Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 pricanje prica

Go down 
+4
nanino
Tina
Aca
Anna
8 posters
Autor/icaPoruka
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

pricanje prica Empty
PostajNaslov: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimepon kol 23, 2010 7:57 pm

treba li djeci pricati price o strasilima i vjesticama?


PRICE NISU UZROCI STRAHA U DJECE.
sTRAHOVI SU U MISLIMA, OSJECAJIMA A NE U KNJIGAMA. PRICE O STRAHOVIMA MOGU NAM POMOCI DA UVIDIMO KAKO NISMO JEDINI SA SL PROBLEMOM

lijepa prica idealan je nacin ublazavanja straha, djeca cesto traze da im se tisucu puta prica ista prica ma kako zastrasujuca bila.
bajke govore o najdubljim strahovima, palcic se boji da ce biti ostavljen, crvenkapica se boji vuka...
bajke su najpotrebnije djeci od 2-7 god, stvarnost se tada cini poput carolije, predmeti imaju dusu i jos nije stvoren logican nacin razmisljanja.

kako pricati price?

u toplom ozracju, bez pretjeranih razumskih objasnjenja- bajka je emocionalno iskustvo, citati s djetetom na koljenima ilidrzati ga za ruku, glasom kako bismo mu pokazali da i mi vjerujemo, sa stankama i ponavljanima svaki put kad to dijete zatrazi.
ruzne dogadjaje iz stvarnosti nemojte povezivati s bajkom.

[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimepon kol 23, 2010 8:04 pm

Ovo je isto super tekst. Ja jos nisam LUki citala crvenkapicu pa neznam kak bi reagirao na to da vuk pojede baku i sl....Mi smo na drugim bajkama.I sad dosta trazi da mu se cita i to jedno te isto, vec mi ide na uha van.,ali sta ces, kad ti to onako donese i milo te pogleda i kaze ajmo citati pa nemozes odoljeti iako ti se ne da.
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimepon kol 23, 2010 8:13 pm

svakako, one razvijaju djetetovo razmisljanje i time intelekt,
a itekako pridonose lijepom izrazavanju i fondu rijeci.
najlakse je dijete staviti pred igricu, no kroz citanje mi smo tu uz dijete i ono osjeca nasu ljubav i blizinu.
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimepon kol 23, 2010 8:17 pm

Anna je napisao/la:

no kroz citanje mi smo tu uz dijete i ono osjeca nasu ljubav i blizinu.

Slazem se a i ono za fond rijeci naravno! pricanje prica 782419

Makar Luka igra i igrice ali navecer iili bilo kad, kad trazi citanje ili sami krenemo, pa kazem jel idemo, on je uvijek za i prakticiramo to....Ali da igra i igirce igra...... pricanje prica 605248
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimepon kol 23, 2010 8:18 pm

ma ne mozes mu ni igrice zabraniti svi ih igraju no umjereno jer time ne smijemo zanemariti ono kvalitetnije
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimeuto kol 24, 2010 12:47 am

Ja jedva čekam svome pričati crvenkapicu,trnoružicu,snjeguljicu to mi je bio najljepši dio djetinjstva pa želim da bude i njemu.
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimeuto kol 24, 2010 6:54 am

priče oplemenjuju djecu, kroz njih uče o dobrom i zlu, vještice iz bajke nažalost nisu jedina najgora stvar koja se danas može dogoditi klincima u ovom okrutnom svijetu!
mi smo stalno u pričama i slikovnicama i mia ih obožava i oplemenjuje svoj govor, razmišljanje, uočavanje detalja...
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimeuto kol 24, 2010 8:07 am

ja Aci citam i pricam mu price i ovako, on to voli a Andrej ih jos ne kuzi.
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimeuto kol 24, 2010 7:04 pm

nema veze sto ne kuzi price, dokazano je da citanje djeluje izuzetno povoljno na dijete koje slusa cak jos i u trudnoci
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimesri kol 25, 2010 7:32 am

http://www.svijet-knjige.com/articleimage.aspx?width=560&height=560&articleid=1103001

Sad planiram ovo kupiti, pa cu ih imati sve na broju. Mi zasad citamo ono tomica, bob graditelj, cars. Nikad nije pokazivao za duze bajke interes pa cemo vidjeti....
Zao mi sto u ono vrijeme nisam iz vecernjeg skupljala te disney bajke, a sta ces pricanje prica 66333 ono svaka posebna knjiga.to sam dosad samo posudjivala od sestricne....
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimesri kol 25, 2010 8:48 am

odlicna knjiga, sadrzi mnogo lijepih i lako citljivih bajki pricanje prica 31338

nekad sami mozemo dati mastu na volji pa pricati price pricanje prica 159463
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimesri kol 25, 2010 8:57 am

Anna je napisao/la:

nekad sami mozemo dati mastu na volji pa pricati price pricanje prica 159463

Istina! Ali ja nisam tip za to, ja radje citam pricanje prica 605248
Je da kad citamo, da onda nije samo citanje, nego i pitanja su tu, pa mu kazem, ili sta vidis, pa gle ovo , gle ono i sl. ali da bi ja izmisljala pricu ili prepricavala sama crvenkapicu i tak, nisam bas za to...talentirana. pricanje prica 8544
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimesri lis 27, 2010 10:03 pm

Kod nas su glavni tomica i neke brojlice, a voli i listati bojanke onda joj ja izmišljam priče.
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimesri lis 27, 2010 10:36 pm

Jedva ćekam cure,ćim počne sjediti sad za koji mjesec dat ću mu one gumene slikovnice šta imaju u sebi slike životinja,stvari i naravno normalne koje ću mu čitati navečer prije kupanja i ajanja.
[Vrh] Go down
lighty
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
lighty


Female
Broj postova : 278
Registration date : 19.04.2010

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimečet lis 28, 2010 6:28 am

kod nas je situacija da mm izmišlja priče tako da nikada nije ispričao istu priču dvaputa jer zaista ima maštu zna takve gluposti pričat nekda da ja umirem od smjeha on zapravo priča priče na temlju standardnih (crvenkapica,pepeljuga,ivica i marica)ali on to tako izokrene i ubaci svoje da zaista i ja ga nekada slušam dok priča...ja nisam takaav talenat pa ja samo iz knjiga čitam kupili smo kolekciju (20 knjiga) prije dvije godine disnijevih priča uz 24 sata pa zaista ima svega!!! a znala sam i snimat mm-a dok priča pa kada nije doma onda pustim klincima da ga slučaju to im je totalna fora čak i Rino sad već uzme mobitel i ljubi ga i viče tata pa valjda mu to znači pali tatu pricanje prica 386911
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitimečet lis 28, 2010 6:38 am

Lighty i moj mujž ima isto tako bujnu maštu što se tiče priča, on je njima na moru prvo čitao priču i onda još jednu ispričao! pricanje prica 386911
[Vrh] Go down
Sponsored content





pricanje prica Empty
PostajNaslov: Re: pricanje prica   pricanje prica Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
pricanje prica
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Razno-
Forum(o)Bir: