Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitimeuto srp 26, 2011 9:42 pm

Iako ne postoji garancija, kažu da masaža međice pomaže u sprječavanju pucanja kože kod poroda, te potrebu za epiziotomijom, ali je li to stvarno tako?
Ako ulazite u zadnje tromjesečje, vjerojatno ste čuli za masažu međice (lagano rastezanje kože između vagine i anusa kako biste pripremili tkivo za porod). Teorija kaže da ako je međica rastegnuta, šanse za pucanje kože pri porodu su manje, a čak može pomoći u sprječavanju epiziotomije. To pogotovo vrijedi ako je riječ o vašoj prvoj bebi. Pokazalo se da žene koje dnevno prakticiraju masažu međice u zadnjih šest tjedana trudnoće, osjećaju manje peckanja i boli pri izlasku najšireg dijela bebine glave.

Je li masaža međice sigurna? Kao i sa svakom dodatnom ili alternativnom terapijom koju isprobavate tijekom trudnoće, najbolje je provjeriti kod vašeg liječnika prije nego počnete s masažom međice. Ona može biti štetna ako se ne radi pravilno te je bitno koristiti prikladnu lubrikaciju i biti nježan. Ako imate iskustvo preranog poroda, preranog pucanja membrana, vaginalnih upala, ako masaža inducira trudove ili osjećate bol i neugodu, onda ona nije dobra za vas.

Ako probate masažu međice, zapamtite da je porod po prirodi nepredvidiv. Često dođe do pucanja kože pa je potrebna epiziotomija, čak i kod poroda u kojeg je uloženo puno pripreme.


Kada početi?

Počnite s masažom međice oko 34. do 35. tjedna trudnoće. Obvezno provjerite s liječnikom je li ona sigurna za vas, odnosno postoji li nešto u vašoj povijesti bolesti zbog čega vam se masaža međice ne bi mogla preporučiti.

Trebat ćete:

• Par temeljito opranih ruku, s uredno odrezanim noktima.

• Jestivo ulje (mnogi liječnici preporučuju ulje s vitaminom E, maslinovo ulje ili neko drugo čisto biljno ulje). Možete koristiti i lubrikant koji se otapa u vodi ili probajte NIVEA Njegujuće ulje s ekstraktom ulja avokada.

• Čisti ručnik.

• Zrcalo za prvih nekoliko masaža, ako ne znate dobro područje međice (najbolje je ono od poda do stropa).


Kako masirati?

• Nakon kupke, pronađite intimno mjesto i sjednite na ručnik tako da Vam je udobno. Nanesite ulje ili lubrikant na svoje ruke i oko međice. Stavite palce tri do četiri centimetara duboko u vašu vaginu.

• Zatim snažno, ali nježno, pritisnite prema dolje, prema rektumu. U redu je ako vas lagano škaklja, nije u redu ako vas peče ili osjećate neugodu. Ova su tkiva osjetljiva, pogotovo tijekom trudnoće. Ako niste dovoljno nježni, može doći do naticanja i podlijevanja. Zadržite ovo istezanje dok ne osjetite da područje lagano trne (otprilike dvije minute).

• Održavajte jednaki pritisak, lagano pomičite palce naprijed i natrag prema gore uzduž vagine. Nastavite otprilike tri do četiri minute i pazite da izbjegnete uretru (urinarni otvor).

Masaža međice može se ponavljati svakodnevno, a nakon otprilike tjedan dana primijetit ćete da je područje Vaše međice malo rastegnuto.


Izvor : http://www.nivea.hr/Iskustvo/baby-care/Baby%20Care%20Module#/subjects/pregnancy_32/pregnancy3201
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: Re: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitimesri srp 27, 2011 8:29 am

Svaka ti čast Jo!!! Dala si si truda...

Ja ju nisam prakticirala, a vama drage trudničice, sretno!!!
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: Re: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitimesri srp 27, 2011 2:09 pm

Ja sam čula da to rade u nekim bolnicama prije poroda, znam jednu forumašicu koja je rodila dečkića od 5 kg a nije ni popucana ni rezana i to vjerojatno jer ju je babica izmasirala prije poroda!
ja bi si masirala jer sam sa curama rezana tako da sad baš i nebi da me režu!
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: Re: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitimesri srp 27, 2011 2:11 pm

Jo, zaposli muža!! PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE 628993 Gle, probaj, nemaš kaj izgubiti.. Bit će ti kao da ni nisi rodila ako te nebudu rezali. Oporavak u roku odmah. Tak da samo može dobro ispasti! PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE 269704 da uspije!!
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: Re: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitimesri srp 27, 2011 2:12 pm

Ma budem sigurno ! PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE 38980 PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE 967987
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: Re: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitimesri srp 27, 2011 5:54 pm

ja sam to radila, mazala, i ja i mm PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE 782419 ...nisam bila rezana ni šivana, sad da li je to moglo neznam...uglavnom nemaš kaj izgubiti!
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: Re: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitimesri srp 27, 2011 6:06 pm

Nanino, da li si to radila kod obje trudnoće ili samo sad s Martom? Kad si počela, u kojem mj. trudnoće?
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: Re: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitimesri srp 27, 2011 7:49 pm

Neznam, ali meni to zvuci strasno, neznam da bi mogla to raditi... PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE 877388
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: Re: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitimesri srp 27, 2011 8:25 pm

Ja sam čitala da se to može poćeti raditi već od 34. tjedna PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE 13329
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: Re: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitimesri srp 27, 2011 9:22 pm

ja sam to radila samo u prvoj trudnoći, druga mi je proletila pa se nisam ni sjetila toga...i tak mislim da od 32 tj pa nadalje...
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: Re: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitimečet srp 28, 2011 9:09 am

Ja to isto ne bi mogla sama raditi.. možda da se javi neki dobrovoljac, bi pristala PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE 470300 samoj mi je to nekako preteško, u trudnoći mi je bio problem i mazati se protiv strija, pa onda sve znate..
[Vrh] Go down
Sponsored content





PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Empty
PostajNaslov: Re: PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE   PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
PRIPREME POMAŽU: MASAŽA MEĐICE
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pripreme za porod

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Trudnoća i porod :: Sve o trudnoći-
Forum(o)Bir: