Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Božični kolači

Go down 
+17
Alice
Mubinica
nanino
lighty
morena
ninana
Mateja
Kikica
Nicky
Giovanna
vedrana87
žuža
zvrk06
Nana-St
Angie
zvjezdica
Josipa
21 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 8:53 am

Zanima me koje kolače pravite za božič i ako može da podjelite s nama vaš recept! Božični kolači 13329
[Vrh] Go down
zvjezdica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
zvjezdica


Female
Broj postova : 315
Age : 43
Registration date : 14.10.2010

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 9:02 am

ja pravim keksiće i još neke uz to,jednu vrstu,to nam je dovoljno,jer dok obiđemo sve ne stignemo naše ni jesti,a ja i muž slabo jedemo kolače.a za novu godinu sam par puta pravila pijesak tortu,to svi vole.ove godine još ne znam,a radno vrijeme mi je koma,pa kako budem stigla!
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 9:07 am

Ja pravim ove keksiće
KOKOS PUSLE

Potrebno je :
600 g brašna
250 g šečera
1 prašak za pecivo
1 vanilin šećer
250 g margarina
200 g kokosa
100 g grožđica
3 jaja

Sve zajedno pomješati i dobro zamjesiti , zatim otkidate komadiće i slagati na tepsiju, peći na 180 C kojih 10 -15 minuta!
Kad je gotovo može se posipati šećerom u prahu premda ja neposipam jer me sekira kad mi šećer pada dok jedem!


Kokos keksi

Sastojci
Tijesto:
150gr kokosa
150gr margarina ili maslaca
1 cijelo jaje+1 zumanjak
pola praska za pecivo
250 gr glatkog brasna
100gr secera+1 vanilin secer

Po želji jos
100gr cokolade
Priprema
1. Zamijesiti tijesto od navedenih sastojaka i ostaviti u frizideru oko sat vremena.
2. Pecnicu zagrijati na 180*C. Tijesto podeliti na jednake delove i
formirati male kuglice, slagati u pleh oblozen pek-papirom i peci oko 10min. Tek toliko da malo
porumene.
3. Otopiti cokoladu i pecene kekse (neka se malo ohlade),umakati u cokoladu samo jednu stranu
Posluživanje
Mozete ih samo uvaljati u secer u prahu s vanilin šećerom

Ove kuglice sam pravila prošle godine i bile su Božični kolači 100804
BOMBICE
35 dkg keksa
30 dkg šećera
1 maslo
3 žlice kakaa
3 reda čokolade izribat
Malo ruma
1 jaje

Maslo i šećer dobro stući. Dodat jaje, kekse, kakao i ostalo. Izmišat,ostavit da malo odstoji i napravit kuglice. Uvaljati ih u mrvice čokolade.
Ove još nisampravila ali ove godine hoću

Čoko-koko kuglice
Sastojci:200 gr keksa
100 gr kokosovog brašna
250 gr šećera u prahu
1 vanili šećer
6 čepova rumaa
3 velike žlice maslaca
100 gr mliječne čokolade
1,5 kavena šalica vode

Priprema: Sve osim kokosa i keksa prokuhati i u vruće umiješati kokos i kekse.
Kad se ohladi oblikujte kuglice i uvaljajte ih u kokosovo brašno.

kolač od maka i jogurta(inače ja nevolim mak ali ovaj kolač obožavam)

Potrebna je 1 čista čaša od jogurta za mjerenje namirnica!

Potrebno je : 2 čaše jogurta, 2 čaše šečera, 2 čaše brašna, 1 čaša griza, 1 čaša ulja, 1 prašak za pecivo, 5 velikih žlica maka u zrnu

SVe sastojke znači ; šečer, brašno,prašak za pecivo, griz, ulje, jogurt i mah pomješamo sa mikserom dok smjesa nebude homogena( valjda se to tako kaže) ! Zatim se to istrese u lim (iliti tepsiju)za pečenje koji smo premazali sa uljem i sa malo brašna da se smjesa nebi zalijepila za lim!Peći 15 minuta na 180C u biti dok smjesa nepotamni ali baš doslovno potamni, mora biti smeđa jer napočetku je bijela!
Kad je smjesa ispečena stavi se galzura!
Za glazuru je potrebno : 100 g čokolade i 4 žlice ulja, na par rastopiti čokoladu i mješati zatim se izlije na kolač i stavi se u hladnjak na barem pola sata da se stisne!

Toliko za sad od mene!
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 9:09 am

Zvjezdice čula sam da je ta torta prva liga ! Božični kolači 782419
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 9:25 am

ja sam već jučer počela peći suhe kolače,imam nešto naručenih,pa sam se primila posla Božični kolači 782419
pečem standard: vanilin kiflice,husare,blagdanske cvjetiće,zvjezdice,rafaelo kuglice,rum kuglice,išlere,breskvice,ruske kape,bajaderu,marcipan,beogradski trokut,rokadu od keksa,rombovi s kokosom,londonere,šubare,kolač s oblatnama,bećar šnite
ove godine ću probati napraviti ferrero kuglice-recept s našeg foruma Božični kolači 152327
a sljedeći tjedan ću početi peći pite,one ipak ne mogu toliko dugo stajati,opet standard:
mađarice,bijela pita,juli pita,medena pita,žabro,čokoladna pita i cimet pita-moj najdraži kolač Božični kolači 100804 a tamo negdje dan prije badnjaka moram raditi prhke orehnjače Božični kolači 787301
za cimet pitu vam napišem recept:
1jaje
15 dkg meda
30 dkg brašna
10 dkg masti(obavezno mast,ne margarin ili ulje)
2 žilice kakaa
3 žilice šećera
1 žličica sode bikarbone
malo cimeta
ispeći 2 kore na 180 celzijevaca

fila:
1/2 litre mlijeka
5 žlica brašna
15 dkg šećera
1 vanilin
20 dkg margarina
skuhati i u hladno dodati margarin
slagati: KORA-FILA-PETIT KEKSI NAMOČENI U KAVI-FILA-KORA
i na sve čokoladna glazura
rezati kao i mađaricu
[Vrh] Go down
Nana-St
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Nana-St


Female
Broj postova : 430
Age : 41
Lokacija : Kastela
Registration date : 12.10.2010

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 9:25 am

Ja isto cesto pravim pijesak tortu i super mi je ,posle cu ubaciti kolace koje pravim ovaj Bozic
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 10:02 am

Angie sve to radiš? Božični kolači 518344 Božični kolači 518344
Hoćeš li bit moja mama? Božični kolači 36152 Božični kolači 36152

Mi ne radimo toga previše.

Za Božić: klasika kiflići s orasima bez toga nikako ne može proć Božić i jedan kremasti kolač (Ili trostruki užitak ili Irenin kolač-taj sam vam recept već stavila prije, pa jedan od ova dva za novu a jedan za Božić) to radi mama, ja ću radit ferrero kuglice, rafaelo kuglice i vjerovatno neke keksiće na božićne oblike Božični kolači 13329
to bi bilo dovoljno za Božić, šogorica isto radi toga dosta, pa ima toga na bacanje Božični kolači 13329

a Nova godina zasad znam da će bit jedan od ona dva kremasta, i salama od orasa i čokolade, vidit ćemo šta još, moža od vas dobijem ideju Božični kolači 967987
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 5:11 pm

angie Božični kolači 256597

ja ću raditi mađaricu,juli pitu,trokute s banankićima i žele bombonima,čokoladne zvjezdice(jučer radila probne Božični kolači 13329 )i prhke tortice s pekmezom i badeemima to su suhi,te radim prvi put Božični kolači 13329
e da i kokosove kiflice..
to je za sad to,ak mi još nekaj ne padne,recepte pišem po želji.... Božični kolači 13329

poslije obavezno slikice cure Božični kolači 578485
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 6:54 pm

zvrkoce,hoću odmah ako dobijem dječiji za tebe Božični kolači 386911 pečem puno,kad uvijek imam nešto naručeno za prodat,tu u zagrebu ima finih mamica koje ne stignu peći kolače,a ne bi htjele iz konzuma Božični kolači 387737 Božični kolači 323962
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 7:35 pm

ja još nemam ideje šta da pravim, a iskreno ni ne sjećam se što sam prošle godine... ali medenjaci su obvezni, to jedino znam da ću sigurno praviti
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 8:00 pm

Angie vec sam se uplasila da je sve za vas Božični kolači 386911 mislim se koliko vas je da toliko kolaca pojedete..
mi danas poceli peci, jos sutra neke i nastavak u ponediljak.a to su:
husarski,taliri s osrasima,nonice,orscici,medvede sape,ruzice,neke s oblatnima,biskupsi kruh, torta-jelka, i to je to.. mozda jos koji upadne izmedu..
[Vrh] Go down
Nicky
baba
baba
Nicky


Broj postova : 501
Age : 42
Lokacija : varaždin
Registration date : 31.01.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimečet pro 16, 2010 8:41 pm

Cure svaka vam čast,ja vam kapu skidam

Još ne znam koji ću kolač,al napravim samo dvije vrste.
Imam super svekrvu,pa će mi ona poslat kolače,a i mama će mi napravit.
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimepet pro 17, 2010 9:37 am

Ja mislim da ću ove godine kupiti...pečem samo dvije vrste, mm sam jede kolače pa mu dosadi stalno jedno te isto pa ću kupiti jednu tacnu kolače nekoliko vrsta, od svake po 3-4 komada i super.....
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimepet pro 17, 2010 12:03 pm

Hm... da vam budem iskrena, ja vam neznam bas praviti kolace. Jednostavno mi neide od ruke i uvijek nesto sjeb.. A i uz to ide da moja mama pravi bas puno kolaca i uvijek mi posalje previse, nepojedemo ni pola, tako da ni nemam potrebu ih praviti!

ALI, imam neku strasnu zelju ipak ove godine praviti kolace, mozda bi cak i stigla jer imam predavanja u ponedjeljak i onda sam free... jedino sto imam dosta noktiju za odraditi.
Neznam ni sama... mozda barem neke keksice sa Lukom, to sigurno stignem!

Svaka vam cast cure Božični kolači 42762 bas vam zavidim!!! Mozda dodjem kod neke na tecaj... ma da mislim da sam jednostavno antitalenat i to je to! Božični kolači 386911
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimepet pro 17, 2010 1:28 pm

Mateja ni ja nisam pekla do prije par godina, mm je pekao Božični kolači 386911 i onda prije tri godine i ja počela, prije sma znala ja krenem ali mm vidi da se mučim i napravi rest a ja gledam Božični kolači 13329
keksiće nemožeš zeznit, to su mi prvi kolači koej sma pravila!
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimepet pro 17, 2010 1:30 pm

Angie je napisao/la:
zvrkoce,hoću odmah ako dobijem dječiji za tebe Božični kolači 386911 pečem puno,kad uvijek imam nešto naručeno za prodat,tu u zagrebu ima finih mamica koje ne stignu peći kolače,a ne bi htjele iz konzuma Božični kolači 387737 Božični kolači 323962

Ma za mene dobiješ svakakve naknade, ipak sam ja samohrana mama bez ikakvih primanja, pun sam pogodak Božični kolači 386911 Božični kolači 386911

Mateja Božični kolači 386911 Božični kolači 386911
i ja sam antitalent al nikako da odustanem od pečenja Božični kolači 386911
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimepet pro 17, 2010 11:59 pm

ja pravim svake godine po 5-6 vrsta kolaca
Mama mi je napravila sapice, ja sam keksice, sveki ce sutra salnjake-s lisnatim domacim tijestom jer ja neznam Božični kolači 605248
A jos pravim:ferero kuglice, rafaello kuglice, kuglice s keksom, od josipe ove kokos kekse-sadf vidila i odlucila pravit, rolat s oblatnama, figaro.
rafaello kuglice

Priprema

1
Skuhati sirup od šećera i vode. Neka se prohladi.
2
Margarin, mlijeko u prahu i kokos lagano miksati u smjesu te dodavati sirup od šećera.
3
Masu dobro ujednačiti i ostaviti na hladnom nekoliko sati da se dobro stegne.
Ja je ostavim preko noći u hladnjaku.
4
Praviti manje kuglice. U svaku staviti manji badem i uvaljati u kokos.

Sastojci

1 dl vode
45 dag šećera
25 dag margarina
45 dag mlijeka u prahu
15 dag kokosa

figaro

Priprema

1
Za filu u posudi dobro izmješajte jaja sa šećerom i margarinom, dodajte nasjeckane orahe i stavite kuhati na laganu vatru štednjaka (uz neprestano miješanje) sve dok se ne zgusne.
2
Istovremeno u dubljoj tavi, također na laganoj vatri, otopite šećer u karamel (pazite da vam ne izgori).
3
I fila, i karamel trebali bi biti gotovi otprilike u isto vrijeme.
4
Filu maknite s vatre, te joj umiješajte otopljeni karamel.
5
Smjesu izlijte na oblatnu (na onu stranu gdje su širi kvadratići) i poklopite drugom oblatnom.
6
Obzirom da se fila ne stvrdnjava odmah, koristim mali bakin trik sa krpom (najbolje su one od damasta jer nemaju dlačice).
7
Prvo složite suhu krpu, na sredinu položite oblatnu sa širim kvadratićima prema gore (krajevi krpe moraju sa svih strana biti duži od oblatne), izlijete smjesu, lagano razmažete, poklopite drugom oblatnom i omotate krpom sa svih strana.
8
Odozgo stavite uteg, obično stavim drvenu dasku otprilike iste veličine kao oblatne i na to 1 kg šećera ili neku knjigu.
9
Na taj način ćete postići da se oblatne dobro zalijepe za smjesu i da se ne odvajaju prilikom rezanja.
10
Ostavite da se ohladi i stvrdne (najbolje preko noći) u nekoj hladnoj prostoriji.
11
Kad se ohlade pažljivo odstranite krpu (jer se zalijepi), te režite štangice.

Posluživanje

Iako na prvi pogled priprema izgleda jednostavna, vjerujte mi, dosta je komplicirano… Posebnu pažnju trebate obratiti kuhanju file i karamela jer kuhate oboje u isto vrijeme, pažljivo miješajte jer će vam vrlo lako izgoriti.
Ako sve ispadne kako treba, okus je savršen i vrijedan svakog našeg truda.
Sastojci

Fila
30 dkg grubo sjeckanih oraha
3 jaja
30 dkg šećera
25 dkg margarina
Karamel
30 dkg šećera
Podloga
2 manje oblatne

[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimesub pro 18, 2010 8:34 am

Josipa je napisao/la:

Ove kuglice sam pravila prošle godine i bile su Božični kolači 100804
BOMBICE
35 dkg keksa
30 dkg šećera
1 maslo
3 žlice kakaa
3 reda čokolade izribat
Malo ruma
1 jaje

Maslo i šećer dobro stući. Dodat jaje, kekse, kakao i ostalo. Izmišat,ostavit da malo odstoji i napravit kuglice. Uvaljati ih u mrvice čokolade.


Josipa jeli u se keksi skroz samelju, ili pak da budu sitni komadići?
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimesub pro 18, 2010 8:44 am

Zvrk samelješ ih na mašinu i onda imaš i većih i manjih komadića!
Zaboravim napisat da ja nestavim jaje premda u receptu piše da ide jedno i bude dobro! Božični kolači 13329
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimesub pro 18, 2010 9:02 am

cure dajre mi neke fine keksiće suhe koji mogu stajati dugo,htela bi početi peći neke kolačiće al da mogu stajati do božića Božični kolači 13329
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimesub pro 18, 2010 9:12 am

Žuža kokos pusle ti mogu dugo stajati , imaš u mom drugom postu na prvoj strani!
Žuža daj recept za trokute s banankićima i žele bombonima i čokolodne zvjezdice!
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimesub pro 18, 2010 9:15 am

Josipa je napisao/la:
Zvrk samelješ ih na mašinu i onda imaš i većih i manjih komadića!
Zaboravim napisat da ja nestavim jaje premda u receptu piše da ide jedno i bude dobro! Božični kolači 13329

a baš sam te mislila pitat jel mora ić jaje Božični kolači 386911 Božični kolači 386911

Žuža ajmo recepte na sunce Božični kolači 12621 Božični kolači 12621
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimesub pro 18, 2010 9:28 am

Zvrk i nemoj dugo ostaviti da odstoji samo kojih 5 minuta jer ako bude duže stojalo stisnit će se jako i nećeš moći praviti kuglice!
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimesub pro 18, 2010 9:50 am

Josipa je napisao/la:
Zvrk samelješ ih na mašinu i onda imaš i većih i manjih komadića!
Zaboravim napisat da ja nestavim jaje premda u receptu piše da ide jedno i bude dobro! Božični kolači 13329

onda je čak i bolje bez jaja,jer duže stoje Božični kolači 13329

budem stavila za koji sat ,sad ne stignem,kuham Božični kolači 616445

za zvjezdice napišem,a trokute ću samo kopirat s coolinarke,jer od tamo si uzmem i ja recept Božični kolači 470300
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitimesub pro 18, 2010 12:39 pm

ČOKOLADNE ZVJEZDICE
30 dag oštrog brašna
15 dag maragarina
8 dag šećera u prahu
2 žlice mlijeka
1 vanilin šećer
1 jaja
1 prašak za pecivo

umjesite tijesto i u polovicu dodajte malo kakaa za tamne kolačiće.tankoi razvaljajte,režite zvjezdice i pecite na laganoj vatri.
krema:
5 dag margarina
5 dag čokolade
2 žlice ruma
margarin ,čokloladu i rum otopiti na pari,ohlađenuom kremom spajati tamne i svjetle kolačiće.


BANANKO TROKUTI
Sastojci

* 300 g šećera
* 250 g čokolade za kuhanje
* 250 g maslaca ili margarina
* 300 g mljevenih petit keksi
* 100 g mljevenih oraha
* 2 dcl mlijeka
* 8 krem bananica
* 2 lista oblatni

Priprema

Vrijeme pripreme:
30 min

1. 1
Zagrijavajte mlijeko i šećer na laganoj vatri dok se šećer skroz ne otopi, a zatim dodajte na listiće izrezan maslac.
2. 2
Kad je smjesa kuhana, maknite s vatre i u vruće dodajte izlomljenu čokoladu, te mljevene kekse i orahe. Miješajte dok ne dobite jednoličnu masu.
3. 3
Oblatnu iskrojite prema kalupu za trokute, ulijte malo čokoladne smjese, rasporedite krem banane i ponovo zalijte čokoladnom smjesom. Na vrh stavite oblatnu, pritisnite daskom za rezanje ili nečim sličnim kako bi se oblatna lijepo zalijepila za smjesu i stavite na hlađenje.
4. 4
Smjesa je dovoljna za 2 kalupa.

TROKUTI S ŽELE BOMBONIMA

Sastojci

*
Potrebno
* 200 g šećera
* 1 margarin
* 2 cijela jaja
* 150 g čokolade za kuhanje
* 100 g mljevenih oraha
* 100 g mljevenih ili drobljenih keksa
* 100 g grožđica
* oblatne za oblaganje kalupa
* žele bomboni (rezine)

#
Šećer, margarin, jaja i čokoladu lagano otopite na pari.
# 2
U to dodajte mljevene orahe i kekse koje ste prethodno samljeli ili izdrobili.
# 3
Grožđice koje ste namočili u vrućem mlijeku i ocijedili također dodajte u prethodnu masu i promiješajte.
# 4
Kalup za trokute obložite oblatnom, stavite polovinu pripremljene mase i zatim žele rezine koje malo utisnete u masu.
# 5
Na žele rezine izlijte drugi dio mase, poravnajte, i gore stavite oblatnu.
# 6
Na tako pripremljen kolač stavite alu-foliju i gore neki teret.
# 7
Trokute ostavite na hladnom da se stisnu (najbolje preko noći).

TROKUTI KOPIRANI S COOLINARKE,ISPROBANI,SUPER OBA DVA RECEPTA,ja znam napraviti smjesu od jedne vrste svejedno koje pa onda jedan kalup bananke,a jedan želebomboni,jer mi sara ne voli želeboombone ,a ja ne volim bananke
Božični kolači 386911 inače jako efektno izgledAju bananko trokuti,staviću sliku,isto iz kulinarke.
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.coolinarika.com/repository/images/_variations/d/b/dbbd65cdf6fb9fc2b75e90a86e1e0930_header.jpg&imgrefurl=http://www.coolinarika.com/recept/bananko-trokuti/&usg=__qb4L9bnHpu8C6Xp8f64Rpvju_AM=&h=320&w=640&sz=212&hl=hr&start=0&sig2=U4QXk-siuZRXrqPNLEdWWw&zoom=1&tbnid=ZMaYwYdOe_4BtM:&tbnh=81&tbnw=162&ei=CqsMTdDVKdKD4QbkpemEAg&prev=/images%3Fq%3Dbananko%2Btrokuti%26hl%3Dhr%26sa%3DG%26biw%3D1600%26bih%3D687%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=335&oei=CqsMTdDVKdKD4QbkpemEAg&esq=1&page=1&ndsp=32&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=74&ty=33
[Vrh] Go down
Sponsored content





Božični kolači Empty
PostajNaslov: Re: Božični kolači   Božični kolači Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Božični kolači
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Razno :: Recepti-
Forum(o)Bir: