Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Trudnice ne trebaju jesti za dvoje

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Trudnice ne trebaju jesti za dvoje Empty
PostajNaslov: Trudnice ne trebaju jesti za dvoje   Trudnice ne trebaju jesti za dvoje Icon_minitimepet vel 19, 2010 11:34 pm

http://www.net.hr/zdravlje/page/2010/02/19/0692006.html
Potreba da se jede za dvoje tijekom trudnoće je samo mit. Trudnice se ne bi smjele udebljati više od 10 kilograma jer suvišak masnog tkiva može prije odmoći nego pomoći zdravoj trudnoći.
Trudnice treba upozoriti da je 'jedenje za dvoje' samo mit, upozoravaju britanski zdravstveni stručnjaci u svojim smjernicama.

Prvih 6 mjeseci trudnoće ne trebaju drastično mijenjati prehranu prelazeći na sve kaloričnije namirnice. Pa čak i tijekom zadnja 3 mjeseca trebaju tek dodatnih 200 kalorija na dan - ekvivalent jednog manjeg sendviča.

Ovaj savjet dolazi nakon što je uočen sve veći broj pretilih trudnica - čak svaka četvrta je pretila, a svaka treća ima suvišak kilograma.

A debljina zapravo predstavlja rizični faktor za bebu iako treba naglasiti da tijekom trudnoće ne smiju ni naglo gubiti na kilaži. Umjesto toga suvišne kilograme trebale bi skinuti prije trudnoće i nakon poroda.

Smjernice su izdali u National Institute for Health and Clinical Excellence (NICE). Profesor Mike Kelly, direktor NICE kaže:"Žene često bombardiraju sasvim suprotnim savjetima o tome što je zdrava prehrana i koliko bi trebale vježbati. Mnoge žene sa suviškom kilograma imaju zdrave bebe no dokazi sugeriraju da je ovakva trudnoća, kod žena s indeksom tjelesne mase većim od 30, rizičnija."

"Važno je da žene znaju da gubitak kilograma nakon poroda zahtjeva vrijeme te da tjelovježba i postepeni gubitak kilograma neće utjecati na sposobnost dojenja," dodao je.

Iz britanske udruge Royal College of Obstetricians and Gynaecologists poručuju da preporučena granica debljanja tijekom trudnoće iznosi najviše 10 do 12 kilograma.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Trudnice ne trebaju jesti za dvoje Empty
PostajNaslov: Re: Trudnice ne trebaju jesti za dvoje   Trudnice ne trebaju jesti za dvoje Icon_minitimesub vel 20, 2010 8:47 am

ajme ovo ne smijem pokazati mm... nek on misli da trebam, premda nisam za te opće smjernice u debljanju, to mi nekako ovisi od žene do žene...
[Vrh] Go down
sam
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
sam


Female
Broj postova : 314
Age : 37
Lokacija : Vukovar
Registration date : 27.06.2008

Trudnice ne trebaju jesti za dvoje Empty
PostajNaslov: Re: Trudnice ne trebaju jesti za dvoje   Trudnice ne trebaju jesti za dvoje Icon_minitimesub vel 20, 2010 9:45 am

Ja mislim da je do 15kg ok...tolerantno...a sve vise od toga je previse....narocito ono 20-25-30kg Trudnice ne trebaju jesti za dvoje 896458
Ali opet sve je to od zene do zene.....ak ima pojacan apetit, sta ce, mora jesti, nece gladovati...samo opet treba birati jela i hranu laganiju i niskokaloricnu.
Cinjenica je da puno kg u trudnoci odmah vuce sa sobom i problem sa visokim tlakom, dijabetisom.....
Uglavnom...ok tekst leo Trudnice ne trebaju jesti za dvoje 13329 Trudnice ne trebaju jesti za dvoje 42762
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Trudnice ne trebaju jesti za dvoje Empty
PostajNaslov: Re: Trudnice ne trebaju jesti za dvoje   Trudnice ne trebaju jesti za dvoje Icon_minitimepon vel 22, 2010 7:36 am

ja sam cjelu trudnoću pazila i nisam jela za dvoje pa sam svejedno dobila 18 kg Trudnice ne trebaju jesti za dvoje 386911
baš me zanima kak bi se kotrljala da sam jela za dvoje?? i ovak mi je na kraju trudnoće
bilo jako teško...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Trudnice ne trebaju jesti za dvoje Empty
PostajNaslov: Re: Trudnice ne trebaju jesti za dvoje   Trudnice ne trebaju jesti za dvoje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Trudnice ne trebaju jesti za dvoje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» trudnice ( slike) 2.dio
» cajevi za trudnice
» trudnice-slike

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Trudnoća i porod :: Sve o trudnoći-
Forum(o)Bir: