Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sjedalica za bicikl

Go down 
+4
zvjezdica
Enea
Josipa
Martina
8 posters
Autor/icaPoruka
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimepon kol 01, 2011 10:50 am

Zanimaju me vaša iskustva!!
Kada krenuti s vožnjom djece na sjedalici za bicikl, da li koristiti prvo prednju pa stražnju, da li je obavezna kaciga i sl.
Sve što znate, pliz pišite, mi se spremamo u nabavku, pa da znamo šta kupiti..
Sjedalica za bicikl 588215 unaprijed...

Nadam se da nije već ova tema negdje otvorena... Sjedalica za bicikl 605248
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimepon kol 01, 2011 10:57 am

Neznam ali mislim da one za napred više ni nema u prodaji jer je kao opasno za dijete( to nam nećak rekao kad je kupovao za malog sjedalicu), mi imamo i tu za napred i za iza i mislim da je ova za iza bolja, jer npr. ako priri vjetar manje piri djetetu jer je iza tebe, isto je tako i sa mušicama koje ulaze u oči! znam njih dosta koji kažu pa dijete bolje vidi kad sjedi naprijed (imaš idiota koji i djecu u autu drže naprijed da bolje vide Sjedalica za bicikl 735845 ) želim reći da dijete vidi i ako sjedi iza!
to je samo moje mišljenje! Sjedalica za bicikl 13329
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimepon kol 01, 2011 11:47 am

ovak,sjedalice za naprijed su obavezne do 15kg,a poslije ide iza,znaci iznad 15kg,OBAVEZNA kaciga,jer su kazne i za to,kaj se tice vrste,sve su ti one tu negdje po kvaliteti,ko i cijene cca 200kn,bitno da imas remene za vezanje i za onu iza za nogice nastavke
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimepon kol 01, 2011 12:18 pm

Hvala cure!
Slažem se i sa Josipom i sa tobom Enea.. I ja sam negdje naletjela na inf. da prvo moraš dijete staviti naprijed, a onda se tek seli iza, ali nisam bila sigurna u to.. U biti smo mi već pronašli sjedalicu koju bi htjeli, ima i za napred i za iza, skoro su iste.. pa nisam bila sigurna koju uzeti.
Vjerujem da je praktičnije i lakše djecu voziti otraga, ali opet mi za takve male nekak logično da su napred, ne zato da oni vide, nego da ga ti vidiš..
Još netko?? Sjedalica za bicikl 13329
[Vrh] Go down
zvjezdica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
zvjezdica


Female
Broj postova : 315
Age : 43
Registration date : 14.10.2010

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimepon kol 01, 2011 1:42 pm

ja imam zadnju i super mi je.šogi je kupila prednju za malu od 9 mj. i drugi dan ju vratila i uzela zadnju.jer se jedva popela na bicikl,i maloj su ruke na sjedalici a kad skreće može joj stisnuti ruku.pa se bojala.i ja sam čula da prednje nisu baš sigurne.
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 7:24 am

Mi imamo ovu odazada i nemogu nista protiv toga reci...Meni je super....nemam problema za ici na bicikl, Hanni je super, nema joj sta biti da bi ju ja morala vidjeti...ako hoce piti, stanemo i bok...eto ja sam super zadovoljna osim kacige..mi kupili najmanju ali njoj je prevelika svejedno pa ju nece....jer joj klizi....
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 9:16 am

mi smo pričale o tome več,pa tak da nemam posebno nikaj nadodati!Slažem se s curama,mi kacigu nemamo na glavi,nisam joj ni stavljala,to je sve individualno!kak ko hoče!Isto tak,ako hoče piti stenemo i pije,nama je to pum pogodak!Stalno smo na biciklu,i ona uživa!A sad,ti,opet napravi kak hočeš! Sjedalica za bicikl 13329 vi znate najbolje! Sjedalica za bicikl 782419
a ovo,za inf.da se nesmije naprijed više sjedit isto sam čula,to sam ti rekla!? Ali,i to je isto,kak ko hoće, Sjedalica za bicikl 66333 većina ih vozi iza,rijetko koga vidim da vozi naprijed... Sjedalica za bicikl 13329
a sad....kak vi hočete.... Sjedalica za bicikl 470300
a pravila,kad ,kak,koje,itd...to procijeni sama!pritom mislim na to,da sigurno da nebudeš vozila dok on još nemože samostalno sjediti,to je jasno ko dan,vodi se svojim čulima,iskustva su različita.... Sjedalica za bicikl 616445 nedaj se sad da te spuntamo, Sjedalica za bicikl 386911
sigurna sam da budete izabrali ispravno! Sjedalica za bicikl 782419
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 9:53 am

Ma samo se dvoumim radi toga jer sam pročitala da prvo moraju ti malci napred se voziti, a tek onda iza, nakon navršenih ne znam kolko kila.. Vjerujem da je ova za iza puno praktičnija i duže se može koristiti, al opet me strah na jednu ruku jer je on još mali. A ove za napred su od navršenih 8 mjeseci ili 9-13 kg, tako nešto..
Pa zato ne znam kaj da napravimo..jer on još kilažu za ovu stražnju nema. A glupo mi sad kupovati prednju i onda opet stražnju iduće godine...

Tak da sam sva Sjedalica za bicikl 15485 po tom pitanju...
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 9:58 am

Martina je napisao/la:
Ma samo se dvoumim radi toga jer sam pročitala da prvo moraju ti malci napred se voziti, a tek onda iza, nakon navršenih ne znam kolko kila.. Vjerujem da je ova za iza puno praktičnija i duže se može koristiti, al opet me strah na jednu ruku jer je on još mali. A ove za napred su od navršenih 8 mjeseci ili 9-13 kg, tako nešto..
Pa zato ne znam kaj da napravimo..jer on još kilažu za ovu stražnju nema. A glupo mi sad kupovati prednju i onda opet stražnju iduće godine...

Tak da sam sva Sjedalica za bicikl 15485 po tom pitanju...
da ,kužim! kupite ju za iza!zaveži ga,ljepo spremi,oko firme napravi đir,i vidla buš! Sjedalica za bicikl 386911
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 10:07 am

Imaš prav... možda bi i trebala tak napraviti..
Žal mi samo da tak malo stručnih tema o tome ima.. znači ne mislim na iskustva mama, nego malo da stručnjaci pišu o tome kaj se smije, a kaj ne, bar kaj se zakona tiče..
Jer ja nisam još čula da su prednje zabranjene.. čak sam vidla da su obavezne za manju djecu..
tak da ne znam, od toga svega kaj stvarno je, a kaj nije..
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 10:12 am

ma,zamaraš se s detaljima stručnim!Nikaj mu nemre biti,kužiš?
Ako je ljepo zavezan,lepo čiči iza,malo se provozate,ako buš vidla da nemre tak,ili sl.da nije za to još,da nemre sjedit,budete pričekali još i to je to!
Ko i mi s kahlicom!ista stvar! mejde,pa nejde!no,je je OT!
Ali,sve se bu posložilo,nemoj mislit da mu nekaj more bit,nemre...vjeruj u sebe,i vjeruj u njega,on ti bu pokazal ak mu ne paše!
Sjedalica za bicikl 569627
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 10:15 am

Ma tu zadnju mu budemo uzeli.. Je malo skuplja, ali u tome se može voziti idućih par godina. Jedva čekam da malo idemo na 2 kotača.. Inače smo uvijek na 4, na 3 ili na nijednom... Fali mi bicikliranje, iako me bolesno guzica boli od sica na montiću. A o pipici da ne govorim.. Sjedalica za bicikl 605248 Sjedalica za bicikl 967987
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 11:15 am

http://slogica.com.hr/kako-kupiti-djecju-sjedalicu-za-bicikl/

evo,malo sufala,pa....naišla... Sjedalica za bicikl 906302
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 12:02 pm

Martina promjeni si sic ili si kupi onu gel navlaku za sic i možeš biciklat do mile volje! Inače i ja imam problema sa sicom ali sam skužila da nije do samog sica nego do visine njega, malo sam si ga spustila i više nemam bolove koje sam znala imati! Sjedalica za bicikl 13329
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 3:45 pm

*Dijana* je napisao/la:
Martina je napisao/la:
Ma samo se dvoumim radi toga jer sam pročitala da prvo moraju ti malci napred se voziti, a tek onda iza, nakon navršenih ne znam kolko kila.. Vjerujem da je ova za iza puno praktičnija i duže se može koristiti, al opet me strah na jednu ruku jer je on još mali. A ove za napred su od navršenih 8 mjeseci ili 9-13 kg, tako nešto..
Pa zato ne znam kaj da napravimo..jer on još kilažu za ovu stražnju nema. A glupo mi sad kupovati prednju i onda opet stražnju iduće godine...

Tak da sam sva Sjedalica za bicikl 15485 po tom pitanju...
da ,kužim! kupite ju za iza!zaveži ga,ljepo spremi,oko firme napravi đir,i vidla buš! Sjedalica za bicikl 386911

Neznam sta da ti kazem, mi smo Hannu, to sam ti rekla , poceli sad tek voziti sa 10 mj. zasto nebi kupila ovu iza??Bit ce mu sasvim dovoljna. ono za noge se namjestava i naramenice isto tako, nema sanse da mu bude velika, nikako. a ti sad kak hoces, raspitaj se pa odluci... Sjedalica za bicikl 616445

Inace sam pocrtala Dijanu, dobar savjet Sjedalica za bicikl 386911
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 3:49 pm

Eto, upravo procitala ovo od Dijane, savrsen tekst, u svemu se slazem...mislim da aposlutno neces pogrijesitit ako kupis ovu za iza...eto kazu da je i sigurnija...i ja mislim. bas sam si ja razmisljala da opadnemo. ova sjedalicu ju stiti, i ja sam tu od naprijed...neznam a ti opet odluci...
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 5:23 pm

Hvala vam cure...Dijana draga, fakat si si dala truda. Vidiš i ja sam surfala, pa ovaj baš nisam našla.
Mislim da ćemo i mi kupiti stražnju, iako su meni prednje ljepše.. Al zanemarimo ljepotu.. Još samo da mm-u pokažem koji bi uzeli i to je to.. Jedva čekam!! Već mi dosta auta i šetanja stalno po istoj ruti!!!

Jo, dobro kažeš, ja si nikako ne mogu naštimati visinu, stalno mi nešto ne paše. A novi sic bi definitivno htjela imati, ovaj moj je koma!!
Sjedalica za bicikl 588215 svimaaaa...
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimeuto kol 02, 2011 6:23 pm

Sjedalica za bicikl 569627 Sjedalica za bicikl 742194 Sjedalica za bicikl 742194
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimesri kol 03, 2011 7:42 am

Enea je napisao/la:
ovak,sjedalice za naprijed su obavezne do 15kg,a poslije ide iza,znaci iznad 15kg,OBAVEZNA kaciga,jer su kazne i za to,kaj se tice vrste,sve su ti one tu negdje po kvaliteti,ko i cijene cca 200kn,bitno da imas remene za vezanje i za onu iza za nogice nastavke

Mi nismo u tom filmu s biciklama, kod nas to nešto i nije popularno u dalmaciji Sjedalica za bicikl 386911 Sjedalica za bicikl 386911

al samo je pitanje jeli vrijedi ovo što je Enea rekla ako stvarno postoje neka ograničenja i ako je ovo službena informacija a ne rekla kazala onda definitivno ima razloga zašto je to tako Sjedalica za bicikl 877388
Isto kao recimo najsigurnije u autu je kad je as okrenuta suprotno od vožnje, međutim nakon određene kilaže dijete se prebacuje u as okrenut prema smjeru vožnje jer onaj prvi više nema svoje svrhe. E sad kažem u biti je najvažnije poznavata dobro stručne savjete, kojih je očito premalo na ovu temu , šteta baš da ljudi moraju sami procjenjivat kako će i šta će.
Isto kao što vidim da je kaciga Hanni prevelika a najmanja je, a kao kaciga je zakonom obvezna, mislim kakvog smisla ima to sve ako ne postoje male kacige za tako male bebice, te veće mogu napravit samo lošije a ne bolje Sjedalica za bicikl 877388
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimesri kol 03, 2011 8:03 am

evo cure,mislim da nije zakonom regulirano,dali mora biti prednja do 15kg ili moze i straznja,bitno jr da je djete vezano tj da je dovoljno veliko da se moze cvrsto vezati i da ima kacigu

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=1&Tekst2ID=273&Show=2602
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimesri kol 03, 2011 8:30 am

rijetko ko da se drži pravila! Sjedalica za bicikl 66333 mislim,po tim svim mogućim zakonima,pa jel nije tak?ok,čast izuzecima,mi kršimo pravilo već godinu dana....(nije za hvaliti se) ali priznam,ono,nije me sram,jasno da se radi o sigurnosti mojeg djeteta,ne znam ni zašto nikad nismo razmišljali o kacigi,(možda smo neodgovorni roditelji)
Sjedalica za bicikl 605248 Sjedalica za bicikl 463315
ali,nikad nam niko nije "prigovorio" zašto nam djete nema kacigu,mislim,ko ima ovlasti da upozorava?policija? Sjedalica za bicikl 877388 Sjedalica za bicikl 877388
vama jest? Sjedalica za bicikl 877388
bravo za tekst eneić! Sjedalica za bicikl 569627
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimesri kol 03, 2011 10:28 am

Pohvale za tekst...
Ali tu opet neke stvari nisu definirane do kraja... Npr. kaj je s djecom između 8. i 9. godine, jer na biciklu ih smiješ voziti do 8 godina, a samostalno smiju upravljati od 9 godina ako imaju položen onaj tečaj.. Halo??? Kaj ovih godinu dana pauziraju od bicikla ili kaj??

A za bebe skoro pa ništ ne piše.. Znači to je prepušteno proizvođačima sjedalica, da pišu kaj hoće i da gledaju kak da više zarade. Jer po njima prvo treba koristiti prednju sjedalicu, pa onda zadnju i naravno kacige u oba slučaja... preglupo.. samo svi gledaju na zaradu, tak to meni izgleda..

A kaj se vas Dijana tiče.. možda i kršite zakon, ali ne idete po glavnoj cesti. Uvijek ste na biciklističkim stazama, kaj je recimo kod nas nemoguće, jer ih nemamo. Tako da si osuđen dijete voziti po glavnoj cesti po kojoj šleperi redovito divljaju. Ne bi se ja puno zamarala s tim na tvojem mjestu. Imate siguran siček za nju i to je to.. a o kacigi o tom po tom...skuhat će se po ovim vrućinama s kacigom na glavi!!
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitimečet kol 04, 2011 12:25 pm

ja si prvo moram kupiti bicikl a onda i za curke sjedalice...taman drugo proljeće kad bude i marta veća pa svi 4 na bicikle i cijeli dan u vožnju...
enea super tekst!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sjedalica za bicikl Empty
PostajNaslov: Re: Sjedalica za bicikl   Sjedalica za bicikl Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sjedalica za bicikl
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Bicikl + kolica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Oprema za bebe-
Forum(o)Bir: