Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sramežljivost kod djece

Go down 
+4
*Dijana*
Enea
Kikica
nanino
8 posters
Autor/icaPoruka
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepet sij 25, 2013 1:49 pm

ajmo vaša iskustva....

Moja Mia je užasno sramežljiva.... kada dođemo negdje treba joj strašno puno vremena da se "oslobodi"... jako puno razgovaram s njom i doma je sve ok i sve se dogovorimo kada negdje idemo, a onda kad dođemo negdje ili kada treba s nekim razgovarati totalno se izbezumi, ne razgovara, ne odvaja se od mene.....
da li to ignorirati tipa "proći će" ili je natjerati da mora promjeniti ponašanje?

primjer: prije mjesec dana sam je odfurala kod curice iz vrtića doma na ročkas i ona se rasplakala da ne želi ostati tamo bez mene... više neznam kaj napraviti....
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepet sij 25, 2013 1:55 pm

A, kako se ponaša u vrtiću???
Ti puno radiš, možda joj samo nedostaješ pa se ne želi odvojiti od tebe, a mala je pa se ne zna izraziti.
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepet sij 25, 2013 2:02 pm

ma u vrtiću je zmaj, stalno ja sa tetama pričam o tome i njima nije jasno o kojem sramežljivom djetetu se radi,.... u vrtiću je super, na engleskom je super ....ali kada smo mi s njom negdje onda je koma, nema razgovora, druženja.... luda sam
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepet sij 25, 2013 2:05 pm

Probaj napraviti neu žensku čajanku ili kavu.
Pa ono...svatko ima svoju ekipu, idete negdje ona neka bude sa svojim vršnjacima, ti sa svojim, a poslije ćete same vi cure Majerićke ići u park, kavu, mek ili već nešto....
Tako ja kad moram nešto ozbiljno izvući iz Maje organiziram čajanku...
Ona to voli, osjeća se odraslom i sve mi kaže.
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepet sij 25, 2013 2:43 pm

moja Enea je slobodna tak dugo dok ne vidi nekoga nepoznatoga,onda joj treba da se oslobodi,
ali joj zna doci i kad smo kod nekog poznatog,ona se zalijepi i nikud,ja mislim da su svi takvi u tim god.
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepet sij 25, 2013 2:43 pm

gle mi njih svugdje furamo, i kad smo sami i kad organiziramo sve manifestacije preko udruge... stalno su među ljudima, Marta je totalna kontra od nje, njoj je samo bitno da ima muzika i onda je sve super.... Mia je totalno zatvoren tip, ali kad se opusti onda joj se ne ide doma! ....
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepet sij 25, 2013 2:44 pm

Enea sad mi je lakše, vidim da nisam jedina sa tim problemom.....
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepet sij 25, 2013 3:03 pm

Da... Moja T.isto nije sramežljiva,razgovarala bude,i odgovorila
kaj ju pitaš,nemam frke s njom-ali dogodi se,da vidi nekog na prvu,
ne svidi joj se osoba(ne znam po čemu ona to zaključi) ali isto tak,
nebude progovorila ni riječ!ništa!samo šuti,i nebudeš ju dobil s ničim,
na nikakav ljep i pristupačan način!
To mi je tak,fascinantno,kak si u glavi odma posloži,na prvu ak
joj se ne svidi,pokušaj kaj hočeš,ne doživljava nikog! Sramežljivost kod djece 386911
[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica
Zabica


Female
Broj postova : 5090
Registration date : 12.05.2010

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepet sij 25, 2013 5:04 pm

Ana do 5,5 god nije htjela ostati sama u igraonici, Lucija je prvi put ostala bez nas, ali uz Anu sa 3,5 god.
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimesub sij 26, 2013 8:09 am

Andrej nije stidan a Aco jest pomalo. Kad odemo negdje gdje neidemo cesto onda ce samo sjediti. A kako je krenuo u skolu manje je stidljiv.
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepon sij 28, 2013 7:28 am

evo... u subotu sam miu vozila na rođendan kod jedne curke iz vrtića, prvo se bunila da neće ostati bez mene i kao da će početi plakati, ali ja nisam odustala, za 3 minute je otišla s klincima igrati se, ja sam mami od curice pustila br.mobitela i rekla ako bi bilo problema neka me nazove i da odmah dolazim.... za 2h je muž išao po nju i nije se dala doma, tako da se vratio kući i za sat vremena opet išao po nju...
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepon sij 28, 2013 8:51 am

Vidis nanino da napreduje, nije sramezljiva kakoko ti mislis, bar ne puno
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepon sij 28, 2013 8:53 am

Sramežljivost kod djece 42762 Mia...
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepon sij 28, 2013 9:36 am

ma joj kak nije.... prst u usta, primi se za mene i ni makac, igrala se je sa klincima ali se nije htjela razgovarati sa odraslima ili slikati se,,,,, ali samo polako neću forsati ali ni odustajati
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepon sij 28, 2013 9:47 am

Polako....ako me dobro sjećanje služi vi ste imali dug i bolan period prilagodbe i na vrtić...
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepon sij 28, 2013 10:09 am

da istina je, ali smo imali samo zato jer su tete na to forsale.... ono 6 mj..... primjerice kad je krenula ujutro na dežurstvo kod drugih teta to joj je bilo i onda i danas najljepših 2 h u vrtiću... vrtić je priča za sebe ali za to imamo temu, mislim da je budem opet digla...
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepon tra 22, 2013 8:57 am

Da se prijavim na ovu temu....moja starija curka je sramežljiva a ove godine nas čeka škola pa se pomalo bojim kako će to ići...
u vrtiću je treću godinu i nikad nikakvih problema,ima svoju ekipicu baš voli ići...prošle godine u 9 mj su došle nove tete,trebalo joj valjda tjedan dana al sad se i s njima povezala i baš je hvale...al me pomalo strah nove sredine i koliko će se ona moć istaknut na početku
eto ako netko ima kakav prijedlog ili iskustvo...zato smo ovdje Sramežljivost kod djece 13329
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimeuto tra 23, 2013 8:11 am

Ja ti nemam savjet, L. se zna zasramit al u principu se skroz brzo opusti tako da se toga ne bojim. Sramežljivija sam ja od nje Sramežljivost kod djece 386911 Sramežljivost kod djece 386911
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimepon tra 29, 2013 8:47 pm

ni ja nemam nekog savjeta
Aco ide u skolu i kod njeg u razredu djevojcica je malo povucenija ali se i ona privikla brzo uz drugu djecu. Trebalo joj je malo duze nego ostalima
[Vrh] Go down
tamic
Odana forumašica
tamic


Female
Broj postova : 1715
Age : 43
Registration date : 19.04.2013

Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitimeuto tra 30, 2013 6:29 am

MOžda ja to sebi malo i zabrijem,tad smo bili na sistematskom pa sam bila pod dojmom Sramežljivost kod djece 386911
kad pričam s tetom u vrtiću nekad ko da o drugom djetetu pričamo,prošli tjedan mi kaže da je ona vođa Sramežljivost kod djece 8544 valjda se postavi kako joj gdje odgovara....hvala vam Sramežljivost kod djece 616445
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sramežljivost kod djece Empty
PostajNaslov: Re: Sramežljivost kod djece   Sramežljivost kod djece Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sramežljivost kod djece
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Hiperaktivnost kod djece
» STRES KOD DJECE
» zatvor kod djece!
» nocno mokrenje kod djece

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 3-6-
Forum(o)Bir: