Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 strah od poroda

Go down 
+14
Alice
vedrana87
pia2
Mateja
ninana
jasmina
nanino
Josipa
žuža
zvrk06
happyness
ivany
Aca
morena
18 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesri tra 07, 2010 11:02 am

Mene jos nije, hvala bogu!Makar si nekad razmisljam o tome ali me nije strah.zasto, a zato sto valjda sam imala ultra brzi porod, ali kad cujem da se pate po vise sati, neznam kak je to, pa jedino to ne bi htjela.
Mene vise lovi panika od panicnog napada.Ja to imam, i bojim se da na samom porodu mi skoci tlak, ili ne daj boze dobijem panicni napad, pa cu onda morati na carski strah od poroda - Page 2 168724
Eto toga se ja osobno bojim vise nego samog poroda.
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesri tra 07, 2010 11:51 am

Cure strah od poroda - Page 2 569627
[Vrh] Go down
pia2
Još malo pa neću bit baba
pia2


Female
Broj postova : 930
Age : 40
Lokacija : Split
Registration date : 19.03.2009

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesri tra 07, 2010 1:17 pm

cure suosjećam s vama... strah od poroda - Page 2 569627
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesri tra 07, 2010 3:54 pm

Cure nema panike ni straha ..... Ja sam se sa Nellom poradjal jaaaaako dugo i strašno me bolilo dok nisam dobila epiduralnu a ona je pocela popustati taman kada su počeli najgori trudovi pred porod.:......... Roka sam rodila na brzinu i bila sam ful opustena i smirena, nisu me ni rezali (za razliku od poroda sa Nellom)
ja se sada ničega ne bojim samo se nadam da sve bude OK
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesri tra 07, 2010 4:22 pm

mene nije tako strah poroda kao poroda, već se nadam da će biti bar kao sa emom, a ako bude bolje super, ali onog poslije oporavka me strah.... i strah me rezanja jer se sjećam da tjedan dana nisam mogla hodati kako spada, odlazak na wc sam proplakala i dan danas na promjenu vremena me onako kao žulja...
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesri tra 07, 2010 8:15 pm

Vedrana i mene su sa Nellom rezali i oporavak je bio UZAS, još su mi doma 3 sava pukla pa me sve peklo katastrofa - poslije svakog puta stosam išla na WC pikiti sam išla pod tuš .... Sjecam se da jedan dana nisam mogla pošteno sjesti - oporavakmi je isto dugo trajao

e a kod Roka me uopće nisu rezali i već sam se u bolnici osjećala dobro a ovih problema sa sjedenjem, WC-om nije niti bilo ........ Ma sasvim druga priča
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimečet tra 08, 2010 3:52 pm

joj vedrana i ja nisam mogla odmah lijepo sjest i sv ti je to nekako i normalno.
Meni je gori oporavak bio posle drugog jer mi se par vanjskih savova upalilo ali su nam sestre u bolnici rekle da smijemo rivanola na vatu pa kao oblog i onda neki prasak ali ne sjecam se kako se zove strah od poroda - Page 2 896458
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesub lis 08, 2011 10:00 am

Vidim ovdje se pisalo o oporavku nakon poroda... pa ću ja nastaviti...

Ja sam vam totalno u komi, imam osjećaj da se ne oporavljam baš najbolje, i užasno me strah sada.
Naime, popucala sam malo, i vjerujem da je malo jer me to uopće nije jako bolilo, od samog početka je bilo skroz ok, ali se to skroz nekako oteglo. Prošlo je i više od 2 tjedna a ja se još uvijek nisam oporavila, počela me rana malo peckati, danas krvarim opet dosta a skoro pa prestala... u biti se bojim da mi nisu šavovi popucali...

A ubija me pomisao da odem sada na pregled!

Vidim da je Conny pisala da su joj 3 šava popucala, ali nije napisala šta je radila? Zna netko možda? Jel to onda samo zaraste?
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesub lis 08, 2011 10:26 am

Joj mateja ja mislim da je meni trebalo 3 tjedna najmanje da se potpuno oporavim posle Andreja i jos me rez bolio za poluditi (sjekli su me jer je Andrej imao pupcanu 3x oko vrata i rez je isao ukoso nekako i imala sam nekih 10ak savova valjda) Ja bswam bila sama s bebom iranu sam cesto "zracila" i jedino mi to pomagalo.
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesub lis 08, 2011 2:12 pm

Mateja pa uzmeš ogledalo i pogledaš, ali mislim da ti nisu popucali šavovi možda su sad već i otpali konci iapk je to više od 2 tjedna od poroda!
Ja sam jako pukla i šivana sam do analnog strah od poroda - Page 2 66333 i ta rana me uopće neboli ali vidim da imam priraslicu i nju će mi sigurno ginica spaliti kad budem išla na kontrolu(tako sam i sa Petrom imala priraslicu i morala mi ju je 2 puta spaljivati)! znate šta me boli boli me sastrane jer mi se koža iziritirala od uložaka koje moram nositi premda od drugog dana nekrvarim, nego samo povremeno sukrvica mi ide! to mažem sa pavlovićkom i lakše mi je! inače sam ja ranu sa curama od reza prašila sa bivacinom ali sad ovu nisam sa ničim i ok je !
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesub lis 08, 2011 7:03 pm

Ma joj ne usudim se pogledat... strašno se bojim... i neznam šta očekivati, jel bi to sada trebalo izgledati normalno?
Ma neznam ali jednostavno imam osjećaj da nešto ne valja, skorz sam luda od toga!

A šta ako su popucali? Šta se radi u tom slučaju?

Josipa, kako misliš priraslicu? Gdje to imaš? Kak to izgleda? Od čega to bude?
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesub lis 08, 2011 8:51 pm

mateja, ti si sad kao ja poslije eme...
ja sam malo popucala a onda su me i rezali i stvarno se nisam uopče oporavljala, zapravo mi je nakon 10. dana bilo čak i sve gore...
i trpila ja tako dva-tri tjedna, bojala se svega kao i ti, a bilo me strah to pogledati ili pipnuti, kad sam se prala prala sam se sa čistom vodom i to tako da nisam taj rez ni dotakla jer me užasno bilo strah...
i kako je to stvarno dosta prošlo od poroda, ja skupila hrabrosti da bar pređem dok se tuširam rukom preko te rane... i kako sam prešla tako mi je otpala ogromna krasta...
nakon toga, odmah mi je bilo bolje i par dana poslije sam se skoro potpuno oporavila.

možda je i kod tebe krastica kriva za sve pa ti vrijeđa ranu, skupi hrabrosti i bar pogledaj strah od poroda - Page 2 13329
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimesub lis 08, 2011 9:22 pm

Mateja to ti se na rezu iliti šavu vidi kao izraslinica, ništa strašno!
Ajde skupi hrabrosti i sam pogledaj dolje , ja samsigurna da ti šavovi nisu popucani! strah od poroda - Page 2 38980
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimened lis 09, 2011 3:17 pm

Mateja nemora biti da su ti popucali savovi.. meni je ovaj put isto bilo gore,a nisam bila rezana i imala sam samo 3-4 sava, a ubiti taj jedan je bio najgori, prema analnom(sto bi rekla josipa strah od poroda - Page 2 386911 ja bi rekla sup strah od poroda - Page 2 896458 ) hehe) i jos me zna zaboliti tokom sexa to misto, bila sam ne pregledu i sve per,oim sto je nezgodno..

a krvanjenje,isto tako 15-16 dan mislila sam da cu iskrvariti..i lohije trajale 7 tj strah od poroda - Page 2 66333
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimened lis 09, 2011 6:48 pm

Evo konačno ja skupila hrabrost pogledati, Bože koji sam ja zec strah od poroda - Page 2 66333

Uglavnom, doktor mi je rekao u rađaoni da nisam izvana ništa popucala i da imam samo iznutra 2 šava... međutim na otpusnici mi napisali da sam šivana i izvana i iznutra, i ja se uhvatila toga... međutim, nisam izvana uopće šivana!!!!! sve izgleda ok... e sad šta me pecka, vjerojatno ta 2 šava iznutra još zezaju...
PAO MI JE KAMEN SA SRCA!!!!!!!

Jedino sam primjetila iznutra da imam neke izrasline ili tako nešto, a to i osjetim unazad nekih tjedan dana, da mi nešto smeta, ali neću se s tim opterećivati, vjerojatno su neke žlijezde ili tako nešto! Proći će valjda u ovih 6 tjedana!


Hvala na podršci strah od poroda - Page 2 616445
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimened lis 09, 2011 8:31 pm

Mateja, ja se do sad nisam uključivala jer nemam tog iskustva....ali veselim se s tobom da je sve OK....
Sada kad si pogledala manje će te peći, onako je strah povećavao osjećaj žarenja i boli strah od poroda - Page 2 38980
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimepon lis 10, 2011 8:12 am

Mateja vidis da nije nista strasno strah od poroda - Page 2 569627
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimepon lis 10, 2011 8:43 am

MA super, glavno da si ti pogledala i vidjela da nije ništa strašno!
Ja sam jučer probala prebrojati šavove(koliko ih vidim) imam oko 6 šava! strah od poroda - Page 2 66333
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimepon lis 10, 2011 8:47 am

Uf dosta, ali dobro ne boli te jako tako da nije bitno koliko ih je!

Ma sretna sam ko malo dijete, baš me to opterećivalo!

Kikice, u pravu si, danas me više ništa ne peče strah od poroda - Page 2 66333


A valjda ti unutarnji šavovi trebaju malo više da zarastu, a i toga ću se valjda riješiti za koji dan!

Josipa, jesi riješila probleme sa stolicom? Ako jesi daj savjet, mene i dalje pati ali bolje je nego u početku. Možda donat ujutro natašte?
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimepon lis 10, 2011 9:04 am

Ma zezaju me hemeroidi koje sam izgleda dobila na porodu, pa me jako bolilo i zato nisam imala stolicu ali evo zadnja dva dana imam stolicu i to dosta tvrdu premda pijem puno mlijeka i jogurta(inače sam od toga imala mekšu stolicu) ali sad baš i nepomaže,mažem se faktu kremom i nadam se da će mi brzo proći! Ja kad nisam imala stolicu dva dana popila sam dvije žlice portalaka i onda bi imala stolicu!
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimepon lis 10, 2011 10:06 am

Ja sam poslije prvog i drugog poroda jela kompote od suhih šljiva i marelica i pila jogurte sa probiotikom i to mi je bilo super za stolicu. Hemeroide dobila i ja u drugom porodu i svako malo se pojave. Ja ih mažem sa jgl pastom i ok mi je.
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimepon lis 10, 2011 10:32 am

Ma imam i ja stolicu ali isto jako tvrdu pa me to malo pati. Isto pijem puno tekućine i jogurta svaki dan, ali ništa... izgleda treba vremena da to dođe na svoje!
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitimepon lis 10, 2011 12:04 pm

curke meni su hemići bili gori od poroda i to 100 puta...ja sam oba puta imala takve hemeroide da sam se već i zezala na račun toga da su mi izrasi repići...najbolja krema protiv hemeroida i jedina koja mi je pomogla je bila od dietpharma HEMEROPROTECT (pisala sam o tome), savršena a dođe cca 50 kn...neki kažu da je super i to mazati sa svinjskom masti ili maslinovim uljem, ja osobno nisam probala ali velim ova krema mi je turbo pomogla
[Vrh] Go down
Sponsored content





strah od poroda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: strah od poroda   strah od poroda - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
strah od poroda
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» strah od odvajanja
» steznik poslije poroda
» krvarenje nakon poroda...
» -poslije poroda-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Trudnoća i porod :: Sve o porodu-
Forum(o)Bir: