Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)

Go down 
+6
ninana
Zabica
tamic
zvrk06
leobaby
Kikica
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimesub lis 08, 2016 8:29 pm

Kako stoje vasi sa prirodom? Ana zasad ima 4,3,3, a Lucija 5,5.

U pon ih je usmeno pitala prirodu i Ana je zbog karte dobila 3. Jedan djecak je dobio 1. U uto (dan poslije) iz tog su gradiva pisali ispit. Ana je dobila 3, bod joj je falio do 4. Pitam ja nju kolko su dobili drugi nabraja ona meni, uglavnom taj mali je dobio 4. Anin zakljucak je da je on ucio. A reko ti onda nisi. A u pon popodne smo skupa sve ponovile, kartu presle...
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimeuto lis 11, 2016 6:35 am

Antea nema još niti jednu ocjenu iz prirode..tek ovaj tjedan joj je kontrolni i usmeno..
Al brdo je to lekcija već...
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimeuto lis 11, 2016 7:08 am

Ana već ima hrpu ocjena u e dnevniku.

Ovaj tj. pisu ispit iz mat brojevi do 1000000.
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimepet lis 14, 2016 4:35 pm

Naši su pisali iz prirode prava i obaveze djece.
Sad uče krajolik, eeee sad počinje učenje pa ćemo da vidimo tko voli, a tko ne voli prirodu.
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimepet lis 14, 2016 6:04 pm

Lucija je ovaj tj pisala mat (brojevi do 100). Iz pid su presli prava i obveze i obitelj i rodbinu, sad uce cjelinu jesen.

Ana uci iz pid nizinski zavicaj. Ovaj tj su morali smisliti dvije pjesme za dz iz hrv, jedna je morala biti rap.
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimepet lis 21, 2016 7:50 am

Jucer je Ana za zadaću iz pid dobila slijepu kartu i trbala je koristeći pravu kartu upisati gradoce i rijeke. Jesmo se namucili mm, Ana i ja dok nismo sve nasli.

Lucija je pisala prvi sastavak iz hrv Zasto volim jesen.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimeuto lis 25, 2016 6:53 am

Antea još neocjenjena iz pid i matematike Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 386911 ispituje al nju nije još...iz oba su ovaj tjedan kontrolni...
Engleski je problem dosta velikom broju djece...već se masovno na repeticije idu..ja s Anteom doma radim zasad...pita ih npr. What is Tom like? What does Tom like? i What does Tom look like?
I sad je to njima slično a u biti potpuno različito...pa jedninu i množinU..I am- he is- you/they are....
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimesri lis 26, 2016 6:01 am

Tamic taj eng je i kod nas u razredu problem. I slicna su pitana, opis likova i to. I mijesaju is i has got, is i are. Ja se pitam sta su oni radili 3 g. Svi govore da im je Njemacki laksi. Ovaj tj pisu test iz eng. A koje gluposti uce od cudovista i magije u 2 i 3 razredu do likova iz bajki sad u 4. Bitno da u mjesec dana nauce 100 novih rijeci, a to sto neznaju sastavit recenicu nema veze. I ono uz sve te rijeci neznaju prevest recenicu.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimesri lis 26, 2016 7:42 am

Baš tako je i kod nas...još je Antea super iz engleskog a brka sve to...čak im je učiteljica prošli tjedan organizirala još jedan dodatni sat tko hoće da ih izvježba za test...znači ne moraju al tko želi ona će bit slobodna petkom 5 sat pa može s njima 45 min proć ta pitanja i množinu jedninu prijevode...skoro svi su ostali. Iznenadila sam se...s obzirom da ista drži i njemački i znam da ima veliku satnicu, ne vjerujem da tako za svaki razred nađe vremena za ugurat treći sat tjedno.
Je rade po onoj DIP IN...pretpostavljam i vi i ispituje ih sve o tim likovima
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimečet lis 27, 2016 7:22 am

Tamic super vam je profa, svaka joj cast. Ja jos nisam cula da je netko kod nas uzimao instrukcije iz eng, ali ima djece koja idu u skolu stranih jezika.

Nasi rade po New building blocks od Profila. Njih ispituje citanje i moraju pisati sastavke (opis lika),nedavno su morali opisivati svoju obitelj. Ucili su lekciju My family.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimečet lis 27, 2016 8:16 am

Ma na profu se cijela škola žali...duge su priče o toj profesorici...nije baš veliki pedagog...al sam čula da njen razred inače voli...kao razred su dosta mirni i uvijek sudjeluju u nastavi pa i mentorica studentima iz engleskog zna njih nekad preuzet da se studenti uče Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 386911
Kod nje ih ima već 4-5 koji su baš na repeticijama jer škole nikad ne prate ono što rade i najčešće je to kroz igru i pjesmu pa nije toliko učinkovito...
Mislila sam da ste i vi DIP IN..očito je to sve slično...bar po pitanjima...
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimesri stu 09, 2016 9:27 am

E Antea je dobila projekt iz engleskog...da se sami podijele po grupama, odaberu neku bajku, nađu sami tekst na engleskom te cijelu odglume...moraju imat i kostime i rekvizite, scenografiju...sve...
imaju vremena do početka 12 mjeseca....ne znam samo koliko je to projekt za četvrtaše a koliko za roditelje Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 896458 Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 877388
Oni su naravno posvadili već pri odabiru tko je s kim u grupi...a kamoli oko toga tko će glumit koji lik...
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimesri stu 09, 2016 6:28 pm

ajoj bas da se sami podjele je previse bas zbog svadja medju djecom. to bi trebala uciteljica podjeliti a za uloe se eventualno djeca mogu dogovoriti
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimesri stu 09, 2016 6:31 pm

Ajme meni Tamic pa kakav je to zadatak u 4 razredu? Svasta. To je zadaća za vas roditelje. I trebala ih je ona podijelit u grupe. Stvarno svasta... A ja mislila da je nama tesko...

Ana je sad iz pid na gorskom zavicaju, mat zbrajanje i oduzimanje brojeva do milijun, hrv glagoli, njemacki su zadnje ucili obitelj.

[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimečet stu 10, 2016 9:19 am

Ma koma...nema šanse da ni najbolji učenici u 4. razredu sami sastave tekst za odglumit. Anteina grupica...njih 4 prije..je odabrala Ivicu I Maricu...ja sam im našla neki kratki crtani na engleskom i otipkala tekst....pa ima tu brdo riječi koje ne znaju, pa kako bi one same to tipkale.Ma učiteljica je grozna al šta ću...
Ove druge dvije mame će se angažirat oko scenografije...znači treba tu cijelu kuću napravit...stabla...itd.
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimečet stu 10, 2016 9:59 am

Strašno. To je po meni za vise razrede. I zasto bi vi morali znati sivati, slikati... Sto je s djecom kojoj nema tko pomoći. Ima roditelja koji neznaju eng kako će oni pomoć djeci? Nisu svi nadareni likovno i umjetnicki. To je trebala ona s njima raditi ako je već zadala.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimečet stu 10, 2016 1:52 pm

Ma to je ta naša iz engleskog...priče su već ispričane o toj temi...ovo je ništa...i Anteina razrednica kad je čula se iznenadila...rekla mi je da se nada kako ova ne očekuje čuda od njih po tom pitanju...čak je imala ideju da im ona pomogne da cijeli razred odabere jednu bajku...pa onda ovi što slabije znaju imaju sporedne likove...ali ništa...ova si je zacrtala ideju.
Inače ima skandala oko nje što se godinama vuku, svi se jako žale na nju,da se zapitaš ko je drži...
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimepet stu 11, 2016 9:08 am

Ajoj neznam sta bi ti rekla na to. Stvarno ne razumijem takve ucitelje. Zar im je cilj da djeca zamrze jezik. Razrednica vam je super, ne bi se svatko tako borio za svoj razred.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimeuto pro 06, 2016 8:01 am

Ej evo jučer su imali prezentaciju na školskoj pozornici Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 386911 stvarno su se svi satrali zadnjih mjesec dana al valjda je cijeli razred 5 dobio. Antea je u Ivici i Marici bila pripovjedač i tata...kao pripovjedač je mogla čitati jer je baš puno teksta imala...napravile su stabla i kuće od kutija,obojale s temperama...kaže mi jučer da joj je žao što je gotovo zato što se sad sigurno neće nalazit tako ekipno Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 386911 meni nije jer u ovom misecu nisam ni dana vikenda imala Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 470300
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimesri pro 07, 2016 7:32 pm

Super da je sve prošlo ok! Jesu predstavu imali pod satom eng ili je napravljena priredba za roditelje? Baš mi je drago da je sve ispalo kako treba, uložili su puno truda u to. Ne mogu si ni zamisliti kako je to pripremat ih za predstavu na eng? Jel im teacher bar malo pomogla ili su baš sve morali sami uz vašu pomoć? Vjerujem ti da si umorna i ja jedva čekam praznike da malo odmorimo od učenja. Rekla sam im da će preko praznika samo čitati. Lucija bi trebala i vjezbati pisanje, dobija u zadnje vrijeme 4 iz pisanja i prepisivanja. A ne zeli vjezbat jer ne voli ono što joj neide. I ono već je na praznicima u glavi, a lijedi hrpa testova jos do kraja polugodista. Treba vjezbati i eng. Muka mi je kad se sjetim. A treba ju dobit za vjezbanje. Navikla je da je dovoljno malo na satu poslusat i sad kad treba malo zagrijat stolicu imamo problem.

A 4 razred mi je uh... Kaze mi necak koji je zavrsio osnovnu prije 5 god da neke stvari koje oni u 4 on je ucio u 6,7 razredu. Glazbeni je po njemu za 7 r recimo. Uzas.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimečet pro 08, 2016 7:31 am

Imali su samo pod satom engleskog ali nisu u učionici nego na pozornici u atriju škole i gledale su ih njihova teacher, jedna studentica i razrednica. Ma nije im apsolutno ništa pomogla....nisu imale baš toliko puno teksta...Antea super čita i bila je pripovjedač a to je mogla držat tekst jer ima puno...imala je tri rečenice odglumit kao tata i to je lako zapamtila...Ivica i Marica su imali isto po 3-4 kratke rečenice...skratila sam im i pojednostavnila tekst...tako da većinu odglume. Ova četvrta je glumila maćehu i vješticu ona je imala sigurno 6-7 rečenica i bilo ih je strah hoće li moć jer je najviše zapinjala..al je dobro zapamtila...kažem većinu su glumile a ja bi bila s njima na probama pa ako sam vidila da je problem skratila rečenicu. Tako su pretpostavljam i drugi...al je bilo zahtjevno. Eto nije to loše iskustvo al mogla je malo to ona s njima pripremit a ne na nas prebacit Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 204166
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimečet pro 08, 2016 7:35 am

Antea danas ima razumijevanje teksta, a idući tjedan pismene engleski,matematiku,hrvatski (imenice,glagole,pridjeve..) i blic iz prirode Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 386911 veselooooo.
Šta rade glazbeni? Nemaju još sintić? Antea stalno svira...učili su odu radosti i sad zvončiće svirat.
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimečet pro 08, 2016 10:08 am

Tamic i vama je veselo. A teacher im je stvarno trebala pomoći. Nije uredu sto je sve vama prepustila.

Oni nemaju sintić na glazbenom. Uce note kako izgledaju, dobe - dvodobno, trodobne i cetverodobne. Ona im nacrta note na plocu, a oni moraju prepoznati dobe i pjevat ta ta taaa kako već ide to. A meni najgore sto joj ja ne znam objasnit pa joj je objasnjavao moj nećak koji je išao u glazbenu školu.

Ana sutra pise citanje s razumijevanjem i njemacki. Slijedeći tj prirodu i eng, a zadnji tjedan pisu matematiku.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimepet pro 09, 2016 7:51 am

Ja nisam baš skužila da Antea to tako radi....oni stalno sviraju i to ona sama vježba...napiše note u školi..govori ona nešto gornji donji do i tako Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 386911 ne pita ih ništa ja mislim osim sviranja. Svi drugačije Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 877388
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitimepet pro 09, 2016 8:20 am

Ja sam dosad samo od tebe čula da na glazbenom sviraju sintić. Tu u zg svi uče glazbeni na isti nacin. Svirati uče ili na tečaju ili u glazbenoj školi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)   Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz) - Page 10 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)
[Vrh] 
Stranica 10 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Jaslice,vrtić,škola.-
Forum(o)Bir: