Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Baka-djed servis vs. vrtić

Go down 
+9
mamajaja
ivany
Mateja
morena
happyness
becky
zvrk06
Enea
leobaby
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet vel 26, 2009 10:35 am

Tekst Baka-djed servis vs. vrtić 38980

Mi ćemo ipak Leonu poslati u vrtić sljedeću jesen ne ovu,
i dalje će je čuvati baka i deda, zbilja nema potrebe.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet vel 26, 2009 3:12 pm

mislim da je idealna kombinacija jednog i drugog,tam do 2-3god baka servis,a posle je super da ipak klinac bude malo i drustvu sa vrsnjakima,ima i vrtic svoje prednosti,naravno kad je dijete vece,pa do skole.istina je da si nemogu svi tak isplanirati,pa su prisiljeni s godinu dana bebicu strpati u vrtic i moliti boga da bar 1mj, nebude bolesno,jer si naravno rijetko ko moze priustiti bolovanje svaki tj.opet ako dijete cuva samo baka,mislim da tim klincima fali taj neki tzv,period u vrticu i prijateljstva sostalom djecom,to je moje misljenje
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet vel 26, 2009 3:20 pm

Enea je napisao/la:
mislim da je idealna kombinacija jednog i drugog,tam do 2-3god baka servis,a posle je super da ipak klinac bude malo i drustvu sa vrsnjakima,ima i vrtic svoje prednosti,naravno kad je dijete vece,pa do skole.istina je da si nemogu svi tak isplanirati,pa su prisiljeni s godinu dana bebicu strpati u vrtic i moliti boga da bar 1mj, nebude bolesno,jer si naravno rijetko ko moze priustiti bolovanje svaki tj.opet ako dijete cuva samo baka,mislim da tim klincima fali taj neki tzv,period u vrticu i prijateljstva sostalom djecom,to je moje misljenje

Mogu se samo složit sa ovim,mislim da je 3 god za krenit u vrtić idealno,iako i moja Lana sa 2 se savršeno tamo uklopila i drago mi je da ide,al eto stvarnost je nešto drugo i često ne postoji baka-djeda servis,pa se bebice od 11mj šalju u vrtić
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet vel 26, 2009 4:12 pm

slažem se!
vrtić je "obavezan" za djecu. stavila sam navodnike jer nije obavezan po zakonu, jel.
djeca apsolutno trebaju društvo vršnjaka. bake i dede su super, ali...
svašta nauče u vrtiću, steknu prijatelje (neke i za čitav život), u krajnjoj liniji i mi kao roditelji upoznamo nove ljude. pa sve one predstave, pjesmice, crteži, pokloni koje rade za majčin dan Baka-djed servis vs. vrtić 557761 i sl.
mislim da su premali sa 12.mj. da startaju, međutim nemaju svi izbora. na kraju krajeva i to se "pregrmi". idealno mi je da dijete krene sa 2.g. u vrtić. mislim da je na kraju teža adaptacija što su stariji. a i onda svi ti klinci imaju svoje društvo i teže prihvaćaju novog člana.
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet vel 26, 2009 4:48 pm

Meni je rekla teta u vrtiću da je najgora dob za krenuti u vrtić 2 godine. Naime, dijete od 12 mjeseci još je premalo da bilo kaj kuži, i adaptira se jer eto tak treba biti i bok. Dijete od tri godine već sve kuži i lako mu je objasniti zakaj mora ići, i dijete idu u vrtić sa razumjevanjem, pa je prema tome i trauma skoro pa nemoguća. A dijete sa dvije godine je u sredini od tih dviju opcija, i tu je najveća zbunjenost, još sto posto ne kuži kaj se traži od njega, ali je dovoljno staro da kuži da nema mame.

meni je drago da je Luka sad na pauzi, ali mi je drago da je probal, i skoro potpuno prihvatil vrtić, naime, bil je često bolesni pa nikak nismo mogli uhvatiti ritam, ali on danas priča s veseljem o vrtiću, i o svojim tetama, i to je bitno.

Meni je vrtić ostal u lijepom sjećanju, i mislim da stvarno svako dijete treba to iskusiti. A Bože moj, sve u životu ima vrline i mane, pa tak i to. Bitno je samo da prevladaju vrline, a u vrtiću je taj slučaj.
[Vrh] Go down
morena
Još malo pa neću bit baba
morena


Female
Broj postova : 995
Age : 33
Lokacija : zagreb
Registration date : 23.10.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet vel 26, 2009 5:20 pm

[quote="zvrk06"]
Enea je napisao/la:
mislim da je idealna kombinacija jednog i drugog,tam do 2-3god baka servis,a posle je super da ipak klinac bude malo i drustvu sa vrsnjakima,ima i vrtic svoje prednosti,naravno kad je dijete vece,pa do skole.istina je da si nemogu svi tak isplanirati,pa su prisiljeni s godinu dana bebicu strpati u vrtic i moliti boga da bar 1mj, nebude bolesno,jer si naravno rijetko ko moze priustiti bolovanje svaki tj.opet ako dijete cuva samo baka,mislim da tim klincima fali taj neki tzv,period u vrticu i prijateljstva sostalom djecom,to je moje misljenje

potpis...
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet vel 26, 2009 8:58 pm

happyness je napisao/la:
Meni je rekla teta u vrtiću da je najgora dob za krenuti u vrtić 2 godine.

samo ću se nadovezat. nama je teta u vrtiću rekla da je idealno 2 godine, zamisli.
oni se ne mogu očito dogovoriti Baka-djed servis vs. vrtić 66333
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimepet vel 27, 2009 7:46 am

Mogu sam potpisati sve što ste rekle. Luka je imao 2god i 5mj kad je krenuo u vrtić i odlično je to prihvatio. Jako voli vrtić i jako puno stvari tamo nauči, i sa veseljem kod kuće priča o prijateljima i tetama. U svakom slučaju svako dijete treba ići u vrtić, prije ili kasnije, i ja bi to čak uvela kao obvezu, barem 2 godine pred školu!
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimepet vel 27, 2009 3:19 pm

I ja bi isto uvela kao obvezu,što kaže Mateja bar 2god prije,jer djete nemože kući dobit sve šta dobije tamo,o socijalizaciji da i ne govorim.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimesub vel 28, 2009 1:30 pm

Slažem se s vama i samo bi nadovezala da sam ja kod Sare vidjela razliku još dok je išla u igraonicu, bila je skroz dugačija (pričala nam što je radila i skim se igrala) i sad kad ide u vrtić se vidi velika razlika od dana kad bude od 8 do 15, i kad bude od 11 do 15. Ovim danima kad bude kraće uvijek imamo osjećaj da joj je bilo prekratko, da se nije dovoljno iskakala i zabavila. Dosta se promijenila, cura ima svoj društveni život Baka-djed servis vs. vrtić 38980
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimesub vel 28, 2009 8:45 pm

zakon! bravo za Saru!
ma vidi se razlika, nema šta....
[Vrh] Go down
mamajaja
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamajaja


Female
Broj postova : 392
Age : 40
Lokacija : Varaždin
Registration date : 21.08.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimesri oľu 25, 2009 1:11 pm

happyness je napisao/la:
Meni je rekla teta u vrtiću da je najgora dob za krenuti u vrtić 2 godine. Naime, dijete od 12 mjeseci još je premalo da bilo kaj kuži, i adaptira se jer eto tak treba biti i bok. Dijete od tri godine već sve kuži i lako mu je objasniti zakaj mora ići, i dijete idu u vrtić sa razumjevanjem, pa je prema tome i trauma skoro pa nemoguća. A dijete sa dvije godine je u sredini od tih dviju opcija, i tu je najveća zbunjenost, još sto posto ne kuži kaj se traži od njega, ali je dovoljno staro da kuži da nema mame.


Stara, moram te demantirati. Ili je barem moje iskustvo drukčije. Kad je Jura kretal u vrtić, sa godinu i tri mjeseca to je bila katastrofa, čitala si i pričala sam ti. Povraćanje već pred vrtićem, pad imuniteta, opće loše stanje i apatičnost.. Kad sam išla raditi, drame ko i u vrtiću... A sad kad ima skoro 2 god, ja mu kažem, mama ide raditi, budem došla, on to lepo prihvati i kraj priče. Isto tak kad ga je teta Duda počela čuvati, nije mu bilo po volji, ali je osjetil njezinu ljubav prema njemu, a oni tak mali jednostavno moraju biti u centru svega, jebi ga, pa zato imamo djecu da nam budu središte svemira. Kaj hoću reći je to da tak mali klinci nisu dorasli izazovu kakav je vrtić. Tete u vrtiću kolko god dobro radile posao ne mogu biti na raspolaganju svoj djeci kad se njima hoće. Kad sam dolazila po Juru, njih 10 pikavaca je stajalo po sobi i priljepljeno na prozor i ridalo u suzama. Uključujući i mog malog. A kaj teta može, ništ, pjevat pjesmice, samo kaj one ne pale kod tak malih. Da ga sad dam u vrtić, igurna sam da bi mu bilo lakše. Definitivno sam za baka-deda ili teta servis. Socijalizirat se stigne. Ja nikad nisam išla ni blizu vrtiću pa nisam mutava, odgajala me baka.. A MM je od jaslica visio po vrtićima i sad je totalni asocijalac. Nema pravila, ovisi o nama kak ćemo si složiti u glavi. Kod mene je uvaženi moto: jadno dijete koje nije paženo, maženo i razmaženo!
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimesri oľu 25, 2009 1:31 pm

Sva djeca plaču u vrtiću,prvi mjesec,ili dva,poslje uglavnom to prestane,mislim da su jako rijetki oni koji ne mogu prihvatit jaslice,ja kad recimo sad nakon 6mj odkad je počela vrtićka godina,dođem s Lanom tamo,nitko ama baš nitko ne plači,svi se veselo igraju,jednostavno treba proće vrijeme adaptacija,drugčije ne može Baka-djed servis vs. vrtić 13329
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimesri oľu 25, 2009 2:35 pm

Slažem se Zvrk. I isto tako mislim da je bitno odabrati dobar vrtić. Kod Luke u skupini je samo 15-ak djece, i mogu vam reći da se tete stignu sa svakim pomaziti, mislim doslovno pomaziti. I tamo sva djeca vole ići jer im se tete u potpunosti posvete, stalno ih nekud vucaraju, na igralište,u šetnju... i djeci je ljepše s djecom, u svakom slučaju.
Svakako nebi voljela da mi Luku čuva neka žena, vrtić je na prvom mjestu. I nikako nebi voljela da bude razmažen, neznam koliko je to dobra osobina! A pažen i mažen je i u vrtiću i kod kuće, u svakom slučaju!
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimesri oľu 25, 2009 3:39 pm

Mamajaja, čuj, ja ne znam, meni ej ona tak rekla na temelju svog iskustva - koja djeca su se najbrže adaptirala - veli da ona najmanja i ona oko treće godine a da je najteže bilo onima sa dvije godine.
Kaj se tiće mog Luka, ja mislim da bi njemu idealno bilo da ide sa tri godine, međutim eto, nismo dobili na lotu, pa će morati malo ranije. ono sa dvije mu je bilo itakako prerano, al drago mi je da je išel jer mu sad neće biti sve novo.
Inače, teta čuvalica mi nikad nije bila opcija, jer nema te žene, nepoznate, kojoj bi ja ostavila Luku. Ma nema šanse. Ovak, neko iz rodbine, kak mamajaja ima riješeno - super, odlično, al inače - no way.
I, da ne mora ja bi ga dala u vrtić jer meni je bilo super iskustvo, a i mislim da neke stvari možeš samo tam doživjeti. A one negativne - o njima probam ne razmišljati.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet oľu 26, 2009 11:19 am

Ma vrtić je zakon,nema mi ništa lijepše nego kad se Lana ujutro probudi,i čim otvori oči,veselo kaže da ide u vrtić,ja sam najsretnija kad vidim da je ona sretna,a to je u ovom slučaju tako,stvarno se veseli svaki dan kad ide tamo.
I što kaže Happy nema šanse da bi našla neku tete čuvalicu,i ostavila joj Lanu da je čuva,ma da neznam kakve preporuke ima,brrrrr odma me jeza hvata,ili baka(ili netko drugi u obitelji) ili jaslice pa s godinu dana,a šta sad.
Happy ček vidim da u zadnje vrijeme spominješ,nešto pa nikako da te pitam,Luka se vraća u jaslice ovo proljeće?
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet oľu 26, 2009 11:31 am

je, zvrk, čim nađem neki posel, odo on natrag. čuvaju mu mjesto, već je sve dogovoreno. Ma moram ići, ako ne nađem ništa bolje, u petom mjesecu odo ja tam gdje sveki ide raditi, preslagivati povrće. Nije nešto, ali moram, a od tamo ću dalje tražiti. Ovaj posao koji sa htela je strašnu navalu imao - za 82 radna mjesta došlo je 1200 molbi. Moreš misliti kak su htjeli mene s Lukom... Baka-djed servis vs. vrtić 66333 Al ja se nadam da će kad tad i meni nekaj uletjeti..
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet oľu 26, 2009 11:40 am

happyness je napisao/la:
je, zvrk, čim nađem neki posel, odo on natrag. čuvaju mu mjesto, već je sve dogovoreno. Ma moram ići, ako ne nađem ništa bolje, u petom mjesecu odo ja tam gdje sveki ide raditi, preslagivati povrće. Nije nešto, ali moram, a od tamo ću dalje tražiti. Ovaj posao koji sa htela je strašnu navalu imao - za 82 radna mjesta došlo je 1200 molbi. Moreš misliti kak su htjeli mene s Lukom... Baka-djed servis vs. vrtić 66333 Al ja se nadam da će kad tad i meni nekaj uletjeti..

Hoće Baka-djed servis vs. vrtić 269704 Baka-djed servis vs. vrtić 269704 Baka-djed servis vs. vrtić 269704 Baka-djed servis vs. vrtić 569627
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet oľu 26, 2009 11:53 am

Baka-djed servis vs. vrtić 569627 Baka-djed servis vs. vrtić 569627 Baka-djed servis vs. vrtić 569627
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet oľu 26, 2009 12:02 pm

I ja vjerujem da hoće Baka-djed servis vs. vrtić 269704 Baka-djed servis vs. vrtić 269704
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet oľu 26, 2009 12:17 pm

ma vi ste moje Baka-djed servis vs. vrtić 454550 curke, eto!
[Vrh] Go down
mamajaja
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamajaja


Female
Broj postova : 392
Age : 40
Lokacija : Varaždin
Registration date : 21.08.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet oľu 26, 2009 2:12 pm

Sad sam opet ispala babaroga..
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet oľu 26, 2009 2:24 pm

Meni je vrtic ZAKON ..........mislim da je to djetetu potrebno i korisnije od druzenja sa odraslim osobama .............moja Nella je krenula sa 18 mjeseci - nije morala jer sam bila doma ali jednostavno sam skuzila da joj nije vise tako nekakva fora ici sa mamom u setnju, na igraliste, doma se igrati itd. - kada je dosla medju djecu se raspametila i onda smo je upisali u vrtic ..................nije imala tesku prilagodbu - moram reci da nije bila medju onom djecom koja se tesko odvajaju i placu kada dodju u vrtic (zakenkala je mozda 5 puta) - jednostavno je bila zrela za druzenje sa vrsnjacima......................Roka mislim inace isto dati u vrtic ali sada na jesen - tada ce imati 22 mjeseca .........i kod njega vidim da je sretan kada je okruzen djecom i da voli
za mene baka i djeda servis ne dolaze u obzir jer ne znam na cega mi moja djeca licila da toliko previse vremena provode sa svekijima - vec kada smo imali nekakvih radova na kuci pa su bili pola dana kod njih (i to samo 1 tjedan) smo primjetili da su bili katastrofalni u ponasanju - pogotovo Nella
nas vrtic je odlican (barem meni) - male su grupe od 11 do 15 djece a u grupi su po 2 tete i stvarno imaju vremena posvetiti se djeci
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimečet oľu 26, 2009 5:18 pm

mamajaja je napisao/la:
Sad sam opet ispala babaroga..

Pa zašto,imaš svoje mišljenje ,kao i mi svi Baka-djed servis vs. vrtić 38980
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
sana_88
Novorođenče
Novorođenče
sana_88


Female
Broj postova : 11
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 02.06.2009

Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitimeuto lip 02, 2009 9:19 pm

suncicu cuva majka jer kad god krene u obdaniste razboli se
[Vrh] Go down
Sponsored content





Baka-djed servis vs. vrtić Empty
PostajNaslov: Re: Baka-djed servis vs. vrtić   Baka-djed servis vs. vrtić Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Baka-djed servis vs. vrtić
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Djed BOzicnjak
» ja sam svoj vlastiti djed

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Razno-
Forum(o)Bir: