Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Imamo mali karijes na prvim zubićima :(

Go down 
+5
*Ana*
Aca
vedrana87
ninana
ninanana
9 posters
Autor/icaPoruka
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimesub sij 14, 2012 4:52 pm

Kao što kaže naslov, danas sam primjetila karijes. Znam da je tome kriva najviše noćna bočica, ali Ena se još uvijek budi oko 4 svako jutro i želi benko. Što sad da radimo? Imamo mali karijes na prvim zubićima :( 168724
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimesub sij 14, 2012 5:11 pm

I Aco ima na jedinicama karijes ali kaze zubarica da kod nas ne rade nista sa mlijecnim zubicima jer ce oni svejedno isadati, bitno je da steknu naviku redovnog pranja zubica. Cak mu je nedavno i puko zubic kako je jeo lizalicu-bas ju posao zagristi.
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimesub sij 14, 2012 7:05 pm

ninana je napisao/la:
I Aco ima na jedinicama karijes ali kaze zubarica da kod nas ne rade nista sa mlijecnim zubicima jer ce oni svejedno isadati, bitno je da steknu naviku redovnog pranja zubica. Cak mu je nedavno i puko zubic kako je jeo lizalicu-bas ju posao zagristi.

Kad mu se pojavio karijes? Ena ima tek tri godine i tri mjeseca Imamo mali karijes na prvim zubićima :( 105218 Baš sam sad tužna Imamo mali karijes na prvim zubićima :( 168724
Kojim tempom to uopće napreduje?
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimesub sij 14, 2012 7:09 pm

meni ema ima zadnjih mjesec dana na dva zubića i kad sredimo bruh poslije ćemo i zubiće, a redovito pere zubiće, voli to raditi, bila je na pregledu kod zubara već par puta i sve je bilo u redu, a sad joj se klima zubić i dva se počela kvarit
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimesub sij 14, 2012 7:15 pm

Nama je isto rekla da nista ne treba raditi ako ne boli....da ce tak i tak otpasti....
Neka redovito pere i probaj joj lagano izbaciti tu bocicu u noci, neka popije kad se probudi, i onda ooperite zubice...
[Vrh] Go down
*Ana*
Moderator
Moderator
*Ana*


Female
Broj postova : 3676
Age : 37
Lokacija : Osijek
Registration date : 19.04.2010

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimesub sij 14, 2012 9:48 pm

Moj bratic je dobio karijes mislim s 2 god, ako ne i prije. Znam da su to isli rjesavati, a moja teta je malom sve mekano davala od pocetka, nije mali gricko koricu kruha ili tako nesto tvrdo, nego mu je sve mekano davala i to je izazvalo karijes... Pretpostavljam da je ovome kriva bocica. Imamo mali karijes na prvim zubićima :( 34451 Ni ja svom malom nisam voljela puno davati bocicu, odvikla sam ga od nje sto sam prije mogla.
Da nisi mozda i ti njoj tako davala hranu, sve mekano, mislim...?
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimened sij 15, 2012 11:22 am

Mi se isto raspitivali kod zubarke što raditi kako bi se spriječili karijesići na mliječnim zubima... Bočica ima veliki utjecaj, ali ako si već sad primijetila da su joj se počeli kvariti zubići, obavezno odite k zubaru. Zubarka mi je rekla da klincima koji su skloni karijesima redovito premazuje zube s nekom tekućinom...nije za sprječavanje karijesa, ali ga odgađa za neko vrijeme. Samo treba redovito prati i ići na premazivanje. Popravaka nema na mliječnim zubima, jedino ako boli, onda vađenje.
Sretno draga!!!! Nemoj se puno brinuti, to su samo mliječni zubići.... Imamo mali karijes na prvim zubićima :( 405635
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimepon sij 16, 2012 10:20 am

a joj koja šteta...nemam iskustva s time pa neznam kaj da kažem, ali ja najviše zbog zubića sam svoje odmah odvikla od noćnog hranjenja, pijenja..nikada ali baš nikada im nisam po noći davala ništa...već sa mjesec dana kad nisu više po noći jele flašice nikada se nisu ni budile i nikad im nisam davala...
sada sa miom planiram otići kod zubara na pregled, ali je mene više strah jer ja kad vidim zubara padam u nesvjest
[Vrh] Go down
mellin
Zlatna članica
mellin


Female
Broj postova : 1278
Lokacija : na nebu među zvijezdama....
Registration date : 26.12.2008

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimepon sij 16, 2012 12:57 pm

Mi nemamo zasad problema s karijesom jer ja njima nakon što navečer operu zubiće za noć namažem još zubiće noćnom suhom pastom...to mi sestrična šalje iz švicarske...al sam čula da ima kupiti i u njemačkoj...sad ako koja može nabaviti super stvar pogotovo za kikače koji papaju još po noći...
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimepon sij 16, 2012 12:58 pm

L ima karijes na kutnim zubićima, sprijeda je hb sve u redu, stalno se mislim da je odvedem u zubara, al šta ja znam, sve čekam da to poispada Imamo mali karijes na prvim zubićima :( 66333 nekako me strah kako će ona tamo surađivat iako je već velika, al eto valjda moje traume od zubara kad sam bila mala
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimepon sij 16, 2012 6:48 pm

mellin je napisao/la:
Mi nemamo zasad problema s karijesom jer ja njima nakon što navečer operu zubiće za noć namažem još zubiće noćnom suhom pastom...to mi sestrična šalje iz švicarske...al sam čula da ima kupiti i u njemačkoj...sad ako koja može nabaviti super stvar pogotovo za kikače koji papaju još po noći...

Daj mi pliz reci kak se ta pasta zove.. ja bi si ju naručila.. Mama mi je još u Njemačkoj, pa mi ona može donijeti!! A od koje dobi se to smije koristiti?
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimepon sij 16, 2012 6:58 pm

Martina je napisao/la:
Mi se isto raspitivali kod zubarke što raditi kako bi se spriječili karijesići na mliječnim zubima... Bočica ima veliki utjecaj, ali ako si već sad primijetila da su joj se počeli kvariti zubići, obavezno odite k zubaru. Zubarka mi je rekla da klincima koji su skloni karijesima redovito premazuje zube s nekom tekućinom...nije za sprječavanje karijesa, ali ga odgađa za neko vrijeme. Samo treba redovito prati i ići na premazivanje. Popravaka nema na mliječnim zubima, jedino ako boli, onda vađenje.
Sretno draga!!!! Nemoj se puno brinuti, to su samo mliječni zubići.... Imamo mali karijes na prvim zubićima :( 405635

Sutra ću zvati zubarku da vidim što će reći. Javim vam. Malo mi je lakše pošto vidim da nismo jedine Imamo mali karijes na prvim zubićima :( 168724
[Vrh] Go down
mellin
Zlatna članica
mellin


Female
Broj postova : 1278
Lokacija : na nebu među zvijezdama....
Registration date : 26.12.2008

Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitimepet sij 20, 2012 1:57 pm

Martina je napisao/la:
mellin je napisao/la:
Mi nemamo zasad problema s karijesom jer ja njima nakon što navečer operu zubiće za noć namažem još zubiće noćnom suhom pastom...to mi sestrična šalje iz švicarske...al sam čula da ima kupiti i u njemačkoj...sad ako koja može nabaviti super stvar pogotovo za kikače koji papaju još po noći...

Daj mi pliz reci kak se ta pasta zove.. ja bi si ju naručila.. Mama mi je još u Njemačkoj, pa mi ona može donijeti!! A od koje dobi se to smije koristiti?
joj martina ja tek sad vidim tako mi žao.. zove se Elmex für die Trockenreinigung... Imamo mali karijes na prvim zubićima :( 13329
[Vrh] Go down
Sponsored content





Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Empty
PostajNaslov: Re: Imamo mali karijes na prvim zubićima :(   Imamo mali karijes na prvim zubićima :( Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Imamo mali karijes na prvim zubićima :(
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Odvikavanje od pelena
» mali agresivci
» Tko nam je sve tu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 3-6-
Forum(o)Bir: