Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 ovisnost o dudi

Go down 
+4
Josipa
ivany
zvrk06
morena
8 posters
Autor/icaPoruka
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimesub sij 17, 2009 2:49 pm

curke moje najdraze... Moja Nika je vec sada postala ovisna o dudi... na pocetku smo je koristili samo za zavaravanje a sad vise nece bez nje... bojim se kako ce biti kasnije... ona se lijepo najede i onda trazi dudu... e tak kad ja njoj dam dudu ona zaspi... i bez obzira kako tvrdo spava kad duda ispadne ona pocne plakati i ja je vratim ona dalje spava...i tako stalnoooo... Sta da radim? ovisnost o dudi 168724
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimesub sij 17, 2009 3:14 pm

Ma šta se već brineš,pusti djete da duda,nemože joj naškodit,Lana je još uvjek ovisnica,puštam je do 3god a tada ćemo je bacit milom ili silom,ne opterećuj se još sa tim pa ona je mala bebica ovisnost o dudi 569627 ovisnost o dudi 616445
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimesub sij 17, 2009 6:53 pm

zvrk06 je napisao/la:
Ma šta se već brineš,pusti djete da duda,nemože joj naškodit,Lana je još uvjek ovisnica,puštam je do 3god a tada ćemo je bacit milom ili silom,ne opterećuj se još sa tim pa ona je mala bebica ovisnost o dudi 569627 ovisnost o dudi 616445

ja sam jako dugo dudala... pa kad sam isla napravit aparatic za zube mi je ortodontica rekla kako imam zubice prema van bas radit dude... ovisnost o dudi 168724
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimesub sij 17, 2009 8:27 pm

i Sara je bila ovisnica o dudi, baš kao Nika, čim bi joj duda ispala ona bi počela plakati.... i tako se skoro do 2.rođendana noću budila zbog dude.... i onda je jednog dana, skoro pa sama ostavila i sve nas iznenadila

nebrini se, nemoj joj gurati dudu u usta ako je ona netraži i ako je mirna.... bebe to sisanje smiruje.... a što se tiće zubića, ja se nebi s tim zamarala, kao prvo -još ih nema, a kao drugo -nećeš joj dati do škole da ima dudu...mislim da je do 3godine ok da ima dudu i da nebi trebalo štetiti zubićima
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimesub sij 17, 2009 9:38 pm

ivany je napisao/la:
i Sara je bila ovisnica o dudi, baš kao Nika, čim bi joj duda ispala ona bi počela plakati.... i tako se skoro do 2.rođendana noću budila zbog dude.... i onda je jednog dana, skoro pa sama ostavila i sve nas iznenadila

nebrini se, nemoj joj gurati dudu u usta ako je ona netraži i ako je mirna.... bebe to sisanje smiruje.... a što se tiće zubića, ja se nebi s tim zamarala, kao prvo -još ih nema, a kao drugo -nećeš joj dati do škole da ima dudu...mislim da je do 3godine ok da ima dudu i da nebi trebalo štetiti zubićima

ovisnost o dudi 42762 Sara
budemo vidli kako ce biti...
hvala...
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimesub sij 17, 2009 10:02 pm

Lara je sa kojih mjesec i po počela dudati dudu asa kojih 8 mjeseci ju je prestala odjednom ali je zamjenila sa bočicom što nikako nevalja jer po noći je morala nešto dudati pa je dudala bočicu! ovisnost o dudi 66333 Kad je napunila 3 godina ukinila sam joj i boćicu jer su joj zubići u groznom stanju bili!
Petra je vrlo brzo počela dudati dudu , još u rodilištu! ovisnost o dudi 13329 i isto je sa kojih 8 mjeseci odbacila dudu i uzela bočicu koju i dan danas ima ali samo za spavanje i u nju dobije malo vodice i to je to!Uskoro ću joj ukinuti bočicu, za 2 mjeseca će 3 godine napuniti! ovisnost o dudi 13329
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimesub sij 17, 2009 10:30 pm

Luka je imao jako kratko dudu, samo koji mjesec i sam više nije htio! A što se bočice tiče, ima ju još uvijek, a za tjedan dana će napunit 3 god i nekako si mislim da mu je više nedajem, ali mi je žao jer vam nemogu opisati koliko ju obožava (Ivany zna). Što se zubića tiće, ja sam jaaako dugo pila na bočicu i imam malo iskrivljene zube ali zbog toga što sam ju nosila tako među zubima, visila mi je iz usta, a ne zato što sam pila iz nje!
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimened sij 18, 2009 12:02 am

Što se zubića tiće, ja sam jaaako dugo pila na bočicu i imam malo iskrivljene zube ali zbog toga što sam ju nosila tako među zubima, visila mi je iz usta, a ne zato što sam pila iz nje![/quote]

ovisnost o dudi 671778 ovisnost o dudi 671778 ovisnost o dudi 671778
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimened sij 18, 2009 9:28 am

Puno sam članaka pročitala o dudi,koliko sam vidila nema štetnih posljedica,danas je većina duda prilagođena oblikom tako da ne krivi zubiće ovisnost o dudi 38980
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimened sij 18, 2009 4:04 pm

Nemojte me mrziti kaj ću napisati, ali samo ću reći da bi bilo super kad beba ne bi ni znala da postoji duda, i da mi je baš žao kaj je rasprostranjena navika da se bebama kad plaču daje duda. Naravno da bebe razviju ovisnost jer ih sam čin sisanja smiruje, i to je nešto na kaj se mora svaki roditelj pripremiti kada počinje davati bebi dudu. Nažalost, dokazane su štetne posljedice korištenja dude duže vrijeme, ali evo vi ste dokaz da se može dogoditi da posljedice i ne moraju biti tako grozne. Znači, na svakome je da odluči kad odvagne za i protiv.

Luka nikad nije koristio dudu.
[Vrh] Go down
ivana86
Još malo pa neću bit baba
ivana86


Female
Broj postova : 750
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.02.2009

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimened vel 15, 2009 12:35 pm

lana je imala fazu dude jedno mjesec dana,i sad opet nece,prihvatila ju je tek sa 7 mjeseci,sad joj se opet povraca od nje!valjda si je desni češkala s njom,jer su joj malo iza toga zubiči izašli
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitimesri ruj 08, 2010 12:34 am

Ja sam probala s dudom nije htio,sad mu je više ne dajem i neču,mislim da on ni nezna kaj je to i kaj bi s njom trebo radit,on radije prirodno il ono gumeno za zube kad su sad krenuli!
[Vrh] Go down
Sponsored content





ovisnost o dudi Empty
PostajNaslov: Re: ovisnost o dudi   ovisnost o dudi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ovisnost o dudi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Bebe 0-1-
Forum(o)Bir: