Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 endometrioza i ja

Go down 
+23
Maybe baby
keila
lola
MAMINI ANĐELI
Enea
Mateja
Martina
vedrana87
Neca
nanikka
Alice
Aca
*Dijana*
nanino
ninana
Tina
zvrk06
Giovanna
Zabica
Josipa
Kikica
leobaby
mamabb
27 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
Autor/icaPoruka
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimeuto sij 11, 2011 8:37 pm

evo drage moje započinjem novu temu endometrioza i ja  13329
htjela bi da ovo bude moj svojevrsni dnevnik gdje ću iznositi pojedinosti moje borbe s tom glupačom endometrioza i ja  204166 i na taj način malo olakšam svoju dušu. naravno tu očekujem i vaše komentare, drage moje prijateljice endometrioza i ja  616445 endometrioza i ja  616445 , jer tako će mi biti lakše
prošli mjesec sam od bolova završila na ginekologiji, a i ovaj mjesec umalo. sad sam se toliko naljutila na tu glupaču da sam joj objavila rat.
i sad počimam od početka:
sa 19. g otkrivena mi je endometrioza prvi put i s 21 g. sam operirana. operacija i oporavak prošli ok. godinu dana kontracepcije, pa tri godine borbe za endometrioza i ja  360182 i onda kad smo digli ruke od svega ( dijagnoza mm je bila da nikad neće biti otac) zaredaju se tri prekrasna anđela jedno za drugim, njih troje u tri godine i Bože dragi hvala ti na njima
i sve je nekako bilo ok do pred dvije i po god kad sam isto zbog velikih bolova završila na ginekologiji, gdje mi je ustanovljena ponovna endometrioza koja se uz sve to i upalila i već sam bila upala u početak sepse, tako da sam bila spašena u zadnji tren s jakim antibioticima. kad se sve smirilo pod nož endometrioza i ja  168724
ajde računam ako sam prvi put bila mirna 16 god pa nek bude i sad tako, a ono šipak, vratila se endometrioza već nakon godine dana. i sad se mučim, trpim i patim, ali gotovo je, objavila sam joj rat. nočas sam čitala i čitala po netu i odlučila sam da za sad ne idem na operaciju, ali ću je uništiti endometrioza i ja  204166
našla sam da je izlječenje endometrioze u roku od 6 mj moguće s čajem za zaštitu žene od MB travara i idem sutra po njega, a usput ću uzeti i čaj za pročiščavanje organizma pa da vidim tko će se zadnji smijati ja ili ona endometrioza i ja  386911
a jesam se raspisala endometrioza i ja  386911
javim vam prve dojmove o čaju
endometrioza i ja  616445
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimeuto sij 11, 2011 8:58 pm

Morat ću proguglat da skužim točno o čemu je riječ,
ajme kak se patiš, znala sam da imaš probleme neke, baš mi je žao
jer si super duper žemska velikog srca! endometrioza i ja  571914
endometrioza i ja  81965 endometrioza i ja  269704
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimeuto sij 11, 2011 9:33 pm

Sretno, draga!!!
Smijati ćemo se mi zajedno s tobom toj glupači... endometrioza i ja  742194
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimeuto sij 11, 2011 9:42 pm

Draga ja znam jednu curu , mislim da je čak i ovdje na forumu ali je nema, iwa , ona je već dva puta operirala endometriozu ali još nema sreće nikako da ostane trudna, ni sa potpomognutom ni sa umjetnom oplodnjom!
Ti si imala tu sreću da ipak rodiš i imaš tri anđela endometrioza i ja  569627
jesi čula možda za mms iliti Čudotvorni mineralni dodatak - mms - miracle miner proguglaj malo o tome imaš i na alternativa forumu dosta o njemu !
Želim ti da dobiješ bitku protiv te gadure! endometrioza i ja  569627
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimeuto sij 11, 2011 9:46 pm

endometrioza i ja  140536 endometrioza i ja  140536 endometrioza i ja  140536 da se riješiš endometrioze bez operacije i da se više ne vrati.
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:04 am

endometrioza i ja  140536 endometrioza i ja  140536 endometrioza i ja  140536 Satrat ces ti glupacu,neko sto nego hoces! Pa ce mo joj se ovako endometrioza i ja  32511 zajeno smijati! endometrioza i ja  323962 endometrioza i ja  742194
[Vrh] Go down
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:29 am

drage moje cure baš ste me raznježile endometrioza i ja  168724
hvala vam na svakoj lijepoj rječi, da samo znate koliko mi znači vaša podrška endometrioza i ja  569627
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:39 am

Giovanna je napisao/la:
endometrioza i ja  140536 endometrioza i ja  140536 endometrioza i ja  140536 Satrat ces ti glupacu,neko sto nego hoces! Pa ce mo joj se ovako endometrioza i ja  32511 zajeno smijati! endometrioza i ja  323962 endometrioza i ja  742194

Tako je!
Samo naprijed mislimo na tebe endometrioza i ja  311573 endometrioza i ja  311573 endometrioza i ja  311573 endometrioza i ja  311573 endometrioza i ja  311573
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:44 am

leo moja draga endometrioza i ja  616445
stvarno sam bezobrazna endometrioza i ja  605248 pišem o endometriozi i smatram da svi trebaju znati o čemu pišem
pa evo ispravljam grešku. ovo sam našla na netu

Endometrioza

Piše: mr. sc. Darko Husar, dr. med., spec. ginekologije Zagreb

Ime za poremećaj dolazi od imena sluznice koja se normalno nalazi samo u unutrašnjosti maternice - endometrij. Endometrioza je stanje u kojeg se "otočići" tkiva endometrija nađu i izvan šupljine maternice. Točna učestalost je nepoznata. Različita izvješća govore o zastupljenosti od 7% do čak 50% svih žena u generativnoj dobi. Potonja brojka je malo pretjerana, no učestalost od oko 10% je vrlo realna. Stanje je češće u žena koje odgađaju svoju reproduktivnu funkciju za tridesete ili čak četrdesete godine života.

Endometralno se tkivo tako najčešće pojavljuje na različitim mjestima u ženskom genitalnom traktu: prije svega na površini jajnika, zatim po površini jajovoda te na stražnjoj stijenci maternice u tzv. Douglasovu prostoru. Premda rjeđe, nakupine se mogu naći i po površini crijeva, u mokraćnom mjehuru, ali i posve izvan genitalnog trakta, npr. u plućima, što su ipak rijetkosti. Ne tako rijetko, otočići endometrioze mogu se naći i u ožiljcima reza koji se učini kod porođaja, tzv. epiziotomiji. Nije sasvim poznato podrijetlo tih "otočića" tkiva endometrija. Prema najčešće spominjanoj teoriji komadići još uvijek vitalnog tkiva endometrija se kod menstruacijskog krvarenja, umjesto da kroz rodnicu iziđu van, izliju retrogradno kroz jajovode u trbušnu šupljinu. Tako se ti komadići tkiva implantiraju, odnosno nalijepe, najčešće, po površini jajnika, no i bilo gdje dalje u trbuhu, ali i izvan njega. Druga teorija pretpostavlja da je riječ o zaostalim stanicama iz embrionalnog razvoja koje se poslije diferenciraju i razviju u endometrij.

Kao i u šupljini maternice, tkivo reagira na cikličku stimulaciju hormonima jajnika i tako se mijenja. Za vrijeme menstruacijskog krvarenja pojavljuje se to krvarenje na mjestima gdje je tkivo endometrija smješteno. Pritom uopće nije bitan intenzitet krvarenja u pogledu iskrvavljenja, nego to oskudno krvarenje po površini potrbušnice često izaziva jake bolove te reakciju organizma koji se od toga nastoji ograditi, zaštititi. To rezultira pojavom cisti, najčešće na površini jajnika, ispunjenih tzv. čokoladnim sadržajem. Osim cista, endometriotička mjesta izazivaju vezivnu reakciju kojom se organizam nastoji od svega zaštititi, odnosno ograditi.

Simptomi

Simptomi endometrioze su prije svega dismenoreja, odnosno bolna menstruacija, i to tzv. sekundarna dismenoreja. Sekundarna dismenoreja je pojava bolne menstruacije u žena koje do tada uopće nisu imale bolove uz menstruaciju ili, ako su oni postojali (sama dismenoreja je u pravilu znak da je riječ o regularnim menstruacijskim ciklusima), bitno se pojačavaju.

Sljedeći simptom je bol pri spolnom odnosu, pogotovu od endometriotičkih žarišta na stražnjoj stijenci maternice, odnosno u tzv. Douglasovu prostoru. Zbog postojanja endometriotičkih žarišta po crijevima (najčešće debelom), mogu se pojaviti i poteškoće sa stolicom, a u najtežim slučajevima čak i opstrukcija crijeva, što može oponašati tumor na crijevima. Kod žarišta u mjehuru, može se pojaviti krv u mokraći. Pojavi li se žarište endometrioze u ožiljku reza učinjenog pri porođaju, epizitomije (endometrij je tu vjerojatno dospio izravnom implantacijom u ranu nakon porođaja) tada se na tom mjestu pojavi oteklina i bolovi kod menstruacije. Treba spomenuti da intenzitet bolova i poteškoća nije uvijek proporcionalan opsežnosti promjena, tako da mogu postojati izrazito jaki bolovi kod minimalnih, čak mikroskopskih žarišta, dok veliki, opsežni procesi u maloj zdjelici mogu biti praktički potpuno asimptomatski. U oko polovice bolesnica uopće nema nikakvih simptoma.

Najčešća posljedica endometrioze je sterilitet. Sasvim je jasno postojanje steriliteta u žena u kojih postoje opsežni endometriotički procesi s brojnim priraslicama te cistama na površini jajnika ili jajovoda jer riječ je o potpuno mehaničkom čimbeniku. No u 30 do 40% žena koje imaju endometriozu postoji sterilitet, premda su promjene minimalne i nema nikakvih vidljivih oštećenja. Danas za to nemamo točno tumačenje i kod svakog steriliteta treba tražiti endometriotička žarišta.

Dijagnostika

Dijagnostika započinje kliničkim i UZV pregledom kada se na osnovi simptoma te pregleda može postaviti sumnja na endometriozu. No definitivna dijagnoza te proširenost endometriotičkog procesa danas se utvrđuje laparoskopijom, dakle pod kontrolom oka. Danas se težina promjena, odnosno procesa stupnjuje na: minimalne, blage, umjerene i teške.

Liječenje

Endometrioza se danas liječi konzervativno, tj. hormonski, te kirurški. Obje metode mogu se primijeniti zasebno ili kombinirano. Cilj hormonskog, odnosno konzervativnog liječenja je stvoriti u organizmu hormonsku konstelaciju kao u trudnoći jer je već dugo poznato da endometriotička žariša u trudnoći atrofiraju, odnosno propadaju. Za to se upotrebljavaju peroralni kontraceptivi, zatim gestageni hormoni te sintetski derivati testosterona. Najnoviji su terapijski postupci takvi da se u organizmu žene stvara određenim hormonima stanje umjetnog klimakterija i tako zaustavlja rad jajnika. Taj se način najviše primjenjuje prije kirurškog liječenja endometriotičkih promjena, premda se može primijeniti i samostalno. Konzervativna terapija sama je najčešće dovoljna kod minimalnih i blagih promjena. Kod umjerenih i teških promjena potrebno je kirurško liječenje te se danas najčešće konzervativno liječenje kombinira s kirurškim. Nekad se sve može obaviti laparoskopski, dakle minimalno invazivno, dok je nekad potrebna i višesatna mikrokirurška intervencija. Ishod liječenja je u najvećem broju slučajeva povoljan. Nakon liječenja, do trudnoće može doći spontano, a u slučaju težih stanja potrebna je i jedna od metoda asistirane reprodukcije (često postupak izvantjelesne oplodnje).

Ginekološka ordinacija "Darko Husar"
[Vrh] Go down
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:46 am

kikica endometrioza i ja  742194
[Vrh] Go down
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:47 am

Josipa čitala sam o MMS ali sve mi je nekako apstraktno
znaš li ti šta o tome ili si možda koristila
piši ako nešto više znaš
endometrioza i ja  742194
[Vrh] Go down
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:48 am

žabica endometrioza i ja  742194
[Vrh] Go down
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:49 am

Giovanna endometrioza i ja  742194
[Vrh] Go down
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:49 am

zvrk06 endometrioza i ja  742194
[Vrh] Go down
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:54 am

zaboravila sam napisati da sam naišla na jedan zanimljivi članak

U Japanu je navika piti vodu odmah nakon buđenja. I znanstveni testovi su također uvidjeli prednosti te tehnike. Liječenje vodom daje rezultate za "stare" i ozbiljne bolesti kao i za "nova " moderna oboljenja - priznato je kao 100%-tno efikasno za liječenje slijedećih bolesti:

glavobolja, bolovi u tijelu, srčani sustav, artritis, brzi otkucaju srca, epilepsija, masnoća u krvi, bronhitis, astma, TB, meningitis, bolesti bubrega i mokraćnih organa, povraćanje, gastritis, dijareja, hemoroidi, dijabetes, zatvor, sve bolesti očiju, bolesti maternice, rak i menstrualani poremećaji, bolesti uha, grla i nosa.



METODA LIJEČENJA

1. čim se probudite ujutro, prije nego operete zube, popijte 4 x 160 ml (640ml) čaša mlake vode

2. operite zube i usnu šupljinu i nemojte jesti ni piti ništa narednih 45 minuta

3. nakon 45 min. možete mormalno jesti i piti

4. nakon 15 min. (koliko je trajao vaš doručak/ručak/večera) nemojte jesti ili piti ništa narednih 2 sata.

5. oni koji su stari ili bolesni i ne mogu popiti 4 čaše vode odmah na početku (dok se ne priviknu) mogu početi tako da popiju odjednom koliko mogu a onda svakim danom povećavati količinu vode dok ne dosegnu te 4 čaše vode.

6. ova metoda izliječit će bolesne i a zdravi će uživati još veće zdravlje



KOLIKO JE DANA POTREBNO DA SE IZLIJEČE SLIJEDEĆE BOLESTI:

1. visoki krvni tlak - 30 dana

2. gastritis - 10 dana

3. dijabetes - 30 dana

4. zatvor - 10 dana

5. rak - 180 dana

6. TB - 90 dana

7. oni koji imaju artritis, ovu metodu liječenja mogu provoditi samo 3 dana u prvom tjednu, a od drugog tjedna nadalje, dnevno.

Ovo liječenje nema popratnih efekata, osim što ćete češće ići mokriti.

Dobro bi bilo da ovo uzmemo za dnevnu praksu tokom cijelog života, a ne samo dok liječimo bolest. Pijete vodu i ostanite aktivni.

Ima smisla. Kinezi i Japanci piju vruć čaj tijekom jela ... ne hladnu vodu. Možda je vrijeme da usvojimo njihove navike pijenja (u malim gutljajima) tijekom jela.

Ovaj članak je koristan za one koji piju hladnu vodu.
381
Lijepo je popiti neko hladno piće nakon obroka, ali hladna voda će zbiti masnoće koje ste upravo konzumirali - usporit će probavu. Kada takve tvorevine reagiraju s kiselinom, slome se i crijeva ih apsorbiraju brže nego krutu hranu. To će izbrazdati crijeva (oštetiti crijevne resice) i uskoro će uzrokovati debljinu i voditi do raka. Zato je bolje piti toplu juhu ili toplu vodu nakon jela.


ja sam počela jučer piti ali ne mogu toliko endometrioza i ja  605248 uspijem popiti 4,5 dl, ali valjda ću uspjeti
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 10:13 am

Mamabb pokaži ti toj glupači tko je glavni,stjerat čemo mi nju u kut!
Jesi možda probala umjesto vode nezašečeren čaj,ili to onda nije to? Ja iskreno mrzim vodu i nemogu je pit,radije sam žedna (da do te granice) al da se može čaj pit malo ti je lakše.
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 11:23 am

Znam jednu djevojčicu koja je šečeraš i koja s mms drži šečer na optimumu, trebala je operirat treći krajnik koji joj je nakon što su ga izvadili opet narastao i izazivao probleme ali uz mms je nestao! ovo znam iz prve ruke jer je to od kolegice nećakinja!
Jesi pregledala alternativa forum? tamo imaš svega!
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 12:31 pm

nema veze sa endometriozom, ali bi se nadovezala na toplu juhu...ja sam se ljetos razbolila zbog vode da sam skoro završila u bolnici od bolova u želucu...pošto od bolova ništa nisam jela po cijeli dan sam pila toplu juhu....em paše želudac, em ima sve vitamine koje su potrebne tijelu i preporodila sam se....po litru juhe sam znala popiti....inače po zimi pijem samo topli čaj bez šećera...
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 1:03 pm

mamabb sretno u borbi i uz tebe smo endometrioza i ja  569627
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 1:54 pm

mamabb svi smo uz tebe, samo se ti nama držim i zadrži ovakav stav do potpunog istrebljenja!!!!
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 2:00 pm

endometrioza i ja  311573 endometrioza i ja  311573
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:42 pm

Tina ne znam može li se čaj, ali ja sam uporna doći ću ja do prave mjere endometrioza i ja  38980
endometrioza i ja  742194
[Vrh] Go down
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:46 pm

Josipa ne znam , možda ću probati kad završim turu s čajevima
čitala sam na alternativa forumu ali još mi puno pitanja visi nad glavom endometrioza i ja  959498 ali dok sve saznam čajevi su u pogonu endometrioza i ja  38980 hvala na savjetu
nego reci jel znaš gdje su nabavili mms
[Vrh] Go down
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:47 pm

ninana endometrioza i ja  742194
[Vrh] Go down
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitimesri sij 12, 2011 8:47 pm

nanino endometrioza i ja  742194
[Vrh] Go down
Sponsored content





endometrioza i ja  Empty
PostajNaslov: Re: endometrioza i ja    endometrioza i ja  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
endometrioza i ja
[Vrh] 
Stranica 1 / 17.Go to page : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Trudnoća i porod :: Ginekološki problemi i neplodnost-
Forum(o)Bir: