Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kaj da radim? Neče cicu!!!

Go down 
+13
lola
minis31
Josipa
zvrk06
ninana
Kikica
Zabica
*Dijana*
Alice
zvjezdica
vedrana87
Martina
Tina
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimened vel 13, 2011 2:22 pm

Martina normalno je da sad ne trazi svaka 2 sata jer je sad veca beba a jos mu ne uvodi nikakvu dohranu jer on ima dovoljno tvojeg mlijeka.
Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 269704 za sto duze i uspjesnije dojenje
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimened vel 13, 2011 2:38 pm

Hvala Ninana!! Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 742194
[Vrh] Go down
minis31
Novorođenče
Novorođenče
minis31


Female
Broj postova : 9
Age : 44
Lokacija : Pula
Registration date : 09.07.2011

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimepet kol 05, 2011 4:51 am

Čitam čitam Vaša iskustva sa dojenjem pa imam par pitanja...
Naime u prvoj trudnoći nakon carskog nisam imala odmah mlijeka teka nakon par dana sam uspjela nešto izdajati, sestre u bolnici nisu bili zadovoljne mojim bradavicama, nisu bile uvučene ali su rekle da se nisu dobro formirale i izvukle te da neću moći tako dojiti, da pokušam ali ono....
Ja sam malu stavljala ali jadna nije uspjela ništa povući a i nikad nije bila baš zadovoljna kad bi ju stavila na cicu da pokušamo i vježbamo, nakon 15 dana izdajanja sam morala prekinuti jer mi se tlak pogoršao i morala sam se vratiti na lijekove s kojim nisam smjela dojiti. Patronažna sestra mi je savjetovala da si kod druge trudnoće nabavim neke nastavke koji se koriste u toku trudnoće da bi se bradavica ispravno formirala-oblikovala, a kod dojenja ako bude potrebno da koristim Avent-ove silikonske bradavice za pomoć kod dojenja .

Čitala sam na internetu o tim nastavcima za formiranje bradavica, sad me zanima ima li tko iskustva (stvarno bi htjela ovaj put donekle duže dojiti ako sa tlakom bude sve ok)...

Hvala unaprijed cure... Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 38980
[Vrh] Go down
https://facebook.com/maja.scipioni
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimepet kol 05, 2011 8:04 am

Žao mi je da imaš tako loše i bolno iskustvo s prvim djetetom. Nadam se da će ovaj put biti bolje...
Već možeš u trudnoći si posebnom masažom izvlačiti bradavice, a vjerujem da će se one tako i pravilnije formirati. Patronažna je vjerojatno mislila na silikonske kapice za dojenje. Ali se čudim da ti to nisu ponudili već u rodilištu, ako si imala problema s dojenjem.
Mi nismo imali nikakvih problema s dojenjem, ali sam dosta čitala o tome. Pa eto, savjetujem ti da dosta rano počneš s tim masažicama, te da nabaviš te silikonske kapice da beba lakše može primiti bradavicu, kad dođe vrijeme za to i ako bude trebalo. Nakon nekog vremena ti se to čak mogu tako isformirati da nećeš trebati nikakvu 'pripomoć' kod dojenja.
Sretno, draga!!!

Sad imam ja neka pitanjca.. Upravo to..kaj da radim, neće cicu??? Eto dojimo već punih 8,5 mjeseci, ali sad zadnjih par dana, kad mu nudim ne želi više cicati. Već je prošlo gotovo 3 dana kako ga nisam uspjela nagovoriti da si barem malo pocica.... Ja ne osjećam pritisak, pa pretpostavljam da se cice više ne pune kao prije, ali ipak bih htjela dojiti, barem do godine dana. Još tih par mjeseci, tako za poslasticu da si malo pocica.. Imate kakav savjet? Kako da ga 'nagovorim' da barem malo cica?
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimened kol 07, 2011 2:31 pm

ajoj Martina ako vec ne "zeli" nemozes ga siliti. jedino ti mogu dati savjet da mu dajes kad je sanjiv ali i to ti je mac s dvije ostrice jer naucit ce se uspavati tako pa ces onda muku muciti da ga odviknes.
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimened kol 07, 2011 4:41 pm

ja sam imala aventove silikonske kapice morala sa,i meni su u rodilištu rekli posto je mala imala jake grceve da je to od njih jer tako kad cicaju uvlače i zrak u sebe pa se napuhaju zato imaju grceve
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimened kol 07, 2011 4:44 pm

martina frajer bi vjerovatno cure vec ganjo okolo a ne cicu Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 344293
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimened kol 07, 2011 6:24 pm

Martina mojoj je frendici kćer sa 6 mj odlučila da više neće cicu i nije ju nikako mogla nagovoriti. Nemam pametan savjet jer nisam bila u takvoj situaciji, Lucija je imala već 15,5 mj kad je cicu odbila. Držim Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 269704 Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 269704 da procica. Možda ga zubići muče pa mu je teško cicat.
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimepon kol 08, 2011 8:21 am

Eto malo se još mučimo, ali ide zato.. Sad ga ne trebam puno nagovarati, ali jako malo si pocica. Samo par puta povuče i to je to.. Već sam mislila da možda nema više mlijeka, pa zato neće, ali sad vidim da ima, jer mu uvijek ostanu brkovi poslije cice... Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 386911
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimepon kol 08, 2011 10:19 am

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 848286 Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 848286
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimečet tra 25, 2013 7:22 am

Kako da recimo normalno dojim ako nekima tek 3,4 dan dođe mlijeko? Što do onda?
Tako se moja navukla na flašicu i nije htjela sisati. Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 8544
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimečet tra 25, 2013 8:15 am

Draga samo bebača što češće na sisu i ako on netraži 4-5 sati ti mu daj nakon 3 tih prvih tjedan dana da ti lijepo nauče mlijeko!
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimečet tra 25, 2013 9:02 am

Ali ako nema mlijeka tih prvih par dana-to mi nije jasno. Kužim ja tebe ali sam i dalje zbunjena. Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 605248
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimečet tra 25, 2013 10:18 am

Leo nema mlijeko, ali ima malo kolostruma koji je nastao još za trudnoće. Samo ga što više stavljaj na sisu da ti mlijeko čim prije dođe.
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimečet tra 25, 2013 11:24 am

A ako će plakati i biti gladan makar ga stavljala svako malo? Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 152327
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimečet tra 25, 2013 12:17 pm

Onda mu možeš datimalo ad na žličicu ili špricu da se ne navikne na bočicu.
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimečet tra 25, 2013 12:29 pm

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 31338
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimepet tra 26, 2013 9:23 am

Leo, nemoj da brineš unaprijed.....tamo su sestre i babice i one će ti pomoći ako budeš imala problema, a dijete neće biti gladno...ili cica ili boca...trećega nema...
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimepet tra 26, 2013 11:50 am

http://trudnica.hr/clanci/cesta-pitanja-o-dojenju/
samo da si zaljepim pa nek stoji.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimepet tra 26, 2013 12:27 pm

A, jel ti Leona sisala????
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimepet tra 26, 2013 2:04 pm

Ne bas...
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimepon tra 29, 2013 8:37 pm

Leo ne brigaj unaprijed
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimeuto tra 30, 2013 9:15 am

https://www.youtube.com/watch?v=xZbKHDPPrrc Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 169371
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimeuto tra 30, 2013 10:02 am

tak je! Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 386911
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitimeuto tra 30, 2013 11:05 am

leobaby je napisao/la:
Ali ako nema mlijeka tih prvih par dana-to mi nije jasno. Kužim ja tebe ali sam i dalje zbunjena. Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 605248

Baš zato ga i moraš češće stavljati na sisu da nadođe mlijeko! u biti za sve su ti tamo sestre pa ih pitaš, nemoj da te bude stid, ja sma tek sa Marijom naučila kako davati sisati pravilno!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kaj da radim? Neče cicu!!!   Kaj da radim? Neče cicu!!! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kaj da radim? Neče cicu!!!
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mora isprazniti cicu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Prehrana i zdravlje beba :: Dojenje-
Forum(o)Bir: