Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Posebna mama - kopirani tekst

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Ade81
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Ade81


Female
Broj postova : 174
Age : 43
Registration date : 01.02.2012

Posebna mama - kopirani tekst Empty
PostajNaslov: Posebna mama - kopirani tekst   Posebna mama - kopirani tekst Icon_minitimesri tra 04, 2012 8:45 am

iako sam ga prekopirala iz jednoga slučajnoga maila, toliko je lijep da bi bio prikladan za podijeliti ga....


POSEBNA MAMA
Većina žena postaje majkom slučajno. Neke svojom voljom, neke pod pritiskom okoline, a neke iz čiste navike.
Ove će godine 100.000 žena postati majke djece s teškoćama u razvoju.
Jeste li već razmišljali kako se biraju majke djece s teškoćama razvoju?
Zamišljam si Boga kako lebdi iznad zemlje i s velikom pažnjom odabire subjekte za produženje vrste. On sve promatra i diktira anđelima ...upute u veliku knjigu: Beth Amstrong, sin Mateja-svetac zaštitnik; Majorie Forest, kći Cecilija – svetica; i tako dalje.
Konačno jednom anđelu spominje jedno ime i kaže sa smiješkom: «Ovoj ću dati dijete s teškoćama u razvoju».
Anđeo je radoznao: «Zašto upravo njoj, Gospodine? Pa ona je tako sretna».
«Upravo zbog toga» kaže Bog sa smiješkom. «
Mogu li jednom djetetu s teškoćama u razvoju dati mamu koja se ne zna smijati? To bi bilo okrutno».
«Ali ima li ona dovoljno strpljenja?»
«Ja ne želim da ga ima odveć, jer će se utopiti u moru sažaljenja i očaja. Kad prođu početni šok i bijes, ona će to izvrsno obavljati. Gledao sam je danas. Ima smisao za samostalnost i neovisnost koji su kod majke tolika rijetkost. Shvati, dijete koje ću joj darovati živjet će u svojemu vlastitom svijetu. A ona ga mora prisiliti da živi u njezinom svijetu, a to neće biti lako.»
« Ali Gospodine, ona ne vjeruje u tebe.»
Bog se nasmiješi: «Nema veze. To ću već dovesti u red. Ona je prikladna osoba. Ima dovoljno egoizma.»
Anđeo hvata zrak: «Kako, egoizma? Pa zar je to vrlina?»
Bog klimne: «Ako se povremeno ne može odvojiti od djeteta, neće sve to moći preživjeti. Ovu ću ženu nadariti nesavršenim djetetom. Ona to još ne zna, ali treba joj zavidjeti. Nikada neće izgovorenu riječ prihvatiti kao nešto što je samo po sebi razumljivo. Ni jedan korak neće shvatiti kao nešto svakodnevno. Kad njezino dijete prvi put kaže «mama», biti će joj jasno da je doživjela čudo. Ja ću joj dopustiti da jasno spozna sve ono što i ja spoznajem: neznanje, okrutnost, predrasude… Dopustiti ću joj da se izdigne iznad svega toga. Ona nikada neće biti sama. Ja ću biti s njom svaki dan njezinog života, svake minute, jer ona radi moj posao toliko sigurno kao da je ovdje kraj mene.»
«A njezin svetac zaštitnik?»
Bog se nasmije: «Ogledalo će biti dovoljno.»
[Vrh] Go down
http://djeca-mi.blog.hr/
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Posebna mama - kopirani tekst Empty
PostajNaslov: Re: Posebna mama - kopirani tekst   Posebna mama - kopirani tekst Icon_minitimečet tra 05, 2012 6:28 am

super tekst
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Posebna mama - kopirani tekst Empty
PostajNaslov: Re: Posebna mama - kopirani tekst   Posebna mama - kopirani tekst Icon_minitimečet tra 05, 2012 1:59 pm

Ade, molim te nemoj se uvrijediti, ali meni se baš i ne sviđa ovaj tekst...
Shvaćam poruku Božije i majčinske snage i ljubavi, shvaćam da je svako dijete zaslužilo život i biti voljeno, ali mi nije mi baš sjelo na srce u onoj veličini u kojoj je napisano... Posebna mama - kopirani tekst 168724

Nadam se da si shvatila što sam htjela reći, morala sam prokomentirati, za mene je bolje tako nego ignorirati...
[Vrh] Go down
Ade81
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Ade81


Female
Broj postova : 174
Age : 43
Registration date : 01.02.2012

Posebna mama - kopirani tekst Empty
PostajNaslov: Re: Posebna mama - kopirani tekst   Posebna mama - kopirani tekst Icon_minitimečet tra 05, 2012 6:12 pm

Kikica ne vrijeđam se, svatko ima pravo na svoje mišljenje. Meni se tekst svidio zato sam ga stavila.
[Vrh] Go down
http://djeca-mi.blog.hr/
Sponsored content





Posebna mama - kopirani tekst Empty
PostajNaslov: Re: Posebna mama - kopirani tekst   Posebna mama - kopirani tekst Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Posebna mama - kopirani tekst
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Najbolja mama na svijetu
» Najmanja mama na svijetu opet trudna

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca Anđeli-
Forum(o)Bir: