Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretražnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 bebica preko granice

Go down 
+7
ivana86
morena
Aca
Conny
leobaby
becky
Enea
11 posters
Autor/icaPoruka
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimeuto ožu 10, 2009 6:37 pm

curke,kaj treba od papira za bebicu,ako idemo u slo?ja nemam pojima bebica preko granice 168724
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimeuto ožu 10, 2009 7:48 pm

putovnica, to je sve. više nema onoga da slika djeteta bude u tvojoj putovnici, moraš joj izvaditi njenu bebica preko granice 13329
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimeuto ožu 10, 2009 7:53 pm

Ali za bebe je nezgodno, kaj ne? I onda mora opet mijenjat za kojih 6mj.ako ide...recimo... bebica preko granice 34451
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimeuto ožu 10, 2009 7:58 pm

sad se bas razgovarala s frendicom,oni isli pitati,vrijedi 6mj,moze ali i ne mora slika u tvoju putovnicu,ali svejedno dode 300kn,too much za bebicu.curke je ko kupovao u slo opremu za bebice,kak je s porezom na granici i povratom?
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimeuto ožu 10, 2009 8:38 pm

meni rekli na MUP-u da ne može slika u moju putovnicu. ne kužim?
a kaj je najbolje, razgovarala sam sa frendicom koja je morala vadit putovnicu za bebu jer je išla svojima doma u Bosnu i pisalo je u putovnici da vrijedi 5 godina, što je obviously too much bebica preko granice 66333
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimeuto ožu 10, 2009 8:50 pm

ne moze u tvoju putovnicu - to je nekada tako bilo ali vise nije
bebac mora imati svoju putovnicu i ona vrijedi 5 godina

Ova informacija ti je 100% provjerena jer moja djeca imaju oboje putovnice i to skoro od rodjenja tj. sa mjesec dana su je dobili
Smjesno je jer Nella sada ima skoro 4 a slika je kada je imala 3 tjedna bebica preko granice 386911
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimeuto ožu 10, 2009 9:08 pm

nemam pojima,tak rekla frendica,mozda je sad kakva razlika za bebe do godinu dana i za one od 1 do 5 bebica preko granice 168724
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimeuto ožu 10, 2009 9:18 pm

nije ziher. ovo je bilo prije nekih 10.mj. nazovi MUP, tako ćeš biti najsigurnija.
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimeuto ožu 10, 2009 9:24 pm

Conny je napisao/la:
ne moze u tvoju putovnicu - to je nekada tako bilo ali vise nije
bebac mora imati svoju putovnicu i ona vrijedi 5 godina

Ova informacija ti je 100% provjerena jer moja djeca imaju oboje putovnice i to skoro od rodjenja tj. sa mjesec dana su je dobili
Smjesno je jer Nella sada ima skoro 4 a slika je kada je imala 3 tjedna bebica preko granice 386911

Upravo tako i kod nas, LUka ima isto putovnicu od njegovih 6 mjeseci zivota, i traje mu 5 god.Vec sad ne lici bas na sebe ko beba bebica preko granice 386911
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimesri ožu 11, 2009 8:22 am

evo ovako.. ja sam rodila u slo... morala sam Niki izvaditi osobnu a toga tu nema i tebas joj izvaditi pasos... i 100% garantiram da je nemozes metnuti u svoj pasos... to smo mi htjeli jel je jeftinije i manje se ceka ali to se vise ne radi... djete mora imati svoj dokument... sto je po meni i bolje jel ako ide npr sa tatom nemoze bez tebe jel je u tvom pasosu... nadam se da sam bila od pomoci... bebica preko granice 13329
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimesri ožu 11, 2009 8:36 am

super,hvala,mislim da bude s putovnicom jos malo pricekala,puno je to love,a kolko bi ju koristila,dok bude malo veca onda ce dobiti,a kak je s dj.opremom prek granice,mislim porez i to?
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimesri ožu 11, 2009 9:55 am

Ja sam prije jako cesto isla u SLO u babycentar Brezice, sad nismo vec bili ohoho.
Mi nismo nikad imali probleam sa djecijim stvarima, sve sta sam prenjela sam prijavila i nasi nisu reagirali, i vratila sam uvijek po povrat poreza i usput opet nesto kupila, vis sad sam se sjetila da bi morala pogledati da nije proslo 6 mj.nakon toga vise nemozes podici porez nazad.
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimesri ožu 11, 2009 10:01 am

e to ti nebi znala... jel sam ja jos uvijek slovenska drzavljanka... a nikad nisam kupila nesto u hr pa nosila tamo...
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimesri ožu 11, 2009 2:18 pm

Je nakon 6 mjeseci ne mozes podici tax free
Mi kada smo vozili preko granice neke stvari ovisilo je sto jer dijete ti isto ima pravo na onih cca 500 Kn vrijednosti uvoza robe ...........mi kada smo vozili nekakvu opremu (to su bila kolica i sjedalice) smo ih montirali u auto kao da je to vec bilo a kolica kao da smo ih nosili sa sobom

Jednom sam platila carinu za robicu iz H&M-a i to kod zenske carinice bebica preko granice 204166 (kravetine bebica preko granice 896458 ) i to jer smo presli iznos za nekakvih 100 Kn a stvarno se radilo samo o robici za malu i to nikakve firme nego H&M ........bila sam strasno ljuta i razocarana za takvo nerazumjevanje jer muski cak nikada niti ne gledaju racun kada vide da je robica za klince
eto sto smo mi zene solidarne
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimesri ožu 11, 2009 2:51 pm

znam za tax free nakon 6mj.nekaj smo gledali hranilice u baby centru,a sami bi isli po nju,bez Enee,jeftinija je oko 300kn,pa neznam dali mi se uopce isplati,ako budu mi izracunali porez na nju.onda nas na isti dođe.
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimesri ožu 11, 2009 2:59 pm

Nemam pojma da li tih 500 Kn po osobi na koje imas pravo bez poreza da li onda ako su dvije osobe (a to je onda cca 1000 Kn) se to moze koristiti za jednu stvar .............raspitaj se pa onda ako je tako -ovisno koliko kosta ta hranilica- se mozda i isplati
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimesri ožu 11, 2009 3:43 pm

da,mislim da nebremo 1 stvar na dvoje koristiti,malo glupo,ali tak je.na svakoga ide mislim 357kn cca,ma nisam pametna,dok to sve skupa zbrojim i oduzmem dojdem na isto,ko da ju tu kupim bebica preko granice 168724
[Vrh] Go down
ivana86
Još malo pa neću bit baba
ivana86


Female
Broj postova : 750
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.02.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimesri ožu 11, 2009 10:58 pm

mi smo lani napravili putovnicu prije 4 mjeseca,tad je imala 5 mjeseci i vrijedi joj do 5. godine,250 kuna košta
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimeuto srp 14, 2009 1:00 pm

mi smo Mia Marii napravili putovnicu kad je imala mjesec dana, vrijedi joj 5 godina,
koštalo je oko 250 kn, nama je prijekopotrebna jer živimo blizu slovenske granice i barem
jednom tjedno idemo u slo u šoping..
u baby centru smo pokupovali svu opremu za bebu i nikada nas na granici nisu zezali
jer je bebač bio s nama u auto...naravno uvijek smo potvrdili papire za povrat poreza...
[Vrh] Go down
mamica86
Novorođenče
Novorođenče



Female
Broj postova : 24
Age : 37
Lokacija : dalmacija
Registration date : 23.08.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimečet lis 08, 2009 11:47 pm

ja sam cula da beba moze prec granicu s ovejrenim rodnim listom i domovnicom kod javnog biljeznika
[Vrh] Go down
garfieldic
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
garfieldic


Female
Broj postova : 457
Age : 44
Lokacija : Tuzla
Registration date : 31.01.2008

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimepet lis 09, 2009 5:08 am

i Mi smo vadili putovnicu vec drugu. Kod nas vazi dvije godine samo. U prvoj nije licila na sebe niit kada se slikala a sada bas lici.
A i nama treba jer stalno negdje putujemo.
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimepet lis 09, 2009 6:46 am

mamica86 je napisao/la:
ja sam cula da beba moze prec granicu s ovejrenim rodnim listom i domovnicom kod javnog biljeznika

Koliko ja znam samo u prvih mjesec dana od rodjenja!
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitimepet lis 09, 2009 6:20 pm

a ja mislim da je to prije bilo tako a da sada vise ne moze
[Vrh] Go down
Sponsored content





bebica preko granice Empty
PostajNaslov: Re: bebica preko granice   bebica preko granice Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
bebica preko granice
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Naknada za nezaposlene preko godinu dana

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Razno-
Forum(o)Bir: