Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Razmazeno ponasanje

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Razmazeno ponasanje Empty
PostajNaslov: Razmazeno ponasanje   Razmazeno ponasanje Icon_minitimesub oľu 15, 2008 7:09 pm

Razmazeno ponasanje iili samo faza?

To je moje pitanje, naime meni Luka kad nije po njegovom pizdi, kad moram tako reci. Ali u zadnje vrijeme se baci unatrag, pa me nekad strah da se ne lupi. Reagira bas inatljivo.Nekad mu ne pase u kolicima, nekad kad hoda ako ne smije ici tamo gdje hoce,ista stvar. Nego to kad je na rukama onda, pocne se nazad bacati, i hoce dolje, i opet po svom.

Tak sam jadna zbog toga i nekad mi je neugodno vani. neznam zasto to radi.

I mislim isto da je hiperaktivan, nema nigdje mira.Zna se zagledati u crtice to je ok.
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Razmazeno ponasanje Empty
PostajNaslov: Re: Razmazeno ponasanje   Razmazeno ponasanje Icon_minitimened oľu 16, 2008 11:12 am

Aca, kaj si to mog Luku opisivala? Identično se ponaša ( s iznimkom ono s crtićima, on je opičeni na muz. spotove i to bi mogao gledati/ slušati isto jako dugo . uz uvjet da ga nosim, držim u krilu ili ,najbolje, plešem s njim Razmazeno ponasanje 66333 )
Meni je u početku isto bilo neugodno, pogotovo kad bi ga recimo uzela u ruke zbog nečega, a on bi se počeo onak presavijati prema natrag i protestirati. al sad ako vidim da me neko gleda u stilu " bože, kak vam je dijete razmaženo " prvo mu uputim pogled od kojem mu zabjegne više gledati nas, a kaj se Luke tiće, potpuno mirno mu velim da nesmije to i to, i idemo dalje kam smo već krenuli, nosim ga cijelo vrijeme, i bome skuži da ne popuštam, da ne vičem, da me nije uspio isprovocirati - pa odustane. općenito sam skužila da na te njegove izljeve bijesa najbolje ide reakcija - ignoriranje- al ne njega, da me ne shvatiš krivo, nego njegovog ponašanja. mirno mu govorim, radim kaj treba i pustim ga da se ispuše.

čuj, vele ljudi pametniji od mene da djecu treba pustiti da iskazuju osjećaje, pa na kraju i mi dok smo ljuti se ne smješkamo i ne sjedimo ko bubice, ka ne? jedino treba smireno reagirati, govoriti mu zašto mora to napraviti kaj neće, i ono najvažnije - ne popustiti zbog mira u kući / na cesti/ u dućanu... probaj se tak postaviti, ignoriraj ljude zbog kojih ti je sad neugodno. mislim, djeca se nisu rodila s urođenim bontonom, i normalno da neznaju kakvo ponašanje nije " društveno prihvatljivo ", nego smo mi tu da mu na to ukažemo a to možemo jedino kad do takve situacije dođe, kroz iskustvo. on je tvoje dijete, ti ga odgajaš, a za to se trebaju događati i takve situacije da on nauči kaj smije a kaj ne, a ljudi koji to ne razumiju i iščuđavaju se nisu vrijedni da se ti osjećaš neugodno.

i na kraju, ne to nije razmaženost, to je sasvim normalno dječje ponašanje. jedino kaj je ovak u teoriji malo podnošljivije.

a ja sam se malo previše uživila u ulogu dr. Phil-a, al sve sa najboljim namjerama. Razmazeno ponasanje 616445
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Razmazeno ponasanje Empty
PostajNaslov: Re: Razmazeno ponasanje   Razmazeno ponasanje Icon_minitimened oľu 16, 2008 2:11 pm

Happy, potpisujem!

Aco, i ja mislim da je moj Luka hiperaktivan, ali moram to još malo istražiti.
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Razmazeno ponasanje Empty
PostajNaslov: Re: Razmazeno ponasanje   Razmazeno ponasanje Icon_minitimened oľu 16, 2008 3:01 pm

Happy svaka cast na odgovoru! I hvala! Razmazeno ponasanje 42762
ja ti volim kad mi se sve utancine objasni, tako da si kod mene na pravom mjestu.

mateja i ja se bojim da moj bude hiperaktvan ali sto ti kazes treba to jos istraziti!
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Razmazeno ponasanje Empty
PostajNaslov: Re: Razmazeno ponasanje   Razmazeno ponasanje Icon_minitimened oľu 16, 2008 8:16 pm

Ah, sva sreća se Sara ne zove Luka, možda hiperaktivnost ima veze s imenom!!! Razmazeno ponasanje 386911
Zezam se,Sara se sad sve manje "baca" a počela je kad je imala nekih godinu dana. Dosta je živa, i trenutno me isto živcira što me nedoživljava ni 5%. Na svoje ime ili na moje "ne" je totalno oglušila.
Kao što je happy napisala ignoriram takvo ponašanje, ako npr. imamo kolica sa sobom jednostavno je stavim da sjedne u njih, iako ona protestira glasno... kad se smiri ako hoće može opet hodati....
A što sam još htjela napisati, što se tiće gledanja drugih ljudi... mislim da tko god ima dijete razumije u kakvoj se situaciji nalaziš, jer sigurna sam da SVAKO dijete kad tad bude u takvoj fazi, kod nekih traje kraće kod nekih duže ali to bacanje je sigurno svakome poznato.
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Razmazeno ponasanje Empty
PostajNaslov: Re: Razmazeno ponasanje   Razmazeno ponasanje Icon_minitimened oľu 16, 2008 11:47 pm

Cure hvala vam na odgovorima, lakse mi je odmah kad znam da nismo jedini. I ja isto pretezno kad mi se tak ponasa, u kolica i ajmo dalje.isto protestira ali ide.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Razmazeno ponasanje Empty
PostajNaslov: Re: Razmazeno ponasanje   Razmazeno ponasanje Icon_minitimepet lip 20, 2008 9:17 pm

Aca kad bi ti vidjela moju Lorenu kako je razmažena..svima nam bilo žao jer rođena prije i sitna..svi od reda smo je nosali i mazili i sad ako ostane sama u sobi plače,ako ju ne uzmeš kada digne rukice prema bilo kome od nas--plač..ako samo malo povisiš ton na nju--plač..ima još puno toga..
al nije mi žao jer izmažena i traži se nosati,jer kad se više nebude dala nosati biti će mi žao.. Razmazeno ponasanje 616445
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razmazeno ponasanje Empty
PostajNaslov: Re: Razmazeno ponasanje   Razmazeno ponasanje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Razmazeno ponasanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kako pravilno utjecati na djecje ponasanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 1-3-
Forum(o)Bir: