Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum o djeci i roditeljima

Početna stranicaPretraľnikRegistracijaLogin

Spirale

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
morena
Još malo pa neću bit baba
morena

Female
Broj postova : 995
Registration date : 23.10.2008

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimečet kol 13, 2009 2:53 pm

nisi ti happy.... nego je conny izvrnula rijeci...
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea

Female
Broj postova : 4789
Registration date : 23.02.2009

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimečet kol 13, 2009 5:58 pm

joj sorkac happy,ne zameriti,krivo sam te optuzila Spirale - Page 3 168724

[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 3218
Registration date : 30.01.2008

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimečet kol 13, 2009 7:30 pm

ma nemaš brige Spirale - Page 3 569627
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny

Female
Broj postova : 671
Registration date : 09.03.2009

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimečet kol 13, 2009 10:00 pm

curke bez ljutnje ......tema je ozbiljna ali to ne znaci da se ne mozemo malo i zekati Spirale - Page 3 38980
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža

Female
Broj postova : 2809
Registration date : 03.02.2008

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimepet kol 14, 2009 6:00 am

Spirale - Page 3 386911 Spirale - Page 3 386911
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica

Female

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimepet kol 14, 2009 7:45 am

Conny je napisao/la:
curke bez ljutnje ......tema je ozbiljna ali to ne znaci da se ne mozemo malo i zekati Spirale - Page 3 38980

conny, ma niko se ne ljuti, nego eto nastade mali nesporazumček Spirale - Page 3 38980
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea

Female
Broj postova : 4789
Registration date : 23.02.2009

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimepet kol 14, 2009 7:47 am

ma nisam ja nist ozbiljno mislila,zahebancija Spirale - Page 3 13329

[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica

Female

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimepet kol 14, 2009 7:52 am

ma baš, zahebano je to kaj se tak kroz napisane riječi ne kuži UVIJEK da li je zahebancija, al mi koje se međusobno poznamo kužimo se, recimo enea i ja skoro pa da nemremo biti baš UVIJEk skroz ozbiljne... Spirale - Page 3 30765 Spirale - Page 3 896458 Spirale - Page 3 386911
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny

Female
Broj postova : 671
Registration date : 09.03.2009

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimepet kol 14, 2009 10:17 pm

to sam skuziča i znam da se necete ljutiti - inace to ne bi ni pisala Spirale - Page 3 386911
[Vrh] Go down
lenaa
Novorođenče
Novorođenče

Broj postova : 3
Registration date : 11.08.2009

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimepet kol 28, 2009 6:41 am

Mateja je napisao/la:
http://www.mirena.com.hr/mirena.asp

Evo imas ovdje sve o mireni. Koliko ja znam spirale su inace abortivna sredstva ali Mirena nije obicna spirala, ona sprjecava oplodnju!

ma meni je sve to isto...
nikada ne bi bilo sigurno je li do oplodnje došlo ili ne. Spirale - Page 3 877388
Inače mi je sva ta kontracepcija koja djeluje na principu uništavanja već oplođene stanice fuj...
btw. negdje je pisalo da između ostalog i kontacepcijske pilule mogu imati takav abortivan učinak
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja

Female
Broj postova : 2891
Registration date : 04.02.2008

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimepet kol 28, 2009 7:55 am

Prvi put cujem ovo, niti mi je jasno na koji nacin bi to trebalo ici.
Inace, morena nije klasicna spirala, sprijecava oplodjenje stanice... sve pise u linku koji sam navela, i njihove razlike se tamo navode!

Ali naravno, svatko ima pravo sa svoje razmisljanje, ja samo iznosim cinjenice!
[Vrh] Go down
lenaa
Novorođenče
Novorođenče

Broj postova : 3
Registration date : 11.08.2009

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimepet kol 28, 2009 5:45 pm

Naravno da svatko ima pravo na svoje mišljenje :)
Ali činjenica je isto da je jedan od principa djelovanja kontracepcijskih pilula taj da spriječavaju imlantaciju eventualno već oplođene stanice tj. zametka u maternicu nakon čega on propada.
Spirale i još neka sredstva dakle mogu imati isti takav učinak.
Meni to nije nimalo privlačno...
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja

Female
Broj postova : 2891
Registration date : 04.02.2008

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimepet kol 28, 2009 8:36 pm

Gle, misljenja nam se razilaze i to je sve, nema se tu sto raspravljati.
Ja sam zadnja na svijetu koja je za abortuse i koja bi ih napravila (rodila sam dijete sa 18 godina!!!) ali ipak ne razmisljam na taj nacin. Ako je prvotna svrha toga sprjecavanje oplodnje onda je to za mene tako, ne razmisljam sta ako se dogodi nesto sto se dogodi jednom u 100 godina!
Ako je svrha mlijeka unos vitamina u tijelo ja cu ga piti, i necu razmisljat o tome hocu se otrovati, sto je isto tako moguce!

A tebi Spirale - Page 3 742194 nisam sigurna jesi nam se predstavila, ako nisi idi na "predstavi se" da te i druge cure vide!
[Vrh] Go down
Bea
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Bea

Female
Broj postova : 140
Registration date : 23.04.2009

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimeuto vel 09, 2010 1:22 pm

lenaa, nisi u pravu. Ti govoriš o klasičnoj bakrenoj spirali, koja da, ima abortivno djelovanje. Mirena nije "spirala". Ima sličan princip postavljanja,intrauterini sustav, te ju mnogi uspoređuju sa klasičnom, bakrenom spiralom.
Mirena je malen, plastični sistem u obliku slova T, koji na okomitom kraku ima spremnik za hormon - levonorgestrel. Postavlja se unutar maternice, gdje izravno na sluznicu maternice oslobađa minimalnu dozu levonorgestrela u trajanju od pet godina.
Može ostati unutar maternice do pet godina i za razliku od sterilizacije reverzibilna je metoda kontrole rađanja. Ukoliko postoji želja za trudnoćom, sposobnost zanošenja vraća se odmah nakon odstranjenja IUS-a.

Mirena sprečava trudnoću na ove načine:

Hormon dovodi do zgušnjavanja cervikalne sluzi, što otežava prolaz spermija u maternicu.
Smanjuje pokretljivost spermija.
Dovodi do promjena unutar maternice i jajovoda što onemogućuje oplodnju jajašaca spermijima.
Sprečava proliferaciju sluznice maternice što je pojava u normalnom menstruacijskom ciklusu.

IUS valja razlikovati od bakrenog materničnog uloška - popularne "spirale" (IUD - intrauterine device), koja, iako slična oblika, ne sadrži spremnik za hormone. Taj stariji oblik kontracepcije nosi rizik nastanaka obilnih menstruacijskih krvarenja.

Glavni učinak IUS-a postupno je skraćivanje menstruacijskih krvarenja, koja usto postaju sve oskudnija. U velikog broja žena, menstruacijska krvarenja u potpunosti prestaju krajem prve godine korištenja. Mnoge žene, nakon što im se objasni sigurnost i dobrobit oskudnih menstruacija ili izostanka krvarenja, počinju smatrati izostanak menstruacijskih krvarenja glavnom dobrobiti korištenja IUS. Nakon odstranjenja IUS-a menstruacijska krvarenja ponovno postaju normalna.
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa

Female
Broj postova : 7123
Registration date : 14.04.2008

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimesri oľu 17, 2010 12:23 pm

Imam spirali Nova T već 2 godine i zadovoljna sam jer menstrualne bolove skoro da i nemam, krvarim samo 2 dana obilno a trajanje menstruacije mi je oko 5 dana!
Za par mjeseci mislim ju izvaditi i opet biti trudna ali kad rodim opet stavljam spiralu Nova T!

[Vrh] Go down
lule
Novorođenče
Novorođenče

Broj postova : 15
Registration date : 12.05.2010

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimesri svi 12, 2010 10:50 am

ja imam spiralu IUD i ne znam što bi rekla, budući da nemam nekog iskustva s drugim spiralama.
meni je dovoljno da znam da sam sigurna od trudnoće i to je to.
a za 5 godina, bože, ko živ ko mrtav.
vidit ćemo onda Spirale - Page 3 967987
[Vrh] Go down
lighty
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
lighty

Female
Broj postova : 278
Registration date : 19.04.2010

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimened svi 23, 2010 11:52 am

Josipa je napisao/la:
Imam spirali Nova T već 2 godine i zadovoljna sam jer menstrualne bolove skoro da i nemam, krvarim samo 2 dana obilno a trajanje menstruacije mi je oko 5 dana!
Za par mjeseci mislim ju izvaditi i opet biti trudna ali kad rodim opet stavljam spiralu Nova T!

josipa kakva je to spirala koliko košta??...

p.s. nisam znala da ideš na treće... Spirale - Page 3 13329
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa

Female

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimened svi 23, 2010 12:08 pm

Lighty spirala je oko 250 kn i ja mislim da vrijedi svaku kunu!

Da da planiram treće dijete kako da ti nisam rekla? Spirale - Page 3 38980

[Vrh] Go down
lighty
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
lighty

Female
Broj postova : 278
Registration date : 19.04.2010

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimened svi 23, 2010 7:37 pm

pa to ću morat stavit šta u ljekarni kupim i dogovorim pregled kod ginekolga zadnj dan mnge zar ne?

ps..nisi moi rekla da si trudilica a kak ljepoooo
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa

Female

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimened svi 23, 2010 8:56 pm

Da kupi i nabolje bi bilo predzanji dan menge jer npr ja krvarim 5 dana ali samo 2 i 3 jako a 4 i 5 ništa a bila staviti kad sam bila 4 dan i doktorica baš nije bila zadovoljna, neznam zašto! Presuha sam valjda bila!

[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina

Female
Broj postova : 4345
Registration date : 16.01.2011

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimeuto sij 18, 2011 11:52 pm

Curke, ima još netko možda kakva iskustva sa Mirenom? Ja razmišljam da ju stavimo, ali još nisam sigurna... Ste mogle normalno zatrudniti nakon što ste ju izvadile? Koliko vas je koštala?
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža

Female
Broj postova : 2809
Registration date : 03.02.2008

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimesri sij 19, 2011 6:42 am

nemam iskustva,al sam prije par godina razmišljala o njoj,1000 kn došla onda,al ipak nisam stavila,čitala da žena postepeno od nje gotovo da i nema mengu,a to mi totalno neprirodno pa sam odustala...
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa

Female

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimesri sij 19, 2011 9:45 am

Martina kakva ti je menstruacija? inače mirena se stavlja ženama koje imaju jaka krvarenja i jako bolne menstruacije! Meni je moja ginica rekla da ju najbolje stavim i ja ju pitam a žašto kad ja imam slabe menstruacije i kratko mi traju a nisu ni bolne, a ona meni onda ok uzmi si nova t spiralu!

[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina

Female
Broj postova : 4345
Registration date : 16.01.2011

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimesri sij 19, 2011 5:54 pm

M. su mi inače jako obilne, bolne i krvarenja jako dugo traju. Ali sad još od poroda nisam dobila m. pa nikakva spirala ne dolazi u obzir. Koliko znam sve spirale osim mirene imaju abortivno djelovanje.
Baš zbog toga ne želim nijednu drugu osim mirene. A koliko mi se čini ona je i najskuplja. Dr, mi je rekla da košta 1300 kn s postavljanjem i traje 5 god. Ukoliko se prije odlučiš zatrudniti, ona se u bilo koje vrijeme može maknuti.
Eto, ja joj osim cijene nisam našla drugi nedostatak..
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina

Female
Broj postova : 1187
Registration date : 12.07.2010

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitimesri sij 19, 2011 6:27 pm

Martina je napisao/la:
M. su mi inače jako obilne, bolne i krvarenja jako dugo traju. Ali sad još od poroda nisam dobila m. pa nikakva spirala ne dolazi u obzir. Koliko znam sve spirale osim mirene imaju abortivno djelovanje.
Baš zbog toga ne želim nijednu drugu osim mirene. A koliko mi se čini ona je i najskuplja. Dr, mi je rekla da košta 1300 kn s postavljanjem i traje 5 god. Ukoliko se prije odlučiš zatrudniti, ona se u bilo koje vrijeme može maknuti.
Eto, ja joj osim cijene nisam našla drugi nedostatak..

Ja ću si ju stavit,i mislim da je super stvar. Ja nemam obilne menstruacije,al su jako bolne i od kad sam rodila sam slabokrvna pa ja nebi ni smjela stavit spiralu pošto od nje jače krvariš.
Mirena,košta al po meni se isplati!
[Vrh] Go down
Sponsored content

Spirale - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Spirale   Spirale - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Spirale
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next