Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 pocetk dohrane-sokovi

Go down 
+3
happyness
zvrk06
sanja0506
7 posters
Autor/icaPoruka
sanja0506
Novorođenče
Novorođenče
sanja0506


Female
Broj postova : 9
Age : 37
Lokacija : Rijeka
Registration date : 21.04.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimesub svi 24, 2008 6:16 am

evo ja imam jedno (glupo?) pitanje.
dobili smo kalendar dohrane kojeg se namjeravam drzati,e sad tamo pise za pocetak sokovi pa onda kad ih proba idemo na kasice mrkva-jabuka. e sad mene zanima da li mu u periodu sokova dajem i mrkvu i jabuku i ovo od cega cemo kasice kasnije probati (znaci breskva ,marelica itd) ili mu dajem samo sok od jabuke i mrkve,pa te iste kasice,pa onda pomalo sok od breskve,marelice itd..?
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimesub svi 24, 2008 7:59 am

Nije glupo pitanje pocetk dohrane-sokovi 616445

Ja neznam šta da ti kažem za sokove,mi nismo s njima počeli dohranu a nije nikad ni pila one hippove sokiće i sl.u tom peridou samo bebimil čaj

Mi smo počeli dohranu sa voće,znači banana,jabuka,kruška, pa nakon mjesec dana povrće...itd

Uglavnom prvo daš samo recimo sokić tjedan dana,pa onda pređeš na nešto drugo

Možda ti netko drugi ima pametniji savjet pocetk dohrane-sokovi 616445
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimesub svi 24, 2008 5:30 pm

mi smo počeli sa 6 mjeseci dohranu, al ne sa sokićima, nego sa kašicama. naravno, to su bile minijaturne količine, i složila bi kašicu rijetku skoro pa ko sok, pa sve gušću, a za piti je bila voda i moje mlijeko. kasnije sam mu razrijeđivala sok od jabuke, a još kasnije kuhala jabuke pa bi taj kompot pio.

eto, javit će ti se sigurno još mama sa svojim iskustvima. pocetk dohrane-sokovi 569627
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimesub svi 24, 2008 7:27 pm

Nama je pedica rekla da prvo počnemo malo sa sokićima nekih tjedan-dva i onda s kašicama. Nije nam rekla da to moraju biti sokići isti kao i povrće.Ali ja sam svejedno počela prvo sa sokom od jabuke ali onda kasnije nisam gledala da nova voćka bude i sok od te voćke.
I mi smo počeli prvo s voćem (jabuka,kruška, banana) a povrće ja jako kasno počela jesti, odbijala ga je do 8.mjeseci.
Pitanje ti nije nimalo glupo.
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimened svi 25, 2008 9:17 am

je, da dodam - moj Luka je ljubitelj povrća pa smo mi više jeli povrtne kašice nego voćne tak da ako ti beba nekaj ne prihvati od voća ne ustručavaj se probati s mrkvicom recimo. pa poslije krumpir pa korabica...ma znaš već, imaš kalendar. pocetk dohrane-sokovi 616445
[Vrh] Go down
sanja0506
Novorođenče
Novorođenče
sanja0506


Female
Broj postova : 9
Age : 37
Lokacija : Rijeka
Registration date : 21.04.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimened svi 25, 2008 10:46 pm

da dobila sam kalendar i po njemu bi trebali prvo sokici,pa kasice od jabuke i mrkve,pa tad uvodenje marelice,breskve i kruske, nakon toga povrce za drugi obrok,a banana tek nakon svega toga.to me malo zbunilo jer znam da vecina cak zapocne dohranu sa bananom,pa sam pitala ped. zasto je to tako pa kaze da je to najnoviji kalendar dohrane a razlog je sto je banana jako teska ,a i bebama se jako svidi pa postoji mogucnost da nece htjeti kasnije probati povrce i manje slatko voce... pocetk dohrane-sokovi 877388

pocetk dohrane-sokovi 588215 puno na odgovorima pocetk dohrane-sokovi 13329
[Vrh] Go down
Nataly
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Nataly


Broj postova : 415
Lokacija : Grad na Dravi
Registration date : 04.02.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimepon svi 26, 2008 12:34 pm

Mi smo isto počeli sa kašicama,a sokove nisam baš prakticirala već bolje voda ili čaj od komorača....
Što se tiče banane ima neke logike,jer stvarno im se jako sviđa,a pored nje povrće je bljak,pogotovo gotove kašice...
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimepon svi 26, 2008 7:19 pm

I ja mislim da je dobro da su stavili banane za kasnije jer je meni bilo čudno zašto banana na početku jer je zbilja teška.
[Vrh] Go down
sanja0506
Novorođenče
Novorođenče
sanja0506


Female
Broj postova : 9
Age : 37
Lokacija : Rijeka
Registration date : 21.04.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimepon svi 26, 2008 10:39 pm

super onda radim kako pise u novoj tablici :)
[Vrh] Go down
Nataly
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Nataly


Broj postova : 415
Lokacija : Grad na Dravi
Registration date : 04.02.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimeuto svi 27, 2008 12:37 pm

Nemoj se striktno držati tablice,već ćeš sama vidjeti(vrlo brzo)što tvom djetetu odgovara..........
[Vrh] Go down
casio
Novorođenče
Novorođenče



Broj postova : 2
Registration date : 05.11.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimesri stu 05, 2008 9:26 pm

Evo mi smo upravo počeli sa dohranom.
Naš mali Luka za sada papa sve.
Pedijatrica nam je dala raspored uz napomenu da prvo krenemo sa žitaricama, zatim povrćem a na kraju tek voće. Kaže da ako se prvo djeci da voće onda teško prihvaćaju povrće i žitarice. Što mi je i logično jer teško bi ga natjerao na mrkvicu nakon banane. pocetk dohrane-sokovi 718255
Uglavnom 2 dana mrkvica, 2 dana paškrnat, 2 dana karfiol.......i u sve se doda malo njegova mlijeka koje inače pije.zašto sve tako sporo? pa iz razloga da dijete prihvati okuse i ako je na nešto alergično može se znati i na što točno. pocetk dohrane-sokovi 854473
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimečet stu 06, 2008 6:59 am

pocetk dohrane-sokovi 699579 Vidim jos jednog imenjaka, odi na predstavite se pa nam reci nesto o sebi.!

Inace super za dohranu! pocetk dohrane-sokovi 13329
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:00 am

casio, sve si lijepo rekla!
samo, ak može mala natuknica - vele žene sa iskustvom da je još bolje jednu namirnicu davati i tri dana za redom ak ne i više, jer kod neke namirnice dulje treba da se razvije alergija, pa da ne bi došlo do zabune na kaj je ustvari beba alergična.

i
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitimečet stu 06, 2008 3:11 pm

Dobrodošla,predstavi se pocetk dohrane-sokovi 371649

Super za dohranu,i ovo šta ti Happy kaže nama je pedica rekla da nova namirnica se daje duže,znači najmanje 3 dana kako bi se isljučila alegija pocetk dohrane-sokovi 742194
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Sponsored content





pocetk dohrane-sokovi Empty
PostajNaslov: Re: pocetk dohrane-sokovi   pocetk dohrane-sokovi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
pocetk dohrane-sokovi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Prehrana i zdravlje beba :: Dohrana-
Forum(o)Bir: