Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Preeklampsija

Go down 
+4
Giovanna
ninana
žuža
soo_happy
8 posters
Autor/icaPoruka
soo_happy
Dojenče
Dojenče



Broj postova : 72
Registration date : 11.03.2010

Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitimened oľu 21, 2010 5:46 pm

cure jel netko mozda ima iskustva s preeklampsijom?? ja sam je imala u prvoj trudnoci..i to nakon lezanja 1,5 mjesec na odrzavanj s tlakom 150 100 pod terapijom i svacim necim taj tlak nije padao...noc kad sam zavrsila u predradjaoni bio je oko 180-90/120-30 i to sa po 40 razlike na rukama..pod svakakvim tabletama i apaurinima nije padao...i ujutro sam zavrsila na carski..e sad to je sve dobro zavrsilo..al mi je gin rekao da se ona dosta cesto vraca i u drugoj trudnoci..kao nije pravilo..ali ja sam preventivno na andolima...kao terapiji...da li je netko od vas imao i sta je bilo s drugom trudnocom??i ako je jel imate mpzda problema sa stitnjacom??malo sam guglala i skuzila da zbog stitnjace dolazi do preeklampsije u trudnoci(i iz drugih razloga naravno..) e pa sad sama cinjenica da se kljukamandolima mi se ne svidja...pa idem ovaj tjedan odma po uputnicu za stitnjacu hormone vadit...mozda je neka druga terapija bolja..(a nadam se da nije do toga....)malo sam sad zbrda zdola svasta ispisala..valjda cete skuzit pitanje..(nadam se da niko nema iskustva al eto..)
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Re: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitimened oľu 21, 2010 6:00 pm

nažalost ne mogu ti pomoći ali držim ti fige da ti se ne vrati,mada sve su ti trudnoće različite pa se ne sekiraj.
eto ja na primjer prve dvije trudnoće,imala serklažu,strogo mirovanjae i rodila dva tjedna prije,svi mislili da bude i treća takva,a kad ono ja zatvorena do zadnjeg dana ,još sam i prnesla 1o dana Preeklampsija 13329
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Re: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitimened oľu 21, 2010 6:27 pm

ni ja ti nmogu pomoci.
Moja snajka- od brata zena je imala tokom trudnoce visok pritisak i ostao je i sad i zbog toga se ne usudi drugo dijete
Preeklampsija 269704 tebi
[Vrh] Go down
soo_happy
Dojenče
Dojenče



Broj postova : 72
Registration date : 11.03.2010

Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Re: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitimened oľu 21, 2010 6:34 pm

ma meni se tlak normalizirao desetak dana poslije poroda....i nikad nisam imala visoki..zapravo sam niskotlakas....ajd sad mi normalan 120-70 ..al preeklampsija tek u 20. tjednu se javlja kad se formira posteljica...tako da ima do tad vremena...u prvoj trudnoci sam malo znala o njoj pa nije bas ni da me bilo strah..tek kasnije sam svasta cula i kolko je zapravo opasna...pa me sad malo Preeklampsija 152327
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Re: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitimened oľu 21, 2010 7:05 pm

ma bit ce sve ok Preeklampsija 405635
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Re: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitimepon oľu 22, 2010 8:09 am

nemam iskustva ali drzim fige da se ne ponovi Preeklampsija 269704
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Re: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitimepon oľu 22, 2010 8:18 am

Ni ja nemam iskustava ali drzim Preeklampsija 269704 da sve bude ok!!!!
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Re: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitimepon oľu 22, 2010 1:48 pm

i ja sam u prvoj trudnoći imala problema sa preeklamsijom, nadam se da se u drugoj to ne bude ponovilo...tak da ti neznam odgovor na tvoje pitanje...
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Re: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitimesri oľu 24, 2010 1:27 pm

Ni ja nemam iskustva,al držim Preeklampsija 269704 Preeklampsija 269704 Preeklampsija 269704 da sve bude ok Preeklampsija 571914
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Re: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitimečet stu 04, 2010 12:49 pm

Ja sam imala preeklampsiju 180/120 na dan poroda.
Došla je kao grom iz vedra neba...najgore što nisam imala nikakvih simptoma pa je otkrivena na redovnom ginekološkom pregledu.... dr. mi je rekla da se može i ne mora ponoviti u drugoj trudnoći, ali s obzirom da sam je imala u prvoj kod druge trudnoće će pregledi biti 2x mjesečno.
Nema pravila zašto se javljaju te trudnčke bolesti, tako da je za svaku trudnoću 50:50,
samo ćeš slijedeći puta sigurno morati dosta mirovati.


[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Re: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitimečet stu 04, 2010 12:55 pm

kao što sam i napisala ja sam se sa preeklamsijom borila zadnja 2 mjeseca u prvoj trudnoći (ali napominjem da mi je inače cijelu trudnoću tlak bio super), sada mi je ista situacija tlak ko u curice, a vidjet ćemo kak će biti za mjesec dana...nadam se da se neće ponoviti...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Preeklampsija Empty
PostajNaslov: Re: Preeklampsija   Preeklampsija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Preeklampsija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Trudnoća i porod :: Sve o trudnoći-
Forum(o)Bir: