Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 povlačenje kožice na piši

Go down 
+22
Alice
Josipa
žuža
Mubinica
Angie
ana nikola
vedrana87
ninica90
*Ana*
ira
Tina
Nena0809
mommy
Mateja
Aca
Enea
didzi
ivany
zvrk06
ninana
happyness
pcelica8
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Mubinica
Novorođenče
Novorođenče
Mubinica


Female
Broj postova : 36
Age : 51
Lokacija : BiH
Registration date : 19.12.2010

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimepon oľu 28, 2011 5:19 pm

Blago tebi ninana!

Mahiru je 6,5 godina i eto jos uvijek se nemoze prevuci skroz. Samo malko, jedva do pola. :(

Kako je kod tvog starijeg? jel kod njega ide dole?

ne znam ni sama sta da radim. rodica mi kaze da ga dam na obrezivanje al meni zao, jer cula sam da je bolje i zdravije za dijete da ima tu kozicu jer ona ima neku svoju ulogu.

zbunjena sam totalno
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimepon oľu 28, 2011 6:02 pm

Mubinica evo da odgovorim ovdje....

Mi smo uspjeli kod Luke, sve je sad normalno...
Ali kod njega se dalo prevuci vrlo rano i onda odkad je imao kozice se nekak opet zaljepilo..
Bili smo kod urologa, on mu je na silu prevukao i onda smo mi morali svaki drugi dan..Nije dao,, bilo je koma, vec sam se osjecala ko da silujem dijete, pa sam razgovaral sa psihiloginjom u vrticu.Pa je rekla da je to sve normalno , jer je to za njegovo dobro, i mi smo mu govorili da ce morati ici rezati i u bolnicu i bla blaa. I to je trajalo nekih 2 tj...mucenje svaka dva -tri dana....i onda je krenulo da je sve manje boljelo, i sad sad to obavi kod kupanja i sav je ponosan sto ne boli i sto je sve super....
Ali kazem kod njega se dalo prevuci svih 4 god. onda sad od kozica se zaljepilo.Neznam kod tebe kad ipak uopce nije islo....
Makar i te opercije danas manje vise nisu opasne, pa ....
[Vrh] Go down
Mubinica
Novorođenče
Novorođenče
Mubinica


Female
Broj postova : 36
Age : 51
Lokacija : BiH
Registration date : 19.12.2010

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimečet tra 21, 2011 6:10 am

Aco,

Neki dan sam opet vodila mahira kod pedice na pregled, ona nam je opet rekla da trebamo cekati do desete godine.

nema pojma. njemu se ne moze prevuci nazad a sto je trbalo do sada da se sredi.

u zadnje vrijeme mu se javljaju erekcije i mislim da je to radi te kozice jer mu je uska.

izgleda da se mora desiti neka infekcija pa da mi kazu nesto drugo.
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimečet tra 21, 2011 6:06 pm

Joj mubinice ne znam sta bi ti rekla. Andreju je to sad rijeseno prije 2-3 mj neznam tacno kolko ima
[Vrh] Go down
biba
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
biba


Broj postova : 135
Registration date : 07.01.2011

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimepet tra 22, 2011 11:51 am

mi smo starijem vježbali tj navlačili, mlađem nismo. mlađem ide samo do pola dalje viče da ga boli pa ne forsiramo. nismo ga vodili radi toga na pregled jer mislim da nije potrebno...
a erekcije...moji su ih imali kad su bili skroz mali (od 8-9mj pa do nekih 2 godine) i ne znam ali mislim da to nije s tim povezano
[Vrh] Go down
Mubinica
Novorođenče
Novorođenče
Mubinica


Female
Broj postova : 36
Age : 51
Lokacija : BiH
Registration date : 19.12.2010

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimepet svi 27, 2011 5:30 am

Napokon sam uspjela prevuci kozicu kod Mahira. Koristila sam jednu kremu sto mi je jedna forumasica preporucila i napokon je kozica sletila nazad neku noc. Morala sam jace da povucem. Stavljala sam i ulje.

Ali sad mu je vrh kozice crvenkast i i ne znam bi li trebala to ostaviti i ne dirati mu vise neko vrijeme ili bi trebala opet mu prevuci. Bojim se da mu se opet ne suzi vrh. :huh: Pedica mi je rekla da ne treba zuriti do desete godine ali ja vidim da druge mame svojoj djeci to puno ranije prevuku a ovaj moj jos malo pa sedam godina. :-/
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimepet svi 27, 2011 9:11 am

Oko toga ima toliko podijeljenih mišljenja da ja stvarno više ne znam što raditi, a što ne....
Mi još čekamo intervenciju pedijatra, ne želimo sami ništa dirati. Samo blago povučem unatrag kod čišćenja, ali ništa ne forsiram...
[Vrh] Go down
Mubinica
Novorođenče
Novorođenče
Mubinica


Female
Broj postova : 36
Age : 51
Lokacija : BiH
Registration date : 19.12.2010

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimened lip 26, 2011 4:32 am

Martina,

Moras mu to na vrijeme povlaciti. Ja svom Mahiru nisam dirala na pocetku i zato sada oko toga bitku vodimo. Mahir je skolarac i jos mu se nije kozica dovoljno prosirila. Sad mu se moze prevuci ali je i dalje nekako uska.

Bolje ti je da mu to sad prevuces nego kada bude imao 10 godina.

Ja pokusavam Mahira da naucim da sam sebi prevuce kozicu al on to nece.
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimepon lip 27, 2011 2:59 pm

Sorry Mubinice, ali mislim da je Lukas još za to premali... Ipak ću čekati zeleno svjetlo pedijatra. Neću ništa na svoju ruku raditi. Ni moja mama to nije bratu dirala puno i sve je bilo ok. Pitala sam i mm-ovu mamu i kaže ništa ne dirati, tako da... Ja mu samo malo to povučem unatrag kod kupanja, koliko ide, ništa ne forsiram. I kod prematanja mu očistim jednom do dva puta dnevno, ali ne silim.. I seka ima sina, ni ona nije ništa dirala. Vjerujem da ako postoje neki problemi s prevlačenjem kožice, da ima nešto i genetike u tome. U mojoj i mm-ovoj femili nije bilo problema, pa se nadam da nećemo ni mi imati.

povlačenje kožice na piši - Page 4 569627
[Vrh] Go down
Mubinica
Novorođenče
Novorođenče
Mubinica


Female
Broj postova : 36
Age : 51
Lokacija : BiH
Registration date : 19.12.2010

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 3:59 am

Eto sad je povlacenje kozice kod Mahira postala rutina pri svakom kupanju. Kozica nije vise uska i da se svuci do kraja bez problema, cak je sad i on sam prevlaci i kad treba i kad ne treba hahahaha. Bitno je da smo izbjegli obrezivanje. Al se opet ponekad pojavi malo crveno na vrhu. Pedica kaza da ce se do 10 godine to sve smiriti.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 8:30 am

Super da je sve ok povlačenje kožice na piši - Page 4 616445
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 10:49 am

Drago mi je da je sve OK..manje više svi imaju muke s tim..
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 3:34 pm

I mene je malo sad strah... Mislim da nas to čeka sad na pregledu s godinu dana.. a kolko vidim Lukiju je to još dosta sve onak... nema šanse da se prevuče skroz.. barem se meni tako čini... povlačenje kožice na piši - Page 4 168724
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimesri stu 09, 2011 9:28 am

Uf ta kozica i piso,same komplikacije oko toga povlačenje kožice na piši - Page 4 66333

Nama patronazna pokazala kako to triba navlaciti i cistiti i kako bez forsiranja i mi tako radili.. a kad smo dosli s misec dana na pedijatriju sestra tamo mu je to onako dobro nategla i ocistila i stvarno je bilo bijelog i vec se crvenio i rekla je da je pred upalom.. znaci nista lagao, natezi koliko mozes povlačenje kožice na piši - Page 4 386911
sad mi to onako dobro nategnemo i cistimo svaki dan kod kupanja, dok se namoci dobro, njega ne boli jer se smije i uziva dok mu se dira piso i jaja cacino dite povlačenje kožice na piši - Page 4 671778 i nefrologica je rekla da je dobro pred nekih dva tjedna kad smo bili na pregledu..
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimesri stu 09, 2011 9:38 am

super gio
mubinice drago mi je da ste rijesili svoj problemcic
Martina ako i ne mogne Andreju je djeciji kirurg prevukao i sve 5 sad samo cistim
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimesri stu 09, 2011 10:42 am

Ma nadam se da bude sve ok s tim.. to me brine otkad se rodio jer znam puno mama koje su imale problema s time.. za 2 tj. idemo na piku i pregled, pa ćemo vidjeti šta pedić kaže..

Gio, kod nas to uopće ne diraju na kontrolama... povlačenje kožice na piši - Page 4 18759
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimesri stu 09, 2011 12:22 pm

I mi smo kod svakog kupanja navukli kolko ide da se opere,LUki je dosta se rano dalo prevuci.vrlo vrlo brzo. da me ubijes nisam tocno sigurno ali prije pola godine zivota sigurno....i od onda nemamo problema..osim ono dok je imao vodene kozice pa se kozica nazad zaljepila pa smo isli urologu da prevuce i sve pet..
[Vrh] Go down
Mubinica
Novorođenče
Novorođenče
Mubinica


Female
Broj postova : 36
Age : 51
Lokacija : BiH
Registration date : 19.12.2010

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimesri stu 09, 2011 11:36 pm

Martina, nemoj odugovlaciti sa time. Ja svome nisam na vrijeme svlacila kozicu pa sam zato kasnije imala problema. Tek sam mu je nedavno uspjela prevuci. Kad god sina presvlacis malo mu povuci kozicu da mu se polako pocne siriti.

Aco, blago tebi sto si to rano rijesila. Sad ga nauci da to sam sebi povlaci.

Ja sad Mahiru kad god imam priliku prevucem kozicu jer ne zelim da mu se opet suzi. Ali sad cesto ima erekcije i kad mu se chuna podne kozica mu se sama zategne i prevuce nazad i tako ostane pozadi. I onda mu ja opet moram vratiti kozicu da prekrije glavicu i skoro uvijek nakon toga se kozica na vrhu malo zacrveni.

Da li je dobro tako ostaviti kozicu prevucenu da glavica bude otkrivena? Je li je vi tako ostavite prevucenu ili je vratite preko glavice?
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 10:55 am

Ma ja njemu stalno to radim.. skoro kod svakog prematanja. Ali neću forsirati jer vidim da je to sve još jako usko! Nema šanse da prođe skroz.. A kužim i kad malo jače povućem, da ga počne smetati..

Mislim da se kožica uvijek mora vratiti na svoje mjesto... Nije prirodno da bude povučena..
[Vrh] Go down
Mubinica
Novorođenče
Novorođenče
Mubinica


Female
Broj postova : 36
Age : 51
Lokacija : BiH
Registration date : 19.12.2010

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimečet oľu 01, 2012 2:20 am

Martina je napisao/la:
Ma ja njemu stalno to radim.. skoro kod svakog prematanja. Ali neću forsirati jer vidim da je to sve još jako usko! Nema šanse da prođe skroz.. A kužim i kad malo jače povućem, da ga počne smetati..

Mislim da se kožica uvijek mora vratiti na svoje mjesto... Nije prirodno da bude povučena..

Martina, kak ide? Jestel uspjeli prevuci?

ja sam ovom svom pocela ostavljati kozicu prevucenu i primijetila sam da mu tako ostane neko vrijeme ali se vremenom sama vrati na svoje mjesto preko glavice. Kazu da kad se tako ostavi navucena kozica da to sprecava skupljanje necistoca.
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimečet oľu 01, 2012 6:51 pm

Uspjeli prevući preko, ali sad više ne ide. Sad dalje samo čistimo kao i uvijek. Ne brinem ti se ja puno oko toga. Čistim skoro kod svakog prematanja, a i vidjeli smo da ide, tako da valjda bude sve ok.

Vjerujem da je tako higijenskije, ali ja se nekako to ne bi usudila..ostaviti prevučeno...
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitimečet oľu 01, 2012 10:57 pm

ni ja ne ostavljam prevucenu kozicu
[Vrh] Go down
Sponsored content





povlačenje kožice na piši - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: povlačenje kožice na piši   povlačenje kožice na piši - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
povlačenje kožice na piši
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Bebe 0-1-
Forum(o)Bir: