Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Predškolci

Go down 
+12
Zabica
vedrana87
mellin
ninana
Kikica
Aca
Martina
nanino
Josipa
zeljkica0205
zvrk06
leobaby
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 12:02 pm

bravo Marta
[Vrh] Go down
Miranda.
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Miranda.


Female
Broj postova : 196
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 24.01.2014

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 1:52 pm

Tamic, da, vec sad. I ja sam mislila da ce biti kasnije, necacima je svima bilo tako kao i vama, na proljeće.
Pitali su i sintezu i analizu, na to me i kolegica upozorila da baš traže pa smo provježbale. Mada, ja ne vidim zasto bi to bilo nužno.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 2:03 pm

E sad,možemo raspravljat o tome koliko se danas i od njih traži itd,itd...al evo iz mog više-mjesečnog iskustva Predškolci - Page 3 386911 šala-mala...idu brzo nakon 5-6 slova prvi i česti diktati,npr MAMA IMA MIU moraju to znat napisat nakon što ona izgovori. Neće svako dijete to u isto vrijeme naučit i to je razumljivo,ali će kaskat u školi za ostalima dok ne nadoknadi.
Eto naša je nekolicini kojima nije išlo,preporučila dooosta vježbanja.
Super za Martu,rješile ste najbitnije,sad uživajte ovu godinu Predškolci - Page 3 13329 
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 4:20 pm

Mogu samo potpisat Tamić, puno puno se od njih traži u startu, i poželjno je da dijete zna i čitat i pisat i sve šta ide uz to prije nego krene u školu
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 4:21 pm

Super za Martu.
Ja ju stavljam sad jer će mi popit mozak sa školom, zna slova, brojeve i baš ju to zanima pa me strah da ak ju ostavim još godinu dana da će joj biti dosadno i da neće slušati.
ma nek ide na testiranje pa ćemo vidjeti ako oni misle da još nije za školu ok, ovo je samo moje mišljenje ali neću se praviti pametna oko nečega oko čega nisam stručna
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 4:24 pm

vedrana87 je napisao/la:
Super za Martu.
Ja ju stavljam sad jer će mi popit mozak sa školom, zna slova, brojeve i baš ju to zanima pa me strah da ak ju ostavim još godinu dana da će joj biti dosadno i da neće slušati.
ma nek ide na testiranje pa ćemo vidjeti ako oni misle da još nije za školu ok, ovo je samo moje mišljenje ali neću se praviti pametna oko nečega oko čega nisam stručna

 Predškolci - Page 3 31338 
Sve ovisi o djetetu, ja bi volila da mi Lana nije još krenula, iako je znala i pisat, i čitat, i zbraja, oduzimat, slovkat....
nezrela je i teško se koncetrira na ono što treba, i eto nam problema
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 6:23 pm

kod nas je devetogodisnja i krecu sa 6 godina ali se vidi na klincima da nisu dovoljno zreli, puno su zreliji i mirniji i bolji u skoli sad nego u prvom.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 7:26 pm

Meni je dobra bila ideja da ima nekakav pred-razred u sklopu vrtica,ako vec treba nasilu ranije. Jer sa 6 godina tesko im je iti sjedit mirno a kamoli nesto drugo.Neznam gdje tako zure.
Zvrkice, L je kako ti nick kaze Predškolci - Page 3 386911 je si ga pogodila, i to je do toga,al primirit ce se.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 7:32 pm

E da,sjetih se.S A je u vrtic isla curica rodjena oko 15.4.2007 i mama je procjenila da je spremna,testiranje proslo super i krenula je. Al ona je inace isto mirniji tip djeteta..
Dok je bio i djecak rodjen 3.3.2006. i isto je tek sad prvasic...na trazenje mame je odgodjeno jer je bio jos zaigran iako je po znanju komotno mogao godinu dana ranije..
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 7:42 pm

Tako je moja sestrična rođena 18.03. preskočila obaveznu godinu na zahtjev mame jer je bila zaigrana, išla je sa 8 godina u školu...na kraju je dobro ispalo...baš joj je trebalo...ona će sad 21....davno je bilo..

Prije 4 godine moje dvije prije vodile svoju djecu na to testiranje da ranije idu u školu. Jedna je prošla, a druga nije...
Tako da, Vedrana, odvedi je...pa ako prođe neka ide, ako ne neka čeka...
[Vrh] Go down
Miranda.
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Miranda.


Female
Broj postova : 196
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 24.01.2014

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 8:27 pm

I meni nekako logicno zvuci da ce im biti lakse ako znaju slova i brojeve barem, a s druge strane citala sam da to zna izazvat kontra efekt jer im onda prvih par mjeseci bude dosadno i ne prate na satu jer znaju sve unaprijed.

Na kraju krajeva, zato i postoje testiranja da ne moramo pogađati i da se napravi najbolje za dijete. Ali generalno, mislim da nista nece izgubiti ako krenu godinu kasnije u skolu, falit ce im vremena za igru  Predškolci - Page 3 38980
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepon sij 27, 2014 9:45 pm

Miranda slazem se s vremenom za igru Predškolci - Page 3 13329
Ucitelji kazu ako znaju onda bude dosadno a ako ne znaju onda krive roditelje sto ih nisu naucili bar velika i de ti znaj sta je bolje. Odmah pitaju citanje a nema djeteta koji ce uporedo sa slovima nauciti i citati.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimeuto sij 28, 2014 7:12 am

Moja je znala sva slova,počela je pisat lakše riječi,analiza-sinteza super,al nije imala volje za čitanje,ja sam vidila da ona zna dosta pročitat al da bi uzela sama,to ne...brojeve je znala, brojila iznad 100,shvaćala veće manje,zbrajala nešto na prste,al ne puno. To je otprilike njeno znanje,mislim neki prosjek,nije bila ništa wow...
Ni dana joj nije dosadno bilo, trebalo joj prvih nekoliko tjedana da se navikne na novi ritam,al sad stvarno nemam niti jednu primjedbu. Za sad sve ide glatko Predškolci - Page 3 13329 
Što se tiče testiranja,nemojte od njih očekivati čuda. Psiholozi najviše gledaju djecu na granici, dok onu koja su po godinama zrela,ostavljaju jedino u slučaju većih nepravilnosti. Neće se oni puno bavit s vašim djetetom, ako nema velikih zaostataka,pustit će je...bar je to moje iskustvo
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimeuto sij 28, 2014 9:05 am

Prije skole svi govore da ih nista ne treba uciti, a kad krenu u skoluod njih se ocekuje da puno znaju. Sma u petak ima iz hrv kontrolni citanje s razumijevanjem, a tek su naucili citat kako treba.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimeuto sij 28, 2014 9:07 am

I mi u čet ili pet imamo isto. Zato i kažem  Predškolci - Page 3 13329 
[Vrh] Go down
Miranda.
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Miranda.


Female
Broj postova : 196
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 24.01.2014

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimeuto sij 28, 2014 4:00 pm

Tamić, slažem se sa zadnjim dijelom. I ja sam stekla dojam da ne pilaju previše, mislim da bi dijete moralo bitno zaostajati, a da je po starosti spremno za školu, da ga ne puste.

Marta isto dosta toga zna, čitanje ne voli, jer joj je to presporo, ali pisat voli i zbraja i oduzima pomalo. Ja ne forsiram sad više pripremu za školu, u početku sam ju natjeravala za učenje slova i brojeva, makar da to savlada i držanje olovke. Sad vidim da je zrelija, i kako se škola bliži i njoj je sve napetije i u vrtiću pišu dosta i vježbaju pa se privikava polako.
Sretno vam s čitanjem s razumijevanjem. Vjerojatno im prilagode tekst i pitanja s vremenom koje imaju, riješit će to cure bez frke Predškolci - Page 3 13329
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimesri vel 12, 2014 7:42 pm

Ema ide na testiranje tek 20.5. u 3. mjesecu moramo na liječnički, taman tada ćemo i na očni jer sam primjetila da ne vidi na daljinu kao i ja i eto, polako ali sigurno se to sve približava...
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimesri vel 12, 2014 7:58 pm

Ema, velika cura narasla.... Predškolci - Page 3 13329
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitimepet vel 14, 2014 11:28 am

Predškolci - Page 3 269704 da sve dobro prodje i da rasturi test
[Vrh] Go down
Sponsored content





Predškolci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predškolci   Predškolci - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Predškolci
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 3-6-
Forum(o)Bir: