Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom

Go down 
+17
*Ana*
ivany
soo_happy
nanino
Giovanna
zvrk06
Mateja
Alice
Josipa
Nicky
vedrana87
žuža
ninana
emi_emi
pia2
Enea
mamma
21 posters
Autor/icaPoruka
mamma
Novorođenče
Novorođenče
mamma


Female
Broj postova : 47
Age : 43
Lokacija : Petrinja
Registration date : 08.03.2010

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimesri oľu 10, 2010 6:50 pm

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 13329 Pilar je moja mlađa kčerkica, rođ. 8.04.2004. kao zdrava djevojčica, razvijala se normalno sve do naše teške promtne nesreče, kada je ona zadobila ozljede mozga unutrašnjim krvarenjem, doktori su bili izvrsni i spasili su život mojega djeteteta, te su također omogučili da ja uz nju boravim u bolnici 3 i pol mj. dok je moja starija kčer ostala s mojom majkom.
Ipak Pilar se nije uspjela oporaviti od ozlijede te je ostala s diagnosom srednje mentalne retardacije, neki su lječnici savjetovali da se ona smjesti u centar jer više nije pogodna za život u obitelji. Djevojčica više nije reagirala na svoje ime, na svoju obitelj, ipak ja je nisam mogla napustiti, ona je moje dijete i ovakva ima još više potreba. Svako dan za nas je nova borba, svaki maleni korak naprijed za nas je nova pobjeda.
Ako je ja kao majka 80% ne razumijem, kako bi to mogla jedna službenica u centru u kojem bi uz Pilar imala još možda 5,6,7 takve djece?
Kako bi se moje djete osječalo kada bi je ostavila zbog njene nesreće?
Uz veliku borbu ona opet prepoznaje članove svoje obitelji, zna tko joj je majka, odaziva se na svoje ime te pohađa vrtić.
Ipak još uvijek koristi pelene, ne govori, hoda nestabilno.....
Želim da ovo bude naš mali dnevnik, svjedočanstvo o dostojnosti života djeteta, osobe s mentalnom retardacijom.
[Vrh] Go down
http://www.pmat.bloger.hr/
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimesri oľu 10, 2010 7:16 pm

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 269704 imas pravo tesko je zivjeti tako,ali mislim da se niti jedna mama nebi mogla odvojiti od svojeg djeteta zbog toga,naravno da se veselite svakom malom pomaku, Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 269704 da bude takvih pomaka sve vise i da izraste u prekrasnu curu
[Vrh] Go down
pia2
Još malo pa neću bit baba
pia2


Female
Broj postova : 930
Age : 40
Lokacija : Split
Registration date : 19.03.2009

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimesri oľu 10, 2010 8:24 pm

mamma ne mogu ni zamislit kako ti je, ali te mogu jako Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
[Vrh] Go down
emi_emi
Novorođenče
Novorođenče



Broj postova : 22
Registration date : 21.02.2010

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimesri oľu 10, 2010 9:19 pm

Svaka cast kako si sve prezivjela i u tebi se vidi da ima jos mnogo nada i samo tako ces uspjeti!!! Ona je jos mala i mislim da ce moci jos puno da napreduje. ja vam zelim od sva srca da svakog novog dana nosi vam novu srecu Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimesri oľu 10, 2010 10:12 pm

divim se tvojoj hrabrosti kroz zivot unatoc nevolji koja vas je snasla.
Iskreno zelim vam svaki dan novu pobjedu i da sto lakse prbrodite svoje teske trenutke.
Obavjestavaj nas o svim njenim uspjesima ali i padovima pa da mozemo vibrati za nju
Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet oľu 11, 2010 6:18 am

ja mislim da samo maj čina ljubav može biti tako velika ,vjerujem da je bilo teško i da bude,ali mislim da svaki put kad vidiš njezin osmijeh i neki njezin novi pomak da si nagrađena i presretna,stvarno možeš biti ponosna na sebe,svaka ti čast,uz tebe smo tu i s veseljom ćemo čekati promjene u njezinom malom odrastanju Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627 Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet oľu 11, 2010 9:18 am

svaka čast i tebi i tvojoj obitelji! toliko snage, hrabrosti i ljubavi mogu imati samo predivni ljudi! želim vam puno sreće i uspjeha i da nam pišeš o svojoj princezi kako napreduje!
[Vrh] Go down
mamma
Novorođenče
Novorođenče
mamma


Female
Broj postova : 47
Age : 43
Lokacija : Petrinja
Registration date : 08.03.2010

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet oľu 11, 2010 9:26 am

Cure hvala vam svakoj posebno, na razumjevanju i podršci u radu s mojim djetetom, kao što sam vam već rekla svaki naš pomak je minijaturan, i s puno borbe stečen. Ipak nadamo se da će pomaka biti svakim danom više.
[Vrh] Go down
http://www.pmat.bloger.hr/
Nicky
baba
baba
Nicky


Broj postova : 501
Age : 42
Lokacija : varaždin
Registration date : 31.01.2008

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet oľu 11, 2010 9:52 am

Draga svaka čast tebi i tvojoj obitelji,što ne posustaješ nego se boriš i trudiš maksimalno,a svaki pomak je i najveća pobjeda.Puno sreće,a ovdje nam piši o svojoj hrabrici i največem borcu Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 616445
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet oľu 11, 2010 9:54 am

ninana je napisao/la:
divim se tvojoj hrabrosti kroz zivot unatoc nevolji koja vas je snasla.
Iskreno zelim vam svaki dan novu pobjedu i da sto lakse prbrodite svoje teske trenutke.
Obavjestavaj nas o svim njenim uspjesima ali i padovima pa da mozemo vibrati za nju
Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
Ovo potpisujem u potpunosti! Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 616445 Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet oľu 11, 2010 12:56 pm

Mislim da si potpuno pravilno uradila što je nisi ostavila.Kao majci i ženi svaka ti čast.
Nadam se da će Pilar odrasti u pravog curetka i da ćeš nam ovdje pisati samo lijepe vijesti! Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet oľu 11, 2010 1:09 pm

Prestrasna zivotna prica! Svaka ti cast na toliko radosti, unatoc svemu sto vam se izdogadjalo! Zelim vam predivan zivot, a Pilar lijepo djetinstvo i sto veci napredak!!!!!!
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet oľu 11, 2010 1:32 pm

Mogu samo potpisat sve cure,sve je prekrasno rečeno Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627 Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
Ženo divim ti se,hrabra si žena i majka,malenoj želimo što veći i brži napredak,a svima skupa još prekrasnih trenutaka Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 616445 Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 616445
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet oľu 11, 2010 4:43 pm

Ja vam sam zelim sve najbolje i da dalje ostanete tako hrabre i vesele u zuvotu ponom uspona i padova Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
Svaka ti cast i mislim da ti je malena zahvalna do nebesa sto je nisi napustila u najtezem momentu Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 13329

a sto starija seka kaze? kako se onda ponasa prema njoj posli nesrece? mislim,sigurno je i njoj bilo tesko i cudno.. ako ne zelis odgovarati ignoriraj moja pitanja Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet oľu 11, 2010 5:23 pm

ja samo mogu reći jedno veliko BRAVO za mamu i najhrabriju princezu na svijetu!!
...što nas ne ubije to nas ojača....ja sam sigurna da će mala Pilar uz tvoju pomoć svakim danom sve više napredovati,a svaki njen korak ili nova stvar će za sve nas biti jako velika stvar kojoj ćemo se svi radovati!!!
veliki Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627 vam šaljem...
[Vrh] Go down
soo_happy
Dojenče
Dojenče



Broj postova : 72
Registration date : 11.03.2010

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet oľu 11, 2010 6:12 pm

svaka cast mama...samo majcina ljubav je velika....znam da ti je tesko....iako vjerojatno ne mogu zamisliti koliko...a zelim vam jos puno pomaka..makar i minijaturnih..vjerujem da je svaki mali pomak jedna vasa pobjeda....i zelim vam svaki dan novo veselje.... Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 269704
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimesub oľu 13, 2010 9:40 pm

Jako me rastužila vaša sudbina, vjerujem da je strašno to što si doživjela, divim ti se na snazi!

Želim vam svu sreću i da Pilar ima ljepo djetinjstvo!
Željno iščekujemo svaki vaš minijaturni pomak, ali tu smo za tebe i kad budeš trebala utjehu! Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
[Vrh] Go down
mamma
Novorođenče
Novorođenče
mamma


Female
Broj postova : 47
Age : 43
Lokacija : Petrinja
Registration date : 08.03.2010

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimepon oľu 15, 2010 10:05 pm

Hvala vam drage na svakoj podršci, naši su pomaci ko puževi koraci, ali ih ima, treba ih znati vidjeti i otkriti..... ali ono što znam je da svojoj djeci nastojim pruziti sretno djetinjstvo, ne samo Pilar nego i Thalii.....
[Vrh] Go down
http://www.pmat.bloger.hr/
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 8:37 am

kakvi god bili, glavno da ima napretka i da se sve tri držite skupa, da ti uveseljavaš svoje curice i da one tebe uveseljavaju!
[Vrh] Go down
*Ana*
Moderator
Moderator
*Ana*


Female
Broj postova : 3676
Age : 37
Lokacija : Osijek
Registration date : 19.04.2010

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimepon tra 26, 2010 2:11 pm

mamma, jako me dirnula tvoja prica, pisem sa suzama u ocima... ne mogu ni zamisliti kako ti je! svaka cast na tvojoj hrabrosti i snagi! zelim vam jos puno, puno srece i lijepih zajednickih trenutaka! Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimepon tra 26, 2010 6:42 pm

Nema nam mamme već 2 tjedna, gdje je nestala? Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 959498
Nadam se da su dobro! Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimesub svi 29, 2010 6:53 am

Mamma , potpisujem cure u potpunosti!

Šaljem vam puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~.
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimesub svi 29, 2010 7:02 am

prestrašno...
želim ti puno snage,strpljenja i ljubavi za tebe i tvoju malenu,postupila si kao prava majka-ostala uz svoje dijete u najgorem mogućem scenariju Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 256597
[Vrh] Go down
ivana&ivano
Novorođenče
Novorođenče
ivana&ivano


Female
Broj postova : 4
Age : 38
Lokacija : Gospić
Registration date : 26.05.2010

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimesub svi 29, 2010 9:16 pm

svaka majka se bori za svoje dijete ali tebi svaka čast...veliki si heroj i želim Vam puno sreće u životu...tu je potrebno puno volje...pusa malenom anđelčiću...i tebi Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom 569627
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitimečet srp 15, 2010 1:43 am

Ova me priča stvarno ganula,hrabra si. Bit će teško,moja teta je imala mentalnu retardaciju i s nama je bila do 30 godine života dok nije smještena u jedan dom,koji je nemogu reć stvarno dobar,a ona se čini mi se jako dobro prilagodila i zbilja ne fali joj ništa,jednostavno je postalo teško baki da se nosi s brigom tolikom. Moja baka je dok je mogla bila uz nju,moj djed također i teta je bila sretna,ali vjeruj mi da su oni uvijek sretni,sretniji od nas. Radi s njom,pružaj joj puno ljubavi,voli jako puno obje svoje djevojčice jer djeci treba ljubavi i pažnje jednako. Kad odraste vodi je u školu,vidjet češ koliko ona može puno toga postić samo kad se radi s njom. Kad jednog dana dođe do toga da više nečeš moč,sad ču možda ja ispast glupa kaj to govorim i odvratna,al govorim ti zato kaj sam to vidjela,tvoje dijete neče ti zamjerit ako se preseli u dom. Ona možda tada bude velika i kao svi odrasli ljudi napuštaju svoj dom i stvaraju familiju tako će i ona otić u svoju obitelj. Oni su svi tako dragi,i međusobno se poštivaju i pomažu si. Budi jaka koliko možeš,vač samim tim postupkom si čvrta kao stijena. Svaka majka daje sve za svoje dijete,ti i sve ostale žene koje su to napravile živi su dokaz koliko je majčina ljubav čista,bezuvjetna i jaka. Sretno u životu neka vam je put posut samo ružama i napretkom.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Empty
PostajNaslov: Re: Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom   Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pilar , djevojčica s mentalnom retardacijom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca Anđeli-
Forum(o)Bir: