Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Prvašići (2.dio)

Go down 
+6
Zabica
Miranda.
Kikica
zvrk06
tamic
*Dijana*
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimeuto vel 02, 2016 4:30 pm

Prvasici kako ste? Zahuktalo se, ocjene padaju svaki dan, za sad hrpa petica i jedna cetvorka.

Dosli su do pisanog slova E, iz mat su ucili zadatke s rijecima, a iz pid su zapoceli promet.
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimeuto vel 02, 2016 8:16 pm

Samo petice padaju kao kruške. Za sada 10kom. u to računam i 2 iz bilježnice....ono urednost, točnost, zadaće...
Nisam gledala da li su učili danas slovo E, rekla mi je prije škole da će vježbati povezivanje I U ....
Matematiku odavno imaju zadatke s riječima. Priroda ne znam...danas je pisala zadaću igre na snijegu.
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimesub vel 06, 2016 9:48 pm

Bravo odlikasi maleni.
Andrej nize petice, samo sto su kod nas opisne ocjene (one koje kod vas pricaju da ce uvest i borite se svim silama da ne uvedu jer je cista glupost)
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimepon vel 08, 2016 9:43 am

Kod nas su opisne samo u prvom polugodištu...do Božića...
Ne vjerujem da će biti išta od toga, pričaju i za 9.r. ali ništa...
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimečet vel 11, 2016 10:59 am

Bravo za puuuno petica Prvašići (2.dio) - Page 5 848286 Prvašići (2.dio) - Page 5 848286
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimepet tra 08, 2016 11:14 am

Moj prvašić super, ali moram reći ili je udario preuranjeni pubertet ili proljeće ili nešto drugo...
uglavnom njoj je sada sve bezveze, sve glupo, dosadno...ono klasika..
privikavanje na školu je prošlo bez problema, zadaću piše na boravku, ostatak doma, torbu sama slaže, skoro da nemam nikakve brige s njom...
jedino ekipa iz razreda ubi bože...ima ih 16 od toga 11 cura i ni jedan dan ne dođe doma sa osmjehom nego samo ono meni je ova rekla ovo-ono, ova se ne razgovara s menom, ova misli da je najpametnija...klasika za babe već od malih nogu
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimened tra 10, 2016 4:51 pm

ajoj a u Acinom razredu se sve cure super slazu i opcenito svi, ima malih grupica ono ko je kome drazi ali nema ogovaranja sto se meni svidja.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimepon tra 11, 2016 9:47 am

Nanino i ja sam slično pisala, opravdavam si to boravkom, iako ne mora bit. U klasičnom razredu se oni nemaju kad ni posvađat, za vrijeme nastave ne mogu,imaju veliki odmor od 15 min...nakon škole svatko svojim putem,ima svoje društvo,one koji im ne pašu ne moraju se ni družit..
A ove naše nemaju gdje,zajedno doručkuju,ručaju, zajedno su na igralištu po sat i po vremena..puno vremena skupa provode i moraju funkcionirat svi zajedno i u igri,a to zna bit teško...
Kod nas 21, 16 curica...
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimeuto tra 12, 2016 12:12 pm

Ženske... Prvašići (2.dio) - Page 5 386911
Napisala sam sve u grupi na fb.
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimesri tra 13, 2016 9:40 am

ja prekjučer imala monolog s Miom...došla ženska iz škole sa 4 iz matematike i hrvatskog..nije problem u ocjeni, nego što mi je cijeli viekend lagala samo da me može iskoristiti da može na laptop ili biti vani po cijele dane... Dakle u kazni je do daljnjega...baš sam bila ljuta, ako mi sada u prvom razredu laže pa šta će biti sa 15 godina... ?
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimesri tra 13, 2016 11:54 am

Majina mama i ja imamo isti problem, ali imamo dogovor da bez obzira ako nema zadaće i testova svaki dan mora pročitati jednu kratku priču ili jednu do 5 stranica neke dugačke priče...zavisi od broja rečenica po stranici...a, matematiku mama rješava s njom i bome puno vježbaju... Bude sretna kad je test 100% onda joj objašnjavamo da je to rezultat onoga što ona zove..."samo vi mene nagazite" (još se i izražava sa 7 godina Prvašići (2.dio) - Page 5 386911 )
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimesri tra 13, 2016 12:22 pm

a gle nas fakat nema doma po cijele dane, i onda imam jako malo vremena uopće pogledati torbu a kamoli da gledam zadaću. Stvar je u tome da sam je cijeli vikend ispitivala i ništa nije htjela reči...
ali zato kazna pomaže. jučer dođem doma, sva zadaća i dodatni zadaci riješeni uredno i lijepo, našiljene sve bojice, složena torba,...joj ona je baš tip djeteta koje moraš s vremena na vrijeme "prodrmati" ili probuditi iz sna...
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimečet tra 14, 2016 12:28 pm

Puno je obaveza, proljeće im udarilo u glavu.
Maja neki dan cvili što će se desiti ako jedan dan propusti čitanje...reko...isto što i ako jedan dan preskočiš gledanje TV, zapravo ništa, ali obaveze ispred svega i ako kreneš odmah neće ti proći crtani u natezanju.

Ženska se polako počela snalaziti sa satom i samo gleda na sat i preračunava kad joj je Dr.Pliško i Pčelica Maja...
Ona kod mene ima zabranu gledanja Violete. Vjerovatno vaši gledaju.
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimepet tra 15, 2016 7:03 am

Lucija ispunjava skolske obaveze manje vise bez problema. Voli citati, sama ide u skolsku knjiznicu i posuduje knjige. U skoli prati nastavu i nauci dosta toga već u skoli.

Mi smo popustili za Violetu, nisu je digo gledale pa su pocele preko praznika, ali ne gledaju svaki dan pogotovo otkad je lijepo vrijeme i igraju se vani pa zaborave.

Mogu se svadati i oni koji nisu u boravku uspiju oni u kratkom vremenu se posvadat. Moje se i jedna i druga s vremena na vrijeme s nekim posvadaju, a u skoli su od 8-11:30, 12:00 ovisno o rasporedu.
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimepet tra 15, 2016 9:26 am

moja Mia je u školi od 7:30h do 17h svaki dan...televizija je bila aktualna po zimi ali sada kako je lijepo vani tjeram ih što više na dvorište..a i kod mene su inače zabranjene serije ili crtići u kojima su izrazi "glupačo, smrdiš, budala..." tako da to gledaju kad nisu pod mojim nadzorom (čitaj kod bake) jer uredno znaju sve šta se izdogađalo pa ja uvijek dobijem slom živaca..
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimepet tra 15, 2016 12:29 pm

Nanino, ja sam Maji dozvolila da gleda tu Violetu iako je to glupost nad glupostima.
U jednoj epizodi Violeta je nešto molila tatu, on joj nije htio učiniti uslugu i ona mu kaže: "Znala sam da ne mogu računati na tebe, nikad mi nisi bio oslonac."
Nakon par dana u nekoj raspravi Maja je meni ponovila tu rečenicu, od onda....NEMA ŠANSE da je gleda. Objašnjenje je kratko...imaš krivi uzor....

Inače je dobra. Kad nije u cjelodnevnom pola zadaće napiše u školi. Lektiru čita bez problema. BUni se samo kad nema lektire pa joj zadam dodatna čitanja.
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimepon tra 18, 2016 9:32 am

dodatna čitanja....kao i ja ;))))))
ja sam prava nemajka kak me zovu... čitaj, piši, računaj...marta je sad navršila 5 godina a od lani samostalno čita i računa do 10...bolje i to nego da mi bleji non stop u tv ili laptop.. nije da forsam ali kad vidim da joj to nije nikakav problem zašto da je ne potaknem?..
Uglavnom htjela sam pitati kak vaši prvašići?
Mia sama slaže torbu, piše zadaću, šilji bojice... ja samo bacim oko dal je to sve ok. Sve je super ali brate šta su joj bilježnice neuredne...za poluditi... stiska olovku, pa briše, pa ponovo piše, pa ima one "uši"...joj nikako joj to utupiti u glavu da joj je i to dio ocjene...
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimeuto tra 19, 2016 4:38 pm

Lucija nekad sama slaze torbu, nekad joj Ana pomogne. Pernicu joj povremeno pregledam, dal ima sve. Sto se pisanja tice Lucija je pocela urednije pisat kad sam joj kupila spicericu olovku (imas ih u Narodnim novinama po 3,60 kn i u Muelleru po 10 kn, ja kupujem u NN). A na usi isto ne pazi bas, ali njena uciteljica im to sad u prvom razredu ne zamjera.
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimesri tra 20, 2016 8:21 am

Maja je uredna. Sama slaže torbu, šilji olovke, bojice. Mama samo prekontroloira.

Inače...
Mi smo na početku prvog razreda pisali zadaću prvo u probnu pisanku da malo izvježba ruku jer su ta slova izgledala svakako. Nekada mi je bilo žao, ali nema popuštanja s moje ni fušarenja s njene strane.
Stalno smo joj govorili da mora dati maksimum.
A, matematika...uz 100000000000 zadataka printanih sa neta igramo Tablić...to je isto super....
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimepon tra 25, 2016 8:20 am

kupila sam joj tehničku olovku, jer s time je jedino mogu prisiliti da ne stiska jer joj inače pucaju mine..krenulo je na puuuno bolje od početka godine na šta je to ličilo...al ono dobije 5 i učiteljica joj pored toga napiše pazi na urednost ili nešto slično i tek onda je to zaboli, kao da joj tek onda dođe do mozga da fakat mora pazit, da nije to vrtić i bezvezno šaranje... ide na bolje, nakon mog monologa od prije 10 dana sada je to drugo dijete... ;))
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimeuto tra 26, 2016 8:58 am

super nanino
Andrej sam pakuje skolsku torbu i sve sam radi ja samo pregledam zadacu. Uciteljica ga pohvalila da je jaaaaako inteligentan a mama puca od ponosa Prvašići (2.dio) - Page 5 967987
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimepet svi 20, 2016 8:11 am

Prvasići sta ima? Brzo mi je proletio ovaj prvi razred.

Obradili su sva pusana slova, sad stalno vjezbaju pisanje, ide joj sve bolje. Ostala su jos 4 zavrsna testa - hrv, pid, mat i eng. I dalje je jako samostalna, sama pise zadaće. Voli citati, bar 2 put tjedno ide u skolsku knjiznicu.
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimepet svi 20, 2016 12:03 pm

Još maaaaalooooo!!!!
Maja je počela čitati bez slovkanja i to sam jako sretna. Kako ona kaže....sad čitam kao odrasla.
Našla sam kod mame moju knjigu Lektira za treći razred Anto Gardaš, Jež i zlatni potok (zbirka priča).
Čitali smo prekjučer Sunčanin cvijet i baš je bila oduševljena sobom, a i pričom, bila joj je jako zanimljiva. Čak se i rasplakala kad je suša uništila Sunčanin vrt.
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimečet lip 09, 2016 7:38 pm

Priveli smo kraju prvi raured, ne znam kako vama, meni je proletio.

Jucer smo imali zavrsnu priredbu, bili su super.

Moram je pohvalit, prosla je s 5, ima sve 5.
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitimepet lip 10, 2016 7:57 am

Prvašići (2.dio) - Page 5 42762 Prvašići (2.dio) - Page 5 42762 za sve prvašiće
Uživajte, zaslužili ste Prvašići (2.dio) - Page 5 848286
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prvašići (2.dio) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvašići (2.dio)   Prvašići (2.dio) - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prvašići (2.dio)
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Jaslice,vrtić,škola.-
Forum(o)Bir: