Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 UGLJIČNI MONOKSID

Go down 
+6
*Dijana*
Kikica
Danijela
nanino
Angie
leobaby
10 posters
Autor/icaPoruka
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimesri sij 05, 2011 6:51 pm

http://detektoriplina.com/opasnost-od-plina/?SID=e3ea0523e274cdcc958757fb697fdc0a
* Znate li da ugljični monoksid (CO) uzrokuje više smrtnih slučajeva nego svi ostali otrovi zajedno?

* Jeste li svjesni da se taj izuzetno opasan plin javlja svuda gdje postoji bilo kakvo sagorijevanje, pa čak i u dimu cigarete?

* Znate li za činjenicu da je to plin kojeg ne možete niti vidjeti niti osjetiti, a vaše ga tijelo apsorbira 200 puta jače nego kisik?

* Jeste li svjesni da nitko tko se grije na fosilna goriva (plin, drvo, ugljen, mazut) nije 100 % siguran od ovog podmuklog plina?

* Izloženost CO koncentraciji od samo 500 ppm (ppm – milijunti dio volumena zraka) tokom samo 1 sata može biti fatalna za Vas i vaše ukućane.

* Bez adekvatne opreme svaka osoba koja želi pomoći ugroženom i sama je u opasnosti – CO je plin koji ne možete osjetiti čak ni u izuzetno visokim, smrtonosnim koncentracijama.



JEDINI NAČIN ZA SIGURNO OTKRIVANJE UGLJIČNOG MONOKSIDA U PROSTORU JE NJEGOVA DETEKCIJA POSEBNIM UREĐAJEM – DETEKTOROM PLINA


U EU nužnost

* Znate li da u Velikoj Britaniji i ostalim razvijenim zemljama EU detektor CO posjeduju mnoga kućanstva koje za grijanje i kuhanje plin, drvo, ugljen ili mazut, te da je ovim uređajima stopa smrtnosti od gušenja CO značajno smanjena?

U Hrvatskoj rijetkost

* U Hrvatskoj su detektori CO rijetkost – posjeduje ih zamenariv broj ljudi, što znači da je većina nas izložena stalnoj prijetnji, posebno u sezoni grijanja. Štoviše, većina prosječnih građana niti ne zna da takvi uređaji postoje, odnosno da ih se može nabaviti za relativno prihvatljivu cijenu. Većina prosječnih građana čak nije svjesna s kakvom je dodatnom opasnošću suočena ako u kućanstvu izgara fosilna goriva. Svi se uzdaju u provjetravanje, dimnjačare i plinoinstalatere, pa ipak... svakodnevno smo svjedoci da čak i uz upotrebu suvremenih plinskih bojlera dolazi do nesreća i gubitka života mahom mlađih osoba. Novinski naslovi nas nerijetko podsjećaju na tu gorku činjenicu.

Kao simptomi gripe

* Jedna nedavna znanstvena studija u Engleskoj dala je šokantne rezultate – milijuni ljudi koji vjeruju da su se prehladili ili da imaju simptome gripe zapravo su otrovani ugljičnim monoksidom (CO) zbog neispravnih bojlera u svojim domovima.

* Ovo je otkriće nastalo kao rezultat testiranja dišnih puteva ljudi koji su u ljekarnama kupovali lijekove za prehladu ili gripu, a otkriveno je da su mnogi od njih otrovani ugljičnim monoksidom i da su imali simptome nalik onima koji se javljaju kada se oboli od gripe: glavobolju, mučninu, umor itd.

* Britanski lanac ljekarni The Lloyds Pharmacy proveo je ta istraživanja da bi promovirao sredstva za testiranje CO-a u organizmu, no nije očekivao da će toliko ljudi imati tolike količine ugljičnog monoksida u tijelu. Daljnja istraživanja pokazala su da su mnoga kućanstva potencijalno opasna zbog neredovitih pregleda i održavanja bojlera.

Zamislite se...

* Tehnologija je pronašla rješenje dostupno svakom građaninu! Postoji uređaj koji može detektirati izuzetno male količine ugljičnog monoksida dok su još bezopasne za naše zdravlje i na vrijeme nas upozoriti zvučnim i svjetlosnim signalom dok boravimo i spavamo u tom prostoru. Na vrijeme da prozremo ovog nevidljivog ubojicu i spasimo ljudske živote.

...i donesite pravu odluku

* Kvalitetan detektor CO renomirane američke tvrtke Honeywell u skladu sa strogim EU normama i hrvatskim Certifikatom o sukladnosti dolazi u izvedbama baterijskog (SF450EN) i mrežnog napajanja 230 VAC (SF350), s mogućnošću dodatnog relejnog izlaza za blokadu plinskog ventila na bojleru. Možete ga jednostavno naručiti ovdje.

Zamislite se... Vrijedi li Vaš život i miran san vaše djece par stotina kuna investicije u uređaj koja vas čuva 0-24, 7 dana u tjednu, s vijekom trajanja čak do 6 godina*? Uređaj koji imaju milijuni EU kućanstava, a sada je dostupan i na našem tržištu.

* Model SF450EN uz standardne uvjete korištenja

ZAMISLITE SE... IMA LI VAŠ SPOKOJAN SAN CIJENU?

ZAPALJIVI I EKSPLOZIVNI PLINOVI

* PRIRODNI I UKAPLJENI NAFTNI PLIN (UNP) Jeste li svjesni da umjetno dodani miris prirodnom plinu ne govori o tome da li je njegova koncentracija eksplozivna ili nije? Koliko ste sigurni u Vaše plinske instalacije? A uređaje? Koliko ste puta u novinama pročitali o eksplozijama plina u stanovima zbog nesipravnih instalacija ili curenja plina? Da li znate da plin može eksplodirati samo sa određenom smjesom zraka koja počinje na donjoj granici eksplozivnosti (LEL) i završava zasićenom plinskom smjesom (UEL)?

Plin kao energent, ali i opasnost

* Prirodni plin i UNP sve su popularnija ekološka goriva današnjice. Zemni odnosno prirodni plin dobivamo iz plinovoda, dok nam UNP najčešće dolazi u bocama ili vanjskim tankovima. Uz ispravne instalacije i distribuciju to je najprihvatljivije i još uvijek najjeftinije gorivo za većinu kućanstava.


Sigurnost u instalacije

* Koliko ste stvarno sigurni u Vaše instalacije? Provjetravate li redovito Vaše prostorije? Osjetite li povremeno miris plina u kuhinji ili pored plinskog bojlera? Kada ste budni vjerojatno da, no kada spavate, odmaraju se i Vaša osjetila.


Povjerenje u tehnologiju

* Kućni detektori prirodnog plina i UNP mogu detektirati i upozoriti Vas na količine pet puta manje od donje granice eksplozivnosti (20 % LEL). Prvenstveno su namijenjeni kućanstvima koje imaju stalni dotok plina, poput plinskih bojlera, grijača na plin, raznih kuhala, plinskih boca i sl. Mogu se koristiti i u kotlovnicama, grijaćim komorama ili industrijskim pogonima.
Postoji nekoliko vrsta klasičnih plinskih detektora ovisno o plinu, instalaciji te izvoru napajanja, a sve ih možete naručiti ovdje kod nas.

Bez obzira jesu li instalacije stare ili nove, s plinom nemojte riskirati!
Osigurajte se uređajem koji će Vas u svakom trenutku upozoriti na opasnost.



Vidi ovo:
https://mojabeba.forumotion.net/t1639p75-smijesne-situacije-2dio UGLJIČNI MONOKSID 635904
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimesub sij 15, 2011 6:17 pm

UGLJIČNI MONOKSID 243g5c4
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimesub sij 15, 2011 8:48 pm


* Prirodni plin i UNP sve su popularnija ekološka goriva današnjice. Zemni odnosno prirodni plin dobivamo iz plinovoda, dok nam UNP najčešće dolazi u bocama ili vanjskim tankovima. Uz ispravne instalacije i distribuciju to je najprihvatljivije i još uvijek najjeftinije gorivo za većinu kućanstava.
malo morgen-kila UNP mješavine propan-butan je sad 8,23kn,a prošlo proljeće je bio 4,7 UGLJIČNI MONOKSID 735845
mi smo trenutno u potrazi za peći na kruta goriva jer neznam kako ću natočiti cisternu UGLJIČNI MONOKSID 168724
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimepon oľu 07, 2011 12:23 pm

http://varazdin-online.com/dvoje-djece-otrovano-ugljicnim-monoksidom-srecom-na-vrijeme-stigli-u-bolnicu/aktualno/7261/
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimepon oľu 07, 2011 4:53 pm

strašno...hvala leo na info i poučnom članku
UGLJIČNI MONOKSID 31338
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimepon oľu 07, 2011 4:59 pm

Ovo malo čudo imam doma, i blikne mi svaku minutu,
zasad nije zatulilo jer je sve ok.
http://detektoriplina.com/web-shop.html
Ovaj prvi. UGLJIČNI MONOKSID 31338
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Danijela
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Danijela


Female
Broj postova : 353
Registration date : 10.12.2009

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 11:40 am

kad već pišete o ugljičnom monoksidu,nažalost još jedna tragedija UGLJIČNI MONOKSID 168724
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/svekrva-nasla-mrtvu-trudnicu-u-kupaonici-zena-se-otrovala-212610 UGLJIČNI MONOKSID 168724 UGLJIČNI MONOKSID 168724
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 2:08 pm

stvarno žalosno UGLJIČNI MONOKSID 168724
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 4:02 pm

Kikica je napisao/la:
stvarno žalosno UGLJIČNI MONOKSID 168724

UGLJIČNI MONOKSID 168724 UGLJIČNI MONOKSID 168724 UGLJIČNI MONOKSID 168724
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 4:08 pm

Zato treba kupiti detektor plina. UGLJIČNI MONOKSID 139755
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 8:49 pm

Zato ja na plin samo kuham i to na gradski i nemam frke za sad! Inače mm je htjeo da stavimo plinski bojler ali sam ja bila protiv toga jer me strah plina! Strah me i struje ali manje! UGLJIČNI MONOKSID 877388
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 9:05 pm

Moji roditelji imaju plinski kotao, nikad nije bilo problema...sve je na plin...grijanje, topla voda, kuhanje....da, jedino je rerna na struju...
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimesri oľu 09, 2011 8:20 am

mi isto imamo sve na gradski plin,bojler imamo u posebnoj kotlovnici,jer se ja uzasam bojlera u kupaoni
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimesri oľu 09, 2011 10:26 am

mi nemamo ništa na plin, a moji imaju i bojler u kupatilu i kuha se na plin i nikad ništa jer se redovito održava, i kad nisu imali novaca uvijek je bilo ako se to ne napravi svašta se može dogoditi a to nikakvi novci ne mogu vratiti i bolje spriječiti nego liječiti...

a kad sam jučer ovo pročitala za trudnicu... ajme tragedije... ne možeš ostati ravnodušan nakon toga, jadna žena, jadna ta obitelj i jadna ta bebica koja je uskoro trebala doći, ali jedno mi nije jasno, ako je žena pokazivala znakove života još kod kuće jel nisu mogli spasiti dijete ili je za bebicu već bilo prekasno....
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimesri oľu 09, 2011 10:35 am

Pretužno UGLJIČNI MONOKSID 168724 UGLJIČNI MONOKSID 168724 UGLJIČNI MONOKSID 168724 UGLJIČNI MONOKSID 168724
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitimečet oľu 10, 2011 2:08 pm

i mi imamo gradski plin (za sve i voda i grijanje i kuhanje), bojler u špajzi, samo je bedara kad nema struje..
[Vrh] Go down
Sponsored content





UGLJIČNI MONOKSID Empty
PostajNaslov: Re: UGLJIČNI MONOKSID   UGLJIČNI MONOKSID Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
UGLJIČNI MONOKSID
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Razno :: Savjeti za ljepotu i zdravlje-
Forum(o)Bir: