Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kad su vaša djeca progovorila?

Go down 
+7
ninana
nanino
*Dijana*
zvrk06
Aca
vedrana87
Alice
11 posters
Autor/icaPoruka
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimened lis 16, 2011 9:07 pm

Ka su vaša djeca progovorila? Mislim na smislene rječi ''mama'' ''tata'' i takve riječi...

Moja cura svašta naklapa,čini mi se da slogovima pređe cjelu abecedu,ali ništa smisleno dok npr žena koja je bila sa mnom u porodilištu i čiji je dječak rođen isti dan (sa njoj se često čujem) priča ima 4 mj i za sad zove mama,tata,dida,baba,daj...
Ne kažem da sam zabrinuta samo navodim primjer.
Kad su vaša djeca progovorila? 13329
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimened lis 16, 2011 10:05 pm

evo sad ću ja tebi pokazati koliko je različitosti kod sekica, a kako neće svako dijete ovako biti različito...

meni je ema počela pričati tek sa godinu i 3 mjeseca, prije tog nije govorila ni mama ni tata ni ništa, kada je propričala govorila je mama, tata, bako (ne baba) i čisto djeda... sa godinu i 4 mjeseca je počela slagati rečenice od dvije riječi, a sa godinu i pol si s njom već moga lijepo pričati, sa dvije godine sve čisto govori osim r koje je počela isto dosta rano sa nekih dvije i pol godine...

a sad iva ima već godinu i četiri mjeseca i što je to dijete lijeno Kad su vaša djeca progovorila? 386911 mene redovito zove tata, tj. svi su joj tata kad je dobro raspoložena, kad je ljuta ili tužna sve zove mama Kad su vaša djeca progovorila? 386911 neće zvati ni baba ni deda, ema da ne govorim, ali zato ona kaže ptičica (titica), iva papa (ija papa) i glavna riječ joj je km, kako ona uspije reći km a neće apsolutno ništa više Kad su vaša djeca progovorila? 386911 to trebate vidjet kad se naljuti na emu pa počne plakat dođe kod mene i objašnjava i pokazuje prstićem na emu- km, km, km, km, km, km mama Kad su vaša djeca progovorila? 386911
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimened lis 16, 2011 11:34 pm

Ja cu ti reci samo jedno, moj LUka ti je progovorio prakticki tek sa 2.5 godine...prije toga nesto malo tipa mama, tata, neke sitnice...
znaju cure kak sam se brinula...jako....i bila cak i kod psihologa zbog toga...
i sta bilo na kraju, on kad je progovorio , odmah je progovorio cisto, bez problema..R i L je jako brzo svladao....sad ga se nemoze ugasiti...eto ne brini...

Hanna zasad kaze mama, tata, nekad kaze cak i baba, mam mam joj je za dudu...I da jos zna vau vau i ne...i umjesto daj kaze da....

A luka u toj dobi ni slucajno nista od toga..
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimepon lis 17, 2011 7:42 am

L isto nije rano progovorila
sa 13mj je tek bila prva smislena riječ i to daj , onda su išli baba,dida pa zadnje mama, a tek negdje sa 17mj je počela s drugim riječima i ponavljat za nama, da bi malo prije 2 ročkasa počela rečenice sklapat Kad su vaša djeca progovorila? 13329 u biti vidan napredak se desio baš tada prije 2. ročkasa kad je u jaslice krenula Kad su vaša djeca progovorila? 13329 poslje toga je sve išlo brzo Kad su vaša djeca progovorila? 13329
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimepon lis 17, 2011 9:28 am

Tena je isto naklapala svašta još prije godinu dana,a rečenica je počela slagati sada evo,dok je napunila 2 godine,i sad ju tek razumijemo sve šta priča,ono,totalno sve!
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimepon lis 17, 2011 12:02 pm

to i mene muči...moja Mia je sa 6 mjeseci govorila tata,deda,baka,teta,goga,daj, to, vauvau, sa godinu dana je slagala rečenice i to bez greške, a martica mi ima sada 8 mjeseci i govori samo Mama, ali sve razumije i točno zna što je pitam i ko da bi htjela odgovoriti ali ne može...eto kolika je to razlika, tak da je svako dijete individua za sebe, martica bude valjda kasnije progovorila ali bude sigurno ubrzo prohodala...
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimepon lis 17, 2011 3:54 pm

nanino je napisao/la:
ali sve razumije i točno zna što je pitam i ko da bi htjela odgovoriti ali ne može......

Tako je meni sa Hannom....ona sve razumije i onda pokaze jer ipak jos nezna reci...imas osjecaj samo sto nije

Daj se Nanino ti ne brini, tvoja su djeca posebno meni napredna..
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimepon lis 17, 2011 8:05 pm

Moja Lorena isto sve razumije,ali totalno sve... Baš me gleda kad joj pričam i sve kuži,zna svaku stvar koju joj govorim npr tv,stolica,boca,kuhinja,soba,stol,vrata,ma sve zna ali ništa ne govori,pa ni mama,jest da naklapa ma-ma-ma-ma i to ali ništa smisleno
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimeuto lis 18, 2011 8:06 am

Alice kod mene je Aco progovorio negdje s 3 godine i to smo isli logopede. S 2,5 godine je govorio samo nekih 15ak rijeci i to onih laksih tipa mama tata, daj, baba, djed itd. cim je progovorio poceo je i recenice sklapati ali dugo mu je trebalo da kaze Li R. Sad sve super prica.
Andrej je pomalo poceo s 1,5 godinu a sa 2 godine je poceo i recenice sklapati. Jos uvijek ne zna sva slova reci ali trudi se i Aco ga uci Kad su vaša djeca progovorila? 386911
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimeuto lis 18, 2011 8:17 am

Meni je Ana dosta rano progovorila, sa 18 mj. je sklapala rečenice. Primjetila sam da slovo LJ neće izgovoriti, kaže J. Pitala sam u vrtiću da je pošaljemo vrtićkom logopedu da vidi zašto ne želi. Ja joj kažem reci lj, a ona se smije i kaže j.

Lucija je progovorila kasnije, tek s 20 mj je izgovarala poptune riječi, ubrzo je počela slagati rečenice, danas priča ko navijena.
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimeuto lis 18, 2011 1:09 pm

Sa larom sam kad sam rodila Petru mogla lijepo pričati preko mobitela a bila je 14 mjeseci i sve je pričala za razliku od Petre koja je propričala tek kad je napunila 3 godine i radi toga smo išli kod logopeda koji nam je rekao da joj ukinimo crtiće jer je bila u svom svijetu!
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimeuto lis 18, 2011 4:31 pm

da ukinete crtiće....
joj moje ne mogu zamisliti dan bez crtića....Mia je uz teletabise naučila boje, s Dorom neke riječi na engleskom, sa baby tv je naučila brojati do 10 na engleskom....ja mislim da su crtići ok za klince ali npr one wingsice, pokemoni, bakugni (neznam kaj sve ne) su koma, jer nemaju edukativnan smisao....
opet velim svako djete je individua i ja sam jednako sa svakom postupala ali opet Martica nije ko Mia, ali ponekad se zamislim u čemu griješim, ali sad znam da je to normalno...
dakle nema brige, Alice bude Lorenica ubrzo krenula pričati i ispitivati zato ovo,zašto ono, a onda je ne budete mogi ušutkati..... Kad su vaša djeca progovorila? 386911
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimeuto lis 18, 2011 6:26 pm

Već sam spominjala svog susjeda koji nije do 3 godine htjeo reći ni riječi...sve što mu treba je pokazivao prstićima, pravio j ednevno bespotrebno puno km po stanu....i onda jedno popodne dođe kod mm-a, prao je auto i kaže mu...ma, pogle kak je nebo škuro, će daž padati... i to sve čisto bez greške...r--č---ž---
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimepon svi 14, 2012 7:01 pm

Lukas sve ponavlja za nama.. zna već reći šta hoće. Naravno, to svakak zvuči, al ga mi već kužimo.. Čak zna i par riječi njemačkog što ga je baka naučila..
Za sad govori stalno, po milijun puta na dan.. mama, tata, bada (baka), dida, daj, to, manja (mačka), auto, itd.. dosta toga 'već' zna.. Mislim da ima dosta veliki vokabular za svoju dob, ali ne sklapa ni po dvije riječi skupa.. Svega par puta do sad smo ga čuli da kaže dvije riječi odjednom, pa da to barem na neku kratku rečenicu zvuči..
Dal je napredan ili ne, pojma nemam.. Samo vidim da je recimo Tena u njegovoj dobi puno više znala rečenice sklapati, a s druge strane klinac koji je 4 mj.stariji od Lukasa, puno manje riječi zna...
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimepon svi 14, 2012 7:04 pm

Dobro je to, Martina.
Maja je sa 2 godine sve pričala, cijele rečenice, ali dan danas tepa, a Laura sad ima 2 godine, malo priča, a sve čisto Đ-Š-R....(Laura od susjede)
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimepon svi 14, 2012 7:05 pm

Po mojem je dosta to sto zna.
bude polako..svako dijete je individualno...
ja sam se brinula jer mi Luka tek sa 2.5 prakticki propricao..a sad super prica..nema problema s nijednim slovom..
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimepon svi 14, 2012 9:16 pm

Lukas je super.
Lorena je odjednom progovorila,svaki dan je po tri četri nove rječi smislene izgovarala,a sad mogu s njom i razgovarat. I počela je sastavljat po 2 rječi najčešće mama dođi , tata dođi, paji Bubmu (pali Bubmu) ,daj ćuću (daju cucu-dudu)
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitimeuto svi 15, 2012 10:12 am

super oni pričaju već,i lori i lukas! Kad su vaša djeca progovorila? 13329
ne brini se Martina!vidiš,i sama si navela primjer....
kak jedni pričaju,a s dr-strane drugi ništa,ili jako malo...
sve je to,idividualno,kak i sama veliš!
Bude on,isto si se brinula i za hodanje! Kad su vaša djeca progovorila? 405635 Kad su vaša djeca progovorila? 569627
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kad su vaša djeca progovorila? Empty
PostajNaslov: Re: Kad su vaša djeca progovorila?   Kad su vaša djeca progovorila? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kad su vaša djeca progovorila?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» DJECA LEPTIRI
» Djeca i seksualnost!
» Nestala djeca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 1-3-
Forum(o)Bir: