Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Izvrstan kolač

Go down 
+3
žuža
happyness
zvrk06
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimepet lis 24, 2008 2:27 pm

Tražim recept odličnog kolača,pošto sam tortu naručila bar da kolač napravi,pa tražim nešto ne prosječno nego nešto ono baš prefino,hajde recepti na sunce Izvrstan kolač 38980
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimepet lis 24, 2008 4:07 pm

evo, tu bi trebala naći neki koji zvuči fino

http://www.kolaci.net/
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimepet lis 24, 2008 7:18 pm

meni je mrak ledeni vjetar Izvrstan kolač 100804
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimepet lis 24, 2008 9:00 pm

zvrk, ajd budi malo zahtjevnija, voćni? čokoladni? kakav fil?
imam svakakvih kolača ali nemam volje sve pisati
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimesub lis 25, 2008 7:43 am

Happy prevrtila sam sve recepte na netu,al nekako bi baš voljela radit nešto sto posto isprobano

Žuža ledeni vjetar je mrak,al je toliko kompliciran da ga nikad nebi uspila napravit
Izvrstan kolač 605248

Ivany nebi vočni,jedino ako imaš nešto u što ide limun ,znači sve ostalo dolazi u obzir,čokolada je uvjek dobrodošla Izvrstan kolač 38980
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimesub lis 25, 2008 8:55 am

Draga ja imam recept za oblatne!
Potrebno ti je : 400 g mljevenih petit keksa, 100 g čokolade za kuhanje, 150 ml mlijeka, 2 oblatne
250 g margarina

Otopiš margarin i čokoladu na pari, to isipaš u posudu u kojoj su mljeveni keksi, pomješaš sa mikserom i onda dodaš mlijeko i jopš pomješaš i to je to! Tu smjesu staviš između dvije oblatne!
U smjesu možeš staviti grožđice ili mljevene smokve, njih dodaš kad i mlijeko!

Ja ovaj 'kolač' obožavam a i svi moji ukućani, a gotov je za 15 minuta!
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimesub lis 25, 2008 9:10 am

Evo još jedan recept! Potrebna je 1 čista čaša od jogurta za mjerenje namirnica!

Potrebno je : 2 čaše jogurta, 2 čaše šečera, 2 čaše brašna, 1 čaša griza, 1 čaša ulja, 1 prašak za pecivo, 5 velikih žlica maka u zrnu
SVe sastojke znači ; šečer, brašno,prašak za pecivo, griz, ulje, jogurt i mah pomješamo sa mikserom dok smjesa nebude homogena( valjda se to tako kaže) Izvrstan kolač 605248 ! Zatim se to istrese u lim (iliti tepsiju)za pečenje koji smo premazali sa uljem i sa malo brašna da se smjesa nebi zalijepila za lim!Peći 15 minuta na 180C u biti dok smjesa nepotamni ali baš doslovno potamni, mora biti smeđa jer napočetku je bijela!
Kad je smjesa ispečena stavi se galzura!
Za glazuru je potrebno : 100 g čokolade i 4 žlice ulja, na par rastopiti čokoladu i mješati zatim se izlije na kolač i stavi se u hladnjak na barem pola sata da se stisne!

Ovaj kolač mi je isto super a brzo se napravi! JA inače nevolim pravit kolače ali ovaj napravim bez beda! Izvrstan kolač 13329
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimesub lis 25, 2008 11:59 am

Onda ti ja nemogu pomoći jer su moji recepti uglavnom s nekim voćem (mm nevoli kolače s čokoladom Izvrstan kolač 66333 )

Jedini ne-voćni koji mi sada pada napamet je Snickers kolač, ali je dosta prćkavo za praviti.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimesub lis 25, 2008 12:47 pm

Josipa hvala Izvrstan kolač 38980 skroz dobro zvuče

Ivany ajde daj ti taj recept za snickers zvuči predobro po samom nazivu

Sutra idemo po sve potrebno za ročkas,jer sljedeći tjedan ne stignem,pa bi voljela znat šta ću radit da kupim sastojke

Ove sam bila pronašla na netu i zvuče mi prefino pogotovo jer ja obožavam eurokremove al nisam sigurna kako će to izgledat u kolaču Izvrstan kolač 877388

http://www.coolinarika.com/recept/ledo-lino
http://www.coolinarika.com/recept/kremisimo-kocke
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimesub lis 25, 2008 1:23 pm

Ja ti bas htjela preporuciti coolinarku, jer ja tamo sve nadjem sta god mi treba.Upisem ono sto imam u frizideru a ono meni izbaci boli glava recepte Izvrstan kolač 782419

I mene zanima taj snickers, i ova dva sto si ti nasla su super Izvrstan kolač 100804
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimened lis 26, 2008 2:41 pm

Snickers

Tijesto:
10bjelanjaka, 150g šećera, 100g mljevenog kikirikija, 1 prašak za pecivo, 2vanil šećera, 1 žlica kakaa, 2 žlice ulja, 5 žlica brašna,

sve izmiješati i staviti peći u tepsiju od pećnice (veliku), peći na 180 stupnjeva

Fil:
10 žumanjaka lupati na pari sa 100g šećera, posebno karmelizirati 150g šećera te dodati u kremu
u mlaku kremu (ne toplu!) umiješati 1 margarin

Glazura:
300g čokolade otopiti i dodati 2-3dcl slatkog vrhnja (tekuće, ne šlag)

na ohlađen biskvit staviti fil, pa 300g kikirikija (staviti u vrećicu pa oklagijom usitniti) i na kraju glazura


meni je kolač jako fin (bit će svima koji vole jesti snickers) ali pravila sam ga samo 2 puta (za posebne prigode) jer je prćkavo
ALI svaki put kad ga jedem si mislim "isplatilo se, pravit ću ga češće"
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimened lis 26, 2008 4:02 pm

Hvala cure na trudu Izvrstan kolač 569627

al izbor je ipak pa ne prefinu tortu od sira,koja je miljun puta isprobana,a ja koja inče ne volim previše sir,obožavam je Izvrstan kolač 718255
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
sirena
Novorođenče
Novorođenče
sirena


Female
Broj postova : 44
Registration date : 11.02.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimened lis 26, 2008 4:07 pm

torta od sira je zbilja i meni njami,njami,,,jesu bili ukučani zadovoljni
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimepon lis 27, 2008 8:24 am

Radim je u četvrtak da bude u petak za Lanin ročkas Izvrstan kolač 38980
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimeuto lis 28, 2008 10:46 am

Sorry sto je ot, i na tvojoj temi ali sta cu sad otvarati novu!

Ja bi radila ovakvu tortu ali pise da je ovaj zuti premaz gore prije smartisa butter icing, kao ledena krema od putra jel to kod nas postoji uopce???Drugu cu dati raditi ali ovu bi ja napravila.

https://2img.net/h/oi37.tinypic.com/28redyr.gif


http://www.viciousdelicious.com/birthdaycakes.html
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimeuto lis 28, 2008 12:44 pm

nemam pojma Aco,za taj butter icing

samo da ti kažem da mi je ova torta u obliku broja 2 odlična

ja sam prošle godine Sari pravila jedinicu ali dvojka mi se činila teškim pa sam odustala
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimeuto lis 28, 2008 1:42 pm

Ni ja nikad čula za to Izvrstan kolač 877388
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimened stu 09, 2008 1:32 pm

Samo da kazem ovaj kolac, Ledo Lino je fenomenalan.Ja nisam stavljala u bijelu kremu aromu ljesnjaka jer nisam jucer nigdje nasla, i nisam ljesnjake na listice, nego sam ih stukla na krupne komadice, i isto prepekla i tako mi je odlicno.

Stvarno je za preporuciti!
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimened stu 09, 2008 2:16 pm

Aco izgleda da sam nešto propustila, gdje je recept tog kolača??
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimened stu 09, 2008 2:37 pm

Na prvoj stranici u postu od ZVrk, od coolinarke je.
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimesub stu 15, 2008 1:54 pm

Ivany, kolko je to jedan margarin?Napisala si za kolac snickers jedan margarin.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimesub stu 15, 2008 4:19 pm

Prepostavljam da je mislila na onaj jedan margarin,od 250g Izvrstan kolač 877388
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimesub stu 15, 2008 9:22 pm

zvrk06 je napisao/la:
Prepostavljam da je mislila na onaj jedan margarin,od 250g Izvrstan kolač 877388

da taj, ja sam samo prepisivala recept, nisam se sjetila napisati gramažu

i kakav je kolač? jesi zadovoljna?
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimened stu 16, 2008 11:52 am

Kolac je super, ali mislim da meni nije ispao bas kak treba, a inace ima prtljancije, muz i svekrva su cistili kikiriki, bilo ima je definitivno dosta Izvrstan kolač 386911

Mislim da mi tijesto nije uspjelo, nije bas debelo, ili sam uzela preveliki lim Izvrstan kolač 877388
I drugo, kad sam karemelizirani secer stavila u kremu, onako se je sve stvrdnulo i zaljepilo(znat ce oni kak to izgleda kad przis secer pa onda u vodu stavis pa se prvo stvrdne)

A cekala sam da se krema ohladi, mozda nije billo dovoljno, pa sam vratila nazda na pec da to rastopim, e sad okus je ok,ali vjerojatno to tak ne ide.I jos ga istina bog nismo jos onako jeli, malo samo probali i okus je ok.

Nasla sam recept i na coolinarici, drugaciji je malo.ali u biti isto.samo gramaze su drugacije i nesto sitno ovako.
Ali meni ne izgleda ko na ovoj slici, puno tanji mi je biskvit i krema takodjer, pa i sumjnam da sam uzela preveliki lim.Mozda.


nece mi otvoriti coolinariku pa ti ne mogu pokazati sliku.
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitimened stu 16, 2008 8:15 pm

ne znam meni je prefin kolač

ja sam zadnji put kupila očišćen kikiriki i samo ga malo oprala da nebude tako slan Izvrstan kolač 38980 (nisam se sjetila da to prije napišem)

lim od pećnice, nevjerujem da je prevelik, tijesto bude, koliko imam u sjećanju možda 1cm debljine

krema koliko se sjećam treba biti hladna jer se inače razljeva i nebude čvrst kolač
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izvrstan kolač Empty
PostajNaslov: Re: Izvrstan kolač   Izvrstan kolač Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izvrstan kolač
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Razno :: Recepti-
Forum(o)Bir: