Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vrtić i njegove bolesti!

Go down 
+4
Mateja
Josipa
EMA-ST
Aca
8 posters
Autor/icaPoruka
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimečet tra 22, 2010 5:11 am

Zanima me koliko su vasi bili bolesni kad su tek krenuli u vrtic?Znaci od cega su sve bolovali, koliko je to trajalo, i koliko otprilike je trajalo (ako se sjecate) da su stekli imunitet neki, pa da je prestalo da su nonstop bolesni.

mene je strah jeseni najvise, jer onda opet krecu sve te bolestine i neznam sta tu mogu napraviti.Nadam se da do onda stekne taj imunitet protiv svih tih bolesti, i zbog njega i zboga nas i bebe, da ne prenese sve iz vrtica na bebu.Pedica je rekla da ga ispisemo na jesen Vrtić i njegove bolesti! 168724 zbog bebe.
[Vrh] Go down
EMA-ST
baba
baba
EMA-ST


Female
Broj postova : 611
Age : 44
Lokacija : Split
Registration date : 28.07.2009

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimečet tra 22, 2010 6:37 am

ja ti isto toplo preporučujem da ne ide bar misec dana kad se rodi beba,tako su nama savjetovali i to smo učinili tj. evo još ne ide,a Lana ima 2 ipo miseca. poslali smo je nakon misec dana i ka za pegulu dobila virozu pa bronhitis. i to joj je prvo jače razboljevanje otkad ide u vrtić i to baš tad kad se rodila Lana...za nevirovat...

ditemora nekako steć imunitet...zato ne brini za obične lagane prehlade... Emi nije bila baš boležljiva,ali jooj je stalno curija nosić no i tome se stane na kraj.

meni je prija rodila malenog,a mala je išla u vrtić i prinila malom sa misec dana upalu pluća,fala Bogu sve je dobro završilo... uglavnom za to sam da starije dite ne ide u vrtić dok beba bar malo ne ojača


Vrtić i njegove bolesti! 616445
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimečet tra 22, 2010 9:06 am

Lara je slabo bila bolesna jer ima super imunitet, jednom je imala upalu uha - nije išla 4 dana u vrtić, 2 puta je imala atipičnu gnojnu anginu - tjedan dana je bila doma!
Petra je savim druga priča jer je imala bakteriju u nosu i u dvije godine je bila 2 puta na pedijatiji ,prvi put 3 dana drugi put 5 dana, sve radi visoke temperature uzrokovane bakterijom, nije išla dva tjedna u vrtić! Ona je jako često pila antibiotike i onda sam ih bila ispisala iz vrtića, i odmah je bilo bolje jer premda je imala bakteriju u nosu nije više bila izložena drugim bakterijama!
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimečet tra 22, 2010 11:41 am

Neznam sto savjetovati jer nisam bila u toj situaciji, ali znam da dosta roditelja ispise dijete iz vrtica kad se drugo rodi. Mislim da ja to ne bi napravila, barem za pocetak.

Mi smo od rodjenja prebolili bezbroj upala grla, nekoliko bronhitisa i nekoliko upala usiju, o obicnim prehladama da i ne govorim.
Medjutim, prosle jeseni smo poceli piti maticnu mlijec za imunitet i stvari su se promijenile, imao je od ljeta dvije blage upale usiju, nista strasno, po par dana nije isao pa nastavio opet.
Ja ti svakako preporucujem od 10.mjeseca vec pocet sa maticnom mlijeci (ili nesto drugo za imunitet), mi cemo opet tako.
A hoces ga ispisati ili ne ces vec vidjeti kad dodje vrijeme!!!
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimečet tra 22, 2010 11:50 am

Meni je Tara krenula sa godinu ipo u vrtic i od onda je bila bolesna jedno 3 ili 4 puta. Znaci antibiotik. Od toga 2 puta je dobila antibiotik kad je bila doma duze vrime, za vrime bozicnih praznika. To je bio bronhitis,i jedanput cini mi se upala grla. Ona jednostavno nije bolezljivo dite. Bronhitis je jedino hahebava,i ja sam ga dosta cesto vukla kad sam bila mala.
I naravno neizostavne prehlade po zimi su joj isto boljka.
Dok na drugu stranu Mia dok nije skinula treci krajnik nije prestajala biti bolesna, te upala uha,te upla grla i sve tako. Ona je krenula sa 3 godine u vrtic i onda je pocelo to..
Nakon toga su joj se smanjile upale.

Ja sam svakako za to da se dite ostavi doma kad kuci dode mala bebica.
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimečet tra 22, 2010 11:51 am

Mateja maticna mljec je prva liga Vrtić i njegove bolesti! 31338 preporucam. i ja je tari dajem od jeseni..s tim da cesto zaboravim pa nismo redovni Vrtić i njegove bolesti! 605248
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimesub tra 24, 2010 9:09 am

Ah, znaš i sama kako je to izgledalo prošle godine u Lane, 2 tjedna u vrtiću 2 kod kuće i tako prva 3mj stalno, neznam šta nije imala od upala grla,uha razno razni kašljeva,crijevne viroze, a prehlade neću ni brojat nije bilo sve skupa 5 dana da nije bila slinava Vrtić i njegove bolesti! 66333
Stvar se popravila kad smo napravili 3tj pauzu za Božić, nakon toga je imala sveg 2 viroze, vodene kozice i jednu upalu nakon njih. i tako smo dogurali do ljeta, isto me bilo strah jeseni i što nam ona nosi, ali kuc kuc niti jedna jedina upala ove vrtićke godine Vrtić i njegove bolesti! 93467 jedino zbog čega je morala pit atb je zbog bakterije u nosu koju je dobila preko ljeta, znači kad nije išla u vrtić i od 10mj evo više ništa (mislim da je imala samo jednom jednodnevnu crijevnu virozu)
Prehlade mogu izbrojat na prste jedne ruke
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimesub tra 24, 2010 10:34 am

ovak,sa 2 godine sam marka dala u vrtić,prvih tjedan dana je išao pa je zakurio,pa 5-6 doma,pa 1-2 u vrtić,pa 5-6 doma i tako u krug dok nije siromah navukao bronhitis i upalu pluća,pa sam ga nakon 6 mj ispisala,jer sam otvorila čuvanje trudnoće...
sad me sve strah,najesen ću ih ako upadnu morat obojicu dat u vrtić Vrtić i njegove bolesti! 168724 a ako mi maleni i ne upadne,njega će baka čuvat,ali šta će sve marko donest kući???
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimeuto svi 11, 2010 12:51 pm

Ja mislim da cu Luku ispisati.Nemogu ni ja ni on to vise.Previse je to.Ok, ono jednom mjesecno, ali mi smo vise doma nego tamo. Vrtić i njegove bolesti! 168724
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimeuto svi 11, 2010 1:36 pm

Moj savjet je da pocnes raditi na imunitetu! Ja ga nebi ispisala, mislim da je to djetetu potrebno!

Ali na tebi je da odlucis, ako mislis da je tako najbolje onda ga ispisi Vrtić i njegove bolesti! 569627
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimeuto svi 11, 2010 4:23 pm

Cure a ta maticna mlijec, jel to ono u ampulama?

http://www.bezrecepta.hr/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/g/e/gelsuper.jpg
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimeuto svi 11, 2010 6:40 pm

Mm koristi, da u ampulama, kupljeno u mulleru.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimeuto svi 11, 2010 6:42 pm

Jel to ovo ko na slici?sto sam stavila u postu.
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimeuto svi 11, 2010 6:45 pm

Da, od medexa, na slovenskom samo piše, 70kn.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimeuto svi 11, 2010 10:30 pm

ja sam Tari uzela u medu. moram joj davati sa plasticnom zlicom (kao i obican zapravo) ,pola sad posli jela i nesmi nista jesti i piti pola sata posli.
mada priznajem nije uvik tako..
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimesri svi 12, 2010 1:05 pm

Ja stvarno neznam, nismo je nikad koristili, mi samo papamo med preko zime Vrtić i njegove bolesti! 13329
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitimesri svi 12, 2010 1:32 pm

Aco, mi ovo koristimo:

http://www.apipharma.hr/vitarojal-kapsule.asp

Jednu kapsulicu dnevno se djeci daje. Kapsulice su jako male, kao tic-tac bomboni, tako da se bez problema sa malo vode progutaju!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vrtić i njegove bolesti! Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić i njegove bolesti!   Vrtić i njegove bolesti! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vrtić i njegove bolesti!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Jaslice,vrtić,škola.-
Forum(o)Bir: