Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Doživljaji s poroda

Go down 
+27
lighty
Sarajka
ninanana
Giovanna
ira
Tina
ivany
Nicky
nanino
žuža
Zabica
*Ana*
zeljkica0205
*Dijana*
mihovil
bebicamala
soo_happy
Aca
Alice
Angie
zvrk06
Mateja
vedrana87
Josipa
ninana
Enea
EMA-ST
31 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimepet srp 02, 2010 2:42 pm

Vedrana , Doživljaji s poroda - Page 3 256597 na tome kaj si preživjela! ja bih sve tam natukla,uh,luda sam na te sestre bezobrazne , baš su glupe Doživljaji s poroda - Page 3 187261 umijesto da ti olakšaju one su drske!
užas! ali,eto,sretni završetak i vi ste veliki i zdravi izašle! Doživljaji s poroda - Page 3 675183

Doživljaji s poroda - Page 3 571914 Doživljaji s poroda - Page 3 742194
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimepet srp 02, 2010 3:08 pm

Vedrana sva sreća to je sad iza tebe! Doživljaji s poroda - Page 3 405635
[Vrh] Go down
zeljkica0205
Moderator
Moderator
zeljkica0205


Female
Broj postova : 2399
Age : 44
Lokacija : SISAK
Registration date : 17.07.2009

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimepet srp 02, 2010 3:21 pm

Bitno da je sve gotovo i da je u redu i sad ste doma skup!!!

Sestre Doživljaji s poroda - Page 3 204166 Doživljaji s poroda - Page 3 896458
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimepet srp 02, 2010 4:25 pm

Doživljaji s poroda - Page 3 405635 sve je iza tebe i uzivaj u svojoj bebici a za sestre nemam rijeci samo bi ih nalupala Doživljaji s poroda - Page 3 187261
[Vrh] Go down
*Ana*
Moderator
Moderator
*Ana*


Female
Broj postova : 3676
Age : 37
Lokacija : Osijek
Registration date : 19.04.2010

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimepet srp 02, 2010 7:48 pm

ninana je napisao/la:
Doživljaji s poroda - Page 3 405635 sve je iza tebe i uzivaj u svojoj bebici a za sestre nemam rijeci samo bi ih nalupala Doživljaji s poroda - Page 3 187261
potpisujem!!!!
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimesub srp 03, 2010 5:03 am

dora23 je napisao/la:
ninana je napisao/la:
Doživljaji s poroda - Page 3 405635 sve je iza tebe i uzivaj u svojoj bebici a za sestre nemam rijeci samo bi ih nalupala Doživljaji s poroda - Page 3 187261
potpisujem!!!!


Potpisujem
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimesub srp 03, 2010 5:38 am

vedrana bitno da je sve sad iza tebe Doživljaji s poroda - Page 3 569627 ,a za ove u bolnici nemam komentara Doživljaji s poroda - Page 3 896458
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimesub srp 03, 2010 6:03 am

Ajme koja prica, ja kakva jesam, ja bi se rasplakala ko kisna godina Doživljaji s poroda - Page 3 896458 (takvi su ovdje u BJ, zato se nadam da cu ovaj put uspjeti u ZG roditi, da isto ne prozivljavam takav bezobrazluk)
Ajde sad je to iza tebe, i uzivaj sad i zaboravit ces na to sve!
Doživljaji s poroda - Page 3 569627
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimesub srp 03, 2010 7:29 am

Joj stvarno ti nije bilo lako Doživljaji s poroda - Page 3 168724 Doživljaji s poroda - Page 3 168724 al eto Hvala Bogu da je sve ispalo u redu, i da se ti sad maziš sa svojom djevojčicom Doživljaji s poroda - Page 3 344293 Doživljaji s poroda - Page 3 344293

a za ove u bolnici nemam riječi Doživljaji s poroda - Page 3 896458 Doživljaji s poroda - Page 3 204166 Doživljaji s poroda - Page 3 204166
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimesub srp 03, 2010 12:32 pm

Doživljaji s poroda - Page 3 168724 Vedrana Doživljaji s poroda - Page 3 405635
Bome ti nije bilo lako.No sve je to napokon iza tebe...Ljubi svoje princeze!!
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimesub srp 03, 2010 2:07 pm

joj vedrana koma, još ti to sve super obavila da ih nisi potamanila sve skupa tamo..
bitno da je na kraju sve super prošlo i da je mala bembolina zdrava ...želim ti što brži oporavak!!
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimesub srp 03, 2010 7:50 pm

nanino je napisao/la:
joj vedrana koma, još ti to sve super obavila da ih nisi potamanila sve skupa tamo..
bitno da je na kraju sve super prošlo i da je mala bembolina zdrava ...želim ti što brži oporavak!!


potpis,bitno da je sve ok zavrsilo
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimesub srp 03, 2010 8:32 pm

Mogu mislit kako ti je bilo, odvratne su te sestre!!!!!!

Bitno da ste sada kod kuce Doživljaji s poroda - Page 3 569627
[Vrh] Go down
Nicky
baba
baba
Nicky


Broj postova : 501
Age : 42
Lokacija : varaždin
Registration date : 31.01.2008

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimesub srp 03, 2010 8:59 pm

Vedrana,stvarno su koma sestre,bitno da je sad sve ok i da si sa svojim princezama.
Jel te još boli rez?~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimesub srp 03, 2010 9:05 pm

pa još moram paziti i to dosta i bojala sam se da će me peći kad se tuširam pa prvi put kad sam se kod kuće tuširala sam morala jako skupiti hrabrosti, ali ne boli, boli kad je pun mjehur i kad dugo stojim ali ovako ništa i žao mi je što ne mogu emu dići, ali i to će proći
na žalost moram se vratiti u bolnicu na pregled nakon mjesec dana... samo se nadam da neću vidjet nijednu vješticu...
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimened srp 04, 2010 9:10 pm

Jao Vedrana vjerujem da ti je bilo teško, odvratni su u bolnici Doživljaji s poroda - Page 3 168724
Hvala Bogu je sve dobro završilo. Sada uživaj sa svojim curama!
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 12:33 am

Moj porod je bio sve samo ne ono što sam očekivala da će biti,zamišljala sam put do bolnice,prirodne trudove,al na kraju niš od toga.

Kako sam bila dva tjedna več u bolnici,termin za tri dana doktor je odlučio da me porodi.
Na viziti mi je samo rekao da drugi dan u 7 imam porod,ne zbog komplikacija ili da sam prenjela nego jednostavno sam valjda bila spremna i njima se valjda nije dalo čekati da meni prirodno krene il da me pošalju doma pa da im se vratim drugi dan.

I tako javila svima navečer da ću drugi dan rodit i onda je sporo prorazila besana noć,što zbog trbuha,jer nikako se nisam mogla namjestiti,što zbog nervoze.Definitivno nisam bila spremna na najavu poroda,al dobro htjela sam što prije otić iz bolnice s svojim sinekom uživati doma.

Drugo jutro,sestra mi je dala klistir,niš novo za mene pošto su me klistirali več jednom i provela sam par minuta na wc-u,otuširala se i čekala da dođu po mene.

Nakon pol sata sestra me odvela u rađaonu,također niš novo pošto sam bila tamo na stres testu,što god da to bilo. Uglavnom kad beba dosta spava i mirna je automatski misle da nešto nije u redu. A vidjeti rađaonu i neke stvari prije samog poroda meni je jako pomoglo,prvorotkinja sam i na neki sam se način pripremila za tu situaciju tako da sam vidjela način,mjesto,a na kraju i sam termin poroda.

Sestra me sparkirala na stol,priključila ctg i čekala sam doktora. U pola 8 doktor mi je probušio vodenjak i stavili me na drip. I tako su me ostavili u boksu u dosadi dok nije ta prokletinja od dripa počela djelovat. Ja neznam za prave trudove,al tu se govori o razmacima kad se žena može odmoriti,ovo ctg podivljo,meni cijelo vrijeme ista bol,jaka.

Nisam cmizdrava,al u onom trenutku kad sam ja osjetila bol i koliko to ne popušta odlučila sam se na epiduralnu. Znam kaj se priča za nju,al opet toliko žena je primilo epiduralnu,koristi se i za carski rez tako da par sati što produlji porod meni ne igra ulogu kad me ne boli,a za mjesto na stolu me nije briga. neke žene rađaju i po 16 sati u boli,agoniji. u ovo doba mislim da je to moguče izbječ.

I tako došo anesteziolog i s njim čitava horda ljudi,studenti.Ja sjednem a ono curi voda na sve strane,kaže pogrbi se ono još više šiklja,sve pod menom mokro a studoši se smješkaju.
Dobro pokupili se oni,mene prestalo bolit i ja zaspala,spavala sam,oni mi produlje epiduralnu,ja dalje spavam,pregleda me doktor,usput ga pošpricam plodnom vodom,ode ja dalje spavam.

Prespavala sam pola poroda,smiješno zvuči,al ja si nisam mogla pomoč,iscrpljena od bolnice i neprospavane noći,sama dosadno oči su se same sklapale. I tak sam se otvarala do negdje pola 4 popodne,tad su me premjestili u drugi box i tam su me skinuli s epiduralne.

E al nisu oni meni rekli da je to,to i da sad kreče porod,a ja do tad sve znala kaj se događa,kad me krenulo ja se da oprostite usrala. Nisam se derala al sam rekla sestri da se bojim,a ona mi je rekla da ću sad rodit i da samo dišem i ja disala.

Došo doktor i davo mi upute kaj da radim,ja se sva skoncetrirala nisam ni osječala nikakvu bol više,dijete se nije spustilo tako da mi se doktor sjeo na trbuh i izašla je glavica,i kaže odmori,ja si mislim kaj ću odmarat ajmo do kraja oču vidjet svoju malu štrucicu,al naravno čekala sam trud i u 4 sata i 5 minuta vidjela sam prvi put svog malog jajoglavog fakina.

Bila sam presretna,popucala sam one su nešto trljezgale o šivanju al meni nije više niš bilo važno,moj dečkić je s menom živ i zdrav. Sluzav,smežuran mršave nogice al savršen i najljepši na svijetu.

Tada je došo i tata,nisam se nadala da bi on mogo doć,al obučen u ono zeleno bio je tamo.Najsavršeniji trenutak u mom životu,postali smo obitelj,postala sam mama tom malom krhkom bićencu,znala sam da sam mu potrebna i spremna sam dati sve da ga zaštitim i budem uz njega.

Nakon nekih pola sata divljenja i razdrganosti Svena su odnjeli u dječiju sobu,pozdravila sam muža i odveli me u predrađaonu na odmaranje.

Sva u cvatu ne skidajuči osmjeh s lica,razmišljajuči o tome kako jedva čekam da opet vidim dijete sve je krenulo nizbrdo za mene.
Kad sam rodila nisam osječala nikakve bolove bila sam spremna skakati po bolnici,al nije moglo tako proči,došla je sestra i počela me stiskati po onoj žlundri od trbuha kaj mi je ostalo a komadi zgrušane krvi tekli su iz mene.

Ja problijedila,oslabila borila se s sestrom koja me stiskala po trbuhu i pokušala joj zadržati ruke da me ne stišče,bezuspješno,boljelo me nešto definitivno nije bilo u redu. I natrag u rađaonu,voze me na onim kolima,kako prolaze navlače zastore po boxevima da me druge žene ne vide i ne uplaše se.

Više nisam znala di sam,uspavali me,samo se sječam da me je anesteziolog,divan čovjek,drag podrago po kosi i reko da če sve biti u redu,probudila sam se s ledom na tbuhu i smrzavala sam se,gladna žedna nisam ništa jela više od 24 sata,i tada mi je sestra došla s mojim bebekom.

To dijete imalo je širom plave oke otvorene,čista kožica zdrave boje,prekrasan je bio a ja ga nisam mogla ni primiti,odmah ga je odnjela natrag,to mi je bilo tak užas plakala sam se cijelo vrijeme dok sam bila u tom prokletom box-u,

Zato su mi ga drugi dan donjeli,a za inat su mi dali injekciju za stezanje maternice prije tako da ga od bolova nisam dobro ni vidla,umirala sam od bolova,gore neg trudovi,ko zna kaj su rovarili po meni a one me diže i stavlja mi dijete u ruke,dobro da mi nije pao.

Nisu sestre krive,one rade kak moraju,a ove iz dječije sobe nisu ni znale kaj je meni.

Krvna slika u komi,blijeda,jedva stojim,morala sam ostati duže u bolnici,dali su mi krv.
Sven zdrav ko dren,mora s menom u bolnici još bit,bila sam tak jadna htjela sam mir i sigurnost svog doma,htjela sam bit s bebom i maziti ga cijelo vrijeme. A tam svaka kaj je po drugi put rodila,nemoj ovak nemoj onak,to bu ti tak i sve kaj radiš prate i osuđuju.

Al napokon je došo i taj dan da mi,koji smo ispratili bar 20 majci s djecom odemo doma,ponosni tata nosio je malog drečavca do auta i vožnja ga je uskoro smirila,mislila sam da čemo doživjet sudar koliko se tata okreto da ga gleda,i napokon sam imala mir.

Ovo neču nikad zaboravit,imalo je to sve svojih dobrih i loših strana,al kad sad u naručju držim tog dečka i kako gledam njegov napredak,loše strane nisu nikad ni postojale.

Ne vjerujem da će ovo itko i pročitat koliko je dugačko,al neka sam i to negdje zabilježila,ipak je to nezaboravno iskustvo kad se sve skupi u cjelinu.
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 6:37 am

ja sam pročitala Tina od početka do kraja i tvoj porod tako liči mojem...
drago mi je da je sve super prošlo i da je Sven zdrava mala beba...super si ti to izdržala...
joj nikak da nađem vremena da ja opišem svoj porod... Doživljaji s poroda - Page 3 66333
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 7:40 am

Tina super si ti to izdrzala. A sta je zapravo bilo s tobom? jel ti ostalo posteljice u materici ili sta drugo.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 8:39 am

ninana je napisao/la:
Tina super si ti to izdrzala. A sta je zapravo bilo s tobom? jel ti ostalo posteljice u materici ili sta drugo.

Ovo i mene zanima, što se u biti zakompliciralo? Doživljaji s poroda - Page 3 877388

Stvarno si svašta morala proć, nije ti bilo lako Doživljaji s poroda - Page 3 168724 no bitno da je sad sve to iza vas, a da je tvoj mali fakin uz tebe, mazi ga i pazi Doživljaji s poroda - Page 3 571914
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 9:01 am

I ja sam pročitala, i mene zanima šta je bilo s tobom? Doživljaji s poroda - Page 3 405635
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 9:03 am

i mene,i mene! Doživljaji s poroda - Page 3 74771
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 9:19 am

Ma na ovom forumu se sve čita! Doživljaji s poroda - Page 3 38980

Ma glavno da je sve prošlo! I mene isto zanima što je bilo s tobom? Doživljaji s poroda - Page 3 959498
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 9:48 am

Josipa je napisao/la:
Ma na ovom forumu se sve čita! Doživljaji s poroda - Page 3 38980

Ma glavno da je sve prošlo! I mene isto zanima što je bilo s tobom? Doživljaji s poroda - Page 3 959498
tak je,mi sve čitamo-to nam dođe ko domaća zadaća Doživljaji s poroda - Page 3 13329
daj nam otkrij šta se tako zakompliciralo????
ne znam dali sve žene dobiju tu inekciju za stezanje maternice-ja ju dobila oba puta Doživljaji s poroda - Page 3 877388 mislila sam da je to standardni postupak
[Vrh] Go down
*Ana*
Moderator
Moderator
*Ana*


Female
Broj postova : 3676
Age : 37
Lokacija : Osijek
Registration date : 19.04.2010

Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 11:48 am

ajme tina sta si sve dozivjela, bas ti je bilo grozno! Doživljaji s poroda - Page 3 168724
Bitno da je tvoj sinek sada s tobom, puno ga ljubi i mazi! Doživljaji s poroda - Page 3 569627
[Vrh] Go down
Sponsored content





Doživljaji s poroda - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaji s poroda   Doživljaji s poroda - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Doživljaji s poroda
[Vrh] 
Stranica 3 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» -poslije poroda-
» strah od poroda
» menstruacija poslije poroda
» menga poslije poroda
» steznik poslije poroda

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Trudnoća i porod :: Sve o porodu-
Forum(o)Bir: