Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Položaj spavanja u trudnoći

Go down 
+6
soo_happy
Josipa
ninana
vedrana87
Aca
Alice
10 posters
Autor/icaPoruka
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimeuto svi 11, 2010 8:23 am

Ugodno spavati, u trudnoći, može biti zaista teško, a kako trudnoća napreduje poremećaj spavanja sve je teži. Tokom cijele trudnoće možete se osjećati umorno i pospano. No, evo nekih savjeta kako bolje spavati i osjećati se bolje.

Trudnicama se ne preporuča spavati na leđima nakon 3 mjeseca trudnoće. To je zato što težina djeteta i maternice pritišće glavnu venu koja tjera krv iz donjeg dijela tijela do srca. Zato ležanje na leđima može uzrokovati vrtoglavicu, preznojavanje i lupanje srca. Ako vam se i pojave simptomi, oni su dovoljno jaki da većinu ljudi natjeraju da spontano promjenje položaj, pa sama pojava simptoma neće zapravo ugroziti dijete. No, ako ignorirate simptome može doći do nesvjestice. U svakom slučaju, ima jako malo žena koje zapravo i mogu leći na leđa u zadnjim mjesecima trudnoće, pa na položaj ležanja trebate pripaziti tokom drugog trimestra, a kasnije će vam tijelo samo diktirati moguće položaje.

Trudnicama se preporuča spavanje na lijevom boku, jer se tako bebi omogućava najviše mjesta, najmanji pritisak ostalih organa na posteljicu te najveći protok kisika i hrane kroz pupčanu vrpcu.
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimeuto svi 11, 2010 8:25 am

Čitala jutros ovaj članak u 24sata.Ja sam baš mislila da je najbolje spavat na leđima Položaj spavanja u trudnoći 605248
Skroz slabo spavam ,stalno se vrtim pa i ne znam u kojem sam položaju.
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimeuto svi 11, 2010 8:33 am

Joj ja se sjecam dok sam u prvoj trudnoci cuvala trudnocu u bolnici, stalno su vikali "lijevi bok", i tako mi i ostalo i tako i sad pretezno spavam.Obavezno na boku.I ovo sa Sam mi je skola da necu spavati na ledjima.
Inace ja imam onaj jastuk za dojenje, on je i za spavanje kod trudnica, jer si ga stavis izmedju nogu i pod glavu i fenomenalno je spavati.
Evo i slika i sa bebom, uglavnom tako ga ja sad stavim i super je spavati, jer ti nista ne pritisce trbuh.

http://www.baby.hr/galerija/uploads/gallery/panda_jastuk_za_dojenje_medic_bezi_2.jpg



Evo nasla sliku, tako ja spavam, ko ona na slici
http://www.trudnoca.net/forum2/userpix/1069_banana20i20trudnica_1.jpg
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimeuto svi 11, 2010 9:11 am

ja zaspim na lijevom boku, a svako jutro se probudim na leđima... i baš sam prije par dana čula da beba ne dobiva dovoljno kisika ako spavaš na leđima, ali ne mogu paziti kad spavam i redovito se budim na leđima...
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimeuto svi 11, 2010 9:34 am

Pa mislim da se svakoj trudnici dogodi da spava na ledjima.Ja sam samo sad opreznija ali naravno da se dogodi da sam i na ledjima i kad skuzim hop na lijevi bok Položaj spavanja u trudnoći 386911
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimeuto svi 11, 2010 9:48 am

Ja se stvarno migoljim puno i nemirna sam u snu i ne znam kako spavam Položaj spavanja u trudnoći 877388 tj u kakvoj sam pozi većinu sna.Mada mislim da sam na leđima najviše.
Još sad i to,sad pogotovo neću spavat Položaj spavanja u trudnoći 386911
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimeuto svi 11, 2010 10:09 am

maspavajte kako vam je najudobnije.
Meni u obje trudnoce je bio lijevi bok najudobniji jer inace tako i spavam Položaj spavanja u trudnoći 386911
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimeuto svi 11, 2010 12:03 pm

Ja uvijek spavam na stomaku a pred kraj trudnoće mi je bilo teško pa sma onako postrance spavala, na boku ali više na stomaku!
[Vrh] Go down
soo_happy
Dojenče
Dojenče



Broj postova : 72
Registration date : 11.03.2010

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimesri svi 12, 2010 11:33 am

na stomaku??..ja sam uvijek spavala na stomaku...al cim sam prvi put zatrudnila vise nikad....al sad navecer kad legnem tako mi fali taj polozaj i cini mi se da bi se najbolje naspavala..al me strah na stomaku??' i ja gadjam lijevi bok...al naravnoo najcesce sam na desnom i na ledjima..kad skuzim okrenem se i to je to...
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimesri svi 12, 2010 12:57 pm

Ja sam spavala svakako dok sam mogla Položaj spavanja u trudnoći 386911 a kad je buša bila velika, onda na boku, na leđima nikad nisam voljela ni mogla spavat Položaj spavanja u trudnoći 13329
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimesri svi 12, 2010 1:16 pm

Ja sam jedino mogla na lijevom boku jer su me rebra na desnoj strani uzasno boljela, jer sam jako visoko nosila, tako da nisam imala izbora!
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Kako spavati tijekom trudnoće?   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimečet srp 15, 2010 6:48 am

Slijedi nekoliko pitanja i odgovora na tu temu:

1. Koji je položaj najbolji za spavanje?
Trudnice moraju spavati i odmarati se u onom položaju koji im najbolje odgovara.

2. Postoje li iznimke?
Postoji nekoliko iznimaka. Ako majka ima rizičnu trudnoću, tada je najbolji položaj spavanje postrance. Ležanje na leđima se ne preporučuje.

3. Je li spavanje ne leđima sigurno?
Ne preporučuje se cijele noći spavati na leđima. No pretpostavka je da će se trudnica nekoliko puta tijekom noći okrenuti. Spavanje na leđima bit će vjerojatno razlog češćem mokrenju tijekom noći.

4. Što je sa spavanjem na trbuhu?
Čak i spavanje na trbuhu sigurno je pri normalnoj trudnoći. No ono u jednom periodu postaje neudobno. Možda ćete početkom drugog tromjesečja morati leći malo više postrance i gornju nogu poduprijeti jastukom.

5. Jesu li svi položaji uistinu sigurni za nerođenu bebu?
Svaki položaj koji je udoban vama, siguran je i za vašu trudnoću. Žensko tijelo spremno je za svaki od tih položaja pa oni ne predstavljaju opasnost za bebu.

6. Hoće li bebi u nekom od tih položaja biti neudobno?
Beba u trbuhu ne osjeća nelagodu. Ona pluta u bestežinskom okruženju i uvijek ima mjesta za protezanje. Ne brinite za bebinu, već za svoju udobnost.

7. Kako se dovoljno odmoriti?
Morate spavati na kvalitetnom madracu koji će se dobro prilagođavati oblicima vašeg tijela. Pomaže ako stavite jastuk ili dva između nogu, tako da se gornja noga nalazi u visini kuka. Majke u visokoj trudnoći pri spavanju moraju češće mijenjati položaj, tako da se obično ne naspavaju dovoljno. Stoga se trudnice moraju odmarati i danju.

Izvor : mamino sunce
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimesri ruj 07, 2011 11:04 am

Ja evo cijelu trudnoću spavam ili na lijevom ili na desnom boku , u biti okrećem se redovito ali nisam isključivo na boku nego više na stomaku kao ova teta u sredini http://www.achooallergy.com/images/3positions-500.jpg
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimesri ruj 07, 2011 12:33 pm

ja nemogu spavati na leđima, tak da sam obavezno na boku bila u trudnoći, a sada potrbuške...
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimesri ruj 07, 2011 2:31 pm

Josipa je napisao/la:
Ja evo cijelu trudnoću spavam ili na lijevom ili na desnom boku , u biti okrećem se redovito ali nisam isključivo na boku nego više na stomaku kao ova teta u sredini http://www.achooallergy.com/images/3positions-500.jpg
Ja tako spavam oduvijek...i to mi je najljepše....ili kao ova teta skroz desno, na leđima...
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitimesri ruj 07, 2011 7:35 pm

Ja spavam na boku, uglavnom na lijevom a na desnom samo povremeno kad već utrnem Položaj spavanja u trudnoći 66333 Ne baš skroz na boku, malo više na stomak jer mi inače visi u zraku pa mi to smeta... ali ne baš kao ova u sredini, to je skroz na stomaku, tako nebi mogla!
A na leđa kad legnem mislim da ću umrijeti jer odmah ostanem bez kisika!

Ah... uskoro će opet biti lakše! Položaj spavanja u trudnoći 74771
[Vrh] Go down
Sponsored content





Položaj spavanja u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Položaj spavanja u trudnoći   Položaj spavanja u trudnoći Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Položaj spavanja u trudnoći
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Trudnoća i porod :: Sve o trudnoći-
Forum(o)Bir: