Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Raspored hranjenja!!!!

Go down 
+9
morena
mommy
sretna mama
happyness
vedrana87
ninana
Enea
Mateja
jasmina
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
jasmina
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete



Female
Broj postova : 175
Registration date : 16.07.2009

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 2:44 pm

Dobar dan mame i bebe,moj mali ima 6.5 mj.,i vec mu polako uvodim kasice,dojim,imamo 3 obroka na dan sa zlicicom.npr.-ujutro kad se probudi je dojenje,oko 10 je vocna kasica koje bas i nevoli,oko 12-12:30 je povrce,juhica ili nesto sl.,popodne oko 16 je opet vocna kasica.Sa tim da i dojim.Sada mene zanima dali je to u redu i koji je vama raspored bio i je.Mlada sam i neznam,zivim sama sa suprugom i u blizini nemam pomoc obitelji.Zato vas molim da mi kazete koji je bio vas raspored. HVALA!!!!
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 2:52 pm

Ja se toga bas ne sjecam tako detaljno! Iako, meni to zvuci sasvim ok! Nista ti nebrini, slijedi svoj instinkt i sve ce biti ok!
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 2:58 pm

uspori malo sa obrokima na zlicu,prvo uvadaj 1 obrok dnevno na zlicu,kojih mj dana,onda pocni tek sa drugim i td,njemu je uz dojenje cisto dosta 1 obrok sa zlicom,mozes poceti sa bilo cim vocem ili povrcem ili zitaricama,mi smo poceli sa vocnim kasicama,i tih prvih mj dana,svaka 3-4 dana uvadas vrste voca koje smije na pocetku npr.4dana jabuka,pa dodas malo kruske,mozes voce mijesati sa mlijecnom kasicom,takvim da nazovem redom budes lakse kuzila,ako ti se slucajno osipa od necega,znas da sa tim moras malo pricekati,nadam se da sam pomogla,mi sad sa skoro 10mj,imamo 3obroka povrce,meso,voce,a 2 mlijecna
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 5:07 pm

mislim da je to sasvim ok za njegovu dob
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 5:17 pm

i ja sam slično radila samo što nisam dojila, a i dandanas ujutro jede bebimil, poslije neko voće onda ručak pa nešto slatko i navečer prije spavanja bebimil...
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 7:22 pm

Je, istina je kaj Enea veli, njemu ti je puno previše tri obroka " krute " hrane uz dojenje. Do godine dana starosti djeteta uopće ti nije važno da li jede jedan obrok kašice ili tri, ako je dojeno, bitno je da uredno dobiva na težini. Lijepo ti njemu davaj kak je Enea rekla jedan obrok, voćni ili povrtni, a ostalo doji, ako imaš želju ( što je pohvalno) i ako lijepo napreduje, nemaš bolje prehrane za bebača. On će sve što mu treba ionako dobiti preko tvog mlijeka, a ne preko tih kašica. Preko njih samo upoznaje nove okuse i usvaja novi način hranjenja koji će mu kasnije trebati.
[Vrh] Go down
jasmina
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete



Female
Broj postova : 175
Registration date : 16.07.2009

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimesri ruj 02, 2009 7:52 am

HVALA!!!!
[Vrh] Go down
sretna mama
Novorođenče
Novorođenče



Broj postova : 11
Registration date : 04.09.2009

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimepet ruj 04, 2009 10:04 pm

Bok cure,nova sam pa vas za pocetak sve srdacno pozdravljam .

T ima 7 ipo mj.i vec smo od 5 mj.poceli papat,vocne kasice,pa zatim povrce,juhice.ona to super prihvaca i nemam nekih prituzbi.

ujutro je mlijeko i eventualno rizolino,zatim voce(banana,jabuka,kruska,kako kada)onda iderucak sve zavisi sta joj kuvam,pa opet lijeko,stim da joj jedan obrok mlijecni zamjenim hipp kasicom(pravljenje s vodom).
[Vrh] Go down
mommy
Dojenče
Dojenče
mommy


Female
Broj postova : 86
Age : 42
Lokacija : Slavonija V
Registration date : 02.09.2009

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimepon ruj 07, 2009 11:30 am

Ja sam Jakovu počela uvoditi dohranu i dobila sam savjet da ujutro dajem voće, popodne povrće i navečer mliječni obrok. Ali i meni su tri obroka puno i previše, jer djeci je mlijeko najvažnije do 1god.
[Vrh] Go down
sretna mama
Novorođenče
Novorođenče



Broj postova : 11
Registration date : 04.09.2009

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimepon ruj 07, 2009 4:04 pm

momy slazen se tobon ipak im je ono puno vaznij da primaju sve preko njega
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimepon ruj 07, 2009 5:42 pm

ja i nika imamo ovakav raspored
ujutro: banana,jabuka i keks sa rižinim pahuljicama

popodne: meseko(jetrica, pureca prsa, piletina, janjetina itd.) ne sve odjendom naravno,
krumpiric, tikvice, mrkvica i cvjetaca i mrvicu maslinovog ulja

navacer: mlijecna kašica

a među obroci su mlijeko...
[Vrh] Go down
mommy
Dojenče
Dojenče
mommy


Female
Broj postova : 86
Age : 42
Lokacija : Slavonija V
Registration date : 02.09.2009

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimepon ruj 07, 2009 6:22 pm

Mlijeko, mlijeko, mlijeko...ostalo je Dohrana !!!
Kod nas je jedan stari pedijatar znao poluditi na mame koje su, doduše, dojile kada bi se žalile da im djeca brljave sa dohranom. Uvijek bi rekao da ako dijete dobiva na kilaži ne mora do 1god ništa ni probati osim mlijeka. Ok, možda je to malo pretjerano.
Znate šta ja mislim...mi mame smo pomalo nestrpljive i htjele bi da nam klinci odmah klopaju sve što im ponudimo i to po mogučnosti u omjeru kojega smo si mi zacrtale. Sve mi potajno isčekujemo taj famozni 4,5,6mj... da bebicama strpamo nešto u usta Raspored hranjenja!!!! 69760
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 10:07 am

svaki pediatar kaze drugacije... ja mislim da je u redu da dijete papa i neke druge stvari... pogotovo djecica koja nisu dojena...
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 1:37 pm

bas to,mislim da svaka mama zna kakj je ok za njezino dijete,tak se i ti nemoj zivcirati,kaj ste premrsavi,mojoj frendici vec 5god pedica govori zas curku da je premrsava,a curka je cijela sitna
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 6:02 pm

joj moj Rok je mrsavac i svi su mi stalno govorili da neka mu dajem ovo ili ono ............ja se sa krutom hranom nisam zurila, mi smo poceli sa nekakvih 6 mjeseci i to prvo sa sokicima a onda sa vocnim kasicama itd.
danas on jede sve i jede stvarno lijepo ali jednostavno takav je tip - mrasavac - ja ga zovem da je mali maneken ...........zivahan je i stalno u pokretu pa kako bi se zdebljao

sve mame koje imaju djecicu koja nemaju bebi speka neka se ne brinu ako miseki jedu normalno onda je to OK - na kraju krajeva oni papaju koliko im je potrebno i ne treba ih previse forsirati
[Vrh] Go down
Perčica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Perčica


Female
Broj postova : 235
Age : 36
Lokacija : Ljubljana
Registration date : 13.10.2010

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimesri vel 22, 2012 12:52 pm

Pozz cure, ja L ujutro u krevetu podojim, pa oko 10-11h papa vocnu kasicu, pa oko 14h rucamo neko povrce s mesom, poslje popodnevnog spavanja oko 17-18h papa jogurtic, oko 20h mljecna kasica i pred spavanje opet dojenje, s tim da je dojim i prije popodnevnog spavanje i nekad prije jutarnjeg. I super nam je, osim sto se jos nocu dosta budi i oce sisu! Raspored hranjenja!!!! 13329
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimesri vel 22, 2012 1:50 pm

Moja Marija za sada doji svaki obrok osim oko 15 h joj dam neku kašicu i znam navečer oko 20h svaki drugi dan rižolino napraviti !
[Vrh] Go down
natašak
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
natašak


Female
Broj postova : 115
Age : 47
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.02.2012

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimepet vel 24, 2012 8:26 am

Mi smo prije 3 tjedna počeli sa dohranom, ujutro oko 7 cica, onda mu dajem voćnu kašicu oko 10-10.30 h nekad hoće nekad neće, jučer smo oko 13h probali sa ručkom krumpir i mrkva, nije mu se dopalo....
Oko 18.30h voli popapati neku kašicu za laku noć i još malo pocica i u 19h već spava Raspored hranjenja!!!! 13329
Noću se još uvijek budi i jede svaka 2-3h... ne znam kako se toga riješiti jer znam da nije uvijek gladan!?!
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimepet vel 24, 2012 8:31 am

nataša jel hoće on dudu varalicu? ja svojoj dam dudu pa nastavi dalje spavati ali ima dana kad a neće kao u zadnja 2 dana pa sisa svakih 2 sata ali to je sigurnoi radi tog zubića što joj izbija!
ja svojoj za sad kašicu dajem samo za 'ručak' to bude oko 16h kad mi svi zajedno jedemo a znam joj i oko 20h dati rižolino ali ne svaki dan jer joj dosta stisne stolicu!
[Vrh] Go down
natašak
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
natašak


Female
Broj postova : 115
Age : 47
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.02.2012

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimepet vel 24, 2012 8:38 am

Ma neće dudu, a neće ni flašicu...sve smo probali! On se probudi oko 5.30-6h i to je to!
A jede tek oko 7 i onda mu se spava oko 8-8.30h odspava 30 min nekad 1h ... nakon toga hoće probati malo kašice!
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimepet vel 24, 2012 8:41 am

onda ti nema druge nego da ga podoijš! ja imam sreće jer moja marija od trećeg dana duda dudu i pije čaj ili vodu iz bočice!
[Vrh] Go down
natašak
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
natašak


Female
Broj postova : 115
Age : 47
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.02.2012

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimepet vel 24, 2012 9:04 am

da, nema mi druge Raspored hranjenja!!!! 13329
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimepet vel 24, 2012 9:07 am

Ma sve su to slatke brige, budi sretna nemoraš se dizati i praviti bočicu nego samo izvadiš cicu , ja ću ti reći da tek sad znam koliko je to olakšanje( starije cure su kratko sisale) i puno više se naspavam!
[Vrh] Go down
Perčica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Perčica


Female
Broj postova : 235
Age : 36
Lokacija : Ljubljana
Registration date : 13.10.2010

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimesri vel 29, 2012 11:33 am

To si i ja uvijek kazem! Da budem sretna jer samo izvadim sisu, i u snu je takorec podojim... Ali isto jedva cekam da prestane traziti te nocne obroke, mazenja, paznju... sto god! Raspored hranjenja!!!! 386911
[Vrh] Go down
natašak
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
natašak


Female
Broj postova : 115
Age : 47
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.02.2012

Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitimesri vel 29, 2012 12:50 pm

Znaš kaj sad tek kad više odjedamput ne želi dojit vidim kak mi dojenje faliiiiii, mm mi se smije, al stvarno mi fali Raspored hranjenja!!!! 246242
[Vrh] Go down
Sponsored content





Raspored hranjenja!!!! Empty
PostajNaslov: Re: Raspored hranjenja!!!!   Raspored hranjenja!!!! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Raspored hranjenja!!!!
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Prehrana i zdravlje beba :: Dohrana-
Forum(o)Bir: