Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako pametno iskoristiti žumanjke???

Go down 
+2
nanino
Kikica
6 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimeuto svi 17, 2011 11:36 am

Pravim mm tortu za rođendan i ostati će mi 6 žumanjaka.
Da li ima netko neki fin receptić da napravim neki kolač ili još jednu torticu Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 93467
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimeuto svi 17, 2011 1:14 pm

kod mene bi uvijek dobro prošlo kajgana od jaja sa šunkom, sirom, lukićem...
ali to nije kolač...
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimeuto svi 17, 2011 2:48 pm

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 671778 Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 671778 Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 671778 Nanino,to je i meni odma palo na pamet,al reko,da,to nije kolač... Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 602511
hm...meni ne pada ništ na pamet,ja i kolači.... Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 635904
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimeuto svi 17, 2011 3:42 pm

Je, za tiramisu ti treba 4 žumanjka, pa si ih možeš iskoristiti... a za ostala 2 fakat ne znam! ...njih popapajte...

Ako trebaš recept za tiramisu, javi mi... ja ti ga izlistam...
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimeuto svi 17, 2011 9:06 pm

podebljaj taj tiramisu Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 782419
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimeuto svi 17, 2011 9:09 pm

Hvala na idejama, al se odlučujem za kajganu...ni na kraj pameti. Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 718255
A, za kolač ću se već snaći.
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimeuto svi 17, 2011 9:42 pm

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 31338
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimesri svi 18, 2011 7:02 am

Martina je napisao/la:
Je, za tiramisu ti treba 4 žumanjka, pa si ih možeš iskoristiti... a za ostala 2 fakat ne znam! ...njih popapajte...

Ako trebaš recept za tiramisu, javi mi... ja ti ga izlistam...
Pliz....izlistaj mi taj recept...
Baš me zainteresiralo...inače mm najviše voli onaj kupovni od dolčele, ali sad bi baš probala sve po domaći Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 13329
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimesri svi 18, 2011 9:20 am

Sastojci:

50 dag mascarponea
4 žumanjka
1 žlica ekstrakta vanilije
10 dag šećera u prahu
2,5 dcl vrhnja za šlag
2,5 dcl crne kave
4 žlice amareta ili ruma
24 kom piškota (ovisno o protvanu u koji ih slažete)
4 žlice kakaa u prahu

Priprema:

Na pari miješajte žumanjke sa šećerom i kuhajte dok se smjesa ne zgusne. Kremu ohladite, te joj primiješajte mascarpone i tučeno vrhnje za šlag. Pola piškota malo namočite u mješavini kave i likera, te ih poredajte na dno čvrste posude. Premažite polovicom kreme i ponovite postupak za još jedan red piškota i kreme. Pospite kakaom i dobro ohladite.

Tip: najbolje je da se ohladi preko noći jer se onda ne raspada. Ovako se ne stigne za samo par sati dovoljno stisnuti u frižideru. Ja ga uvijek radim navečer za drugi dan. Meni najbolji tiramisu koji sam ikad jela (osim kod Vinceka).
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimesri svi 18, 2011 11:45 am

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 588215 Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 742194
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimesri svi 18, 2011 5:11 pm

Ništa, držim fige da vam se svidi...
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitimepet svi 20, 2011 6:47 am

Ovako, pravila ja kolačić i sad treba izmiksati vrhnje za šlag, s obzirom da prvi put koristim to vrhnje ja gledam na uputstva-piše 3 minute, dodati šećera po želji i onda još 2,
ali nakon dvije minute on mi se počme grudati i puštati vodu, tako da ode mast u propast.
Ono je već nakon minute bilo lijepo kremasto, ali ja sam mislila da treba doći čvrsto kao tučeno vrhnje ili obični šlag. Kako pametno iskoristiti žumanjke??? 168724
Mogu li za svaki slučaj staviti tučeno vrhnje i ako je premekano jedni ili dvije vrećice kremfixa.

[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pametno iskoristiti žumanjke???   Kako pametno iskoristiti žumanjke??? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako pametno iskoristiti žumanjke???
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako napredujemo 2. dio
» Kako napredujemo
» Kako napredujemo
» kako stignete

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Razno :: Recepti-
Forum(o)Bir: