalo da se sa 3 mjeseca dohrana NE TREBA uvoditi i nije se znalo da je prepečeno brašno kojim se djete hranilo kancerogeno.
Nije se znalo da se treba dojiti na djetetov zahtjev, a ne svaka 3 sata i da to nije dobro za mamino mlijeko.
Dalje da ne pričam.

Medicina svaki dan ide napred, u svojim istraživanjima i dostignućima. Nekad se umiralo od upale pluća, danas više ne. To se ne može usporediti sa modnim trendom.

Malo se osvrni oko sebe, pročitaj novine, kaj tam nalaziš? Žena od 22 god liječi se od raka, žena sa 30 umrla od raka, itd itd. To kaj se nekad koristilo kaj se tiče djece a i općenito zdravlja, danas se vraća. Prije 15 god pila je iz flašice koja sadrži opasne otrove, danas se liječi.
Medicina nije ko moda, a nije ni Bog. Kemičari, liječnici i farmaceuti dolaze do novih nalaza ne zato da bubu u trendu nego da poboljšaju kvalitetu življenja.
Pitaj Boga koje mi stvari danas koristimo, a za koje će se za 15 god saznati da su nezdrave i kak ćemo mi to platiti..
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2009 2:05 pm

mamajaja je napisao/la:
morena je napisao/la:
ah happy medicina je kao moda... stalno se nesto mijenja... skoro svi smo bili hranjeni na takav nacin pa nam nis nije... ja cu nastaviti sa kasicama jel sam jakoooo zadovoljna kako je to prihvatila i nije bila toliko cendrava... napapala se i mir.... smijanje gugutanje itd...

Super ak je zadovoljna.. Al s ovom dosjetkom o medicini se ne bi s tobom složila.
Jer gle, prije 5 godina se nije znalo da su dječje flašice otrovne. Prije 20 god se nije znalo da se sa 3 mjeseca dohrana NE TREBA uvoditi i nije se znalo da je prepečeno brašno kojim se djete hranilo kancerogeno.
Nije se znalo da se treba dojiti na djetetov zahtjev, a ne svaka 3 sata i da to nije dobro za mamino mlijeko.
Dalje da ne pričam.

Medicina svaki dan ide napred, u svojim istraživanjima i dostignućima. Nekad se umiralo od upale pluća, danas više ne. To se ne može usporediti sa modnim trendom.

Malo se osvrni oko sebe, pročitaj novine, kaj tam nalaziš? Žena od 22 god liječi se od raka, žena sa 30 umrla od raka, itd itd. To kaj se nekad koristilo kaj se tiče djece a i općenito zdravlja, danas se vraća. Prije 15 god pila je iz flašice koja sadrži opasne otrove, danas se liječi.
Medicina nije ko moda, a nije ni Bog. Kemičari, liječnici i farmaceuti dolaze do novih nalaza ne zato da bubu u trendu nego da poboljšaju kvalitetu življenja.
Pitaj Boga koje mi stvari danas koristimo, a za koje će se za 15 god saznati da su nezdrave i kak ćemo mi to platiti..

slazem se kašice - Page 2 13329
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2009 2:14 pm

Mamajaja, whow...bome, ni ja ne bi tak dobro napisala...ustvari, ja sam htela reći to kaj si ti rekla, ali nisam znala kak u najkraćim crtama napisati pa sam odustala. Uglavnom, da opet skratim kašice - Page 2 605248 , potips od riječi do riječi kašice - Page 2 42762 kašice - Page 2 31338
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2009 5:42 pm

lijepo rečeno kašice - Page 2 42762
ali morena je tek navršila 18,i ja nisam razmišlja onda drugačije,pa ju kužim kašice - Page 2 569627
[Vrh] Go down
Sponsored content





kašice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kašice   kašice - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kašice
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Prehrana i zdravlje beba :: Dohrana-
Forum(o)Bir: