Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 ZUBIĆI PRED VRATIMA

Go down 
+15
zvrk06
Martina
Kikica
nanino
vedrana87
leobaby
Alice
Aca
Enea
ana nikola
Tina
ninana
Josipa
*Dijana*
Angie
19 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimened ruj 05, 2010 9:17 am

Vaša beba u posljednje je vrijeme razdražljiva, nervozno gura prstiće u usta, grize sve što dohvati i pritom obilno slini. Jeste li pomislili na prve zubiće?

Prosječno, prvi zub naraste između petog i osmog mjeseca, najčešće u šestome. Najprije izbijaju dva donja sjekutića, zatim gornja dva, pa gornje dvojke, a nakon toga donje dvojke. Oko devetog mjeseca počnu nicati bočni sjekutići, a za njima i gornji. Donje četvorke izbijaju oko godine dana starosti, a potom i gornje četvorke. Slijedi izbijanje donjih, pa gornjih očnjaka (između 17 i 19 mjeseci). Zadnji su kutnjaci. Uglavnom, dijete bi do navršene druge godine trebalo imati svih 20 mliječnih zuba.

Nicanje izvan rasporeda


Beba je navršila osam mjeseci, a prvi zubić još nije niknuo? Nemojte paničariti, jer na kašnjenje može utjecati nekoliko čimbenika. Npr. preuranjeni porod, slabija težina od očekivane ili je posrijedi obiteljska crta.
Zubići katkad mogu stići i ranije ili se dijete već rodi sa zubićem u ustima. I u takvim slučajevima uzrok može biti upravo genetska predispozicija. Ako niču jako izvan uobičajenog rasporeda ili nasumce, obratite se pedijatru.

Povišena temperatura

Iako povišena temperatura može pratiti nicanje prvih zubića, nije pravilo. No ako su desni na mjestu gdje će zubić izbiti natečene, a dijete obilno slini, gura prstiće i druge stvari u usta, povišenje temperature najvjerojatnije je posljedica izbijanja.

Kako pomoći bebi

Na tržištu postoje posebni gelovi i tekućine namijenjeni smirivanju upalnog stanja desni. Jedan od takvih proizvoda, posebno pripravljen za dojenčad, isključivo od biljnih sastojaka s dodatkom anestetika koji ublažava bol i nadražaj, su Dentinox N kapi. Ovaj kombinirani preparat sadrži tinkturu kamilice, lidokain i polidokanol, a nema šećera i ne izaziva karijes. Tinktura kamilice ublažava upalu, a lidokain i polidokanol lokalno smanjuju bol i nadražaj. Nanose se laganom masažom na mjesta izbijanja zubića.

Zadovoljite djetetovu potrebu za grickanjem i diranjem bolnih desni tako što ćete mu dati posebnu grickalicu ili gumeni prsten ispunjen vodom ili gelom, koji se prije upotrebe ohladi.

Njega prvih zubića

Danas se pouzdano zna da s njegom treba započeti od prvog zubića. Zubiće treba čistiti nakon svakog obroka. U ljekarnama i specijaliziranim trgovinama dostupne su posebne gumene četkice za prve zubiće ili jednostavno namočite čistu krpicu ili štapić za čišćenje ušiju i time istrljajte naslage. Za njegu je dovoljna obična voda. Zubna pasta smije se upotrebljavati tek nakon što dijete bude sposobno ispljunuti pjenu bez gutanja.

Njega mliječnih zubića vrlo je važna, i nipošto ne smijete misliti kako ih ne treba paziti i liječiti jer će i tako jednog dana ispasti. Mliječni zubi osiguravaju pravilan rast stalnih zubi i stoga s njegom započnite već od prvog dana.

preuzeto sa www.vasezdravlje.com
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimened ruj 05, 2010 9:54 am

stvarno si se potrudila!! svaka čast ženo!! ZUBIĆI PRED VRATIMA 38980 ZUBIĆI PRED VRATIMA 742194
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimened ruj 05, 2010 10:19 am

he,he,ja samo tražim i copy-paste ZUBIĆI PRED VRATIMA 386911
moram se pohvalit,ovo je članak od gđe MIRJANE TOMČIĆ,mr.phar. i pedijatrije-to je pedica od mojih klinaca ZUBIĆI PRED VRATIMA 782419 žena je zakon ZUBIĆI PRED VRATIMA 387737
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimened ruj 05, 2010 8:32 pm

Angie je napisao/la:
he,he,ja samo tražim i copy-paste ZUBIĆI PRED VRATIMA 386911

Tako i ja ali nađemo svašta korisno jelda? ZUBIĆI PRED VRATIMA 38980
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimepon ruj 06, 2010 3:19 am

tako je ZUBIĆI PRED VRATIMA 782419
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimepon ruj 06, 2010 10:52 am

tko god stavlja clanak znaci da je to vec napisano prije
Nitko od nas ne izmislja toplu vodu ZUBIĆI PRED VRATIMA 386911
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimeuto ruj 07, 2010 7:58 pm

Nema veze,dobar je članak,mi očekujemo prve donje!!!
[Vrh] Go down
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimened ruj 19, 2010 12:25 pm

Evo mom Nikoli su izbili prva v2 zubićća prije tjedan dana i lijepo rastu :))))
Muke su po noći, plače i budi se...dajemo mu prije spavanja žličicu paracetamola da mu ublaži bol pa ipak malo i pomogne. Zanima me, pošto sada stalno prstima dira gornje meso dali je moguće da u tako malom razmaku izbiju i drugi zubići?
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimened ruj 19, 2010 12:33 pm

naravno da je moguce,mojoj enei su u mj i pol izbili svi 4,gore i dole jedinice
[Vrh] Go down
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimened ruj 19, 2010 12:37 pm

Ma i ja baš mislim da bi mogli ovih dana jer je opet užasno nemiran, niti ne može jesti, samo oće mlijeko ništa previše na žlicu... a ništa, očekujemo onda i sljedeće zubiće....kad su krenuli neka ZUBIĆI PRED VRATIMA 100804
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimened ruj 19, 2010 12:52 pm

naravno da je moguce,mozes mu namazati i desni nekim od gelova
[Vrh] Go down
ana nikola
Dojenče
Dojenče



Female
Broj postova : 63
Age : 38
Lokacija : Krk
Registration date : 28.08.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimened ruj 19, 2010 12:55 pm

Da, mažem mu sa dentinox gelom i imamo jantarnu ogrlicu pa malo ublaži...
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimepon sij 10, 2011 8:00 pm

ana nikola je napisao/la:
Da, mažem mu sa dentinox gelom i imamo jantarnu ogrlicu pa malo ublaži...

Kod nas je isto krenulo, i ovo gore navedeno koristimo....Jako slini, sisa rukice, trlja se, bas se vidi da ju svrbi, sinoc je bas bila nervozna.Evo danas svega mazala 2 puta sa dentinoxom i ok je zasad.

Morala sam njoj posebno kupiti drugu jantarnu ogrlicu, jer kad sam joj stavila LUkinu, onda je rekao to je njegova, obuce ju i za minutu skine, ali vazno da je njegova, i cim bi ju stavila na nju, pa to je moje ZUBIĆI PRED VRATIMA 66333
Uglavnom ja skrenula s teme, koristimo to dvoje.... ZUBIĆI PRED VRATIMA 782419
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimepon sij 10, 2011 8:17 pm

Mi smo mislili s ogrlicom,al ono zaboravili smo. A on to koliko toliko dobro sve podnosi pa su nam kapi i čepići dovoljni.
Po noći ga baš dosta boli i nema druge nego pola ćepića u guzu,prošli zubić je trajalo 2 dana bolovi i nervoza,a sad ćemo vidjet koliko će za ovaj novi trebat.
A mažem mu te kapi sve pažljivo jer me par puta gricnuo s ovim zubićima kaj ima,a bome nije baš bezbolno ZUBIĆI PRED VRATIMA 386911
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimesub sij 22, 2011 11:57 am

ZUBIĆI PRED VRATIMA 337109
Cure,moja mala je nervozna par dana i slini i bali i trpa ruke u usta,nemirna. Mislila da su zubići pa reko gdje će ranije,kad danas se kao malo bjeli dolje. Jel moguće da joj izbiju mislim još nema ni 4 mj ZUBIĆI PRED VRATIMA 34451
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimesub sij 22, 2011 12:00 pm

Naravno! ZUBIĆI PRED VRATIMA 344293
Zuboooo!
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimesub sij 22, 2011 12:07 pm

alice, meni je tako i iva i to dva, da bi se jedan povukao, a evo i dandanas ima samo taj jedan mali zubić, još nije cijeli ni iznikao ali bitno da je vani... a vidi sad već 7 mjeseci i nikako taj drugi...
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimesub sij 22, 2011 12:29 pm

zubićiiiiiiii!!!

ZUBIĆI PRED VRATIMA 534560 ZUBIĆI PRED VRATIMA 569627
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimesub sij 22, 2011 12:32 pm

ja samo moram reći da su mom djetetu prije 2 tjedna izašle donje petice a da mi nismo imali pojma...hrabrica mala...skužila sam kad mi je rekla da joj počačkam zube da joj je meso zapelo između... ZUBIĆI PRED VRATIMA 13329
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimesub sij 22, 2011 12:44 pm

Naravno da je ALice, pa pricala sam za Hannu na chatu da isto tako.Oni pocnu dosta rano biti nervozni i sliniti, ma svasta, a zubic moze niknuti za dan-dva, mjesec-dva ili cak i kasnije....mazi joj gelom i to je to....
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimesub sij 22, 2011 5:43 pm

zubici krenuli ZUBIĆI PRED VRATIMA 848286 ZUBIĆI PRED VRATIMA 269704 za sto bezbolnije nicanje zubica
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimesub sij 22, 2011 6:31 pm

hvala cure...
Baš mi je to ljepšalo dan. Sva u oblacima ZUBIĆI PRED VRATIMA 199641
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimesub sij 22, 2011 6:33 pm

Zubići ZUBIĆI PRED VRATIMA 848286
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimesub sij 22, 2011 6:42 pm

ZUBIĆI PRED VRATIMA 848286 wiiii!
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitimesub sij 22, 2011 6:43 pm

ZUBIĆI PRED VRATIMA 386911
cure moje -super ste
[Vrh] Go down
Sponsored content





ZUBIĆI PRED VRATIMA Empty
PostajNaslov: Re: ZUBIĆI PRED VRATIMA   ZUBIĆI PRED VRATIMA Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ZUBIĆI PRED VRATIMA
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Masturbirao i gledao djecu pred Zagrebackim vrticem

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Bebe 0-1-
Forum(o)Bir: