Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 previše mlijeka

Go down 
+7
Kikica
Danijela
lola
zvrk06
Martina
ninana
Mateja
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimesri ruj 28, 2011 9:00 am

Dakle, svaki savjet je dobrodošao!


Imam mlijeka za još dvije bebe valjda previše mlijeka 66333 za sada se nije upalilo ali me strašno strah da do toga dođe! Ona mi fino papa, svakih 2-3 sata, pojede dosta po mom misljenju... ali uvijek ostane dosta i neznam kako da se riješim tog viška!

Sestra u bolnici a i patronažna su mi rekle da se ne izdajam ako baš nemoram, jer ako ju skroz ispraznim mozak dobija informaciju da nije bilo dovoljno i proizvodit će vjerojatno još više!



Hoće li se to samo izregulirati?!


[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimesri ruj 28, 2011 9:05 am

i ja sam u pocetku imala vise mlijeka s Andrejem ali nisam se izdajala a nisam imala ni upale tako da ja na tvom mjestu ne bi izdajala osim ako ne primjetis da bi te mogla zaboliti dojka
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimesri ruj 28, 2011 9:15 am

Pa ono boli ali nije baš strašno, samo se bojim da nedođe do toga da bude strašno!


Kažeš da si u početku imala više mlijeka, jel se kasnije to smanjilo? Jel samo od sebe?
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimesri ruj 28, 2011 9:31 am

samo od sebe, ako sam osjetila da bi me moglo zabolit sam izdajala ali malo samo a ne skroz
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimesri ruj 28, 2011 9:57 am

Da, nemoj izdajati ako baš ne moraš. To je normalno da te prve dane kad mlijeko naiđe, da ga ima previše. I meni je tako bilo. Nisam izdajala... Ako te boli, malo masiraj cice i pazi da ti se ne pojave krvgice. Ako primijetiš kvržicu, odmah ju masiraj laganim kružnim pokretima. Sada ti je najvažnije da Katju stavljaš na cicu što češće. Ali nemoj izdajati jer ćeš imati još više mlijeka, upravo to kako su ti rekle u bolnici, mozak dobiva inf.da nema dosta, pa cika proizvodi još... Neka ti i curi, stavljaj si blazinice, ali nemoj izdajati ako nije kritično. Nakon 2-3 dana će se samo izregulirati.
previše mlijeka 569627
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimečet ruj 29, 2011 7:02 am

Ajme meni je šogi tako , i baš se namučila. Njoj je samo u jednoj cici bio problem, natekla, pojavile se kvržice, bolilo, na kraju dobila i visoku temp. Tako da se morala izdajat a vjerujem da je to bilo jako bolno previše mlijeka 635904
no izvukla se bez atb , i uspila joj patronožna masažom razbit te kvrge, znam da je stavljala i listove kupusa na cicu
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimečet ruj 29, 2011 9:11 am

Uf previše mlijeka 168724 strašno... nadam se da neće doći do toga, za sad je podnošljivo, najgore je ono već kad treba sikiti, onda ona malo isprazni pa bude ok...
Čitala sam na netu da čaj od kadulje može pomoći pa ga pijem, i stavljam hladne obloge da mi se nebi upalilo!



Hvala cure na savjetima previše mlijeka 569627
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimečet ruj 29, 2011 9:38 am

mateja ja sam imala veliki problem s time i meni su rekli da se ne izdajam ali kad sam dobila temperaturu 40 i bolilo me otisla sam doktoru i reko da se upalilo i zasto se nisam izdajala ,pa kad sam mu rekla kako su mi u bolnici govorili da se ne izdajam poludio je,reko je da kad dijete jede taj visak da izdojim jer ce do sljedece papice opet mlijeko doci
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimečet ruj 29, 2011 11:20 am

Mateja i oblozi od kupusa pomazu, bukvalno list kupusa stavi u grudnjak
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimečet ruj 29, 2011 1:12 pm

Draga, samo pazi da si hladnim oblozima ne zaustaviš 'proizvodnju', jer su meni rekli da kad budem prestajala, trebam stavljati hladne obloge da se prestane stvarati mlijeko...
Daj si to još provjeri za svaki slučaj, dal smiješ... makar pitaj patronažnu...
[Vrh] Go down
Danijela
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Danijela


Female
Broj postova : 353
Registration date : 10.12.2009

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimečet ruj 29, 2011 1:22 pm

Ovo što je rekla Lola,višak mlijeka treba izdojit da se grudi nebi upalile,znam jel su se meni upalile i bolilo me kao sam vrag,hodala sam po bolničkoj sobi,masirala i izdajala i još k tome sam dobila temperaturu previše mlijeka 168724
[Vrh] Go down
Danijela
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Danijela


Female
Broj postova : 353
Registration date : 10.12.2009

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimečet ruj 29, 2011 1:39 pm

[quote="Martina"]Draga, samo pazi da si hladnim oblozima ne zaustaviš 'proizvodnju', quote]
da,upravo to...ja sam stavljala tople obloge i pomogli su mi
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimečet ruj 29, 2011 7:54 pm

Martina je napisao/la:
Draga, samo pazi da si hladnim oblozima ne zaustaviš 'proizvodnju', jer su meni rekli da kad budem prestajala, trebam stavljati hladne obloge da se prestane stvarati mlijeko...
Daj si to još provjeri za svaki slučaj, dal smiješ... makar pitaj patronažnu...
Martina je upravu....ne hladne obloge ni u ludilu......to su i meni rekli u bolnici, a i patronažna....a, mama mi je rekla da je ona još samnom stavljala te obloge kad je mene odbijala od sike...
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimepet ruj 30, 2011 9:14 am

Sinoć sam stavljala hadne obloge i danas mi se čini puno bolje... bit ću pažljiva, neću ih danas ni stavljati!
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimepon lis 03, 2011 10:54 am

Jel bolje? Kako ste?
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimepon lis 03, 2011 12:48 pm

Mateja vidim imamo istih problema previše mlijeka 405635 ja sam sinoć dok sam se tuširala osjetila da mi je lijeva sisa puna kvržica i bila je jako teška pa sam ju izmasirala i izdojila ni manje ni više nego 120 ml ( s curama sam znala najviše 50 ml ) i to nisam do kraja izdojila nego dok nisam svaku kvržicu razbila! Ja sam u bolnici pila jako puno tekućine i stavljala bebu malo malo na sisu ali kad sam išla kući med. sestra mi je rekla da malo smanjim tekućinu ako imam previše mlijeka i da bebu što češće stavljam da sisa! Kako sam se jučer izdojila danas mi je puno lakše, to mlijeko mi je za sada u frižideru ali ga mislim zamrzniti i tako skupljati jer sam čitala (to još moram provjeriti) da u zamrzivaču može stojati i do 3-4 mjeseca!
Ja sma vam baš sretna što imam mlijek ai što mi Marija sisa jer baš guštam a to nisam sa curama jer su mi već u bolnici raskrvarile bradavice i svaki podoj je bio užasno bolan( u biti nitko mi nije pokazao kako da dojim dijete jer pošto imam velike grudi imam i velike bradavice i beba treba što više bradavice imati u ustima a to nisam znala ali zato sad znam jer mi je med. sestra Jelena pokazala i ona je imala takvih problema, moram joj se zahvaliti, znam ju jer je iz mog grada )!
Ja se raspisala previše mlijeka 386911
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimepon lis 03, 2011 12:50 pm

tamo radi i moja sestricna monika,mlada cura nadam se da nije drska previše mlijeka 959498
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimepon lis 03, 2011 12:56 pm

Joj po imenu neznam jel ju imaš na fejsu? da vidim slikicu previše mlijeka 386911
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimepon lis 03, 2011 1:02 pm

htjela sam sliku dati ali mi nece otvoriti probam poslje
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimepon lis 03, 2011 3:54 pm

Josipa točno je da mlijeko može stajati 3 mjeseca u zamrzivaču....
Meni je jedna od opcija bila izdajati se i svaki 4 dan nositi mlijeko Dunji u Rijeku...
Možeš ga staviti u one posudice za urinokulturu jer svakako kupiš u ljekarni sterilne (1kn) ili postoje neke vrećice baš za to....neznam koliko koštaju.
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 36
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimepon lis 03, 2011 6:10 pm

Ja sam onu večer stavljala hladne obloge (sto sam vam napisala) i riješila problem... od tog dana je sve 5, sike su mi se vratile u normalu!

Josipa, nadam se da ćeš uspjeti rijšiti problem previše mlijeka 616445 Samo se nemoj previše izdajati, jer će ti se još više mlijeka stvarati... izdoji samo onoliko koliko je potrebno da ti se ne upali!
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimepon lis 03, 2011 6:25 pm

Kikice budem baš vidjela uz ljekarnoj za te vrećice previše mlijeka 38980

Mateja danas mi je bolje , jučer sam se izdajala samo radi toga da nedobijem upalu jer sam imala puno kvrga, danas nemam problema a ako i budem imala samo ću se malo izdojit tek toliko da riješim kvrge! previše mlijeka 13329
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimeuto lis 04, 2011 7:40 am

Cure bravo za uspješno dojenje previše mlijeka 42762 previše mlijeka 42762 previše mlijeka 571914
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimeuto lis 04, 2011 9:53 am

Bas mi je drago JOsipa sto si ti ovaj put uspjela, ja vjerujem da bi i ja sa Hannom da nismo zavrsile odmah nakon 5 dana u bolnici....ali eto vise necu saznati..proslo je...

Sretno vam cure, samo tako nastavite.... previše mlijeka 569627
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 40
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitimeuto lis 04, 2011 10:13 am

Malo sam ot... ali u to vrijeme još nisam bila član i ne sjećam se da sam negdje pročitala...Aco, zašto ste završile u bolnici?

Cure, drago mi je da vam ide dojenje. I meni je bilo posebno drago što smo to uspješno savladali. Pogotovo jer mi je to prva beba, prvo cicanje, a sve moje frendice mame su jako brzo prestale dojiti... ja bi još, al eto, pametna beba zna kad je dosta... previše mlijeka 386911
[Vrh] Go down
Sponsored content





previše mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: previše mlijeka   previše mlijeka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
previše mlijeka
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» odbijanje mlijeka
» Problem kod dojenja - nema mlijeka
» curenje mlijeka-prijevremeni porod?!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Prehrana i zdravlje beba :: Dojenje-
Forum(o)Bir: