Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Odvikavanje od pelena

Go down 
+44
ira
lola
ninanana
Tina
Marina23
Alice
nanino
*Ana*
*Dijana*
sofija
Tinna
nina2212
Anna
soo_happy
Zabica
vedrana87
malaLa
pia2
EMA-ST
bellana
Giovanna
MMM
anye
zeljkica0205
pcelica8
ninana
mamajaja
morena
hiphop
meli
ivana86
becky
didzi
Enea
Nataly
Josipa
žuža
Monika
leobaby
Mateja
zvrk06
ivany
happyness
Aca
48 posters
Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next
Autor/icaPoruka
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimened lip 05, 2011 4:55 pm

sad ste me cure skroz zbunile,jbg kad bi ja znala da ona do jutra bude izdrzala,ja bi ju pustila da spava,da probam?
[Vrh] Go down
zvjezdica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
zvjezdica


Female
Broj postova : 315
Age : 43
Registration date : 14.10.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimened lip 05, 2011 9:06 pm

bravo enea!ja sam luciju u početku budila ali samo par dana.a onda sam pustila,i u toku noći bi se počela okretati i kmečati,ja ju pitam jel ti se piški,ona klimne,odnesem ju na wc i to je bilo to.znala je da mora piškiti ali valjda u početku je bila zbunjena,jel da pusti ili da me budi.
a ja se sad mučim s Ninom,par dana je bila bez pelene,kaže daj nonu,a ono već curi.nikako da stigne.ali problem je što ja radim ,a moja svekrva kaže da ona ne može tako,jer one moraju u grad,pa bit će joj tepih mokar....i tako da ne znam što ću.a znam da bi za par dana uspjela,ali jbg.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 06, 2011 7:50 am

Enea pokušaj 2-3 noći pa ćeš vidit Odvikavanje od pelena - Page 27 13329

Zvjezdice šteta da, kad bi mogla kroz ovo ljeto uzet 2 tj godišnjeg pa da to sredit na miru Odvikavanje od pelena - Page 27 13329
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 06, 2011 11:26 am

cureeeee,moja eneica prespavala cijelu noc bez pisanja,pustila ju jucer,pisala u 9 prije spavanja i do jutra u 7 bez frke,danas sam teti u vrticu rekla da joj vise ne stavlja pelenu za spavanje,sad budemo vidli dalje,bas sam happy
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 06, 2011 11:32 am

Bravo Enea....i to ćeš brzo svladati.... Odvikavanje od pelena - Page 27 42762

zjezdice sorry što se ovako mješam, ali jer ne može sveki biti dva tjedna bez grada ili baš mora....a, i tepih se može maknuti...pa neka ga vrati za mjesec dana. Moraju ti vaši i naši pilići proći i tu fazu...pa svi smo pišali po podu i u krevet, desi se...
Maja danas imala riflice i nije se uspjela skinuti pa se upiškila, pa nije kraj svijeta.....dobila je tajce i sad je opet sve OK.

[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 06, 2011 12:05 pm

Odvikavanje od pelena - Page 27 534560 Odvikavanje od pelena - Page 27 534560 Odvikavanje od pelena - Page 27 42762 Enea!! Odvikavanje od pelena - Page 27 742194
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 06, 2011 2:23 pm

ni ja Acu nisam nikad budila ali se vec budio ujutru sa suvom pelenom i ja mu skinula i nocnu
A moje odvikavanje as Andrejom je 0 ja odustala.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 7:17 am

Bravo Enea Odvikavanje od pelena - Page 27 534560 Odvikavanje od pelena - Page 27 534560 Odvikavanje od pelena - Page 27 534560
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 7:25 am

Bravo Enea Odvikavanje od pelena - Page 27 534560 Odvikavanje od pelena - Page 27 534560 Odvikavanje od pelena - Page 27 534560
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimesub lip 11, 2011 10:07 am

evo jedan zgodan članak.....
U dobi od 2 ili 3 godine polako počinje odvikavanje od pelena. Tada se kod nekih mališana javlja problem mokrenja u krevet

Sve dok dijete nosi pelene koje izvrsno upijaju kad god zatreba, roditelji ne obraćaju pozornost na noćno mokrenje. Kad pelene, međutim više nisu dio djetetove noćne opreme neki mališani se ujutro počinju buditi u mokrom krevetu. Nezgode s mokrenjem, kad djetetu počnemo skidati pelene, nisu ništa neobično za mališane od 3 do 5 godina. Svakom će se djetetu dogoditi da se tu i tamo popiški u gaćice, posebice noću, no oko 6% djece će to neugodno iskustvo imati malo češće. Najčešće je razlog takvog mokrenja prerano "skidanje" pelena kad dijete na to još nije spremno.

Znakova da je spremno na taj korak je nekoliko: dijete povremeno uspijeva noću imati suhu pelenu, a danju prođe više sati između dva mokrenja. Nema li tih znakova, dijete nije spremno i bez pelena bi moglo početi patiti od enureze odnosno noćnog mokrenja. No, postoje i drugi uzroci ovoj pojavi. Medicina razlikuje enurezu zbog psihičkih poteškoća povezanih s emocijama te enurezu čiji uzrok leži u fiziologiji tijela.



Emocije kao okidač

Kako odrastaju, naši mališani prolaze kroz osjetljive faze razvoja kad su emocionalno ranjiviji. Pored tih faza, dodatno ih mogu pogađati sukobi roditelja, rođenje brata ili sestrice, preseljenje, polazak u vrtić, a nerijetko osjećaju i različite strahove (od vještice, čudovišta iz ormara, slučajno odgledane horor-scene filma, mraka, pasa...). Nabrojene negativne emocije mogu poremetiti normalan tijek razvoja i vratiti dijete u infantilniju fazu od one u kojoj se nalazi. Time je moguće da se nakon uspostavljanja kontrole nad mjehurom, dijete ponovno vrati u fazu kad to nije uspijevalo.

Takva psihički uzrokovana enurza javlja se kod povučenije i senzibilnije djece. Što su starija osjećaj srama ili krivnje zbog mokre plahte može pogubnije djelovati na djetetovo samopouzdanje te utjecati na pogoršanje problema. Pogoršanje se obično manifestira na djetetovom snu. Dolazi do poteškoća uvečer kad dijete treba zaspati ili mu san postaje nemiran i plitak. Kod psihički potaknute enureze najbolji je lijek prvo pomoći djetetu da shvati kako sve to što mu se događa nije strašno. Zatim treba ojačati djetetovo samopouzdanje i pomagati mu da nauči kontrolirati mokrenje. Ipak nije zgorega posjetiti liječnika i potražiti točan uzrok noćnog mokrenja.



Fiziološki uzroci

Kad je uzrok enureze fiziološki, tada će dijete teže naučiti kontrolirati noćno mokrenje, a u nekim slučajevima bez pomoći lijekova odnosno liječnika problem se uopće neće moći riješiti. Nekoliko je takvih uzroka. Katkad je organizam osjetljiviji dok je izložen infekcijama i bolestima (upala krajnika, crijevne infekcije, upala mokraćnih putova ili bolesti bubrega i živčanog sustava, želučane smetnje) te dijete uslijed iscrpljivanja može izgubiti mehanizam kontrole mokrenja.

Mogući uzroci enureze su i bolesti mokraćovoda, mokraćnog mjehura ili malformacije spolnih organa. Dijagnozu takvih tjelesnih problema postavljaju liječnici raznih specijalnosti (pedijatar, nefrolog, neurolog, ginekolog) koji će na osnovu pretraga zaključiti u čemu je problem. Na nemogućnost kontrole mokrenja mogu utjecati i problemi s kralježnicom (mijelodisplazija odnosno nepravilan razvoj lumbalnih segmenata kralježničke moždine) što se rješava operativnim putem. Ako se pretragama ne utvrde nikakvi organski uzroci pojave enureze, tada se djetetu prepisuje poseban sprej za nos ili tabletice koje reguliraju lučenje urina tijekom noći. Lijek ima antidiuretičko djelovanje u trajanju od 8 do 12 sati i kod većine djece ima pozitivan učinak.



Kako se trebaju postaviti roditelji?

Nikada, baš nikada, ne grdite dijete zato što se pomokrilo u krevet. Nemojte ga kažnjavati i tjerati da to više ne radi jer ono to ne može kontrolirati. Time ne rješavate problem, nego ga samo produbljujete.

Odaberite pozitivan pristup. Nakon što ste ujutro pronašli mokru plahtu, budite strpljivi, promijenite je i nemojte se ljutiti. Objasnite djetetu da se to događa i drugim mališanima i da vjerujete kako će to nakon nekog vremena proći. Više od toga nemojte komentirati. Pretjerane pokude za mokru plahtu ili pohvale za suhu jednako su loše. Neutralnim stavom, s druge strane, dijete će samo poželjeti potruditi se oko kontrole mokrenja.

Ponudite djetetu večeru 3 sata prije no što će otprilike poći na spavanje. Nakon toga mu ne nudite voće ili jela koja mogu imati diuretičko djelovanje (med, jabuka, naranča). Ipak, pedijatri danas ne preporučuju potpuno izbjegavanje tekućine prije spavanja odnosno tjeranje djeteta da trpi žeđ. Neka istraživanja su pokazala da se time stanje s noćnim mokrenjem može pogoršati jer vrlo brzo dolazi do prilagodbe mjehura i smanjenja njegova kapaciteta. Mjehur se tako brže napuni i brže šalje signal da se treba isprazniti. Kao rezultat žeđanja dijete još češće mokri, ali manje količine.

Prije spavanja ponudite djetetu da se popiški. Možete mu pomoći stimulirajući ga puštanjem vode u umivaoniku.

Obavezno uvedite sistem nagrađivanja "suhih" noći. Primjerice dogovorite kako ćete zajedno poći u zoološki vrt ako dva dana zaredom plahta bude suha. Ili neka dijete za svaku suhu noć u tablicu nacrta zvjezdicu pa kad skupi 5 zvjezdica slijedi nagrada. To će biti velik poticaj djetetu da pokuša kontrolirati mokrenje noću.

Ne budite dijete u sred noći kako bi se išlo popiškiti. Nemojte to raditi niti kasno navečer niti rano ujutro. Time djetetu šaljete poruku da vi kontrolirate situaciju i ono se samo oko toga neće truditi. Doduše, time ćete možda izbjeći pokoju mokru plahtu, ali dugoročno nećete riješiti problem. Posebice nemojte pokušati izvesti taj potez tako da se dijete pomokri u polusnu pa da ponovno brzo možete oboje na spavanje. Efekt tog poteza bit će upravo ono što želite izbjeći - vježbanje nesvjesnog mokrenja u snu. Općenito vrijedi: manje dijete nemojte nikada buditi noću, a starije dijete (5 do 6 godina) budite tek ako vas ono to zatraži. Tada ga pokušajte dobro razbuditi kako bi se pomokrilo jer će na taj način učiti buditi se radi punog mjehura.

Djeca se obično toliko izmore igrajući se tijekom dana da po noći imaju vrlo dubok san koji ometa mehanizam buđenja radi potrebe za mokrenjem. Dijete bi stoga trebalo tijekom dana malo odspavati i odmoriti tijelo koje će zatim noću spavati laganijim snom i lakše se probuditi za mokrenje.

Djeca se često pomokre u krevet jer duboko spavaju i njihovo tijelo još nije naučilo probuditi se kad je mjehur pun. No, neka se djeca uspijevaju probuditi kad im je sila na zahod, ali ne usude se hodati po mraku do njega. Zbog straha se tada jednostavno popiške u krevet. Zato djetetu pored kreveta stavite tutu. Ako se jako plaši mraka ostavite mu upaljeno noćno svjetlo.

www.roditelji.hr
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimesub lip 11, 2011 1:20 pm

Hvala, Dijana!!!!
Super je tekst, poučan i pronašla sam i sebe i Maju u mnogim rečenicama.
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimesub lip 11, 2011 1:41 pm

Kikica je napisao/la:
Hvala, Dijana!!!!
Super je tekst, poučan i pronašla sam i sebe i Maju u mnogim rečenicama.
Odvikavanje od pelena - Page 27 386911 drago mi je! Odvikavanje od pelena - Page 27 38980 Odvikavanje od pelena - Page 27 534560 Odvikavanje od pelena - Page 27 534560
Odvikavanje od pelena - Page 27 569627
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimened lip 12, 2011 10:53 pm

Svečano javljam da smo danas provele dan bez pelene. Samo je ujutro malo poteklo jer nismo stigle dojuriti do wc-a.
Nakon toga, lijepo sam je pitala svaki put, i ona je rekla da mora piškiti, i tad smo išle. Čak je bila i na rođendanskom slavlju bez pelene i nije se popišala.
Za popodnevno spavanje je imala pelenu, i u nju je obavila kakanje :)
I sad spava u peleni.
Za nas je to uspjeh veliki - stavile smo na vrata papir i za svako pišanje u kahlicu ili wc crtamo zvjezdicu.

Nego, da vas pitam - nije bilo Pampersica koje inače koristi, pa sam uzela one Sleep&Play, i ima mi alergiju - pretpostavljam da je na njih. Je li od vas koje dijete imalo isto? Čitam po forumima da je doša u Evropu runda Pampersica koje izazivaju reakciju - osip...kod nas je točno po rubu - izgleda kao kocka - iznad guze pa se spaja prema oba boka. Baš izgleda ružno. Srećom sam imala neke reklamne Violeta pelene, pa sam joj sad stavila tu.
Ljuta sam jer do sad nikad nije imala pelenski osip, nećemo valjda sad na samom finalu imati problema s tim? Odvikavanje od pelena - Page 27 168724
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 6:53 am

Bravo Ena!!!!!! Tako rade velike cure!!! Odvikavanje od pelena - Page 27 42762
Za pelene ti ne znam.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 7:18 am

Bravo Ena Odvikavanje od pelena - Page 27 534560 Odvikavanje od pelena - Page 27 534560 Odvikavanje od pelena - Page 27 534560
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 8:35 am

super Ena! Odvikavanje od pelena - Page 27 534560 Odvikavanje od pelena - Page 27 534560
a za pelene isto nemam pojma,ja mislim ako s ene varam da te Sleep&Play koristi Martinin Lukas,pa mislim da se nije žalila....ne znam stvarno... Odvikavanje od pelena - Page 27 877388
nadam se da će vam brzo proći! Odvikavanje od pelena - Page 27 616445
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 8:41 am

Je istina, mi ih koristimo stalno i to već dosta dugo, pa nikad nismo nikakvu reakciju imali. Ni na jedne pelene, a isprobali smo ih hvala bogu valjda sve... Meni su inače Sleep&Play najbolje pelene, stvarno im ne mogu naći jednu zamjerku... pa sad... Odvikavanje od pelena - Page 27 344293
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 8:46 am

Bravo Ena! Odvikavanje od pelena - Page 27 848286 Odvikavanje od pelena - Page 27 848286

Ja isto ne znam za te pelene.
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 9:42 am

Martina je napisao/la:
Je istina, mi ih koristimo stalno i to već dosta dugo, pa nikad nismo nikakvu reakciju imali. Ni na jedne pelene, a isprobali smo ih hvala bogu valjda sve... Meni su inače Sleep&Play najbolje pelene, stvarno im ne mogu naći jednu zamjerku... pa sad... Odvikavanje od pelena - Page 27 344293

Navodno je došla na tržište neka nova runda s greškom Odvikavanje od pelena - Page 27 877388
[Vrh] Go down
zvjezdica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
zvjezdica


Female
Broj postova : 315
Age : 43
Registration date : 14.10.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 12:13 pm

Dijana super je tekst.
bravo za Enu.
i mi smo uspjeli,već peti dan je nina bez pelene,samo za spavanje još ima.a i mi koristimo sleep&play i dosad su bile super,ali sad su joj se pojavile neke fleke crvene po guzi.
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 1:48 pm

Evo novih vijesti! :)
Danas je jednom malo pobjeglo u gaćice, ali dogodilo se i ono što smo čekali!!!
Ena je sama rekla: "Moram pišati!", trčale smo u wc i nije pustila ni kap sve dok je nisam skinula i stavila na daskicu! Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

Odvikavanje od pelena - Page 27 311573
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 2:35 pm

Suuuupeeerrr!!! Bravo za Enicu!! Ma riješit će se ona pelena s pola snage..

Kaj se tiče pelena s greškom, znam za Huggiese da imaju jednu takvu seriju, al za Pampers stvarno nisam to čula... može biti!!
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 8:39 pm

Bravo i za Ninu, a Ena za Enu nema veze što je pobjeglo...sve se smije dogoditi...
Bravo cure Odvikavanje od pelena - Page 27 42762
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 10:17 pm

Odvikavanje od pelena - Page 27 42762 za bezpelenase
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitimepon lip 13, 2011 10:20 pm

Ma, nek pobjegne i tri puta, meni je bitno da je konačno shvatila pojam odlaska na pišanje. Pokakala se i jučer i danas (podmuklica mala Odvikavanje od pelena - Page 27 386911 ) nakon popodnevnog spavanja kad je imala pelenu. Spava u peleni. Kupila sam joj BabyLove i sad se povlači onaj gadni osip. I neku kremicu sam uzela u DM-u. Crtamo zvjezdicu za svako pišanje na kahlicu ili na wc-daskicu. Joooj, baš sam uzbuđena. Al' brine me što sam još samo sutra na dopustu i onda sam tri dana opet na poslu. Ali htjela je i s bakom i s tatom ići danas i jučer. Živi bili pa vidjeli! Mislim da ćemo ovaj put uspjeti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Odvikavanje od pelena - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 27 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Odvikavanje od pelena
[Vrh] 
Stranica 27 / 28.Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next
 Similar topics
-
» odvikavanje od pelena
» Odvikavanje od pelena 2. dio
» Savjeti za odvikavanje od pelena

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 1-3-
Forum(o)Bir: