Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Parfe kocke dany

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Parfe kocke dany Empty
PostajNaslov: Parfe kocke dany   Parfe kocke dany Icon_minitimepet tra 25, 2008 8:05 am

Tijesto

4 jaja
6 žlica brašna
6 žlica šećera
2 žlice ulja
2 žlice mlake vode

Krema

1 dl mlijeka
5 žumanjaka
15 dag šećera
1 vanilin šećer
2 dag želatine
6 dl slatkog vrhnja

Priprema:Umutiti žumanjka sa šećerom,uljem i vodom,te lagano umiješati brašno i snijeg od bjelanjaka.
Pečeni biskvit staviti na podlogu za posluživanje torte,oko njeganamjestiti prsten oblika kalupa i uliti pripremljenu kremu.Ukrasiti tučenim slatkim vrhnjem.

Priprema:Želatinu namočiti u mlako mlijeko i ostaviti da nabubri.Žumanjke,šećer i vanilin šećer umutiti i kuhati na pari dok smjesa ne udvostruči volumen.U vruće dodati želatinu.Smjesu hladiti i u ohlađenu umiješati tučeno slatko vrhnje.

..ovo je recept baš za parfe kocke,ali sam ih nazvala parfe kocke dany zato jer sam ja kolač radila po svome i malo sam izmijenila sastav za kremu i samu pripremu kolača..za kremu sam stavila 6 žumanjaka,20 dag šećera,10 dag želatine(u zrncima i bude u vrećici pakirano kao pecilni prašak i vanilin šećer)..
kod pripreme kreme želatinu sam umiješala u mljako mlijeko i na laganoj vatri plina miješata,u to dodala žumanjke,šećer i vanilin šećer i kuhala dalje dok se nije zgusnulo,ohladila i umiješala slatko vrhnje..isprobala sam tako i dobila ovakav kolač i kad se gotov ohladio u frižideru bio je super..
https://2img.net/h/oi25.tinypic.com/2qvt7v4.jpg
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Parfe kocke dany Empty
PostajNaslov: Re: Parfe kocke dany   Parfe kocke dany Icon_minitimeuto svi 27, 2008 5:23 pm

što nema komentara kako mi ispalo Parfe kocke dany 168724
[Vrh] Go down
 
Parfe kocke dany
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Banana kocke
» CAPPUCCINO KOCKE
» Brownies (iliti kakao kocke)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Razno :: Recepti-
Forum(o)Bir: