Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Prenošenost i prezrelost bebe

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Prenošenost i prezrelost bebe Empty
PostajNaslov: Prenošenost i prezrelost bebe   Prenošenost i prezrelost bebe Icon_minitimesri srp 21, 2010 9:09 pm

Prenošenost (graviditas prolongata) je trudnoća koja traje dulje od 42 tjedna (294 dana) računajući od prvog dana zadnje menstruacije, a prezrelost je rijetki sindrom popuštanja posteljične funkcije i ugroženosti fetusa do kojeg dolazi nakon 42. tjedna.

Prava prenošenost - produljena gestacijska vrećica i koncepcijska dob

Lažna prenošenost - trudnoća kod koje je produžena amenoreja, ali je koncepcijska dob u normalnim granicama.

Znakovi prezrelosti su smanjenje veličine maternice i prorjeđenje micanja fetusa u trudnoći koja je duža od 42 tjedna gestacije. Prezrelost se može potvrditi pronalaženjem žučkaste tekućine tijekom amniocenteze, uzrokovane obojenjem plodove vode mekonijem. No često se dešava da je količina plodove vode znakovito smanjena u prenošenim trudnoćama, pa se amniocenteza može teško izvesti.

Kod dokazane zrelosti ploda i zrelog cerviksa treba inducirati porod. Ako je cerviks nezreo, a stanje djeteta dobro, može se čekati, ali ne dulje od stvarnog 41 tjedna.

Izvor : http://www.cybermed.hr/
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Prenošenost i prezrelost bebe Empty
PostajNaslov: Re: Prenošenost i prezrelost bebe   Prenošenost i prezrelost bebe Icon_minitimesri srp 21, 2010 10:01 pm

Josipa je napisao/la:
Kod dokazane zrelosti ploda i zrelog cerviksa treba inducirati porod. Ako je cerviks nezreo, a stanje djeteta dobro, može se čekati, ali ne dulje od stvarnog 41 tjedna.

ovo mi se čini da je kod mene bilo
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

Prenošenost i prezrelost bebe Empty
PostajNaslov: Re: Prenošenost i prezrelost bebe   Prenošenost i prezrelost bebe Icon_minitimesub srp 24, 2010 12:50 am

Da,al znaju se doktori zeznut s datumom,jednoj ženi su se zeznuli 2 tjedna i ostavili je u bonici i mazali je gelovima i mučili da bi joj na kraju rekli da se netko zeznuo u proačunima,na kraju je žena sama dobila trudove i to po njenoj računici(a kome da veše se vjeruje nego njoj) dva il tri dana prije termina.Dobro da muž nije računo jer kak je ona rekla po sječanju da su se taj mjesec kresnuli smo 2 puta i to za redom dva dana,ja sam umirala od smjeha kad je pričala,makar mi je bilo žao kad su je tak mučili s tim gelovima.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prenošenost i prezrelost bebe Empty
PostajNaslov: Re: Prenošenost i prezrelost bebe   Prenošenost i prezrelost bebe Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prenošenost i prezrelost bebe
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kozmetika za bebe
» Zatvor kod bebe

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Trudnoća i porod :: Sve o porodu-
Forum(o)Bir: