Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Opet krećemo u vrtić

Go down 
+27
Josipa
Kikica
*Dijana*
sam
Zabica
vedrana87
Angie
pia2
Nicky
Alice
morena
garfieldic
ivana86
leobaby
ninana
žuža
EMA-ST
Giovanna
mellin
Conny
ELE
ivany
Mateja
Aca
happyness
zvrk06
zeljkica0205
31 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 7:54 pm

Dora, sve ovisi u kojem vrtiću, moraš nazvati i pitati tamo gdje te zanima!

Nanino, nadam se da će adaptacija brzo proći! A zašto nije u nekoj grupi sa svojim vršnjacima? Vjerojatno bi joj bilo lakše!
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 10:58 pm

mi smo danas imale sok,ona je vristala poplavila je nismo je mogle smiriti a bile smo nekih pola sata,sutra opet oko 10 i sama mi je rekla da ce ici i sutra ali od mene se nemice
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 7:27 am

ajoj curke Opet krećemo u vrtić - Page 10 269704 da prilagodjavanje sto prije i sto bezbolnije prodje
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 7:51 am

ninana je napisao/la:
ajoj curke Opet krećemo u vrtić - Page 10 269704 da prilagodjavanje sto prije i sto bezbolnije prodje

Opet krećemo u vrtić - Page 10 405635 Opet krećemo u vrtić - Page 10 269704 Opet krećemo u vrtić - Page 10 269704 Opet krećemo u vrtić - Page 10 269704
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 8:29 am

Curke da vas utješim, to je sve normalno, evo moja Ana ide već treću god. i sve je super, veseli se, obožava tete, voli svoje prijateljice, ali, sad su nakon 2 god. promjenili sobu. Prošli tj. je bila oduševljena novom sobom, igračkama, činjenicom da je već velika jer ide na kat. Oduševljenje je kratko trajalo, jutros je ostala u suzama, ne želi ni jesti u vrtiću. Zaključak - ona upravo prolazi adaptaciju na novi prostor.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 12:28 pm

Joj cure znam kako vam je Opet krećemo u vrtić - Page 10 168724 Opet krećemo u vrtić - Page 10 168724
Al znajte da to sve skupa kratko traje i koliko god bolno bilo za vas i njih brzo se sve zaboravlja Opet krećemo u vrtić - Page 10 569627 Opet krećemo u vrtić - Page 10 569627 Opet krećemo u vrtić - Page 10 569627
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 12:42 pm

dan treći:
douram je ujutro, uđe sama u sobu, da teti 5 i sve super, a onda urlik i plač..ja naravno vani čujem ali ne prilazim vrtiću, vidim kasnije teta se samo s njom šeće po vrtiću i pokazuje i druge klince, sobe, wc-e--..sve super ona se smirila, kasnije su se spremali u parkić na igru, tak da se je sama obula i čekala u redu sa drugim klincima jer joj je teta ujutro obećala da će ići van na igru, i onda opet šok...kaže teta "ajde Mia sad ideš doma"...veli ona moja mama je otišla na posao (kak smo se mi doma dogovorile)...a teta na to "ma nije na poslu već te vani čeka"...
joj poludila sam ko zmaj!!!!!!!!!!!
ali nisam se dala već sam je lijepo poslala s klincima neka se ide s njima igrati u parkić...
i onda je sve bilo super...

imam pitanje sada: koliko dugo vremenski su vaši klinci u vrtiću na privikavanju, mi npr. imamo striktno sat vremena dnevno ovaj tjedan...nekak mi se to čini premalo...
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 12:51 pm

Kod nas ti nema prikvikavanja, možda je to loše ali ja ću ti reći da mislim da je tako i bolje jer dijete pije prihvati to da mora ostati u vretiću duže od sat vremena! Koja koza od tete ali ona je to sigurno rekla jer se strogo pridržava tih sat vremena kojih imate za prilagođavanje!
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 1:39 pm

evo mi smo danas bile drugi dan i taman su djeca bila vani kad je ulazila pocela je plakati pa se malo zabavila e kad smo ulazili u sobu kad je vidila tete pocela je plakati i onda se skompala sa nekom malom i bilo joj je super,bili smo sat i pol onda smo isli jer su djeca isla na spavanje i rekla mi je da hoce i sutra ici..znaci danas nije dozivjela šok i mogu ostati koliko zelim njom i tata je morao biti s nama,mala vezica Opet krećemo u vrtić - Page 10 470300 jer smo donirali djecici kolica za hranu
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 1:45 pm

Kod nas je bilo , ovisno o djetetu..ja sam bila samo prvi dan i to sat vremena.Luka me nije ni dozivljavao..odmah se igrao..drugi dan sam dosla pred spavanje da bio spavao ali on nije htio posto sam ja dosla po njega.pa treci dan nisam dolazila i proslo je sve super..Tako da znaci sam svega bila prvi dan sat vremena i to sam onda vise sa tetom pricala nego oko Luke..jer kazem on je adaptaciju prosao super, niti ju je imao naknadno...
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 6:02 pm

ja sam ko i ACA bila prvi dan sa njom skroz 2h,drugi dan sam ju ostavila 2h,treci isti tak,onda je bio vikend,sljedeci cijeli tjedan sam ju ostavljala do spavanja,otprilike oko 12 sam dolazila,da se s njima naruca,a onaj posle tj su ju tete probale stavljati spavati,i sad skroz pokupimo oko 3,dok se probude i napapaju
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 8:01 pm

Mi isto nismo imali nikakvu adaptaciju, on nije ni htio da ja tamo ostanem, tako da sam samo prvi dan malo sa tetom popricala i ostavila ga nekih sat-dva, i od iduceg dana je ostajao sam cijeli dan... a kad je presao u drugi vrtic sam ga dovezla i osla na posao, nikad nikakav problem!
Ma on i obozava ove igraonice po trgovakim centrima, ostane tamo skakat sat vremena dok mi idemo po trgovinama! Opet krećemo u vrtić - Page 10 13329
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimečet ruj 08, 2011 9:02 am

Trajanje adaptacije ovisi o vrtiću. U našem je to prepušteno odluci roditelja al tete sugeriraju da je bolje da adaptacija ide postupno. Tako da sam ja njih poslušala
Prvi dan smo bile skupa, drugi sam je ostavila samu 10min, 3. pola sata, 4 dan po 1h, 5. dan 2h, a drugi tjedan svaki dan po 3h, do iza ručka, tek 3. tjedan je krenila sa spavanjem i ostajanjem do kraja
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimečet ruj 08, 2011 9:45 am

Ja nisam ni sa Anom ni sa Lucijo bila ni sekunde u sobi za vrijeme adaptacije, smatrala sam da bi time samo zbunila dijete, ono danas sam s tobom sutra me nema.

Trajanje adaptacije
1) s Anom - 2 dana pol sata, pa onda svaki dan po 15 min duže. Drugi tj. je ostala na ručku, pa na spavanju i zadnji dan skroz do kraja.

2) s Lucijom - Prvi tj. isto kao i kod Ane, drugi tj je u pon ostala na ručku, u uto na spavanju i zaspala i od tog dana je ostajala do 15:00.
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimečet ruj 08, 2011 12:21 pm

sad sam već luda...danas opet samo sat vremena po tetinom,ali sam ja napravila drugaćije, ostavila sam je naravno da je urlala smirila se je nakon 5 minuta, ja sam kasnije lijepo teti rekla da moram doma zbog druge bebe i da se vraćam za sat vremena...
došla sam za 2,5h Opet krećemo u vrtić - Page 10 386911 jer sam otišla na kavu a tam srela frendicu i dala sam si oduška, dođem u vrtić,tete okreću očima, mia u dvorištu sa klincima, vidi me i onda počne urlati da one ne ide doma i nek ja idem opet raditi...
ma glupače od teta, sutra je ostavljam na ručka uopće me ne zanima...
sad kad gledam meni je vrtić pola km od kuće, i na porodiljnom sam i nije mi problem, ali masa drugih roditelja dr.tjedan počinje raditi a klinci nam ovaj tjedan još uopće nisu ručali u vrtiću...sad si baš razmišljam kak bi meni bilo da sam na poslu...ma joj koze jedne već na samom početku...sad vidim da ni nije toliki problem u Mii i prihvaćanju vrtića već u njima jer su uopće nezainteresirane, imaju 25 klinaca u grupi 10 novih na privikavanju, pa se valjda nadaju da će netko odustati...
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimečet ruj 08, 2011 12:39 pm

Opet krećemo u vrtić - Page 10 42762 Nanino
Znači Mii je super u vrtiću...samo ti nju pusti.
Tete sad već kompliciraju, trebale bi biti sretne da su druga djeca kao Mia.
Srećica mala...mama idi opet raditi....
Možeš biti ponosna na nju... Opet krećemo u vrtić - Page 10 569627
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimečet ruj 08, 2011 1:09 pm

nanino a kako plaćaš za ovaj mjesec? jel nešto jeftinije pošto imate prilagođavanje određeno vrijeme(koliko traje kod vas?) ? ja da sam na tvom mjestu otišla bi do ravnatelja i pitala dali mia može ostati duže jer lijepo se uklopila!
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimečet ruj 08, 2011 1:13 pm

mi bile danas sve ok malo je pri ulasku bila tuzna ali poslje sve 5..igrali se vani i kad su usli unutra samo je isla na wc imaju njihove mini školjke i njoj to super (odvikli smo se dnevne pelene)kad je rucala isli smo doma i sve je uredu samo neznam kako ce biti kad ostane sama
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimepet ruj 09, 2011 7:36 am

Super zasada curkama ide adaptacija Opet krećemo u vrtić - Page 10 848286
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimepet ruj 09, 2011 8:08 am

Opet krećemo u vrtić - Page 10 42762 curke
Nanino samo ti tako produzi pomalo budi mali vrag Opet krećemo u vrtić - Page 10 602511 kad su one takve ti budi jos gora
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimepet ruj 09, 2011 1:15 pm

nanino kako je bilo danas?
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimepet ruj 09, 2011 1:52 pm

gotov tjedan, preživjela sam jutarnji mijin teror,ali nisam se dala, dok je ona urlala ja sam je oblačila i spremala za vrtić, jednostavno sam je ignorirala,dovela sam je u vrtić teta ju je uzela, i došla sam po nju nakon ručka...
onda mi teta veli da s nikim ne komunicira samo sa tetama i da se samo drži za tete (bude se ona već oslobodila), i kaže mi teta kak je pojela cijeli ručak i kak je baš iznenađena kak je jela, a mia mi doma kaže da ona nije jela u vrtiću ništa jer nije bila gladna (znam da nije jela jer ona nikada nigdje ne jede) ali mi je glupo da teta laže...joj koma živa već na početku a tek je krenula u vrtić..
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimepet ruj 09, 2011 6:09 pm

Nanino, ne znam šta bi ti rekla.
Ne sviđa mi se što tete tako lažu, pa zar je bitno sad na privikavanju i čak prvom ručku, ako se ne varam jel jela ili ne...Polako će se priviknuti...
Kako ćete pomoći djetetu da se navikne ako nema vaše suradnje, a tete već sada idu u krivom smjeru. Opet krećemo u vrtić - Page 10 204166
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesub ruj 10, 2011 8:43 am

Meni se isto ne sviđa to muljanje, i nekužim čemu to uopće... Držim Opet krećemo u vrtić - Page 10 269704 da idući tjedan bude bolji!!!
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitimesub ruj 10, 2011 9:11 am

lorena u ponedjeljak ostaje sama joj nemam pojma sta ce biti kad se sjetim kako je poplavila sva u placu prvi dan a ovo nemogu ni zamisliti
[Vrh] Go down
Sponsored content





Opet krećemo u vrtić - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Opet krećemo u vrtić   Opet krećemo u vrtić - Page 10 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Opet krećemo u vrtić
[Vrh] 
Stranica 10 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Jaslice,vrtić,škola.-
Forum(o)Bir: