Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Odvikavanje od pelena

Go down 
+44
ira
lola
ninanana
Tina
Marina23
Alice
nanino
*Ana*
*Dijana*
sofija
Tinna
nina2212
Anna
soo_happy
Zabica
vedrana87
malaLa
pia2
EMA-ST
bellana
Giovanna
MMM
anye
zeljkica0205
pcelica8
ninana
mamajaja
morena
hiphop
meli
ivana86
becky
didzi
Enea
Nataly
Josipa
žuža
Monika
leobaby
Mateja
zvrk06
ivany
happyness
Aca
48 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next
Autor/icaPoruka
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimepon srp 14, 2008 1:20 pm

Slažem se s curama, ako dijete nije spremno onda nema potrebe ni početi......
I mislim isto da je najbolje skinuti pelenu i obući gaćice....
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimepon srp 14, 2008 2:57 pm

E dobro,to me zanimalo,vidim i ja da je ipak najbolje pelenu maknit.

Pročitala sam ovaj test,super,a šta se tiče Lane i njene spremnosti,hm o tome bi se dalo pričat,ona zna šta je piškenje,kakenje,i čemu služi tuta,kad se na plaži popišku u kupaće,odma me dođe zvat kaže piš piš i pokaže mi gdje se popiškila i kaže prstićem ne ne Odvikavanje od pelena - Page 2 386911 ,znači sve to razumi,ali problem je šta odbija to napravit na tutu,eto po tome nije spremna,pa sam malo zbunjena,ipak sam ja mlada mama Odvikavanje od pelena - Page 2 36152
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 11:13 am

Zvrk, nije bit u tome što si ti mlada mama, i ja sam malo starija mama pa me to odvikavanje svejedno zbunjuje.... nisam se puno s tim zamarala jer čekam da se vratimo s mora...
Sara ponekad traži sjesti na tutu (i pri tom svaki put naglasi kako Luka piški na wc Odvikavanje od pelena - Page 2 782419 ), nekada stvarno i piški ali uglavnom se upiški u gaće pa onda kaže tako da nemam volje početi s odvikavanjem. Imam neki feeling kao da se ona neće ni odviknuti ovo ljeto ali nebrine me to previše.....
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 11:20 am

Aha, znači gaće staviti. Odvikavanje od pelena - Page 2 605248
Ja joj dam da se gologuza šeće;
popišala se po kuhinjskom podu na 2 mjesta,
bed mi da se ne posklizne i opet padne.
Opće nije reagirala dok je piškila,
a dok je obavila Odvikavanje od pelena - Page 2 66333 tad se smijala i pobjegla od lokvi. Odvikavanje od pelena - Page 2 602511
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 12:33 pm

Jedan savjet za mame : iz početka nudite nonu svakih 20 minuta , kad vi idete mokriti vodite dijete da i ono mokri makar pored vas u nonu! Odvikavanje od pelena - Page 2 569627
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimened srp 20, 2008 10:21 am

Odvikavanje od pelena - Page 2 534560 Petra je prespavala noć a da se nije popiškila ! Odvikavanje od pelena - Page 2 534560

Išla je spavati oko 23 h i onda je piškila , probudila sam ju oko 2 pa je i onda piškila, pa sam ju probudila oko 5 ali nije htjela piškiti, sjedila je na noni ali ništa i onda se oko 6 probudila pa je piškila i nastvila spavati do 10 i nije se popiškila!
Baš sam ponosna na nju! Odvikavanje od pelena - Page 2 616445 Odvikavanje od pelena - Page 2 569627
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimened srp 20, 2008 11:16 am

Josipa, pa to je super! Mogu si misliti kak si sretna i ponosna!
Bravo za Petru! Odvikavanje od pelena - Page 2 42762
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimened srp 20, 2008 12:46 pm

Odvikavanje od pelena - Page 2 42762 Odvikavanje od pelena - Page 2 42762 Odvikavanje od pelena - Page 2 42762
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Nataly
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Nataly


Broj postova : 415
Lokacija : Grad na Dravi
Registration date : 04.02.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimepon srp 21, 2008 11:48 am

Bravo za Petru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimened srp 27, 2008 9:18 pm

Bravo za Petricu!! Kako napredujete??
Sara je počela govoriti da je piškila tj. ne znam da li kaže kad već obavi ili kad mora, nisam htjela na moru ništa pokušavati jer nismo ni nonu imali kod sebe niti dovoljno odjeće....
Na plaži mi bila silna, nije se niti jedno popiškila na ručnik. Kad je morala piškiti je svaki put bez riječi ošla u plićak i stala tamo i piškila Odvikavanje od pelena - Page 2 386911. To je meni samo znak da je skužila kad mora piškiti!!
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimepon srp 28, 2008 2:58 pm

Super za Saru! Pametna curica! Odvikavanje od pelena - Page 2 13329

Petra je bez pelene ali se redovito još popiški ali meni nije bed, nepopiški se svaki dan!
Za moj rođendan je vidjela Laru kako je čučnila i piškila vani i ona frajerica isto tako ali ona nije skinila gačice ali glavno da je piškila ko seka! Odvikavanje od pelena - Page 2 386911
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimepon srp 28, 2008 7:45 pm

Josipa je napisao/la:
Za moj rođendan je vidjela Laru kako je čučnila i piškila vani i ona frajerica isto tako ali ona nije skinila gačice ali glavno da je piškila ko seka! Odvikavanje od pelena - Page 2 386911

Odvikavanje od pelena - Page 2 386911
Oko nas su samo muška djeca pa je Sara vidjela kako oni stojećki piške. Kad vidi da netko od njih piški ona ode stane na isto mjesto, malo raširi noge i sva bitna meni kaže:mama pikim!! Odvikavanje od pelena - Page 2 386911
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimepon srp 28, 2008 7:55 pm

bravo za petricu!!! Odvikavanje od pelena - Page 2 42762
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimeuto srp 29, 2008 7:10 am

žuža je napisao/la:
bravo za petricu!!! Odvikavanje od pelena - Page 2 42762

Odvikavanje od pelena - Page 2 616445
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimesub tra 18, 2009 12:21 pm

malo da podignem ovu temu Odvikavanje od pelena - Page 2 38980
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimesub tra 18, 2009 4:03 pm

samo ti nas Ivany uputi na pravo mjesto Odvikavanje od pelena - Page 2 31338 Odvikavanje od pelena - Page 2 38980

Ja kupila nastavak, preslatki, s medekima i balonima, ali niti blizu neće. htjedoh ga posjesti, samo da dobi osjećaj kak je to sjediti na velikom wc-u, al protest je pao, pa sam odustala. Odvikavanje od pelena - Page 2 66333 ništ, čekam pravi trenutak pa ću onda opet probati. al naravno da ću u međuvremenu dosađivati sa nutkanjem...možda mu dosadim pa popusti..
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimesub tra 18, 2009 5:03 pm

Je Ivana je pitala a mi tam nastavile.

Kod nas nista novoga, nezgoda jos uvijek ima.
Danas se opet pokakio u gace, onda sam mu rekla, tako ne i bla bla......VIdjet cemo sad jel to uradilo plodom.Inace ne prica, da treba ali danas me prvi put uzeo za ruku i odveo do tute. Inace ga ja jos uvijek nudim, i svaki put se popiski.I to je to.

Nego mi se dansa cinilo da me i zajebava, onako trebao je piskiti i sad gleda u mene, kao ono on bi u gace ali gleda jel ja gledam.I ja ga pratim, on se smije,i vidim da nesto kuha.I krenem za njim i stavim ga na tutu i piskio je.Jel to isto normalno, meni to dodje ko da nije htio na tutu nego je htio ovako pustiti, ili me samo zajebava malo.
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimesub tra 18, 2009 5:14 pm

Mislim da mu se jednostavno nije dalo. Meni to Luka i danas zna raditi, neda mu se ići na wc a vidim da cupka i da nemože više izdržati. I onda ga odvedem na wc i piški. To uglavnom radi kad se zaigra kad recimo ima društvo pa valjda misli da će nešto propustiti.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 8:09 am

Aco ma ja mislim da je sve to normalno Odvikavanje od pelena - Page 2 569627

Lana je jučer 3 puta piškila u gaće,ništa čudno,nezna ni sama zašto sad nema pelenu,al meni se čini da se ona popiški nesvjesno,znači da uopće to nekontrolira jel to normalno Odvikavanje od pelena - Page 2 877388 ili tome i služi odvikavanje da se djete nauči kontroli,ili već ta kontrola treba bit razvijena?
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 8:16 am

Mislim da je to onaj famozni klik koji se treba dogoditi. Da je svjesna toga bi bila i spremna na odvikavanje. Ne brini, mislim da je to normalno!
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 8:22 am

zvrk06 je napisao/la:
Aco ma ja mislim da je sve to normalno Odvikavanje od pelena - Page 2 569627

Lana je jučer 3 puta piškila u gaće,ništa čudno,nezna ni sama zašto sad nema pelenu,al meni se čini da se ona popiški nesvjesno,znači da uopće to nekontrolira jel to normalno Odvikavanje od pelena - Page 2 877388 ili tome i služi odvikavanje da se djete nauči kontroli,ili već ta kontrola treba bit razvijena?

Mislim da po ovome znas da nije spremna ako tako mislis!
Ja stvarno nisam expert, to je sigurno, ali kazem meni je Luka dao do znanja da je svjestan da piski i zato smo krenuli, i kad treba da piski.
Nas samo muci kakanje, to nikak, nekad napravi na tutu nekad ako ga ne pratim onda u gace.Ako ga vidim i kazem ajmo na tutu ide, i napravi bez problema.Ali evo jutros sam bila zaokupirana, svekrva me zvala dolje, ion je dok sam ja dosla napravio u gace, onda je bilo, pa zasto, vidis da je to bljak, gjde se kaka, i onda si sjedne na tutu da meni kao pokaze gdje. Odvikavanje od pelena - Page 2 66333
Eto to nas malo muci, ali sa piskenjem nema problema uopce.Cak i ako smo vani, zaigran i to, i ja pitam idemo na tutu, primi me za ruku obavimo to, i van nazad.I dok smo u gradi nije dosad nikad bilo nezgoda.Osim to za kakanje.Kazem nekad ulovimo nekad ne.Ako ga ispustim iz vida sta se tice kakanja, pokakt ce se u gace.
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 8:31 am

Da napisem jos jedno iskustvo, nadam se ne idem nekome na zivce Odvikavanje od pelena - Page 2 877388

Evo Luka izdrzi bez piskenja sat i dva, i onda se normalno popiski u tutu.Znaci nema ovoga sto ti kazes da jednostavno ispusti bez znanja.TO LUka nece napraviti, evo i sad je bio dolje kod bake, i dosao gore, proslo je sat vremna, i ja kazem idemo na tutu, odmah skida gace i trenirku kolko moze, i ja dalje, i na tutu obavi i gotovo.Eto po tome ja vidim da je spreman.
Jedino to kakanje!
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 8:35 am

Teško mi je procjenit sad da je to nesvjesno,al tako izgleda Odvikavanje od pelena - Page 2 34451
Neznam možda se navikla da se popiški i to ne izađe nigdi nego ostane u peleni,a sad odjednom curi niz noge,možda joj zato treba vremena da skuži da je sad tu nešto drugčije neznam stvarno Odvikavanje od pelena - Page 2 34451 u svakom slučaju nemogu to dobro ni procjenit nakon 2 dana,nadam se da će kad krenemo sa tim u 7mj,bit svjesna ako dosad nije.

Aco po meni je to normalno,često kažu da kakenje ide sporije,bit će sve to ok,samo treba vremena Odvikavanje od pelena - Page 2 569627
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 8:42 am

Mozda sad kad ste bez pelene stvarno skuzi da je to nelagodno, i grozan osjecaj biti mokar i to.Drzim fige da skuzi i sama da je to neugodan osjecaj Odvikavanje od pelena - Page 2 269704 Odvikavanje od pelena - Page 2 269704

Tako je barem LUki, kad to napravi ponasa se ono, fuj, bljak, sta je to.I nece nista dalje napraviti dok ja to ne promjenim.Bas se vidi i da mu je neugodno sto je to napravio tak i usto i neugodan osjecaj.
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 8:50 am

Mi za sad vodimo peseka i klauna na wc, i sve Luka lijepo napravi a onda kad velim da sad Luka ide pišat, nestane u vidu magle... Odvikavanje od pelena - Page 2 66333 ma mi još nismo na redu za to i bok.

A vama Aca super ide, i kak veli zvrk, kakanje zna malo zezati, a budi sretna kaj ne zadržava, neka djeca uopće ne žele više kakati pa nastanu problemi. Lijepo vi samo tak i dalje i doći će na svoje.

Zvrk, ja bi isto rekla da se Lani još nije upalila lampica, ali ti bolje znaš, ti ju vidiš na djelu. Ak ne prije, bude po ljeti ona to sve svladala, kak i moj. Držim nam objema fige za to. Odvikavanje od pelena - Page 2 269704 Odvikavanje od pelena - Page 2 269704 Odvikavanje od pelena - Page 2 269704
[Vrh] Go down
Sponsored content





Odvikavanje od pelena - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Odvikavanje od pelena
[Vrh] 
Stranica 2 / 28.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next
 Similar topics
-
» odvikavanje od pelena
» Odvikavanje od pelena 2. dio
» Savjeti za odvikavanje od pelena

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 1-3-
Forum(o)Bir: